Liverpool vyradil Bayern z Ligy majstrov, Barcelona deklasovala Lyon

Roberto Firmino (uprostred) preniká cez hráčov Bayernu.
Roberto Firmino (uprostred) preniká cez hráčov Bayernu. (Autor: Matthias Schrader SITA/AP)
Športové prenosy SME|13. mar 2019 o 21:00

Prenos ste mohli sledovať s nami online.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Liverpool a FC Barcelona doplnili osmičku štvrťfinalistov Ligy majstrov 2018/2019.

Liverpool postúpil do ďalšieho kola po triumfe v stredajšej osemfinálovej odvete na ihrisku Bayernu Mníchov 3:1, Barca na domácom ihrisku zdolala francúzsky Olympique Lyon 5:1.

Žreb štvrťfinálových dvojíc je na programe v piatok 15. marca vo švajčiarskom Nyone.

Záver patril jednoznačne Barcelone

V Barcelone sa od úvodu ujali taktovky domáci futbalisti. Zverenci Ernesta Valverdeho si vytvorili už v 5. minúte prvú gólovú šancu, Messiho vychytal bravúrne Lopes.

Barcelona mala vzápätí aj ďalšie šance, v 16. minúte fauloval Suareza Denayer. Arbiter Marciniak ukázal na biely bod, jeho správne rozhodnutie potvrdil aj VAR. Messi kopol loptu do bránky "panenkovsky" a Barca viedla 1:0.

V 21. minúte bol blízko k vyrovnaniu Dembele, ale prestrelil. V 34. minúte musel tréner hostí striedať brankára Lopesa, ešte predtým však Philippe Coutinho po biliardovej kombinácii zvýšil na 2:0. V závere polčasu mohli domáci pridať ďalšie góly, ale Lyon podržal náhradník Gorgelin.

FC Barcelona - Olympique Lyon (Liga majstrov 2018/2019, osemfinále): fotogaléria

14.3.2019

V druhom polčase sa najskôr domáci domáhali penalty po faule na Messiho, v 58. minúte však udreli nečakane hostia. Po rohovom kope sa po niekoľkých hlavičkách v šestnástke dostal k lopte Lucas Tousart a prestrelil všetko pred sebou - 2:1.

Potom sa však opäť prihlásili o slovo Katalánci. Najskôr znova Messi, ktorý v 79. minúte vycvičil obranu Lyonu a strelil svoj druhý gól v zápase.

O dve minúty neskôr vymyslel Messi nádhernú gólovú prihrávku pre Piqueho, ktorý poslal favorita do trojgólového vedenia. Posledné slovo mal striedajúci Dembele, ktorý stanovil skóre na 5:1.

Štyri anglické kluby vo štvrťfinále

V Mníchove sa hral od úvodu otvorený futbal. Prvú šancu mal hosťujúci Firmino, jeho prudká strela tesne minula pravú žrď. Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp musel už v 13. minúte striedať zraneného Hendersona, o 13 minút neskôr sa mohli obaja tešiť z prvého gólu.

Mane si poradil po nákope van Dijka s Rafinhom a potom aj s Neuerom a poslal loptu do siete - 0:1. Bayern potom pridal, ale gólové šance si nevypracoval. Až v 39. minúte nacentroval z pravej strany Gnabry a Matip si loptu nešťastne kopol do vlastnej siete - 1:1.

FC Bayern Mníchov - FC Liverpool (Liga majstrov 2018/2019, osemfinále): fotogaléria

14.3.2019

V druhom polčase mal hneď od začiatku viac z hry Liverpool. Hostia boli aktívnejší aj strelecky a v 69. minúte prišla ich chvíľa. Po rohovom kope si najvyššie vyskočil Virgil van Dijk a poslal loptu za Neuera - 1:2.

Tréner Niko Kovač sa snažil oživiť hru striedajúcimi Goretzkom a Sanchezom, ale Bavori sa na obrat nezmohli. Naopak, anglický tím v 79. minúte poistili svoj triumf po ďalšom góle Maneho.

Liverpool je tak po Tottenhame Hotspur, Manchestri United a Manchestri City štvrtým anglickým tímom vo štvrťfinále.

