Michalovce v siedmom zápase zdolali Žilinu a postúpili do Tipsport ligy

Športové prenosy SME|23. mar 2019 o 17:00

Žilina sa s najvyššou súťažou lúči.

Tipsport liga - rozhodujúci 7. barážový zápas

Žilina - Michalovce 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 7. Surovka (Bagin, Dubeň) - 4. Linet (Hamráček), 12. Linet (Valečko, Róth)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Podešva (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - M. Orolin, Šefčík, 2551 divákov

Žilina: Fučík - Piegl, Matejka, Dubeň, M. Hudec, Bagin, Mendrej, Surán, Turian - J. Ručkay, Húževka, Rudolf Huna - J. Ručkay, Surovka, Dominik Rehák - Beránek, Podešva, Hvila - Hrazdíra, Ondruš, Milý

Michalovce: Trenčan - Bdžoch, Kolba, Novický, Korenko, Linet, Valečko - Hamráček, Toma, Chalupa - Mašlonka, Piatak, Giľák - Róth, Cútt, Safaralejev - Gavrik, Bojko, Dvurečenskij - Mesaroš, Banovský

/konečný stav série 3:4/

<>

ŽILINA. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si premiérovo vybojovali postup do najvyššej slovenskej súťaže.

Zemplínčania zvíťazili nad hráčmi Žiliny 2:1 v rozhodujúcom siedmom stretnutí baráže o účasť v nasledujúcom ročníku Tipsport ligy.

Brankár Michaloviec chytil 55 striel

Všetky góly padli v prvej tretine zápasu. Úvodný presný zásah strelil v 4. minúte útočník Dukly zaskakujúci v obrane Jakub Linet.

V 7. minúte vyrovnal domáci Filip Surovka, avšak v o päť minút neskôr pridal svoj druhý gól v dueli Linet.

Ten sa presadil v presilovej hre Michalovčanov pri vylúčení Martina Podešvu.

Pozrite si, ako Michalovce postúpili do Tipsport ligy: fotogaléria

23.3.2019

Ďalší gól už v meraní síl nepadol a Michalovčania mohli oslavovať. Hrdinom hostí sa stal brankár Adam Trenčan, ktorý zneškodnil 55 z 56 striel Žiliny (úspešnosť 98,21 percenta).

Naopak, Žilinčania smútili, pretože v najvyššej súťaži budú chýbať prvýkrát od sezóny 2001/2002.

V ročníku 2005/2006 získali svoj premiérový a doposiaľ jediný slovenský titul.

Devätnáste slovenské mesto v najvyššej súťaži

Ak sa michalovskému klubu podarí splniť všetky predpísané podmienky, najvyššia slovenská hokejová súťaž bude mať účastníka z 21. mesta, devätnásteho slovenského.

Zatiaľ naposledy Tipsport ligu rozšírili dva maďarské kluby z Budapešti a Miškovca, predtým to boli Detva či Nové Zámky.

Všetkých 26 sezón v slovenskej hokejovej extralige absolvovali iba Košice, Trenčín a Poprad.

V najvyššej slovenskej hokejovej súťaži majú alebo mali klub aj Zvolen, Nitra, Martin, Liptovský Mikuláš, Bratislava, Skalica, Žilina, Banská Bystrica, Spišská Nová Ves, Piešťany, Prešov, Dubnica nad Váhom a Kežmarok.

Michalovce sa do najvyššej súťaže kvalifikovali prvýkrát v histórii klubu, v rokoch 2003 - 2008 pôsobili v tretej najvyššej súťaži II. lige a od leta 2008 v I. lige.

V aktuálnej sezóne Zemplínčania suverénne ovládli základnú časť St. Nicolaus I. ligy, v play off potom vyradili Spišskú Novú Ves, Topoľčany aj Martin.

Hlasy po stretnutí

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: "Hodnotenie je z mojej strany ťažké. Bol to typický siedmy zápas série, v ktorom sme mali mierne navrch, ale dali sme o gól menej ako súper, ktorý sériu vyhral a postúpil do najvyššej súťaže. O zápase rozhodli momenty, z ktorých mi je smutno."

