Utorok, 20. august, 2019 | Meniny má Anabela

Tatar asistoval pri výhre Montrealu, Sekerov Edmonton dostal od St. Louis tvrdú lekciu

Pozrite si výsledky zápasov NHL.

Alexander Steen (uprostred) zo St. Louis Blues pred brankárom Edmontonu Oilers Mikko Komskinenom.Alexander Steen (uprostred) zo St. Louis Blues pred brankárom Edmontonu Oilers Mikko Komskinenom.(Zdroj: Dilip Vishwanat TASR/AP)

Správu aktualizujeme.

NEW YORK. Slovenský útočník Tomáš Tatar sa asistenciou podieľal na víťazstve hokejistov Montrealu na ľade Philadelphie 3:1 v utorkovom zápase NHL. Tatar si zapísal 29. asistenciu a celkovo 51. bod sezóny.

Montreal má v tabuľke Východnej konferencie 83 bodov a na 1 bod sa priblížil Columbusu, ktorému aktuálne patrí pozícia s druhou voľnou kartou do play-off.

V utorkových desiatich zápasoch NHL sa okrem Tatara predstavili už len dvaja slovenskí hokejisti, ale nebodovali. Kapitán Zdeno Chára bol pri vysokom víťazstve Bostonu na ľade New York Islanders 5:0.

Čerstvo 42-ročný Chára mal bohatý zápis - počas 19:43 min na ľade dvakrát vystrelil, predviedol 1 bodyček, 2 strely súpera zablokoval, na konci zápasu mal 3 plusové body a na začiatku druhej tretiny sa pobil s Mattom Martinom, čím si vyslúžil 5-minútový trest.

Fínsky brankár Tuukka Rask dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom v bránke Bruins a na shutout mu stačilo 13 zákrokov.

"Trinásť striel a neviem, či vôbec mali päť gólových šancí. Výborný zápas z našej strany," pochválil defenzívu svojho tímu T. Rask na oficiálnom webe NHL.

Andrej Sekera bol pri vysokej prehre Edmontonu na ľade St. Louis 2:7. Slovenský obranca odohral 16:13 min a na konci mal v zápise 2 zablokované strely a 1 mínusový bod.

Hviezdou súboja v Enterprise Center bol útočník Blues Jaden Schwartz, ktorý sa prezentoval štvrtým hetrikom v kariére a pridal aj jednu asistenciu.

NHL 2018/2019 - 20. marec - výsledky:

Carolina - Pittsburgh 3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 30. B. McGinn (Faulk), 59. Williams (D. Hamilton, Niederreiter), rozh. náj. D. Hamilton – 31. Guentzel (Crosby, Rust), 56. Letang (Rust, Guentzel)

New York Islanders - Boston 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 2. Kuraly (McAvoy), 23. Acciari, 37. Kuraly (Heinen), 47. Bergeron (Nordström), 51. DeBrusk

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral takmer dvadsať minút, zaznamenal dve strely na bránu, jeden hit, zablokoval dve strely, odsedel si päť trestných minút a pripísal si tri plusové body. Brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol./

New York Rangers - Detroit 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 55. R. Strome (Shattenkirk, Bučnevič), 60. Br. Smith (B. Howden, Pionk) – 18. Nielsen (Hirose, Lashoff), 25. Athanasiou (J. de La Rose, Rasmussen), 60. Athanasiou

Philadelphia - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 49. Couturier (J. van Riemsdyk, Giroux) – 19. Gallagher (Tatar, Folin), 25. S. Weber (Domi, A. Shaw), 59. Domi (A. Shaw, N. Thompson)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral pätnásť minút, zaznamenal jednu asistenciu, tri strely na bránu, prehral jedno vhadzovanie a pripísal si jeden plusový bod./

New Jersey - Washington 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 20. Agostino – 3. Burakovsky (Dowd, Connolly), 26. Connolly (Djoos, Hagelin), 33. Kuzněcov (J. Vrána), 34. T. Wilson (Ovečkin, Bäckström)

Minnesota - Colorado 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 22. Parise (Suter, Fiala) – 11. Barrie (Söderberg, Cole), 34. Jost (C. Wilson), 59. Cole

Nashville - Toronto 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 5. B. Boyle (C. Smith, Johansen), 50. Simmonds (Ellis, Bonino), 58. F. Forsberg (Arvidsson, Johansen)

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) do zápasu nezasiahol./

St. Louis- Edmonton 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)

Góly: 12. Schwartz (Perron, Del Zotto), 21. Pietrangelo (Schwartz, Sundqvist), 26. Schwartz(Bozak, Dunn), 28. Perron (Bouwmeester, Sundqvist), 46. Perron (B. Schenn, Pietrangelo), 54. Maroon(Thomas, Bozak), 59. Schwartz (Sanford, Bozak) – 39. Nugent-Hopkins (A. Larsson, Lucic), 40. Kassian (Klefbom)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral šestnásť minút, zblokoval dve strely, prehral jedno vhadzovanie a pripísal si jeden mínusový bod./

Dallas - Florida 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 18. Ja. Benn (Radulov, Seguin), 31. J. Klingberg (Hintz, Seguin), 51. Radulov (Ja. Benn, Seguin), 60. Radulov (Seguin, Ja. Benn) – 4. Barkov(Huberdeau, Dadonov), 37. Barkov (Yandle, Trocheck)

Calgary - Columbus 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 13. J. Gaudreau (D. Ryan, Czarnik), 20. Mangiapane (Jankowski, Czarnik), 21. Frolík (Brodie, Giordano), 60. Tkachuk (Backlund, Frolík) – 11. Werenski (Panarin), 46. Bjorkstrand (J. Anderson, Werenski)