Liga majstrov 2018/2019 - odvetné zápasy osemfinále:

Bayern Mníchov - FC Liverpool 1:3 (1:1)

Góly: 39. Matip (vlastný) - 26. a 84. Mane, 69. van Dijk

Rozhodoval: Orsato (Tal.), ŽK: Alcantara, Sanches - Fabinho, Matip, Robertson

Bayern: Neuer - Rafinha, Süle, Hummels, Alaba - Alcantara, Martinez (72. Goretzka) - Rodriguez (79. Sanches) - Gnabry, Lewandowski, Ribery (61. Coman)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Milner (87. Lallana), Henderson (13. Fabinho), Wijnaldum - Salah, Firmino (83. Origi), Mane

FC Barcelona - Olympique Lyon 5:1 (2:0)

Góly: 16. a 79. Messi (prvý z 11 m), 31. Coutinho, 81. Pique, 86. O. Dembele - 58. Tousart

Rozhodoval: Marciniak (Poľ.), ŽK: Lenglet - Marcal, M. Dembele

Barcelona: ter Stegen - Roberto (83. Semedo), Pique, Lenglet, Alba - Arthur (73. Vidal), Busquets, Rakitič - Messi, Suarez, Coutinho (70. O. Dembele)

Lyon: Lopes (34. Gorgelin) - Dubois, Denayer, Marcelo, Mendy (77. Tete) - Ndombele, Tousart, Marcal - Fekir - M. Dembele, Depay (72. Traore)

Online prenos: FC Bayern Mníchov - FC Liverpool (Liga majstrov 2018/2019, osemfinále, odveta)

