Stanislav Lobotka (vľavo) a Gareth Bale.
Stanislav Lobotka (vľavo) a Gareth Bale. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|16. mar 2019 o 15:55

Slovák odohral celý zápas.

MADRID. Francúzskemu futbalovému trénerovi Zinedinovi Zidanovi vyšiel návrat na lavičku Realu Madrid. V sobotňajšom stretnutí najvyššej španielskej súťaže jeho zverenci doma zdolali Celtu Vigo 2:0.

O troch bodoch rozhodli až v druhom polčase. Najprv otvoril skóre Isco, gólovú poistku pridal Gareth Bale.

V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

La Liga 2018/2019: Najlepšie momentky zo zápasu Real Madrid - Celta Vigo: fotogaléria

16.3.2019

Celta Vigo nezvíťazila šiestykrát za sebou a v ligovej tabuľke je na zostupovej osemnástej priečke.

Atlético Madrid prehralo na pôde Bilbaa 0:2. Domáci rozhodli v závere zápasu, najprv v 73. minúte skóroval Iňaki Williams, poistku pridal o dvanásť minút neskôr Kenan Kodro.

Atlético prehralo po štyroch víťazstvách, v tabuľke je druhé o sedem bodov za FC Barcelona.

Katalánci majú navyše zápas k dobru.

La Liga - 28. kolo

• Huesca - Alavés 1:3 (1:1)

Góly: 14. Ávila (z pok. kopu) - 11. a 86. Calleri (prvý z pok. kopu), 80. Guidetti

• Real Madrid - Celta Vigo 2:0 (0:0)

Góly: 62. Isco, 77. Bale

/stredopoliar Stanislav Lobotka odohral za hostí celý zápas/

• Athletic Bilbao - Atlético Madrid 2:0 (0:0)

Góly: 73. Williams, 85. Kodro

• Leganés - Girona 0:2 (0:2)

Góly: 13. a 22. Portu

Online prenos: Real Madrid - Celta Vigo (La Liga 2018/2019, Stanislav Lobotka, Zinedine Zidane)

