SME
Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold

Vlhová je po úvodnom kole slalomu v Soldeu tretia, na líderku výrazne stráca

Shiffrinová je druhá.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Soldeu, Andorra

Slalom žien - 1. kolo:

1.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko53,14 s
2.Mikaela ShiffrinováUSA+ 0,28 s
3.Petra VlhováSlovensko+ 1,22 s
4.Anna Swenn-LarssonováŠvédsko+ 1,26 s
5.Katharina LiensbergerováRakúsko+ 1,42 s
6.Frida HansdotterováŠvédsko+ 1,53 s
Článok pokračuje pod video reklamou

SOLDEU. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v prvom kole sobotňajšieho finálového slalomu Svetového pohára tretí najrýchlejší čas (53,14).

V andorrskom Soldeu však za svojimi sezónnymi rivalkami výrazne zaostala.

Najlepší výkon v prvej časti súťaže predviedla Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá má víťazstvá, glóbusy i tituly v kombinácii, ale nikdy vo Svetovom pohári ešte nevyhrala preteky v špeciálnej disciplíne.

Podarilo sa jej triumfovať aj v paralelnej súťaži rátanej do slalomu, ale v klasickom slalome dosiahla len 21 druhých a tretích miest.

Najväčšou súperkou Holdenerovej v boji o prelomenie smoly bude už istá držiteľka malého glóbusu, Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,28 s), Vlhová nabrala manko 1,22 sekundy.

"Som na treťom mieste, ale strata je veľmi veľká. Viem, kde som to stratila, tú strmú časť som šla veľmi zle. V druhom kole sa budem snažiť vyvarovať chýb, už nemám čo stratiť," povedala Vlhová pre TASR.

V strednej pasáži ju v prvých bránkach trochu zatvorilo, na mäkkom snehu sa dostala pod oblúky, ale vyrovnala to veľmi rýchlo a do cieľa svoju jazdu udržala v rytme.

"Mala som tam naozaj veľké problémy, ale, chvalabohu, som to celkom dobre zvládla. Bolo to z môjho pohľadu boj, snažila som sa ísť naplno a aj v druhom kole budem riskovať," pokračovala Slovenka.

Na 11-stupňové odmäkové podmienky sa nevyhovárala.

"Mala som číslo dva, takže skvelú trať. Dúfam, že vydrží aj v druhom kole, možno sa spravia nejaké ryhy, ale bojujem a skúsim sa skoncentrovať na lepší výkon," dodala Vlhová.

Druhé kolo má začiatok o 13:15.

Online prenos z 2. kola sledujte tu >>>

Prečítajte si tiež: ONLINE: Slalom v Soldeu - 2. kolo s Petrou Vlhovou Čítajte 

Online prenos: Slalom v Soldeu - 1. kolo (Petra Vlhová) - Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019

Zjazdové lyžovanie

16. March 2019 o 10:30
Finále SP - slalom žien, 1. kolo, Soldeu
Prenos
Výsledky prvého kola:

1. W. Holdenerová 53,14
2. M. Shiffrinová +0,28
3. P. Vlhová +1,22
4. A. Swennová-Larssonová +1,26
5 .K. Liensbergerová +1,42
6. F. Hansdotterová +1,53
7. K. Lysdahlová +1,75
8. B. Schildová +1,95
9. K. Truppeová +2,49
10. Ch. Säfvenbergová +3,16
11. L. Dürrová +3,17
12. A. Daniothová +3,19
13. N. Noensová +3,35
14. I. Curtoniová +3,73
15. L. St. Germainová +6,95
16. R. Remmeová + 17,49
K. Huberová DNF
M. Hrovatová DNF
M. Fürst Holtmannová DNF
E. Mielzynská DNF
Ch. Costazzová DNF
Ch. Geigerová DNF
Máme za sebou prvé kolo slalomových pretekov, ktoré prinieslo víťazstvo Švajčiarke Wendy Holdenerovej, druhá skončila Shiffrinová a na treťom mieste skončila naša Petra Vlhová. Naša pretekárka teda má šancu na ďalšie pódiové umiestnenie, musí zajazdiť však lepšie druhé kolo, ktoré sa začína o 13:15. Aj z neho vám prinesieme on-line prenos.

