Vlhová je po úvodnom kole slalomu v Soldeu tretia, na líderku výrazne stráca

Shiffrinová je druhá.

Načítavám video...

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Soldeu, Andorra

Slalom žien - 1. kolo:

1.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko53,14 s
2.Mikaela ShiffrinováUSA+ 0,28 s
3.Petra VlhováSlovensko+ 1,22 s
4.Anna Swenn-LarssonováŠvédsko+ 1,26 s
5.Katharina LiensbergerováRakúsko+ 1,42 s
6.Frida HansdotterováŠvédsko+ 1,53 s

SOLDEU. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v prvom kole sobotňajšieho finálového slalomu Svetového pohára tretí najrýchlejší čas (53,14).

V andorrskom Soldeu však za svojimi sezónnymi rivalkami výrazne zaostala.

Najlepší výkon v prvej časti súťaže predviedla Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá má víťazstvá, glóbusy i tituly v kombinácii, ale nikdy vo Svetovom pohári ešte nevyhrala preteky v špeciálnej disciplíne.

Podarilo sa jej triumfovať aj v paralelnej súťaži rátanej do slalomu, ale v klasickom slalome dosiahla len 21 druhých a tretích miest.

Najväčšou súperkou Holdenerovej v boji o prelomenie smoly bude už istá držiteľka malého glóbusu, Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,28 s), Vlhová nabrala manko 1,22 sekundy.

"Som na treťom mieste, ale strata je veľmi veľká. Viem, kde som to stratila, tú strmú časť som šla veľmi zle. V druhom kole sa budem snažiť vyvarovať chýb, už nemám čo stratiť," povedala Vlhová pre TASR.

V strednej pasáži ju v prvých bránkach trochu zatvorilo, na mäkkom snehu sa dostala pod oblúky, ale vyrovnala to veľmi rýchlo a do cieľa svoju jazdu udržala v rytme.

"Mala som tam naozaj veľké problémy, ale, chvalabohu, som to celkom dobre zvládla. Bolo to z môjho pohľadu boj, snažila som sa ísť naplno a aj v druhom kole budem riskovať," pokračovala Slovenka.

Na 11-stupňové odmäkové podmienky sa nevyhovárala.

"Mala som číslo dva, takže skvelú trať. Dúfam, že vydrží aj v druhom kole, možno sa spravia nejaké ryhy, ale bojujem a skúsim sa skoncentrovať na lepší výkon," dodala Vlhová.

Druhé kolo má začiatok o 13:15.

Online prenos z 2. kola sledujte tu >>>

Prečítajte si tiež: ONLINE: Slalom v Soldeu - 2. kolo s Petrou Vlhovou

Online prenos: Slalom v Soldeu - 1. kolo (Petra Vlhová) - Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019

Zjazdové lyžovanie

16. March 2019 o 10:30
Finále SP - slalom žien, 1. kolo, Soldeu
Víťaz: Víťaz: W. Holdenerová (SUI)
Prenos
Výsledky prvého kola:

1. W. Holdenerová 53,14
2. M. Shiffrinová +0,28
3. P. Vlhová +1,22
4. A. Swennová-Larssonová +1,26
5 .K. Liensbergerová +1,42
6. F. Hansdotterová +1,53
7. K. Lysdahlová +1,75
8. B. Schildová +1,95
9. K. Truppeová +2,49
10. Ch. Säfvenbergová +3,16
11. L. Dürrová +3,17
12. A. Daniothová +3,19
13. N. Noensová +3,35
14. I. Curtoniová +3,73
15. L. St. Germainová +6,95
16. R. Remmeová + 17,49
K. Huberová DNF
M. Hrovatová DNF
M. Fürst Holtmannová DNF
E. Mielzynská DNF
Ch. Costazzová DNF
Ch. Geigerová DNF
Máme za sebou prvé kolo slalomových pretekov, ktoré prinieslo víťazstvo Švajčiarke Wendy Holdenerovej, druhá skončila Shiffrinová a na treťom mieste skončila naša Petra Vlhová. Naša pretekárka teda má šancu na ďalšie pódiové umiestnenie, musí zajazdiť však lepšie druhé kolo, ktoré sa začína o 13:15. Aj z neho vám prinesieme on-line prenos.