Španielska Primera Division  2018/2019
16.03.2019 o 16:15
Real Madrid
2:0
(0:0, 2:0)
90+4 minúta
Ukončený
Vigo
Prehľad
Góly: 62. Isco, 77. Bale. ŽK: 45. Bale (REA). Rozhodca: Martínez – Barbero, Noval.
Prenos
Real Madrid zvládol lepšie druhý polčas, keď pridal na svojej aktivite a Celtu Vigo prakticky k ničomu nepustil. Domáci celok nasmeroval k trom bodom Isco, ku ktorému sa potom gólovo pridal aj Bale a tak Real Madrid porazil Celtu Vigo 2:0! Celé stretnutie v drese hostí odohral slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok sobotného večera. Lúči sa s vami Miroslav Revaj, dočítania pri ďalších športových prenosoch.
90+4
Koniec zápasu.
90+3
Už teda všetko nasvedčuje tomu, že papierové predpoklady sa naplnia. Real Madrid si doma udržal tri body, Celte sa tak komplikuje boj o záchranu.
90+2
Nič zaujímavého sa však už nedeje, stretnutie sa len dohráva, o všetkom je rozhodnuté.
90
Napokon sa ešte nadstavujú 4 minúty!
89
Nám už ostáva len počkať, koľko minút sa ešte nadstaví nad rámec riadneho hracieho času.
88
Po zisku lopty sa hostia ešte snažili o útočný výpad, ale nepodaril sa im. Celta momentálne kombinuje na svojej polovici, už tak vzdala zrejme tento súboj.
87
Zdá sa byť už teda o všetkom rozhodnuté, stačí toto stretnutie len dohrať. Dočkáme sa ešte niečoho zaujímavého?
86
Už a nič zaujímavého na ihrisku nedeje, Real Madrid drží loptu na svojich kopačkách a smeruje za troma bodmi.
84
Ako však vieme, hrá sa až do samotného záverečného hvizdu hlavného rozhodcu a prekvapenia sa môžu zrodiť vždy. Celte sa však v útoku nedarí, druhý polčas hosťom totálne nevyšiel.
83
Real Madrid sa snaží zbytočne nepoľavovať, aby potom nepripustil žiadne zaváhanie a tak prípadnú dramatizáciu tohto stretnutia. Celta Vigo sa tak už zrejme môžme rozlúčiť s tým, žeby dnes bodovala.
82
Asensio chcel predviesť svoju individuálnu akciu, ktorá mu však nevyšla a len tak zadarmo odovzdal loptu súperovi na kopačky.
81
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Brahim Díaz.
80
Bez nadstaveného času ostáva dohrať posledných desať minút. Real Madrid vyhráva na Celtou Vigou 2:0 a smeruje za troma bodmi.
79
Domáci nijak nepoľavujú zo svojej aktivity a naďalej diktujú tempo zápasu. Celta sa teda musí brániť a nádeje na bodový zisk z tohto stretnutia sa postupne rozplývajú.
78
Zápas sa pomaly blíži do svojej záverečnej časti. Papierové predpoklady sa tak napĺňajú, Real Madrid smeruje za víťazstvom. Dokáže Celta ešte prekvapiť?
77
77
goalReal Madrid dal gól!
Domáci celok pridáva svoj druhý presný zásah v tomto stretnutí a ak sa nestane nič výnimočného, mal by už toto stretnutie dotiahnúť do úspešného konca! Marcelo potiahol loptu pred pokutové územie súpera, následne našiel presnou prihrávkou GARETHA BALEA, ktorý zbytočne nevymýšľal, poriadne sa oprel do strely a presne k tyčke zvyšuje na 2:0!
76
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Federico Valverde.
75
changeStriedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Okay Yokuşlu, prichádza Fran Beltrán.
74
Domáci futbalisti zahrávali priamy kop v tesnom blízkosti pokutového územia súpera. Centrovaná lopta sa však dostala len na hlavu obrancov Celty a tí ju odvrátili do bezpečia.
73
Skóre zápasu sa tak stále nemení. Domáce tribúny sú však spokojné, ich celok vyhráva a predvádza takú hru, na akú sú fanúšikovia zvyknutí.
72
importantBale vymyslel krásnu prihrávku na Benzemu v pokutovom území, ten okamžite pálil z voleja, ale Blanco bol dobre postavený a tento pokus zneškodnil.
71
Real Madrid pokračuje v kombinácii na útočnej polovici. Celta je teda aj naďalej pod tlakom a len sa bráni. Skorej by teda potrebovala útočiť, ak pomýšľa na bodový zápis z tohto stretnutia.
70
Do konca druhého polčasu ostáva približne 20 minút. Real Madrid vyhráva nad Celtou Vigo 1:0 po presnom zásahu Isca. Dočkáme sa ešte presného zásahu, alebo domáci vyhrajú najtesnejším možným rozdielom?
69
importantBale predviedol perfektnú individiuálnu akciu, po ktorej však nechal vyniknúť brankára Blanca, ktorý vytiahol perfektný zákrok a tak ešte drží nádeje Celty v tomto zápase!
68
changeStriedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Sofiane Boufal, prichádza Andrew Hjulsager.
67
Celta sa tak musí brániť a trpezlivo čakať, kedy sa opäť dostane k lopte a potom skúsiť vyraziť smerom dopredu. Všetci hráči hosťujúceho celku sú tak nasťahovaní pred svojou šestnástkou.
66
Ale obraz hry sa nijak nemení. Aj naďalej je pri lopte častejšie domáci celok, ktorý je presným zásahom veľmi povzbudený a skúša vymýšľať ďalšie zaujímavé akcie.