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "Mne sa hodnotí tento zápas dobre, lebo sme vyhrali posledný zápas sezóny. Mali sme to o to ťažšie, že sme hrali v Žiline, ale počas celej série sme podávali kvalitné výkony a nik si nemohol byť istý víťazstvom.

Som veľmi šťastný za chalanov, že našli sily po náročnej sezóne a dokázali vyhrať a vybojovať postup do najvyššej súťaže. Veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí nám vytvorili domáce prostredie. Bol to pre nás veľký impulz v zápase."

Online prenos: MsHK Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce (Tipsport liga, baráž, 7. zápas)

Tipsport Liga (SR)  2018/2019
23.03.2019 o 17:00
Žilina
1:2
(1:2, 0:0, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Michalovce
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Surovka (Bagin, Huna) – 4. Linet (Hamráček), 12. Linet (Valečko). Rozhodca: Jonák, Müllner – Orolin, Šefčik.
Prenos
S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade podľahla Michalovciam 1:2 a v baráži teda prehrala 3:4 sa s vami lúčim a želám ešte príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:40
Dve obrovské šance hostí, domáci však puk obetavo zblokovali.
59:15
Žilina v poslednom zúfalom nápore.
59:01
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.
58:28
Tomáš Fučík je na striedačke, Žilina hrá power-play.
58:28
Oddychový čas domácich.
58:28
Rýchly útok Vlkov, Hunovi však z pravej strany nesadol puk na hokejku a Trenčan ho pohodlne skryl do svojej lapačky.
58:01
Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.
57:51
Máme tu poslednú reklamnú prestávku v dnešnom zápase.
57:16
Hvilov nahodený puk od modrej čiary skryl Adam Trenčan do svojej lapačky.
57:07
Cútt skúsil šťastie strelou spoza obrancu, Fučík bol znovu pripravený.
56:22
Hra sa prelieva zo strany na stranu, pomaly, ale isto sa blíži záver riadneho hracieho času.
55:52
Domáci stiahli puk za svoju bránku a striedajú svoju formáciu na ľade.
55:01
Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.
54:49
importantMário Róth unikol žilinskej obrane, Tomáš Fučík ale výborným zákrokom podržal svoj tím!
54:32
Domáci sa veľmi snažia, ale priestor pred Adamom Trenčanom je nesmierne prehustený.
53:58
Vhadzovanie po ľavej ruke Adama Trenčana.
53:34
Znovu závar pred Adamom Trenčanom a opäť bol brankár Michaloviec úspešný. Na pohľad sa však zdá, že Michalovciam rapídne ubúda fyzických síl.
53:11
Beránek z pravej strany hľadal prihrávkou spoluhráča pred Trenčanom, nebol však úspešný.
52:15
Novický po návrate z trestnej lavice hľadal prihrávkou osamoteného Cútta pred bránkou Žiliny, Fučík sa však odvážne vrhol po prihrávke a puk skrotil vo svojej lapačke.
51:55
Hostia v plnom počte.
51:35
Žilina v nápore pred Adamom Trenčanom.
51:03
Lukáš Matejka si zle spracoval puk na útočnej modrej, hostia ho znovu vyhadzujú cez všetky čiary.
50:37
Michalovce sa oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary.
50:01
Polovica tretej tretiny je za nami, stav zápasu je stále 1:2.
49:55
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Novick – 2 min., podrazenie).
49:55
Richard Jenčík v úniku tesne minul bránku hostí, bol však faulovaný.
49:11
Juraj Milý nahodil puk na bránku hostí vyslovene na teč, nikto z domácich však puk nedokázal trafiť.
48:30
Hra sa prelieva zo strany na stranu, domácim sa viac a viac kráti čas na zvrat v dnešnom zápase.
47:49
