Pražská Sparta vyhrala šiesty zápas za sebou, oba góly strelila z penalty

Lukáš Štetina (v bielom) už za seniorskú reprezentáciu hral. Na fotografii počas zápasu s Gibraltárom. (Autor: TASR)
TASR|16. mar 2019 o 20:24

V Česku si zahralo viacero Slovákov.

PRAHA. Futbalisti Ostravy remizovali v sobotňajšom domácom stretnutí 25. kola najvyššej českej súťaže s FK Mladá Boleslav 1:1.

Sparta Praha si predĺžila víťaznú sériu na šesť zápasov, keď si na vlastnom ihrisku poradila s Olomoucom 2:1. Oba góly domácich strelil z pokutového kopu Guelor Kanga.

V domácom drese odohral celý zápas slovenský stopér Lukáš Štetina a v závere duelu inkasoval žltú kartu. Na opačnej strane nastúpil v 87. minúte stredopoliar Milan Lalkovič, ale do štatistík sa nezapísal.

Sparta figuruje v ligovej tabuľke na treťom mieste, Olomouc je desiaty.

Česká liga - 25. kolo:

Ostrava - Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Góly: 4. Procházka - 43. Mesanovič

/Viktor Budinský (Ostrava) sedel na lavičke náhradníkov/

Liberec - Zlín 1:0 (1:0)

Gól: 22. Kozák

/Martin Koscelník hral od 66. minúty - Matej Rakovan odchytal celý duel, Marek Hlinka absolvoval celý zápas, Róbert Matejov hral od 46. minúty/

Slovácko - Jablonec 0:0

/Patrik Šimko odohral celý zápas, Filip Hološko nastúpil v 76. minúte - Jakub Považanec odohral celé stretnutie, Andrej Fábry sedel na lavičke náhradníkov/

Sparta Praha - Olomouc 2:1 (0:1)

Góly: 72. a 77. Kanga (oba z 11 m) - 44. Falta

ČK: 82. Nešpor (Olomouc) po druhej ŽK

/Lukáš Štetina odohral celý zápas a v 77. minúte videl žltú kartu - Milan Lalkovič hral od 87. minúty, Juraj Chvátal sedel na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Pražská Sparta vyhrala šiesty zápas za sebou, oba góly strelila z penalty