Zatiaľ ďakujeme za pozornosť.
Prvé kolo slalomu žien v Soldeu sa práve skončilo.
22Posledná na štarte Charlotta Säfvenbergová postupne naberala stratu, najťažšiu pasáž zvládla prejsť a v cieli je to 10. miesto so stratou 3,16 sekundy.
21Katharina Huberová strácala na prvom medzičase 49 stotín, postupne jej strata narastala, najťažšiu pasáž potom nezvládla a preteky takisto nedokončí.
20Meta Hrovatová úvodnú pasáž zvládla s malou stratou, následne však v tej najťažšej pasáži chybovala a takisto sa radí medzi pretekárky, ktoré nedokončili prvé kolo.
19Mina Fúrst Holtmannová najťažšiu pasáž zvládla, potom prišli v závere trate chyby a Holtmannová napokon nedokončila prvé kolo.
18Nastasia Noensová v strednej časti a najmä v najťažšej pasáži veľmi spomalila a napokon došla do cieľa so stratou 3,35 sekundy a je z toho 12. miesto.
17Lena Dürrová dokázala zvládnuť najťažšiu pasáž, aj keď s výraznejším brzdením. V cieli sa jej strata ustálila na 3,17 sekundy a stačí to na priebežné desiate miesto.
16Roni Remmeová už na prvom medzičase strácala viac ako pol sekundu, postupne sa deficit navyšoval a napokon Remmeová urobila veľkú chybu po najťažšej pasáži ale do cieľa došla. Strata je až 17,49 sekundy.
15Aline Daniothová nezdoláva svoju krajanku Holdenerovú. Jej postupne vzrastajúca strata v cieli stačí na 10. miesto.
14Bernadette Schildová počas svojej jazdy na trati postupne naberala stratu a v cieli končí na 8. mieste so stratou 1,95 sekundy.
13Irene Curtoniová mala už na prvom medzičase takmer polsekundovú stratu, následne sa to zvýšilo o jednu celú sekundu a v cieli Curtoniová končí na 9. mieste so stratou 3,73 sekundy.
12Kanaďanka Erin Mielzynská veľmi pribrzdila v najťažšej pasáži, zvládla, no veľkú chybu urobila na nasledujúcich bránkach a taktiež do cieľa nedôjde.
11Chiara Costazzová takisto nedokončila tieto preteky, keďže nezvládla prechod cez najťažšiu pasáž trate.
10Nemka Christina Geigerová urobila významnú chybu v dolnej časti trate, nevypočítala si dobre svoje tempo a jazdu nedokončila.
9Kristin Lysdahlová tiež postupne naberala stratu stotiniek sekúnd. V cieli finišuje na siedmom mieste so stratou 1,75 sekundy.
8Laurence St. Germainová takisto nestačí na jazdu Wendy Holdenerovej. Veľkú chybu urobila v tej najťažšej pasáži trate a musela sa vrátiť oblúkom na hornú bránku. V cieli je z toho strata až 6,95 sekundy.
7Katharina Truppeová takisto ako svoje predchádzajúce pretekárky naberala stratu v hornej a strednej pasáži trate a finišuje na siedmom mieste so stratou 2,49 sekundy.
6Americká velikánka Mikaela Shiffrinová postupne naberala stratu, napokon je z toho v cieli druhé miesto s mankom 0,28 sekundy. Wendy Holdenerová sa zrejme stane víťazkou prvého kola.
5Posledný slalom v kariére zajazdila Švédka Frida Hansdotterová, ktorá takisto naberala čoraz väčšiu stratu na trati a v cieli je z toho napokon až priebežné posledné piate miesto so stratou 1,53 sekundy.
4Anna Swennová-Larssonová predviedla zo začiatku agresívnu jazdu, postupne však na Holdenerovú strácala. V cieli došla na treťom mieste so stratou 1,26 sekundy a dostáva sa za Petru Vlhovú.
3Tretia na štarte Wendy Holdenerová sa pustila na trať v živšom tempe, postupne zveľaďovala svoj náskok a napokon zdoláva Petru Vlhovú o 1,22 sekundy.
2Petra Vlhová mala na prvom medzičase identický čas, následne urobila výraznejšiu chybu v dolnej časti trate, ale napokon dokázala zdolať Liensbergerovú o dvadsať stotín sekundy.
1Katharina Liensbergerová neurobila na trati výrazné chyby a do cieľa došla s časom 54,56. Od tohto času sa teda budú skúsiť odraziť ostatné pretekárky. Nasleduje naša Petra Vlhová.
Prvé kolo slalomu žien v Soldeu sa práve začalo.
Všetko je už pripravené na štart, ako prvá sa na trať vydá Rakúšanka Katharina Liensbergerová, ktorá si práve upevňuje lyžiarky v štartovej búdke.
Prajem vám príjemné dopoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého kola slalomových pretekov žien v andorrskom stredisku Soldeu. Prvým aj druhým kolom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka, začiatok je naplánovaný na 10:30.

V Špindlerovom Mlyne triumf Shiffrinovej
Posledné preteky Svetového pohára sa konali minulý týždeň v českom stredisku v Špindlerovom Mlyne, kde na trať šla ako prvá v poradí Petra Vlhová. Úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome však nepredviedla na trati svoj stopercentný výkon. V druhom kole zaznamenala tretí najlepší čas a za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 2,03 sekundy. Druhá skončila Wendy Holdenerová.