Zatiaľ ďakujeme za pozornosť.
Prvé kolo slalomu žien v Soldeu sa práve skončilo.
22Posledná na štarte Charlotta Säfvenbergová postupne naberala stratu, najťažšiu pasáž zvládla prejsť a v cieli je to 10. miesto so stratou 3,16 sekundy.
21Katharina Huberová strácala na prvom medzičase 49 stotín, postupne jej strata narastala, najťažšiu pasáž potom nezvládla a preteky takisto nedokončí.
20Meta Hrovatová úvodnú pasáž zvládla s malou stratou, následne však v tej najťažšej pasáži chybovala a takisto sa radí medzi pretekárky, ktoré nedokončili prvé kolo.
19Mina Fúrst Holtmannová najťažšiu pasáž zvládla, potom prišli v závere trate chyby a Holtmannová napokon nedokončila prvé kolo.
18Nastasia Noensová v strednej časti a najmä v najťažšej pasáži veľmi spomalila a napokon došla do cieľa so stratou 3,35 sekundy a je z toho 12. miesto.
17Lena Dürrová dokázala zvládnuť najťažšiu pasáž, aj keď s výraznejším brzdením. V cieli sa jej strata ustálila na 3,17 sekundy a stačí to na priebežné desiate miesto.
16Roni Remmeová už na prvom medzičase strácala viac ako pol sekundu, postupne sa deficit navyšoval a napokon Remmeová urobila veľkú chybu po najťažšej pasáži ale do cieľa došla. Strata je až 17,49 sekundy.
15Aline Daniothová nezdoláva svoju krajanku Holdenerovú. Jej postupne vzrastajúca strata v cieli stačí na 10. miesto.
14Bernadette Schildová počas svojej jazdy na trati postupne naberala stratu a v cieli končí na 8. mieste so stratou 1,95 sekundy.
13Irene Curtoniová mala už na prvom medzičase takmer polsekundovú stratu, následne sa to zvýšilo o jednu celú sekundu a v cieli Curtoniová končí na 9. mieste so stratou 3,73 sekundy.
12Kanaďanka Erin Mielzynská veľmi pribrzdila v najťažšej pasáži, zvládla, no veľkú chybu urobila na nasledujúcich bránkach a taktiež do cieľa nedôjde.
11Chiara Costazzová takisto nedokončila tieto preteky, keďže nezvládla prechod cez najťažšiu pasáž trate.
10Nemka Christina Geigerová urobila významnú chybu v dolnej časti trate, nevypočítala si dobre svoje tempo a jazdu nedokončila.
9Kristin Lysdahlová tiež postupne naberala stratu stotiniek sekúnd. V cieli finišuje na siedmom mieste so stratou 1,75 sekundy.
8Laurence St. Germainová takisto nestačí na jazdu Wendy Holdenerovej. Veľkú chybu urobila v tej najťažšej pasáži trate a musela sa vrátiť oblúkom na hornú bránku. V cieli je z toho strata až 6,95 sekundy.
7Katharina Truppeová takisto ako svoje predchádzajúce pretekárky naberala stratu v hornej a strednej pasáži trate a finišuje na siedmom mieste so stratou 2,49 sekundy.
6Americká velikánka Mikaela Shiffrinová postupne naberala stratu, napokon je z toho v cieli druhé miesto s mankom 0,28 sekundy. Wendy Holdenerová sa zrejme stane víťazkou prvého kola.
5Posledný slalom v kariére zajazdila Švédka Frida Hansdotterová, ktorá takisto naberala čoraz väčšiu stratu na trati a v cieli je z toho napokon až priebežné posledné piate miesto so stratou 1,53 sekundy.
4Anna Swennová-Larssonová predviedla zo začiatku agresívnu jazdu, postupne však na Holdenerovú strácala. V cieli došla na treťom mieste so stratou 1,26 sekundy a dostáva sa za Petru Vlhovú.
3Tretia na štarte Wendy Holdenerová sa pustila na trať v živšom tempe, postupne zveľaďovala svoj náskok a napokon zdoláva Petru Vlhovú o 1,22 sekundy.
2Petra Vlhová mala na prvom medzičase identický čas, následne urobila výraznejšiu chybu v dolnej časti trate, ale napokon dokázala zdolať Liensbergerovú o dvadsať stotín sekundy.
1Katharina Liensbergerová neurobila na trati výrazné chyby a do cieľa došla s časom 54,56. Od tohto času sa teda budú skúsiť odraziť ostatné pretekárky. Nasleduje naša Petra Vlhová.
Prvé kolo slalomu žien v Soldeu sa práve začalo.
Všetko je už pripravené na štart, ako prvá sa na trať vydá Rakúšanka Katharina Liensbergerová, ktorá si práve upevňuje lyžiarky v štartovej búdke.
Prajem vám príjemné dopoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého kola slalomových pretekov žien v andorrskom stredisku Soldeu. Prvým aj druhým kolom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka, začiatok je naplánovaný na 10:30.