Hamráček šikovne vystrelil spoza Lukáša Dubeňa, Tomáš Fučík bol ale pozorný.
47:05
Ďalšia útočná akcia Žiliny je zastavená pre postavenie mimo hru.
46:40
Richard Jenčík sa spoza bránky natlačil pred Trenčana, nemieril však vôbec presne.
46:10
Emil Bagin pálil od modrej čiary, no nebol úspešný, následne ešte Filip Surovka v dorážke preveril pozornosť Adama Trenčana. Nuž a následne vznikla ešte pred bránkou hostí menšia mela.
45:38
Útočná akcia Michaloviec sa končí pre zakázané uvoľnenie, Marek Mašlonka sa však na verdikt rozhodcov veľmi hnevá.
45:01
Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina stále prehráva na domácom ľade s Michalovcami 1:2.
44:32
Domáci sa veľmi snažia o vyrovnanie, Adam Trenčan v bránke Dukly Michalovce však stále odoláva.
43:44
Igor Safaralejev skúsil šťastie strelou od modrej čiary spoza obrancu, Tomáš Fučík skryl puk do svojej lapačky.
43:25
Vhadzovanie po pravej ruke Adama Trenčana.
42:53
Lukáš Hvíla nahadzoval puk na Trenčanovu bránku, obranca hostí ho však tečoval na ochrannú sieť nad bránkou hostí.
42:29
V týchto momentoch sa hrá v naozaj fantastickej atmosfére, Michalovce sú krôčik od postupu do najvyššej súťaže.
41:55
Prečíslenie hostí 3 na 1, Boikova prihrávka pred bránkou Tomáša Fučíka ale nenašla adresáta.
41:09
Bdžoch od modrej čiary pálil vysoko nad bránku Žiliny.
40:32
Marek Hudec z pravej strany nahodil puk na bránku hostí, Trenčan však pohotovo zasiahol ľavým betónom.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech Žiliny.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine Michalovce stále vedú v Žiline 1:2. Tretia tretina sa začne približne o 18:55.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ručkay Jakub – 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Korenko – 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Valečko – 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hvila – 2 min., údery).
39:45
Obrovský závar pred bránkou hostí, domáci ani na trikrát nedokázali puk pretlačiť za ležiaceho Adama Trenčana. Následne ešte vznikla bitka, uvidíme či a v akom pomere sa bude vylučovať.
39:05
Safaralejev pálil od modrej čiary, Tomáš Fučík na dvakrát puk skrotil a skryl do svojej lapačky. Následne ešte menšia výmena názorov medzi Mendrejom a Cúttom.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:29
Petr Beránek v dobrej pozícii pálil z ľavej strany, strelu mu však zblokoval padajúci hráč hostí.
38:24
38:01
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.
37:27
Lukáš Matejka pálil od modrej čiary, strela však bola zblokovaná.
36:52
Od modrej čiary sa do puku oprel Lukáš Hvíla, Trenčan puk bez väčších problémov kryl.
36:24
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Boiko – 2 min., podrazenie).
35:44
Martin Bdžoch pálil od modrej čiary, puk bol ešte tečovaný, ale napokon predsa len skončil v moci Tomáša Fučíka.
35:01
Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.
34:36
importantObrovská šanca Žiliny, Rudolf Huna na sekundu ostal osamotený pri ľavej tyči bránky hostí, puk trafil z prvej, ale lapačka Adama Trenčana mu pokazila gólovú radosť! Tak toto bol skutočne parádny zákrok brankára Michaloviec!
34:14
Znovu závar pred bránkou Michaloviec, puk je však skrytý pod lapačkou Adama Trenčana.
33:37
33:17
Domáci hokejisti sa trošku preberajú a postupne akoby sa dostávali do tempa, stále to však nie je to pravé orechové.
32:49
Zápas má v týchto momentoch výborne tempo a hrá sa v elektrizujúcej atmosfére.
