Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Slovan stále neprehral, gól dal aj Strelec. Žilina doma deklasovala Michalovce

Líder súťaže uspel proti Seredi.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava.Futbalisti ŠK Slovan Bratislava.(Zdroj: TASR)

NITRA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili na trávniku v Nitre nad hráčmi ŠKF iClinic Sereď presvedčivo 4:1 v sobotňajšom zápase úvodného kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige.

Slovanisti majú stopercentnú bilanciu na ihriskách súperov v tejto sezóne, pre bratislavský tím to bol už dvanásty triumf vonku, ktorým si upevnil líderské postavenie v tabuľke najvyššej súťaže.

Favorizovaní hostia viedli už od 2. minúty, keď brankár Pavol Penksa vyrazil loptu iba priamo pred 17-ročného Davida Strelca a ten nezaváhal. Gólom do šatne zvýšil na 2:0 Marin Ljubičič po centri Dejana Dražiča.

Prečítajte si tiež: Kmotrík: Strelec porušil pravidlá, budem sa zhovárať s jeho agentom Čítajte

Po zmene strán vykresal nádej pre nováčika Miloš Lačný, no onedlho si Bankole Adekuoroye strelil vlastný gól. V závere ešte pridal poistku najlepší kanonier Fortuna ligy Andraž Šporar, ktorý si pripísal 20. presný zásah.

Futbalisti Žiliny vstúpili úspešne do nadstavbovej časti Fortuna ligy, Michalovce zdolali vysoko 4:0.

V prvom polčase sa presadil Martin Králik po rohovom kope a domáci zlomili Zemplínčanov po zmene strán.

V priebehu ôsmich minút Žilinčania skórovali trikrát, postupne sa presadili Filip Balaj, Jaroslav Mihalík a Miroslav Káčer z pokutového kopu.

Michalovce nebodovali naplno prvýkrát po ôsmich dueloch. Naposledy prehrali ešte 3. novembra 2018 proti Slovanu Bratislava.

Fortuna liga - 1. kolo nadstavbovej časti, skupina o titul:

Sereď - Slovan Bratislava 1:4 (0:2)

/hralo sa v Nitre/

Góly: 59. Lačný - 2. D. Strelec, 42. Ljubičič, 70. Adekuoroye (vlastný), 80. Šporar

ŽK: 40. Menich, 73. Morong, 76. Ľ. Michalík - 45. Suchockij, 89. Ibrahim Rabiu, rozhodovali: Prešinský - Žákech, Poláček, 795 divákov

Sereď: P. Penksa - Sus, Menich, Ľ. Michalík, T. Hučko - Adekuoroye, Baéz (86. Lukáčik) - Iván, Morong (75. D. Špehar), M. Kuzma (61. Pankaričan) - Lačný

Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič (65. Ibrahim Rabiu), De Kamps - D. Strelec (76. Ratao) - Dražič, Šporar, Moha (86. Cmiljanič)

Žilina - Michalovce 4:0 (1:0)

Góly: 14. Králik, 65. Balaj, 70. J. Mihalík, 73. Káčer (z pok. kopu)

ŽK: 47. Balaj - 33. Grič, 60. Beskorovajnyj, 72. Špiriak, rozhodovali: A. Somoláni - Ádám, Roszbeck, 1694 divákov

Žilina: D. Holec - Majdan, Kaša, Minárik, B. Sluka - Králik, Káčer, Díaz - Tomič (66. Bernát), Balaj (75. Boženík), J. Mihalík (76. Škvarka)

Michalovce: Kira - I. Žofčák, Beskorovajnyj, Špiriak, M. Vojtko - Grič - Ch. Diarra, Kunturiotis, S. Danko, P. Kolesár (71. Trusa) - Tounkara (55. Sulley)