Liga majstrov Osemfinále 2018/2019
13.03.2019 o 21:00
Bayern
1:3
(1:1, 0:2)
90+3 minúta
Ukončený
Liverpool
Prehľad
Góly: 39. Matip (vla.) – 26. Mané, 69. V. van Dijk, 84. Mané. ŽK: 65. Th. Alcântara (BAY), 83. Sanches (BAY) – 43. Fabinho (LIV), 63. Matip (LIV), 90+2. Robertson (LIV). Rozhodca: Orsato – Manganelli, Preti (všetci Taliansko). Diváci: 68 145.
Prenos
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Držanie lopty: 59 % : 41 %.
Strely na bránu: 1:6.
Strely mimo: 2:2.
Rohy: 2:7.
Ofsajdy: 5:2.
Fauly: 7:14.
Liverpool predviedol v druhom polčase skvelý výkon a domáci Bayern nepustil k ničomu. Vďaka gólom van Dijka a Maného ešte potvrdil svoj postup a vo štvrťfinále tak uvidíme štyri anglické tímy. Domáci dnes boli skutočne horším tímom a Liverpool bol predovšetkým takticky skvele pripravený na svojho protivníka, zaslúžene tak postupuje ďalej. Bayern utrpel prvú prehru v tejto sezóne Ligy majstrov, tá sa mu ale stáva osudovou.
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Wijnaldum ešte skúsil zamestnať Neuera strelou zo strednej vzdialenosti, namieril ale len nad jeho bránu.
90+2
yellowCardŽltú kartu za podrazenie Goretzku dostáva Andrew Robertson (Liverpool FC), ktorý kvôli žltým kartám vynechá prvý zápas štvrťfinále.
90+1
Hostia kontrolujú záver zápasu a za spevu You'll never walk alone od svojich fanúšikov držia loptu v strede poľa.
90
Bude sa hrať ešte tri minúty.
89
Coman sa prekľučkoval cez dvoch protivníkov, potom si ale loptu predkopol príliš ďaleko a tá skončila za bránkovou čiarou.
88
Bayern sa ešte snaží niečo v útoku vymyslieť, akoby ani sami domáci hráči už ale neverili, že sa im niečo podarí. Domáce tribúny už sa začínajú vyprázdňovať.
87
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza James Milner, prichádza Adam Lallana.
86
Držanie lopty: 57 % : 43 %
84
84
goalLiverpool dal gól!
Je asi definitívne rozhodnuté! Salah nádhernou prihrávkou z pravej strany našiel úplne presne na zadnej tyči hlavu nabiehajúceho SADIA MANÉHO, ktorý poslal loptu k pravej tyči. Bayern potrebuje v tejto chvíli streliť na postup už tri góly.
83
yellowCardŽltú kartu za šliapnutie na nohu Wijnalduma dostáva Renato Sanches (FC Bayern Mníchov).
83
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Roberto Firmino, prichádza Divock Origi.
82
Na opačnej strane strieľal spoza šestnástky Sanches, namieril ale mimo bránu Liverpoolu.
81
Salah si narazil loptu s Maném a potom sa snažil obhodiť si Alabu. Obranca Bayernu loptu zachytil a založil protiútok Bayernu.
80
Striedajúci Sanches prihral do šestnástky Alabovi, ktorý sa snažil vystreliť. Lopta mu ale pri spracovaní odskočila a obrana hostí ju bez problémov odkopla.
79
changeStriedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza James Rodríguez, prichádza Renato Sanches.
79
Hummels posielal ďalší nákop na hrot na Lewandowského, ktorý si ale pri nábehu pomohol faulom na van Dijka.
78
77
Alexander-Arnold centroval do stredu pokutového územia, loptu ale znovu odvrátila domáca obrana. Následný Comanov prienik zastavil odkopnutím lopty do autu Matip.
76
Süle podrazil pred vlastnou šestnástkou Maného. Liverpool bude mať priamy kop zo skvelej streleckej pozície.
75
importantSalah sa prekľučkoval do pokutového územia cez dvoch obrancov Bayernu a napriek tomu, že ho Rafinha trafil do nohy, tak skúsil ešte posunúť loptu na Maného. Neuer dobre zasiahol a loptu odkopol do bezpečia.
74
Bayern zrazil inkasovaný gól psychicky poriadne dolu. Liverpool je v týchto momentoch pánom na ihrisku a s prehľadom drží loptu na útočnej polovici.
72
changeStriedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Javi Martínez, prichádza Leon Goretzka.
72
Center Alexander-Arnolda predlžoval van Dijk na Maného, ktorého hlavičku znovu poslala domáca obrana na rohový kop.
71
Liverpool získal priamy kop, ktorý rozohral centrom do pokutového územia Bayernu Salah. Domáci loptu odhlavičkovali na ďalší rohový kop Liverpoolu.
69
69
Liverpool sa približuje k postupu! VIRGIL VAN DIJK si skvele naskočil na center z rohového kopu a zblízka nedal nechytateľnou hlavičkou k pravej tyči Neuerovi žiadnu šancu.
68
Alexander-Arnold si posúval loptu pri rohovej zástavke príliš dlho a hlavný rozhodca ho varoval, že nabudúce už mu dá kartu za zdržovanie hry. Jeho center sa zakrútil smerom na bránu, zasiahol tak Neuer, ktorý loptu vyrazil na ďalší roh Liverpoolu.
67
Kompletná obranná štvorica Liverpoolu si posúvala loptu a do ich kombinácie sa zapojil i brankár Alisson. Po následnom prechode do útoku získal Milner svojim pokusom o prienik rohový kop pre hostí.
65
yellowCardŽltú kartu za skosenie Wijnalduma dostáva Thiago Alcântara (FC Bayern Mníchov). Po samotnom faule ešte navyše skočil Wijnaldumovi na nohu, žltá karta je tak plne zaslúžená.
65
