Slovan stále neprehral, gól dal aj Strelec. Žilina doma deklasovala Michalovce

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava.
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|16. mar 2019 o 17:49

Líder súťaže uspel proti Seredi.

NITRA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili na trávniku v Nitre nad hráčmi ŠKF iClinic Sereď presvedčivo 4:1 v sobotňajšom zápase úvodného kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige.

Slovanisti majú stopercentnú bilanciu na ihriskách súperov v tejto sezóne, pre bratislavský tím to bol už dvanásty triumf vonku, ktorým si upevnil líderské postavenie v tabuľke najvyššej súťaže.

Favorizovaní hostia viedli už od 2. minúty, keď brankár Pavol Penksa vyrazil loptu iba priamo pred 17-ročného Davida Strelca a ten nezaváhal. Gólom do šatne zvýšil na 2:0 Marin Ljubičič po centri Dejana Dražiča.

Po zmene strán vykresal nádej pre nováčika Miloš Lačný, no onedlho si Bankole Adekuoroye strelil vlastný gól. V závere ešte pridal poistku najlepší kanonier Fortuna ligy Andraž Šporar, ktorý si pripísal 20. presný zásah.

Futbalisti Žiliny vstúpili úspešne do nadstavbovej časti Fortuna ligy, Michalovce zdolali vysoko 4:0.

V prvom polčase sa presadil Martin Králik po rohovom kope a domáci zlomili Zemplínčanov po zmene strán.

V priebehu ôsmich minút Žilinčania skórovali trikrát, postupne sa presadili Filip Balaj, Jaroslav Mihalík a Miroslav Káčer z pokutového kopu.

Michalovce nebodovali naplno prvýkrát po ôsmich dueloch. Naposledy prehrali ešte 3. novembra 2018 proti Slovanu Bratislava.

Fortuna liga - 1. kolo nadstavbovej časti, skupina o titul:

Sereď - Slovan Bratislava 1:4 (0:2)

/hralo sa v Nitre/

Góly: 59. Lačný - 2. D. Strelec, 42. Ljubičič, 70. Adekuoroye (vlastný), 80. Šporar

ŽK: 40. Menich, 73. Morong, 76. Ľ. Michalík - 45. Suchockij, 89. Ibrahim Rabiu, rozhodovali: Prešinský - Žákech, Poláček, 795 divákov

Sereď: P. Penksa - Sus, Menich, Ľ. Michalík, T. Hučko - Adekuoroye, Baéz (86. Lukáčik) - Iván, Morong (75. D. Špehar), M. Kuzma (61. Pankaričan) - Lačný

Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič (65. Ibrahim Rabiu), De Kamps - D. Strelec (76. Ratao) - Dražič, Šporar, Moha (86. Cmiljanič)

Hlasy po stretnutí:

Karel Stromšík, tréner Serede: "Gratulujem Martinovi Ševelovi k víťazstvu a k titulu, ktorý Slovan zaslúžene už prakticky získal. Slovan bol lepší, ukázal veľmi rýchly prechod do útoku a výbornú ofenzívu. Majú v kádri Šporara, to je hráč, ktorý dokáže otočiť celý zápas a dáva góly, čo je obrovská devíza.

My sme boli pomalší, nemali sme taký výber miesta, Slovan nás zatlačil a vysoko nás napádal. V druhom polčase sme si utvorili jednu či dve šance, jednu chytil perfektne Greif za stavu 0:2 z nášho pohľadu. Výsledok mohol byť iný, keďže Slovan mal v závere niekoľko stopercentných príležitostí, pri ktorých nás Penksa perfektne podržal."

Martin Ševela, tréner Slovana: "V prvom rade chcem pogratulovať Seredi, že sa dostala do prvej šestky. Za prácu, ktorú klub odvádza, si zaslúži účasť v majstrovskej skupine. Čo sa týka zápasu, tak od úvodu sme dominovali, mali sme dobrý pohyb a výbornú ponukovú činnosť, čo sme podporili aj gólmi. Už v prvom polčase sme mali šance na to, aby sme ešte navýšili náš náskok.

Súper sa chytil po štandardnej situácii, ktorú sme neustrážili, na čo sme reagovali ďalšími vyloženými príležitosťami, ktoré sme mali premeniť. Zápas upokojil až vlastný gól súpera. Záver sme si už doslova užívali. David Strelec nastúpil na pozícii ofenzívneho stredového hráča, kde mal dopĺňať Andraža Šporara. Hneď z prvého dotyku s loptou skóroval, opäť ukázal výborný výber miesta v šestnástke a svoj magnet na loptu."

Žilina - Michalovce 4:0 (1:0)

Góly: 14. Králik, 65. Balaj, 70. J. Mihalík, 73. Káčer (z pok. kopu)

ŽK: 47. Balaj - 33. Grič, 60. Beskorovajnyj, 72. Špiriak, rozhodovali: A. Somoláni - Ádám, Roszbeck, 1694 divákov

Žilina: D. Holec - Majdan, Kaša, Minárik, B. Sluka - Králik, Káčer, Díaz - Tomič (66. Bernát), Balaj (75. Boženík), J. Mihalík (76. Škvarka)

Michalovce: Kira - I. Žofčák, Beskorovajnyj, Špiriak, M. Vojtko - Grič - Ch. Diarra, Kunturiotis, S. Danko, P. Kolesár (71. Trusa) - Tounkara (55. Sulley)

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme gól a mali sme ďalšie šance. V druhom polčase súper v úvode prevzal iniciatívu, ale prišiel druhý, zlomový gól, zápas sa preklopil na našu stranu a záver sme si už postrážili. Bol to na jar asi náš najlepší výkon. Mali sme veľa šancí, dali sme štyri góly a chlapcom môžem iba pochváliť za prístup a výkon. Ideme ďalej, máme teraz reprezentačnú prestávku, počas ktorej sa nachystáme na ďalšie náročné jarné zápasy."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "V prvom polčase sa hral futbal hore - dolu, súper si vypracovali viac čistých šancí, ale aj my sme mali nejaké. Súper šiel zaslúžene do vedenia. Chceli sme prvých pätnásť minút s výsledkom niečo urobiť, mali sme nejaké možnosti a strely, ale prišiel rozhodujúci druhý gól Žiliny a zápas sa zlomil v jej prospech. Domáci si už zápas postrážili. Výsledok je možno krutý, ale súper vyhral zaslúžene. Jediné, čo zápasu chýbalo, bolo o desaťtisíc ľudí viac, pretože to bol otvorený futbal s množstvom šancí a diváci by oba tímy ešte vyburcovali k lepšej hre a výkonom. Gratulujem súperovi k výhre, ešte sa s ním stretneme na jar párkrát a verím, že nejaké body mu zoberieme."

Domov»Futbalnet»Slovan stále neprehral, gól dal aj Strelec. Žilina doma deklasovala Michalovce