Fulham ašpiruje na zostup do druhej ligy, prehral aj doma s Liverpoolom

Mohamed Salah (vľavo) v súboji s Neeskensom Kebanom.
Mohamed Salah (vľavo) v súboji s Neeskensom Kebanom. (Autor: Kirsty Wigglesworth TASR/AP)
SITA|17. mar 2019 o 18:09

Chelsea zaváhala s Evertonom.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu zvíťazili na ihrisku trápiaceho sa Fulhamu tesne 2:1 v nedeľňajšom zápase 31. kola anglickej Premier League.

Hostia sa vedenia ujali v 26. min, po prihrávke Roberta Firmina sa presadil Sadio Mané. V 74. min domáci vyrovnali zásahom Ryana Babela, o sedem minút neskôr však nariadený pokutový kop pre FC Liverpool premenil James Milner.

Liverpool sa po víťazstve dostal späť na čelo tabuľky, pred druhým Manchestrom City majú dvojbodový náskok, "Citizens" však odohrali o jeden zápas menej.

Londýnsky Fulham prehral už v siedmom ligovom stretnutí v rade a stále viac sa mu vzďaľuje šanca udržať sa v najvyššej súťaži.

Futbalisti FC Chelsea zaváhali v nedeľňajšom zápase 31. kola anglickej Premier League, na ihrisku Evertonu prehrali 0:2. Po bezgólovom prvom polčase udrel na začiatku druhej časti hry po rohovom kope Brazílčan Richarlison.

Víťazstvo domácich spečatil v 72. min Gylfi Sigurdsson, ktorý po nepremenení pokutového kopu napokon z dorážky prekonal brankára Kepu.

Chelsea si prehrou skomplikovala boj o prvé štyri miesta tabuľky, zaručujúce účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. Za aktuálne štvrtým Arsenalom Londýn zaostávajú o tri body.

Premier League 2018/2019 - 31. kolo - 17. marec:

Fulham - FC Liverpool 1:2 (0:1)
Góly: 74. Babel - 26. Mané, 81. Milner (z pok. kopu)

Everton - FC Chelsea 2:0 (0:0)

Góly: 49. Richarlison, 72. G. Sigurdsson

Domov»Futbal»Anglicko»Fulham ašpiruje na zostup do druhej ligy, prehral aj doma s Liverpoolom