Hummels je dnes veľmi aktívny, čo sa týka pasov za obranu Liverpoolu. Tentokrát hľadal svojim nákopom Comana, lopta ale doletela až za bránkovú čiaru.
64
Center z priameho kopu letel na Lewandowského, ten ale stál v tesnom ofsajde.
63
yellowCardŽltú kartu za podrazenie Lewandowského na vlastnej polovici dostáva Joël Matip (Liverpool FC). Priamy kop pre Bayern.
61
changeStriedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Franck Ribéry, prichádza Kingsley Coman.
61
importantTo sa ale mohlo teraz zmeniť. Gnabry sa presadil na pravom krídle a poslal prihrávku do bránkoviska Liverpoolu. Lewandowskému i Jamesovi Rodríguezovi ale na zasiahnutie tohto centru chýbalo pár centimetrov.
60
Hodina hry je za nami. V druhom polčase sme vyloženú gólovú príležitosť ešte nevideli a Bayern, ktorý potrebuje streliť gól sa nedostal ani k streleckému zakončeniu.
59
Van Dijkovi sa vôbec nevydaril nákop. Jeho nákop letel totiž do miest, kde nebol vôbec nikto.
58
Rafinha hľadal pekným pasom z vlastnej polovice Lewandowského, toho ale čisto telom odstavil od lopty Matip. Prvý sa k nej tak dostal brankár Liverpoolu Alisson.
57
Strely: 3:4
Strely na bránu: 1:3
56
Ribéryho prihrávku na Javiho Martíneza zachytil Milner, ktorý založil ďalší rýchly protiútok Liverpoolu. Ten sa ale skončil po nepresnej prihrávke na Salaha, ktorú zastavil Süle.
54
Salah si vymenil loptu pätičkou s Alexander-Arnoldom a po tejto krásnej narážačke prišiel center pravého obrancu Liverpoolu. Ten odvrátila obrana Bayernu a po nepresnej strele Milnera končí lopta mimo Neuerovu bránu.
53
Po súboji s Matipom sa ocitol na zemi Lewandowski. Liverpool v druhom polčase poriadne pritvrdil, žltú kartu sme ale v tomto dejstve zatiaľ nevideli.
52
Ribéry sa presadil na ľavom krídle, jeho center ale dokázal zachytiť Matip, ktorý loptu odkopol na polovicu Bayernu.
51
Liverpool držal loptu na útočnej polovici, prišiel o ňu ale po súboji Maného s Jamesom Rodríguezom. Protiakcia Bayernu sa ale tiež nevydarila.
50
Salah vystrelil po rýchlom protiútoku Liverpoolu spoza šestnástky. Neuerovi sa zákrok veľmi nevydaril, loptu ale vyrazil mimo svoju bránu. Následný Milnerov center bol veľmi nepresný a skončil za bránkovou čiarou.
49
Na trávniku sa po ďalšom tvrdom súboji ocitol Alcântara, i tentokrát sa ale postavil na nohy a pokračuje v hre. Medzitým v Mníchove začalo pršať.
48
Za centrom z priameho kopu si nabiehali Hummels a Lewandowski, obrancovia Liverpoolu ale dokázali loptu získať. Okamžitý nákop na Salaha však nebol úspešný, guľatý nezmysel totiž pred ním zastavil Rafinha.
47
Mané v súboji o loptu skočil na nohu Alcântarovi, ktorý sa len veľmi ťažko zdvíha zo zeme. Priamy kop pre Bayern.
46
Výkop druhého polčasu mali domáci. Cez prestávku k ďalším striedaniam nedošlo.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 22:04.
Po prvom polčase je skóre v Mníchove vyrovnané, bližšie k postupu má ale Liverpool, ktorý strelil vytúžený gól vonku. Prvý polčas bol vyrovnaný a aj keď mali loptu na kopačkách častejšie domáci, tak z tejto aktivity nevyťažili vôbec nič. Uvidíme, či sa ich útočná aktivita bude postupne zvyšovať, na postup totiž musia v tejto chvíli streliť ešte aspoň jeden gól. Pred druhým polčasom je tak istá jediná vec – predĺženie dnes neuvidíme.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Domáci rozohrávajú pri vlastnej šestnástke proti napádajúcim hráčom Liverpoolu veľmi riskantne, Mníchovčania ale zatiaľ dokázali loptu udržať.
45
Nadstavený čas sú dve minúty.
45
45
Lewandowski si skvele nabehol na kolmicu Hummelsa a prehodil Alissona. Lopta našťastie pre hostí skončila tesne mimo a ako sa ukázalo, tak Lewandowski navyše stál v ofsajde. Čiarový rozhodca zdvihol zástavku veľmi neskoro.
44
Alaba vystrelil presne na bránu, avšak len do miesta, kde stál pripravený brankár Liverpoolu Alisson.
43
yellowCardŽltú kartu za podrazenie Jamesa Rodrígueza pred vlastným pokutovým územím dostáva Fabinho (Liverpool FC). Bayern získava priamy kop.
42
Na opačnej strane to podobne ako van Dijk skúšal Hummels, dobre ale tentokrát zasiahol Matip, ktorý hlavou posunul loptu brankárovi Alissonovi.
41
Van Dijk poslal ďalší pekný nákop na Maného, ktorému ale pomohol pri spracovaní rukou Firmino. Loptu tak logicky získavajú domáci.
39
39
goalBayern dal gól!
Bayern je späť v hre! Gnabry sa dostal po nákope na pravé krídlo za Robertsona a prihrávkou do bránkoviska hľadal nabiehajúceho Lewandowského. Pas letel presne na poľského útočníka, pred ním ale loptu zasiahol JOËL MATIP, ktorý ju nasmeroval do vlastnej brány.
37
Držanie lopty: 64 % : 36 %
36
Po druhom vyrazil James Rodríguez do rýchleho protiútoku, na konci ktorého bol center Gnabryho na Lewandowského. Ten ale odvrátila obrana hostí a následne strela Rodrígueza skončila vysoko nad Alissonovou bránou.
35