V Špindlerovom Mlyne triumf Shiffrinovej
Posledné preteky Svetového pohára sa konali minulý týždeň v českom stredisku v Špindlerovom Mlyne, kde na trať šla ako prvá v poradí Petra Vlhová. Úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome však nepredviedla na trati svoj stopercentný výkon. V druhom kole zaznamenala tretí najlepší čas a za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 2,03 sekundy. Druhá skončila Wendy Holdenerová.

Priebežnou líderkou stále Američanka

V priebežnom hodnotení o veľký krištáľový glóbus stále vedenie fenomenálna Američanka, ktorá má na konte 2 004 bodov, z toho 1 060 zo slalomu. Už má istotu veľkého krištáľového glóbusu. Petra Vlhová sa nachádza v rebríčku na druhom mieste so ziskom 1 235 bodov, z toho 817 získala v slalomovej disciplíne a na Shiffrinovú teda stráca 243 bodov. Tretia v celkovom hodnotení slalomu je Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá má na konte 601 bodov.

Na posledný slalom sezóny v stredisku Soldeu sa na štart postaví len 22 pretekárok, automaticky sa teda všetky dostanú aj do druhého kola.
Petra Vlhová vyštartuje na trať v Soldeu z druhého miesta, pred ňou pôjde Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová vyštartuje ako šiesta v poradí.
Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Štartová listina:

1. Katharina Liensbergerová (AUT)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Wendy Holdenerová (SUI)
4. Anna Swenn-Larssonová (SWE)
5. Frida Hansdotterová (SWE)
6. Mikaela Shiffrinová (USA)
7. Katharina Truppeová (AUT)
8. Laurence St. Germainová (CAN)
9. Kristin Lysdahlová (NOR)
10. Christina Geigerová (GER)
11. Chiara Costazzová (ITA)
12. Erin Mielzynská (CAN)
13. Irene Curtoniová (ITA)
14. Bernadette Schildová (AUT)
15. Aline Daniothová (SUI)
16. Roni Remmeová (CAN)
17. Lena Dürrová (GER)
18. Nastasia Noensová (FRA)
19. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
20. Meta Hrovatová (SLO)
21. Katharina Huberová (AUT)
22. Charlotta Säfvenbergová (SWE)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:30.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 5. Investment Advisory Guide for Slovakia
 6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
 7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
 9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
 1. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
 2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
 5. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
 6. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
 7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
 10. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
 1. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 24 183
 2. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 20 330
 3. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 16 559
 4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 16 463
 5. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 15 924
 6. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 14 908
 7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 827
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 6 557
 9. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 6 029
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 5 464

Téma: Alpské lyžovanie


Článok je zaradený aj do ďalších tém Petra Vlhová, Online prenosy

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.

Neprehliadnite tiež

Sergio Ramos rozhoduje o výhre Španielska.

Sagan zažil deja vu. Zaváhal tesne pred cieľom

Slávnu klasiku vyhral Alaphilippe.

Julian Alaphilippe.
Marek Hamšík.
Ryan Giggs.
Anastasia Kuzminová zdraví fanúšikov.