65
Stále však nie je o ničom rozhodnuté. Do konca zápasu ostáva dostatok času, takže Celta ešte môže tento stav zvrátiť. Ako bolo už spomenuté, body súrne potrebuje a tak možno bude aj viacej riskovať.
64
Veľká aktivita domáceho celku tak konečne prináša vytúžené ovocie. Zároveň to bol aj posledný dotyk Isca s loptou v tomto zápase, kedže prenechal na ihrisku svoje miesto Ceballosovi.
63
changeStriedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Isco, prichádza Dani Ceballos.
62
62
Tento gól domáceho celku už platiť bude, dočkali sme sa tak úvodného presného zásahu tohto stretnutia! Real Madrid pokračoval vo svojej aktivite, perfektnú prácu odviedol Asensio, ktorý skvelou prihrávkou do pokutového územia našiel Benzemu, ten následne vyslal loptu pred bránu Celty, kde sa ocitol ISCO a pohodlne doklepol loptu do siete – 1:0!
61
Práve Celty potrebuje tých bodov v závere sezóny čo najviac, kedže bojuje o záchranu. Real Madrid už zrejme o svoju tretiu pozíciu v tabuľke nepríde.
60
Po hodine hry tak aj naďalej konštatujeme, že čakáme na úvodný presný zásah. V druhom dejstve je aktivita jednoznačne na strane domáceho celku, ale momentálne s body v Madride delia.
59
Hostia teda prečkali to najhoršie, musia to však brať ako veľké varovanie. V posledných chvíľach druhého polčasu hrá Celta až moc pasívne.
58
58
importantGól Realu Madrid neplatí! Modrić sa spoza pokutového územia dostal k zakončeniu, loptu dostal až do siete, ale jeden z domácich sa nachádzal v ofsajde a bránil tak brankárovi Blancovi vo výhľade!
57
importantAle pozor! Domáci futbalisti sa radujú z gólu, avšak, hlavný rozhodca ešte konzultuje túto situáciu s videom!
56
Celta mala čo robiť, aby ubránila tento rohový kop súpera. Real ostáva usadený na útočnej polovici a neustále vyvíja aktivitu na strelenie úvodného presného zásahu.
55
Musíme však konštatovať, že Celta je momentálne pod tlakom a má čo robiť, aby odvracala každú nebezpečnú loptu preč zo svojho pokutového územia.
54
Dovolím si tvrdiť, že Bale môže byť teraz rád, že nemusel predčasne pod sprchy. Dopustil sa ostrého zákroku, Boufala, ale druhú žltú kartu nevidel. Hostia si ju pochopiteľne žiadali.
53
Po presnej kombinácii domáceho celku sa k strele zo strednej vzdialenosti dostal Isco, ale nemieril presne a obrana súpera odvracia loptu do bezpečia. Real však ešte môže skúsiť zaútočiť.
52
Skorej ako zaujímavé situácie, teraz sledujeme ostré zákroky na oboch stranách. Aktéri tohto stretnutia si nič nedarujú a prebieha medzi nimi tvrdý boj.
51
Zatiaľ sledujeme identický obraz hry ako tomu bolo aj v prvom dejstve. Oba tímy sa snažia o útočné výpady, ale ani jeden z nich neprináša vytúžené ovocie v podobe presného zásahu.
50
Na útočnú polovicu sa však teraz dostávajú domáci futbalisti. Snažia sa vytvoriť patričný tlak, z ktorého by mohli prameniť chyby súpera. Defenzíva Celty sa však má na veľkom pozore.
49
Zakrátko sa k lopte opäť dostal Lobotka, ale nádejné rozbehnutý útok prerušil Marcelo, ktorý fauloval nášho reprezentanta. Celta tak ostane pri lopte, ujme sa rozohrávky niekde v strede poľa.
48
Teraz sme mali možnosť sledovať útočnú aktivitu slovenského reprezentanta Stana Lobotku. V pokutovom území sa aktívne prebíjal do zakončenia, ale pri lopte bol skorej brankár Navas.
47
Domáci futbalisti sa po zisku lopty okamžite pokúsili vyraziť do rýchleho protiútoky, ich zámer im aj vyšiel, ale k strele na bránu hostí to nevidelo.
46
Druhý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril hosťujúcej Celte. Ani jeden z trénerov nestriedal, dočkáme sa v druhom dejstve presného zásahu?
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Sledovali sme celkom zaujímavý prvý polčas, ale presného zásahu sme sa nedočkali. Domáci futbalisti mali dve veľké šance, hostia jednu. Najbližšie ku gólu mal Bale, ale trafil len brvno. Hlavičku hosťujúceho Gómeza zase výborne zlikvidoval brankár domácich Navas. Všetko tak máme v tomto stretnutí ešte otvorené, druhý polčas sa začne približne o 17:18.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Chvíľu sa teraz nehralo, pretože Bale nepríjemne trafil lakťom do tváre domáceho obrancu. Pokračujeme však už ďalej, nadstavený čas bude čoskoro minulosťou.
45+1
Tak predsa len sa v prvom polčase bude aj nadstavovať, na svetelenej tabuli štvrtého rozhodcu svietia tri minúty navyše!
45
yellowCardŽltú kartu dostáva Gareth Bale (Real Madrid CF).
