Petra Vlhová s medailou za celkové druhé miesto v hodnotení slalomu.
Petra Vlhová s medailou za celkové druhé miesto v hodnotení slalomu. (Autor: TASR/AP)

6.Bernadette SchildováRakúsko+ 2,30 s

SOLDEU. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotňajšom finálovom slalome Svetového pohára tretie miesto.

Triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou (+0,07), Vlhová zaostala za víťazkou o 1,20 sekundy.

Preteky už nič nemenili na tom, že Shiffrinová získala svoj šiesty malý glóbus v jej top-disciplíne a Vlhová vyrovnala celkovým druhým miestom v slalome slovenské maximum Veroniky Zuzulovej z roku 2016, ale s výrazne vyšším bodovým ziskom.

Slalom v Soldeu 2019: Ako Petra Vlhová obsadila tretie miesto: fotogaléria

16.3.2019

Vlhová nabrala stratu v prvom kole

V prvom kole mala Vlhová tretí najlepší čas, jej ambície však neodzrkadľovalo časové manko.

Najlepší výkon v prvej časti súťaže predviedla Švajčiarka Wendy Holdenerová, Vlhová nabrala 1,22 sekundy, keď svoj vysoký štandard predviedla až v záverečnej tretine svahu.

Vlhová zajazdila v druhom kole druhý najlepší čas, prevýšila ju len Shiffrinová. Slovenka vybojovala 13. pódiové umiestnenie v sezóne, z toho ôsme v slalome.

"Som šťastná, že sa mi aj v poslednom slalome sezóny podarilo opäť ísť na pódium. Teším sa o to viac, že to bolo v ťažkých podmienkach, bolo veľké teplo, som zničená a pretekám z posledných síl. Ešte ale musím nejaké pozbierať na zajtra, v obrovskom slalome dám do toho všetko a potom už bude po sezóne," uviedla Vlhová pre TASR.

Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová: Najlepšie spoločné momentky: fotogaléria

18.3.2019

Shiffrinová vyrovnala rekord Stenmarka

Shiffrinová 16. triumfom v jednej sezóne vylepšila vlastný rekord. Na konte má už celkovo 59 víťazstiev v pretekoch Svetového pohára v kariére, z toho 40 v jej parádnej disciplíne.

Vyrovnala tým rekordný zápis legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka.

V tomto ročníku vyhrala Američanka klasický slalom ôsmykrát, čo sa predtým v histórii podarilo iba jednej pretekárke - Chorvátke Janici Kosteličovej v sezóne 2000/2001.

"Neboli to perfektné jazdy, niekoľkokrát som stratila rytmus aj rovnováhu. Lietali mi ruky, ale som šťastná. Dnešný deň mi priniesol veľa zábavy. A že mám malý glóbus za slalom? Tak nad tým, že ho dnes dostanem, som vôbec nepremýšľala," uviedla Shiffrinová podľa webu laola1.at.

Poradia vo Svetovom pohári

Priebežné celkové poradie (po 34 z 35 pretekoch)

6.Katharina TruppeováRakúsko350 b

Online prenos: Slalom v Soldeu - 2. kolo (Petra Vlhová) - Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019