Prvý center Alexandera-Arnolda odhlavičkoval Alcântara na ďalší rohový kop a druhý roh zase pre zmenu Javi Martínez.
34
Bayern stratil loptu na útočnej polovici a hneď z toho bol rýchly protiútok Liverpoolu. Mané našiel prihrávkou na ľavom krídle za obranou Bayernu Robertsona, ktorého strelu z pomerne ostrého uhla vyrazil pri tyči na rohový kop Manuel Neuer.
32
Salah získal loptu pred vlastnou šestnástkou, narazil si ju s Wijnaldumom a dral sa po pravom krídle k pokutovému územiu Bayernu. Skvelý defenzívny zákrok predviedol James Rodríguez, ktorý loptu Salahovi sklzom odpálil do autu.
31
Na opačnej strane veľmi podobne centroval Ribéry, Alisson ale nezasiahol a lopta preletela až na opačnú stranu. Tam ju získal Gnabry, ktorý ju posunul späť na postupný útok.
30
Hra sa po strelenom góle predsa len o niečo viac otvorila. Maného center z ľavej strany chytil pred nabiehajúcim Salahom do rukavíc brankár Neuer.
29
Lewandowski si spracoval pas Gnabryho a z hranice pokutového územia vystrelil, namieril ale len do stredu brány do náručia pripraveného Alissona.
28
Bayern bude musieť otvoriť hru, na postup totiž v tejto chvíli potrebuje streliť dva góly. Liverpoolu stačí na postup i remíza 1:1.
26
26
Liverpool otvára skóre! Van Dijkov nákop nechal Rafinha trestuhodne spracovať SADIA MANÉHO, proti ktorému navyše úplne nezmyselne vybehol brankár Neuer. Mané ho jednoducho obišiel a z otočky namieril do odkrytej brány domácich.
25
importantPo rýchlom prechode do útoku strieľal cez obrancu z hranice pokutového územia Firmino, tesne ale minul Neuerovu bránu.
23
Polovica prvého polčasu je za nami a vyloženú gólovú príležitosť sme zatiaľ nevideli. Firmino podrazil pri napádaní Javiho Martíneza, domáci tak budú znovu rozohrávať.
22
Firmino zaviezol loptu na útočnú polovicu a prihrávkou na ľavú stranu našiel Maného. Ten ešte hľadal kolmicou za obranu Bayernu Salaha, rýchlejší bol ale brankár Bayernu Neuer, ktorý loptu pred egyptským útočníkom chytil.
21
Salah sa snažil o prienik po pravom krídle, pri ňom ho ale podrazil Alaba. Teraz majú dostatok času rozohrať hostia.
19
Liverpool nie je pri napádaní ani zďaleka tak aktívny, ako Bayern. Domáci majú dostatok času rozohrať svoj postupný útok, pretože trojica útočníkov Liverpoolu je až pri stredovej čiare.
18
Wijnaldum bojoval na pravom krídle o loptu s Hummelsom, bližšie k bráne domácich sa ale nedostal a rozohrať tak môžu červení.
17
Liverpool sa pokúsil o zrýchlenie útoku nákopom na Firmina. Ten síce dokázal prihrať Milnerovi, James Rodríguez ho ale čistým sklzom obral o loptu.
16
Bayern bol usadený v útočnej polovici, po nákope do ofsajdu na Ribéryho ale o loptu prichádza.
15
Ani jeden z tímov zatiaľ nezískal prevahu v strede poľa. O niečo väčší tlak na súpera asi vyvíja Bayern, gólový úspech mu to ale neprinieslo.
13
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Jordan Henderson, prichádza Fabinho.
12
Henderson znovu sedí na trávniku a drží sa za nohu. Vypadá to na vynútené striedanie kapitána Liverpoolu.
11
Lewandowski si dobre nabehol na loptu zo stredu poľa a dral sa k bráne. Po súboji s van Dijkom spadol, penalta sa ale nepíska. Poľský útočník totiž spadol bez zavinenia obrancu Liverpoolu.
10
Ribéry sa snažil o individuálny prienik z ľavého krídla do šestnástky, dobre sa ale vrátil pred malou chvíľou ošetrovaný Henderson, ktorý ho obral o loptu.
8
Práve Alexander-Arnold zachytil ďalší pas na hrot, tentokrát od Rafinhu. Hostia ale znovu loptu stratili a Alcântara následne vystrelil spoza šestnástky. Jeho pokus končí nad Alissonovou bránou.
7
Henderson odišiel za autovú čiaru a hra môže pokračovať. Alexander-Arnold rozohral zle a v podstate prihral obrancom Bayernu.
6
Kapitán hostí Henderson zostal ležať na trávniku po súboji s Jamesom Rodríguezom a musí byť ošetrený. Hlavný rozhodca sa ho snaží dostať na ošetrenie za autovú čiaru, jemu sa ale zjavne nechce.
5
Obrancovia Bayernu držia loptu a spolu s brankárom Neuerom si ju prihrávajú. S rozohrávkou sa zatiaľ nikam neponáhľajú.
4
Tempo zápasu zatiaľ nie je veľmi vysoké. Oba tímy sú si vedomé dôležitosti prvého gólu, predovšetkým po bezgólovom výsledku prvého zápasu.
3
Hummels krásnym pasom za obranu Liverpoolu hľadal Gnabryho, Alisson ale jeho úmysel dobre prečítal a loptu chytil.
2
Presing domácich ich ale najprv vytlačil pred vlastné pokutové územia a následne Alexander-Arnold pod tlakom loptu odkopol len na polovicu Bayernu.
1
Výkop zápasu mali hostia, ktorá loptu okamžite nakopli dopredu a po úspešnom hlavičkovom súboji Salaha prechádzajú do prvého postupného útoku.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Bayern bude hrať v tradičných červených dresoch, hostia v sivých.
Oba tímy už sú nastúpené na trávniku a v Allianz Arene znie hymna Ligy majstrov.
Úvodné zostavy:

FC Bayern Mníchov: Neuer (C) – Rafinha, Süle, Hummels, Alaba – Th. Alcântara, Javi Martínez – James Rodríguez – Gnabry, Lewandowski, Ribéry.
Náhradníci: Ulreich – J. Boateng, Coman, A. Davies, Goretzka, Sanches, Woo.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Milner, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Lallana, Fabinho, Lovren, Origi, Sturridge, Shaqiri.

Rozhodca: Orsato – Manganelli, Preti (všetci Taliansko).
Liverpool FC

Liverpool bol v Premier League v inej pozícii ako Bayern. V jednu chvíľu mal už desaťbodový náskok pred Manchestrom City, tento náskok ale Liverpool stratil a už je o bod za hlavným rivalom v boji o titul. Hostia síce utrpeli jedinú ligovú prehru ešte na začiatku januára práve v súboj so City, na jar ale majú veľké množstvo remíz. Z posledných ôsmich zápasov remizovali až štyri a v súbojoch so silnejšími tímami (Manchester United, Everton) nedali gól. Silnou stránkou Liverpoolu je ale jeho obrana, ktorá inkasovala najmenej gólov v súťaži (17).

Na postup do osemfinále sa Liverpool poriadne nadrel. V „skupine smrti“ (C) postúpil až vďaka výhre 1:0 v poslednom zápase s SSC Neapol. V konkurencii Neapola, Paríža Saint-Germain a Crvenej Zvezdy Belehrad trikrát vyhral a trikrát prehral. Vzhľadom k výsledku prvého zápasu osemfinále by mali hostia na postup streliť dnes v Mníchove aspoň jeden gól.
FC Bayern Mníchov

Bayern sa vďaka skvelej jarnej forme a zaváhaniam vedúceho Dortmundu vrátil do hry o bundesligový titul. Po tomto víkende už o skóre vedie Bundesligu práve pred Borussiou, s ktorou sa čoskoro stretne vo vzájomnom súboji. Forma Bayernu je výborná, keď z posledných 12 zápasov Bundesligy vyhral 11 a je už i najproduktívnejším tímom nemeckej najvyššej súťaže (62 strelených gólov).

V Lige majstrov postúpili Mníchovčania do osemfinále ako víťaz skupiny E, v ktorej okrem nich boli ešte Ajax Amsterdam, Benfica Lisabon a AEK Atény. V šiestich zápasoch skupiny získal Bayern 14 bodov a spolu s Barcelonou je jediným tímom, ktorý v tejto sezóny Ligy majstrov ešte neprehral. V prvom zápase osemfinále si v Liverpoole uhral Bayern pomerne zradný výsledok. Remíza je pomerne dobrá, ale Liverpoolu stačí jediný gól na výrazné priblíženie si postupu.
Vitajte pri on-line prenose z osemfinále Ligy majstrov medzi tímami FC Bayern Mníchov a Liverpool FC. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liverpool vyradil Bayern z Ligy majstrov, Barcelona deklasovala Lyon