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Ostáva dohrať jeho poslednú minútku.
43
Ramos to skúšal strelou z veľkej vzdialenosti, ale mieril len do miest, kde stál pripravený brankár Blanco. Kapitán hostí rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.
42
Real sa ešte snaží v záverečných minútach prvého polčasu niečo vymyslieť, ale domácim sa nedarí vo finálnej fáze. Dočkáme sa ešte niečoho zaujímavého v prvom dejstve?
41
Domáci celok sa dožadoval u hlavného rozhodcu Martíneza pokutového kopu! Asensio padol v pokutovom území na zem a Martínez sa spojil s videorozhodcom cez slúchadlo. Penalta sa napokon nepíska!
40
Päť minút ostáva do konca prvého polčasu, zrejme sa nebude ani nič nadstavovať, kedže sa hra nijak výrazne neprerušovala. Nechajme sa však prekvapiť.
39
Treba však konštatovať, že v závere prvého polčasu to je väčšia aktivita na strane domáceho celku. Real však má problémy s koncovkou a tak na úvodný presný zásah stále čakáme.
38
K lopte sa dostal Bale, ktorý sa ihneď snažil odcentrovať do pokutového územia, ale obrana súpera včas zaregovala.
37
Momentálne sa nič zaujímavého na ihrisku nedeje, hru nám prerušujú nedovolené zákroky na oboch stranách. Ako to tak vyzerá, gólu sa zrejme v prvom polčase nedočkáme.
36
importantPostarať sa oň chcel Ramos! Kroos vyslal veľmi dobrý center na hlavu domáceho kapitána v pokutovom území, ale jeho pokus tesne minul priestor troch žrdí hosťujúcej brány.
35
Prvý polčas sa pomaly blíži k svojmu záver. Ostáva nám dohrať približne desať minút z prvého dejstva, dočkáme sa v ňom úvodného presného zásahu tohto stretnutia?
34
Individuálne sa snažil presadiť Asensio, ale ani on nič zaujímavého nevymyslel. K lopte sa dostávajú hostia, ktorí sa však teraz nikam neponáhľajú.
33
V útočnej aktivite sa však nedarí ani hosťujúcej Celte. Pri lopte je teda znova domáci celok, ktorý sa snaží usadiť na útočnej polovici a vymyslieť tak ďalšiu zaujímavú akciu.
32
Real Madrid rozbieha ďalšiu kombináciu na polovici súpera. Celta však okamžite vysoko napáda túto rozohrávku a tak domáci majú problémy s útočnou aktivitou.
31
Bola to teda zatiaľ najväčšia príležitosť tohto stretnutia. Ostáva nám len veriť, že do konca prvého polčasu uvidíme ešte niečo podobné a poprípade niektorá z akcií skončí aj presným zásahom.
30
30
importantPolhodina zo stretnutia medzi Realom Madrid a Celtou Vigou je minulosťou a registrujeme druhú zaujímavú príležitosť pre domáci celok! Benzema dokázal v pokutovom území zaujímavým spôsobom vyslať prihrávku, ktorej sa ujal Bale, ale trafil napokon len brvno!
29
Spoza pokutového územia sa o strelecký pokus postaral Méndez, ale nemieril presne, trafil len dobre postaveného Varaneho. Ten schytal poriadnu ranu tam dole, ale určite bude v poriadku a v stretnutí bude pokračovať.
28
Prvý polčas postupne plynie ďalej, stále čakáme na otvárací zásah. Oba tímy mali po jednej veľkej šanci, ktorá však gólom neskončila. Sledujeme tak vyrovnaný výkon oboch celkov.
27
Hosťom však ich zámer nevychádza podľa predstáv. Svoju kombináciu museli stiahnuť až na svoju polovicu, Real vysoko napáda ich rozohrávku.
26
Zakrátko sa domáci znova pokúsili o kombináciu na útočnej polovici, ale nepresná prihrávka končí na kopačkách súpera. Celta sa teraz nikam neponáhľa, skúša rozbehnúť postupný prechod smerom dopredu.
25
Následne sa domáci rozhodli založiť rýchlu útočnú akciu, o ktorú sa postaral Marcelo. Podarilo sa mu vyslať center do pokutového územia súpera, ale loptu do bezpečia odvracia defenzíva Celty.
24
Celta mala k dispozícii priamy kop z celkom zaujímavej vzdialenosti od brány súpera. Pretiahnutý center však len preletel okolo pokutového územia Realu Madrid.
23
Na štadióne panuje výborná atmosféra, domáci fanúšikovia sa tešia hlavne návratu Zidana na trénerskú lavičku. Na gól teda stále čakáme, obe defenzívy teraz pracujú úspešne.
22
Už sa dostávame za polovicu prvého polčasu. K videniu boli dve veľké šance, každý tím mal jednu, ale ani jedna z nich sa gólom neskončila. Vzhľadom na výrazný rozostup aktérov stretnutia v tabuľke sledujeme zatiaľ kvalitné stretnutie.
21
Kvalita hosťujúcej obrany bola znova preverená, ale Araujo dokázal vo veľmi dôležitej chvíli upratať loptu do bezpečia. Real následne vysoko napádal rozohrávku súpera a znova tak získava loptu na svoje kopačky.
20
Postupne sa nám tak striedajú útoky na oboch stranách. Zrejme je len otázkou času, kedy sa dočkáme ďalšej zaujímavej situácie, ktorá by volala po góle.
19