Priebežnou líderkou stále Američanka

V priebežnom hodnotení o veľký krištáľový glóbus stále vedenie fenomenálna Američanka, ktorá má na konte 2 004 bodov, z toho 1 060 zo slalomu. Už má istotu veľkého krištáľového glóbusu. Petra Vlhová sa nachádza v rebríčku na druhom mieste so ziskom 1 235 bodov, z toho 817 získala v slalomovej disciplíne a na Shiffrinovú teda stráca 243 bodov. Tretia v celkovom hodnotení slalomu je Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá má na konte 601 bodov.

Na posledný slalom sezóny v stredisku Soldeu sa na štart postaví len 22 pretekárok, automaticky sa teda všetky dostanú aj do druhého kola.
Petra Vlhová vyštartuje na trať v Soldeu z druhého miesta, pred ňou pôjde Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová vyštartuje ako šiesta v poradí.
Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Štartová listina:

1. Katharina Liensbergerová (AUT)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Wendy Holdenerová (SUI)
4. Anna Swenn-Larssonová (SWE)
5. Frida Hansdotterová (SWE)
6. Mikaela Shiffrinová (USA)
7. Katharina Truppeová (AUT)
8. Laurence St. Germainová (CAN)
9. Kristin Lysdahlová (NOR)
10. Christina Geigerová (GER)
11. Chiara Costazzová (ITA)
12. Erin Mielzynská (CAN)
13. Irene Curtoniová (ITA)
14. Bernadette Schildová (AUT)
15. Aline Daniothová (SUI)
16. Roni Remmeová (CAN)
17. Lena Dürrová (GER)
18. Nastasia Noensová (FRA)
19. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
20. Meta Hrovatová (SLO)
21. Katharina Huberová (AUT)
22. Charlotta Säfvenbergová (SWE)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:30.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
 2. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
 3. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať
 4. 30 rokov slobody: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu
 5. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
 6. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
 7. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
 8. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
 9. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?
 10. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
 1. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
 2. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
 3. 30 rokov slobody: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu
 4. Laserovou terapiou proti chorobám z povolania
 5. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
 6. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
 7. Zo staršieho domu moderné sídlo pre mladú rodinku
 8. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
 9. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
 10. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
 1. TOP pätnásť miest v Spojených arabských emirátoch 11 323
 2. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať 7 677
 3. Príbehy z raketovej základne, ktoré ste nikdy nemali počuť 7 279
 4. 5 najúčinnejších tipov, ako sa zbaviť bolesti hlavy 7 202
 5. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku? 6 978
 6. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 6 189
 7. Vykurujete plynom? Využite špeciálnu ponuku od ZSE 5 872
 8. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme 5 725
 9. Pre prácu v banke sú nevyhnutné tri schopnosti. Máte ich? 5 135
 10. VIVO! prišlo do Bratislavy 4 796

Téma: Alpské lyžovanie


Článok je zaradený aj do ďalších tém Petra Vlhová, Online prenosy

Hlavné správy zo Sme.sk

Saková pred voľbami v tichosti zvyšuje platy policajtov cez príplatky

Osobný príplatok bude 120 eur, na západe krajiny 160 eur.

Ministerka vnútra Denisa Saková.
Podcast Dobré Ráno
Som toho plný, hovorí o hraní v Londýne Meky Žbirka.
AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ako sa zrodil prvý ruský web a prečo to nebolo porno

Rusi sa naučili pomocou vtipu vyjadrovať svoj svetonázor.

Neprehliadnite tiež

Chorváti sa prerátali. Prečo čakajú Slovákov v najmenšej aréne?

Slováci potrebujú v sobotu Chorvátov zdolať.

Pavel Hapal s Marekom Hamšíkom.

Federer zdolal Djokoviča a v Londýne postúpil do semifinále

Švajčiar zvíťazil v dvoch setoch 6:4, 6:3.

Roger Federer oslavuje triumf nad Novakom Djokovičom na turnaji majstrov v Londýne 2019.

Zmluva na šesť rokov? Sám neviem, ako k tomu prišlo, vraví Dúbravka

Podľa UEFA je najlepšie hodnoteným Slovákom v kvalifikácii.

Brankár Martin Dúbravka z Newcastle United.

Cibulkovú nepustila k ešte vyšším métam nevyrovnanosť. Herná i mentálna

Tri dôvody, prečo Cibulková uspela, a tri dôvody, prečo nedosiahla ešte viac.

Dominika Cibulková ukončila tenisovú kariéru.