Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Pánik strelil gól pri výhre Arizony, Tatar zaznamenal dva body. Boston vysoko prehral

Pozrite si výsledky zápasov NHL.

Richard Pánik v akcii.Richard Pánik v akcii.(Zdroj: SITA )

NEW YORK. Slovenský útočník Tomáš Tatar sa po jednozápasovej prestávke zapríčinenej chrípkou vrátil do zostavy Montrealu Canadiens a kanadskému klubu pomohol k víťazstvu.

Montreal triumfoval na ľade Detroitu Red Wings 3:1 v utorňajšom dueli zámorskej NHL a Tatar si proti bývalému zamestnávateľovi pripísal dve asistencie. Ilavský rodák sa vďaka tomu dostal v aktuálnej sezóne na métu 50 bodov (22+28).

Na ľade strávil 14:41 min a okrem dvoch prihrávok si do štatistík zapísal jeden plusový bod, dve trestné minúty, jednu strelu na bránku a dva "hity". Brankár Canadiens Carey Price sa stal gólmanom s najvyšším počtom víťazstiev v histórii klubu, keď dosiahol už 315. triumf a prekonal legendárneho Jacquesa Planta.

Prečítajte si tiež: Ruský hokejista pobúril krajanov, trénoval v americkom drese Čítajte

Útočník Arizony Coyotes Richard Pánik skóroval v druhom dueli za sebou. Zatiaľ čo v pondelok nezabránil vysokej prehre tímu s Chicagom (1:7), tentoraz Arizonu naštartoval k víťazstvu 3:1 nad St. Louis Blues.

Pre rodáka z Martina to bol trinásty presný zásah v ročníku, v 64 vystúpeniach nazbieral 31 bodov (13+18). V drese Bostonu Bruins sa predstavili hneď traja Slováci, ale netešili sa zo zisku bodov. Boston prehral na ľade Columbusu Blue Jackets vysoko 4:7.

Do bránky Bruins sa postavil po piatom góle v 29. min Jaroslav Halák a z desiatich striel vo zvyšku stretnutia inkasoval iba raz. Obranca Zdeno Chára odohral rovných 23 minút so ziskom dvoch plusových bodov, útočník Peter Cehlárik sa počas ôsmich minút na ľadovej ploche nezapísal do štatistík.

Hlavnou hviezdou večera v najkvalitnejšej lige sveta sa stal útočník Calgary Flames Johnny Gaudreau, ktorý zažiaril bilanciou 3+3. Jeho tím vďaka tomu zdolal New Jersey Devils jednoznačne 9:4, aj keď po druhej tretine prehrávali 3:4 a dva body získali až zásluhou šiestich gólov v záverečnom dejstve.

Pozornosť pútala aj tradičná konfrontácia Sidneyho Crosby a Alexandra Ovečkina, v ktorej bol tentoraz úspešnejší Kanaďan, pretože Pittsburgh Penguins zvíťazil nad Washingtonom Capitals 5:3.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Buffalo - Dallas 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 28. Hintz (Dickinson, Comeau), 34. Hintz (J. Klingberg, Seguin)

Columbus - Boston 7:4 (3:1, 2:3, 2:0)

Góly: 8. J. Anderson (Werenski, Dzingel), 15. Dzingel (Werenski, S. Jones), 20. Jenner (J. Anderson), 28. Duchene (Dzingel, J. Anderson), 29. Jenner (Riley Nash, Foligno), 53. Werenski (Panarin, J. Anderson), 60. Jenner (Riley Nash, Werenski) - 4. Bergeron (Marchand), 34. Marchand (McAvoy, Backes), 36. Wagner (Heinen), 39. Marchand (Bergeron)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) chytal od 29. minúty, striedal T. Raska, chytil 9 z 10 striel/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral rovných 23 minút, pripísal si dva plusové body, dve strely na bránu, štyri hity, tri zablokované strely, jednu stratu puku a jedno získanie puku/

/útočník Peter Cehlárik (Boston) odohral 8:15 min/

Pittsburgh - Washington 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Góly: 33. Guentzel (McCann), 34. Crosby (J. Schultz), 35. Crosby (Kessel, Malkin), 52. Kessel (J. Schultz, Malkin), 60. McCann - 20. Vrána (Bäckström, Oshie), 31. Vrána (Orlov, Oshie), 55. Carlson (Ovečkin, Bäckström)

Montreal - Detroit 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 33. Domi (Shaw, TATAR), 38. Kulak (TATAR, Gallagher), 60. Domi (Weal, S. Weber) - 41. Athanasiou (Kronwall, Daley)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:41 min, zaznamenal dve asistencie, pripísal si jeen plusový bod, dve trestné minúty, jednu strelu na bránu a jeden hit/

Načítavám video...

St. Louis - Arizona 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 59. Schwartz (R. O'Reilly, Pietrangelo) - 22. PÁNIK, 41. Hinostroza (Richardson), 60. Ekman-Larsson (Kuemper)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 15:28 min, strelil jeden gól, pripísal si jeden plusový bod, zaznamenal jednu strelu na bránu, dva hity, jednu stratu puku a jedno získanie puku/

Winnipeg - San Jose 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)

Góly: 9. Copp (Chiarot, Perreault), 10. Little, 21. Connor (Laine, Wheeler), 57. Perreault (Myers, B. Tanev) - 9. Vlasic (J. Thornton, Sörensen), 17. Nyquist (Hertl, Donskoi), 31. Nyquist (Vlasic), 42. Sörensen (J. Thornton, Labanc), 60. Pavelski (Meier, Vlasic)

Calgary - New Jersey 9:4 (1:2, 2:2, 6:0)

Góly: 6. Gaudreau (Monahan, E. Lindholm), 28. Bennett (Giordano, D. Ryan), 31. E. Lindholm (Monahan, Gaudreau), 41. D. Ryan (Bennett, Giordano), 42. Gaudreau (tr. strieľanie), 43. D. Ryan (Gaudreau, E. Lindholm), 53. Gaudreau (Monahan, R. Andersson), 59. Monahan (Gaudreau, E. Lindholm), 59. M. Tkachuk (Fantenberg, M. Backlund) - 17. Coleman, 19. K. Palmieri (Severson), 21. Agostino (Butcher, Carrick), 38. Zajac (Coleman, A. Greene)

Anaheim - Nashville 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Góly: 4. Getzlaf (Manson), 11. Silfverberg (Rakell, J. Larsson), 34. Sprong (Perry, H. Lindholm) - 55. F. Forsberg (Mikael Granlund, Josi), 56. F. Forsberg (Johansen, Mikael Granlund)