Práve tá prechádzajúca situácia dodala hosťom viacej odvahy smerom dopredu. Real sa teda musí rovnako brániť, momentálne však výborne obsadzuje stred poľa.
18
Celta teda ukázala, že vie takisto pohroziť a obrana Realu nesmie podceniť žiadnu situáciu pred svojou bránou. Na veľké šance to je 1:1, na skóre však 0:0!
17
17
importantA registrujeme prvú veľkú šancu pre hosťujúci celok! Zaujímavý center z pravej strany smeroval pred bránu domácich, tam sa do hlavičky poriadne oprel Gómez a Navas musel vytiahnuť výborný zákrok!
16
Teraz sa musel znova brániť domáci celok, hostia získali priamy kop. Obrana Realu odvrátila loptu preč z pokutového územia, ale nápor Celty pokračuje ďalej.
15
Štvrťhodina z tohto stretnutia je už minulosťou, zatiaľ čakáme na úvodný presný zásah tohto stretnutia. Zatiaľ najväčšiu šancu mali domáci, ale Marcelov pokus zblokovala obrana hostí do bezpečia.
14
Po dlhšom čase sa na polovicu súpera dostali aj hostia. Ich postupná kombinácia viedla až pred pokutové územie, ale tam lopta opäť putuje na kopačky domáceho celku.
13
Celta sa postupne dostáva pod sústavnejší tlak a sledujeme viacero situácii pred bránou hostí. V platnosti však ostáva, že v najväčšej šanci sa zatiaľ ocitol Marcelo.
12
Ten už nič podobné neponúkol a k lopte sa teda dostáva Celta Vigo. Prvé vážnejšie ohrozenie svojej brány tak hostia aj s dávkou šťastia ustáli, musia si však na podobné zaváhania dávať pozor.
11
importantNo a tá práve prichádza, ocitol sa v nej domáci celok! Po veľkých zmätkoch sa v pokutovom území hosťujúceho celku dostal do zakončenia Marcelo, ale v páde nezakončil presne. Bude však z toho ešte rohový kop pre Real Madrid.
10
Za nami je úvodná desaťminútovka tohto stretnutia. Zatiaľ sme nič zaujímavého nevideli, častejšie je pri lopte podľa predpokladov Real Madrid. Uvidíme, kedy sa dočkáme úvodnej zaujímavejšej príležitosti na jednej či druhej strane.
9
Krátko na to sme mali možnosť sledovať ďalšiu kombináciu domáceho celku na polovici súpera, ale k lopte sa už dostáva Celta. V akcii sme videli aj Stana Lobotku, ktorý sa snažil založiť útočný výpad svojho tímu.
8
Hosťujúci brankár Blanco sa musel mať teraz na veľkom pozore. Marcelo vysielal nebezpečný center do pokutového územia, ale brankár Celty ho dokázal vyraziť do bezpečia.
7
Real Madrid znova kombinuje na útočnej polovici, ale zatiaľ nenašiel recept na prekonanie súperovej defenzívy. Zrejme podobný obraz hry uvidíme častejšie, ale sme stále len v samom úvode tohto stretnutia.
6
To čo som spomínal, sa napokon stalo realitou a hostia museli hneď v úvode stretnutia siahnuť k vynútenému striedaniu. Krátko po ňom sme sledovali rohový kop domáceho Kroosa, po ktorom hlavou zakončoval Ramos, ale nemieril presne.
5
changeStriedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza David Juncà, prichádza Wesley Hoedt.
4
Zrejme nepríjemnosť pre hosťujúci tábor ihneď v úvode stretnutia. Juncà sa pri pokuse spracovať loptu zranil a vypadá to, že toto stretnutie dohrá príliš skoro.
3
Sledovali sme už aj prvú útočnú akciu domáceho celku, ale nič zaujímavého nám neponúkla. Lopta končí len u brankára Blanca, ktorý ju rozohráva na svojich spoluhráčov.
2
Toto stretnutie sa nesie aj v znamení veľkého návratu Zinediho Zidana na lavičku Realu Madrid. Uvidíme, či po jeho príchode dokáže Real znova pookriať a predvádzať také výkony, na aké sú priaznivci tohto klubu zvyknutí.
1
Prvý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril domácemu celku, ktorý dnes nastupuje v bielych farbách. Hostia majú na sebe tmavomodré dresy.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy v sprievode rozhodcovskej trojice Martínez – Barbero, Noval prichádzajú na trávnik. To je už teda jasným signálom, že prvý polčas tohto stretnutia sa čoskoro začne. Ja vám teda prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom futbalu. Dnes sa o slovo hlási španielska LaLiga, v ktorej je na programe 28. kolo a to prináša súboj Realu Madrid, ktorý na svojom ihrisku privíta Celtu Vigu. V základnej zostave hosťujúceho celku sa nachádza aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka. Hostia sa nenachádzajú v najlepšej situácii, čaká ich do konca súťaže ešte náročný boj o záchranu a tak dnes určite chcú bodovať. Naopak, domáci sa nachádzajú na treťom miesto, ale ich posledná forma nie je až tak ideálna. Real už prakticky nemá o čo až tak hrať, čo otvára šance práve Celte na bodový zisk. Ako to však napokon dopadne, sa dozvieme až na konci stretnutia a verme, že bude veľmi zaujímavé.