Prenos
Sledovali sme napínavé druhé kolo, v ktorom predviedla výbornú jazdu naša Petra Vlhová, ktorá získava ďalšie pódiové umiestnenie. Dnes je z toho bronzová pozícia, druhá končí Holdenerová a na prvom mieste sa umiestnila americká fenoménka Mikaela Shiffrinová.
Druhé kolo slalomových pretekov v Soldeu sa práve skončilo.
1
importantWendy Holdenerová vyštartovala na trať s náskokom 0,28 sekundy, následne to zvýšila na druhom medzičase o 0,41 sekundy. Dostala sa v jazde do záklonu a napokon v cieli prehráva len o 7 stotín sekundy.
2
importantMikaela Shiffrinová vyrazila na trať s 0,94 sekundovým náskokom, trochu sa to znížilo na druhom a treťom medzičase. Nebola to úplná jazda bez chýb, ale napokon zdoláva Petru Vlhovú o 1,20 sekundy.
3
importantPetra Vlhová v porovnaní s Larssonovou bola rýchlejšia na úvodných medzičasoch, postupne svoj náskok zvyšovala a dostáva sa na tretie miesto s náskokom 0,38 sekundy!
3
importantNa trať sa už chystá Petra Vlhová, držíme jej palce.
4
Anna Swenová-Larssonová vyrazila na trať s 27-stotinovým náskokom, postupne svoj náskok zvyšovala, v cieli bola rýchlejšia napokon o 0,31 sekundy než jej krajanka Hansdotterová.
5
Katharina Liensbergerová štartovala s náskokom 0,11 sekundy na Hansdoterrovú. V strednej a dolnej časti svahu urobila pár chybičiek a napokon prichádza do cieľa so stratou 0,50 sekundy, dostáva sa na tretie miesto.
6
Posledná slalomová jazda v kariére pre Fridu Hansdotterovú bola úspešná, Švédka sa vo finiši dostáva na priebežnú líderskú pozíciu s náskokom 0,41 sekundy.
Pred jazdou Fridy Hansdotterovej musia technici upraviť jednu z bránok, a tak je tu menšia prestávka.
7
Nórka Kristin Lysdahlová mala na začiatku 20-stotinový náskok na Schildovú, postupne si ho zvyšovala, ale na treťom medzičase ho znížila len na 18 stotín. V cieli napokon nebola rýchlejšia. Prehrala tesne o 13 stotín sekundy.
8
Ďalšou na štarte bola Bernadette Schildová, ktorá vyštartovala s náskokom 54 stotín sekundy. Dokázala svoj náskok ešte zveľadiť a v cieli to bolo 1,30 sekundy.
9
Katharina Truppeová vyštartovala s náskokom 86 stotín sekundy na Noensovú. Jej náskok sa pomaličky počas medzičasov zmenšoval a do cieľa prichádza s náskokom 0,45 sekundy a je novou líderkou.
10
Charlotta Säfvenbergová sa vyrútila na trať. Na úvodných medzičasoch bola ešte rýchlejšia než Noensová, potom mierne spomalila svoje tempo a nakoniec ju jedna z bránok stále druhé kolo. V cieli prichádza so stratou až 8,53 sekundy a dostáva sa na predposlednú priečku.
11
Lena Dürrová najprv na prvých medzičasov viedla nad Noensovou, následne však pred cieľom spomalila a skončila so stratou 0,19 sekundy.
12
Aline Daniothová bola v prvom kole o 3,19 sekundy pomalšia ako Wendy Holdenerová. Následne prešla špicarom cez jednu z bránok a trať nedokončila.
13
Nastasia Noensová dokončila trať, postupne zvyšovala svoj náskok na Curtoniovú a v cieli ju zdolala o 2,44 sekundy.
14
Irene Curtoniová je takisto na trati rýchlejšia ako problémová St. Germainová. Do cieľa prišla s náskokom 1,66 sekundy.
15
Laurence St.Germainová takisto ako jej krajanka Remmeová mala problémy s jazdou v prvom kole, ale jednoznačne zdoláva svoju súperku o 10,73 sekundy.
16
Ako prvá sa na trať postavila Kanaďanka Roni Remmeová, po nej uvidíme ešte pätnásť pretekárok. Chybovala v niektorých pasážach, do cieľa prišla s časom 2:07,03.
Druhé kolo slalomu žien v Soldeu práve začalo.

Prajem vám príjemné dopoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z druhého kola slalomových pretekov žien v andorrskom stredisku Soldeu. Prvým aj druhým kolom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka, začiatok je naplánovaný na 13:15.

V Špindlerovom Mlyne triumf Shiffrinovej
Posledné preteky Svetového pohára sa konali minulý týždeň v českom stredisku v Špindlerovom Mlyne, kde na trať šla ako prvá v poradí Petra Vlhová. Úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome však nepredviedla na trati svoj stopercentný výkon. V druhom kole zaznamenala tretí najlepší čas a za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 2,03 sekundy. Druhá skončila Wendy Holdenerová.

Priebežnou líderkou stále Američanka

V priebežnom hodnotení o veľký krištáľový glóbus stále vedenie fenomenálna Američanka, ktorá má na konte 2 004 bodov, z toho 1 060 zo slalomu. Petra Vlhová sa nachádza v rebríčku na druhom mieste so ziskom 1 235 bodov, z toho 817 získala v slalomovej disciplíne a na Shiffrinovú teda stráca 243 bodov. Tretia v celkovom hodnotení slalomu je Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá má na konte 601 bodov

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:15.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová skončila v poslednom slalome sezóny tretia, Shiffrinová si prebrala glóbus