Sagan: Či som na vrchole síl? Cítim, že moja kariéra je už v septembri

Peter Sagan.
Peter Sagan. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|14. mar 2019 o 13:52

Slovák verí, že sa po viróze zotaví.

BRATISLAVA. Keď nastúpil, hneď bol pre súperov hrozbou. V minulých rokoch bol Peter Sagan v najlepšej forme od prvých štartov v sezóne a dokázal vyhrávať.

Tento rok už má na konte jedno etapové víťazstvo na pretekoch v Austrálii. Lenže štart európskej sezóny preňho nie je jednoduchý.

Úspechy slovenských športovcov v roku 2018: fotogaléria

15.3.2019

V stredu bol slovenský cyklista rád, keď sa v tímovej časovke na pretekoch Tirreno - Adriatico udržal v zostave tímu až do konca.

Krátko pred pretekmi totiž dostal žalúdočnú virózu.

Necítil sa dobre, šesť dní nemohol trénovať, schudol približne štyri kilogramy a stratil silu.

Udržal sa len vďaka pádu kolegov

"Šesť dní som sa bicykla ani nedotkol. Bol som len v izbe. V utorok som si bol zľahka zajazdiť a v stredu sme už štartovali v tímovej časovke," opisoval Sagan pre belgický denník Het Laatste Nieuws.

Bol rád, že časovku na 21,5 km dokázal dokončiť spolu s tímovými kolegami z Bora-Hansgrohe. Priznal však, že k tomu prispel aj pád dvojice – Rafal Majka a Oscar Gatto.

Tí skončili na zemi po troch kilometroch, keď im do cesty vošiel nepozorný chodec.

Po ich vypadnutí rýchlosť tímu o niečo klesla. Vďaka tomu sa Sagan vo formácii udržal až do cieľa.

V druhej etape pretekov s cieľom v toskánskom mestečku Pomarance obsadil Sagan 155. miesto so stratou 10:57 minúty. Z víťazstva sa tešil Julian Alaphilippe.

"Pomaly sa zotavujem z choroby, ale som stále dosť slabý. Uvidíme, ako to bude postupovať v ďalších etapách," vravel Sagan.

Do Talianska pricestoval zo sústredenia v španielskej Sierre Nevade. Drel na tom, aby si na Tirreno – Adriatico otestoval formu pred kľúčovou časťou sezóny – jarnými klasikami.

Viróza mu plány nabúrala.

Domov»Cyklistika»Sagan: Či som na vrchole síl? Cítim, že moja kariéra je už v septembri