Samuel Buček (vľavo) na ilustračnej fotografii.
Samuel Buček (vľavo) na ilustračnej fotografii. (Autor: SITA)
Sportnet|18. mar 2019 o 20:52

Šieste zápasy sa odohrajú v stredu.

NITRA. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatom zápase štvrťfinále play off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad HK Dukla Trenčín 2:0 v pondelňajšom stretnutí na domácom ľade.

Vďaka tomuto triumfu vedú v sérii 3:2 na zápasy a vybojovali si prvý mečbal.

Víťazstvo domácich hráčov sa nerodilo ľahko. V prvých dvoch tretinách diváci gól nevideli.

Nitrania sa dostali do vedenia až v 45. minúte, keď sa Róbert Lantoši dostal do úniku, dokázal ho iba nedovoleným spôsobom odstaviť od puku Ondrej Mikula a hlavní arbitri nariadili trestné strieľanie.

To pohotovo premenil Samuel Buček strelou švihom k ľavej žŕdke brankára hostí Michala Valenta.

Trenčanom sa nedarilo vyrovnať a v závere stretnutia hrali vabank, čo využil Buček na svoj druhý gól. Po tom, čo trafil prázdnu bránku hostí, spečatil tím spod Zobora víťazstvom 2:0 vedenie v štvrťfinálovej sérii 3:2 na zápasy.

O postupe do semifinále môžu rozhodnúť hráči spod Zobora už v stredu 20. marca na ľade Dukly.

Hokejisti HC Košice v dramatickom stretnutí zvíťazili 4:3 po predĺžení nad HK Poprad. Vďaka tomuto triumfu odvrátili už druhý mečbal svojho rivala z východu Slovenska a znížili stav série na 2:3 na zápasy.

V predĺžení prakticky okamžite skóroval po úniku Samuela Takáča Justin Buzzeo a v Poprade vypukla vlna postupovej eufórie. Hostia sa však tešili predčasne.

Bránka Jána Laca bola totiž pred gólom posunutá a rozhodcovia tento presný zásah neuznali.

Tento moment Košičanov nakopol a napokon aj dosiahli víťazný gól v presilovej hre zásluhou Eduarda Šedivého v 77. minúte.

Šieste zápasy sa odohrajú v Trenčíne a v Poprade v stredu 20. marca.

HC Košice - Poprad: fotogaléria

18.3.2019

Tipsport liga - štvrťfinále play off:

Nitra - Trenčín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Gól: 45. S. Buček (z tr. strieľania), 60. S. Buček (Bortňák)

Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Kale Kerbashian (Nitra) 10 min za hrubosť - Jozef Švec (Trenčín) 10 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Orolin, 3495 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda - Majdan, Šiška, Čaládi - Lantoši, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Pätoprstý, M. Slovák, Hrušík

Trenčín: M. Valent - D. Krejčí, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, T. Bokroš, M. Božík, Luhový - Sojčík, Ölvecký, Varga - O. Mikula, Radjenovic, Bartovič - J. Švec, R. Dlouhý - D. Hudec, J. Pardavý ml., Špankovič

/stav série 3:2/

Hlasy po stretnutí:

Stanislav Petrík, tréner brankárov Nitry: "Bol to naozaj veľmi ťažký zápas. Rozhodol jeden gól a my sme radi, že sa nám ho podarilo streliť. Potrebujeme dobre zregenerovať a pripraviť sa na ďalší zápas. Dúfam, že to dotiahneme do víťazného konca."

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: "Videli sme skvelý hokej pred fantastickou kulisou. Bol to zápas o jednom góle. Oba tímy si vypracovali najmä v presilových hrách veľa príležitostí. Brankári podali skvelé výkony. Nitre sa podarilo dať prvý gól. Nám chýbalo trochu šťastia v hre bez brankára. Musíme tím pochváliť za vynikajúci výkon. Stratili sme jednu bitku a pokúsime sa to doviezť do siedmeho zápasu. Máme dva pokusy, samozrejme, ten prvý bude s nožom na krku, ale veríme, že sa sem ešte vrátime."

Košice - Poprad 4:3pp (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 23. Ščerbatov (T. Slovák, Marcel Haščák), 34. Hričina (T. Slovák, Šedivý), 58. Dudáš (Šedivý, Brophey), 77. Šedivý - 6. S. Takáč, 32. L. Paukovček (S. Takáč, P. Svitana), 37. Mlynarovič (S. Takáč, K. Karalahti)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, M. Novák - D. Konc ml., Gegáň, 7047 divákov

Košice: J. Laco - Koch, T. Slovák, Dudáš, Šedivý, Pulli, Čížek, Derľuk - L. Nagy, Suja, Spilar - Hričina, Brophey, J. Sýkora - Marcel Haščák, Ignatuškin, Ščerbatov - T. Klíma, Galamboš, Jokeľ - Š. Petráš

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Ťavoda, K. Karalahti - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč - Matúš Paločko, Heizer, K. Miller - Belluš, L. Paukovček, Abdul

/stav série 2:3/

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Je to úžasné, čo sme dnes zvládli. Myslím, že sme si to zaslúžili, boli sme po celé stretnutie lepším tímom. Dali sme si v ňom vlastný gól, na jeden sme im zase prihrali. Súperovi sme dosť pomohli, takže som si hovoril, že by sme to mohli zvládnuť. V predĺžení to bola ťažká situácia, ale veril som, že gól hostí nemôže rozhodca uznať. Tak to malo byť a teraz sú v kabíne obrovské emócie."

Roman Stantien, tréner Popradu: "Každá prehra je rovnaká. Nebudem komentovať situáciu, keď rozhodca v predĺžení neuznal náš gól. V stredu to však doma rozhodneme."

Domov»Hokej»Slovensko»Košice po veľkej dráme odvrátili aj druhý mečbal, Nitra si zabezpečila prvý