Zatiaľ si teda podrobne naštudujte zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.
Úvodné zostavy:

Real Madrid CF: Navas – Odriozola Arzallus, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Kroos, Isco – Bale, Benzema, Asensio

Náhradníci: Courtois – D. Ceballos, Díaz, Díaz, Nacho Fernández, Reguilón, Valverde

Celta Vigo: Blanco (C) – K. Vázquez, N. Araujo, Costas, Juncà – Yokuşlu, Lobotka – Sisto, Méndez, Boufal – Gómez

Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Boudebouz, Hjulsager, Hoedt, M. Jensen, Jozabed

Rozhodca: Martínez – Barbero, Noval
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Real Madrid CF a Celta Vigo. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 16:15.

Španielska Primera Division pokračuje 28. kolom a na programe je aj súboj medzi Realom Madrid a Celtou Vigo na Estadio Santiago Bernabéu. Pôjde o súboj tímov z opačných pólov tabuľky. Mali by sme však byť svedkami zaujímavého stretnutia.

Real Madrid CF:
Domáci celok určite nie je spokojný s priebehom tejto sezóny. Na svojom konte má momentálne 51 bodov a nachádza sa na treťom mieste. Ambície tohto madridského celku boli určite vyššie, ale na prvú Barcelonu stráca už 12 bodov a na rivala Atlético bodov päť. Posledná forma Realu je kolísavá, v lige naposledy síce vyhral Valladolidom 4:1, ale nedávno vypadol z Ligy Majstrov po prehre s Ajaxom. Real bojuje už len na ligovom fronte a vyzerá to, že sa už výrazne vyššie neposunie.

Celta Vigo:
To hosťujúci celok aj s našim Stanislavom Lobotokom ešte má o čo hrať, konkrétne o udržanie sa v najvyššej súťaži, čo je troška prekvapením. Celta má momentálne na svojom konte 25 bodov a nachádza sa na 18. mieste. Od posledného miesta delia Celtu tri body, od relatívne pokojného 16. mieste ju delí len jeden bod. Hostia tak musia jednoznačne zvládnuť záver sezóny a potrebujú bodovať v každom stretnutí.

Papierovým favoritom tohto stretnutia je tak domáci celok, ale ten už prakticky nemá o čo hrať. Väčšia motivácia je tak na strane hostí, čo nám zrejme zaručí zaujímavý scenár. Uvidíme, ako napokon tento súboj dopadne, sledujte náš prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Lobotka si zahral proti Realu Madrid, Zidanov návrat bol úspešný