Fabio Quagliarella.
Fabio Quagliarella. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. mar 2019 o 19:45

Skúsený útočník je najlepším kanonierom.

RÍM. Futbalisti Sampdorie Janov triumfovali nad domácim Sassuolom 5:3 v sobotňajšom stretnutí 28. kola najvyššej talianskej súťaže.

V drese víťazného tímu sa presadil aj 36-ročný útočník Fabio Quagliarella.

Pre skúseného talianskeho reprezentanta to bol už 21. gól v aktuálnej sezóne a je na čele kanonierov Serie A.

Na druhom mieste sú devätnásťgóloví Cristiano Ronaldo z Juventusu a Krzysztof Piatek z AC Miláno.

SPAL Ferrara na vlastnom ihrisku prekvapujúco zdolal AS Rím tesne 2:1. Skóre otvoril v 22. minúte alžírsky útočník v drese domáceho mužstva Mohamed Salim Fares.

V 54. minúte vyrovnal z pokutového kopu skúsený stredopoliar Diego Perotti, o troch bodoch pre SPAL rozhodol takisto z penalty v 60. minúte odchovanec AC Miláno a taliansky reprezentant Andrea Petagna.

Rimania sú po 28 odohraných zápasoch na piatom mieste, tím z Ferrary je pätnásty.

Serie A - 28. kolo

• Sassuolo - Sampdoria Janov 3:5 (1:3)

Góly: 38. Boga, 63. Duncan, 90.+ Babacar - 15. Defrel, 36. Quagliarella, 39. Linetty, 46. Praet, 72. Gabbiadini

• SPAL Ferrara - AS Rím 2:1 (1:0)

Góly: 22. Fares, 60. Petagna (z pok. kopu) - 53. Perotti (z pok. kopu)

FC Turín - Bologna 2:3 (1:2)

Góly: 6. Pulgar (vlastný), 89. Izzo - 29. Poli, 34. Pulgar (z pok. kopu), 65. Orsolini

ČK: 90.+ Aina (po 2. ŽK) - 88. Lyanco (po 2. ŽK)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Sampdoria v divokom zápase zdolala Sassuolo, opäť sa presadil veterán Quagliarella