32:03
Tretia formácia Vlkov si vynútila tlak v útočnom pásme, puk viackrát poskakoval pred Adamom Trenčanom, ale ani jeden z domácich hráčov ho nedokázal usmerniť do siete Michaloviec.
31:30
V Žiline máme reklamnú prestávku, domáci tréneri už zvolávajú na bojovú poradu svojich hráčov.
30:59
Domácim sa nedarí kombinačne dostať do útočného pásma, skúšajú to teda nahadzovaním puku na zadný mantinel. Ani tento systém im však zatiaľ šťastie neprináša.
30:01
Máme za sebou polovicu druhej tretiny, Žilina na domácom ľade v rozhodujúcom zápase barážovej série stále prehráva 1:2.
29:49
Hra sa prelieva zo strany na stranu, ani jeden z tímov si však v týchto momentoch nedokáže vypracovať vyloženú gólovú šancu.
29:11
Čas beží ako bodnutý včelou, domácim sa kráti, hosťom takisto, ale v oveľa pozitívnejšom zmysle.
28:12
Filip Surovka od modrej čiary preveril pozornosť brankára Michaloviec, Trenčan je však stále vo výbornej forme.
27:12
Erik Piatak drží puk za žilinskou bránkou a bojuje oň pri mantineli, získava však mimoriadne cenné sekundy pre svoj tím.
26:33
Útočná akcia Dukly Michalovce zastavená pre prihrávku rukou, domáci Žilinčania sa však stále nedokážu dostať do zápasového tempa.
25:59
Na opačnej strane kontroval tvrdou strelou domáci Dominik Rehák, minul však bránku Adama Trenčana.
25:10
Igor Safaralejev v dobrej pozícii z pravej strany trafil len bočnú konštrukciu Fučíkovej bránky.
25:01
Máme za sebou úvodných päť minút druhej tretiny, Žilina stále prehráva na domácom ľade s Michalovcami 1:2.
24:12
Lukáš Dubeň z diaľky nahodil puk na Trenčana, ten však s jeho pokusom nemal absolútne žiadny problém.
23:38
Domáci sa snažia, ale majú obrovský problém s prechodom cez stredné pásmo.
23:02
Buly po pravej ruke Adama Trenčana.
22:58
Huna nahodil puk na bránku hostí, po menšom nedorozumení v obrane Michaloviec puk nakoniec končí v lapačke Adama Trenčana.
22:11
Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Fučíka.
21:58
21:32
Žilinčania držia puk za vlastnou bránkou a striedajú formáciu na ľade.
21:04
Strelu Lukáša Matejku od modrej čiary Trenčan bez problémov vyrazil.
20:29
Michalovce posielajú puk cez všetky čiary až za bránku Tomáša Fučíka.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech domácej Žiliny.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú Michalovce v Žiline 1:2. Hostia išli do vedenia už v 4. minúte, keď sa presadil Jakub Linet. Domáci kontrovali o tri minúty neskôr, úspešným strelcom Vlkov bol Filip Surovka. Michalovce sa ale opäť dostali do vedenia v 12.minúte, keď sa po druhý raz v zápase presadil žilinský odchovanec v drese hostí Jakub Linet. Druhá tretina začne približne o 17:57.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Kolba – 2 min., nedovolené bránenie).
19:34
Žilina sa v závere prvej časti hry nadýchla k náporu, strela Mareka Hudeca od modrej čiary však bola nepresná.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:13
Toma prešiel útočnú modrú čiaru a skúsil strelu švihom, Tomáš Fučík v bránke Žiliny bol pozorný.
18:01
Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.
17:49
Buly po pravej ruke Tomáša Fučíka.
17:07
Zaujímavá skutočnosť je, že Erik Piatak po faule kolenom od Martina Podešvu opustil klzisko s obrovskými problémami, no aktuálne už po žilinskom ľade korčuľuje bez najmenších problémov. Nuž, toto bolo zázračné uzdravenie v podaní hráča Michaloviec.
16:54
Petr Beránek z otočky z pravej strany namieril do pravého betónu brankára hostí!
16:06
Okamžite po buly sa do puku oprel domáci Juraj Milý, trafil však len hrudník Adama Trenčana.
16:01
Buly po ľavej ruke Adama Trenčana.
15:46
Po buly v strednom pásme stiahli domáci puk za svoju bránku a striedajú svoju formáciu na ľade.
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina prehráva na domácom ľade s Michalovcami 1:2.
14:16
Hostia majú v týchto momentoch viac z hry, Žilina sa po hre v oslabení stále nedokáže dostať do potrebného tempa.
13:44
Prečíslenie hostí 2 na 1, na obrovské šťastie pre domácich bola prihrávka na Vladislava Boika nepresná.
13:16
12:55
Domáci Žilinčania sa musia po oslabení trošku upokojiť a znovu začať bojovať o každý puk ako pred vylúčením Martina Podešvu.
12:24
Domáci v plnom počte.
11:58
goalDukla Michalovce dala gól!
Hostia však päťminútovú presilovú hru napokon predsa len využívajú, úspešným strelcom je znovu odchovanec Žiliny JAKUB LINET. Asistencia: Tomáš Valečko.
11:44
importantMário Róth z ľavej strany osamotený mieril do prázdnej žilinskej bránky, Tomáš Fučík sa však fantasticky stihol presunúť a predviedol bravúrny zákrok!
11:15
Väčšia časť trestu Martina Podešvu je za Žilinčanmi, v závere presilovky sa však hostia znovu nadýchli k tlaku pred Tomášom Fučíkom.
10:36
Richard Jenčík sa osamotený prebíjal obranou hostí, no nepodarilo sa mu ohroziť Adama Trenčana.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je 1:1.
09:39
Rudolf Huna získal v obrannom pásme puk, vyviezol ho von z pásma a získava cenné sekundy pre svoj tím.
09:11
Domáci získali puk a posielajú ho až za bránku Adama Trenčana.
08:44
Michalovce stále kombinujú v útočnom pásme.
08:10
Michalovce v obrovskom tlaku pred Tomášom Fučíkom.
07:41
Safaralejev zluftoval puk na útočnej modrej čiare, domáci sa nakrátko oslobodzujú.
07:24
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Podešva – 5 min., faul kolenom + osobný trest do konca zápasu, faul kolenom).
07:24
Na ľade ostáva ležať Erik Piatak, napokon za pomoci spoluhráčov mieri na striedačku svojho tímu.
06:33
Tak v Žiline vládne pravé hokejové peklo, nie je doslova počuť vlastného slova.
06:11
goalŽilina dala gól!
Domáci však po góle hostí ožili, obrovské penzum práce pred bránkou hostí odviedol kapitán Vlkov Rudolf Huna, no úspešný zásah si napokon pripisuje FILIP SUROVKA. Asistencie: Emil Bagin, Rudolf Huna.
05:22
importantZ ľavej strany pálil domáci Petr Beránek, no namieril len do hrude Adama Trenčana! Následne ešte menšia potýčka pred bránkou hostí, aktívny bol v jej úvode domáci Lukáš Hvíla.
05:12
Igor Safaralejev sa z pravej strany natlačil pred Tomáša Fučíka, no nepodarilo sa mu puk prepasírovať do siete Žiliny.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Michalovce zatiaľ vedú v Žiline 0:1.
04:32
03:40
Hostia idú v Žiline do vedenia, pretože pred Tomášom Fučíkom sa najlepšie zorientoval odchovanec žilinského hokeja v službách Michaloviec JAKUB LINET a otvoril skóre dnešného zápasu! Asistencia: Lukáš Hamráček.
03:07
V Žiline vládne od úvodu skvelá hokejová atmosféra, hostí prišlo povzbudiť veľké množstvo fanúšikov, rovnako tak však aj domácu Žilinu.
02:21
Domáci sa veľmi snažia dostať do útočného pásma, Jenčík sa však v tomto momente stredom klziska neprebil.
01:43
importantVeľká šanca Žiliny, Beránek hľadal pri ľavej tyči Trenčanovej bránky Martina Podešvu, tomu však v poslednom momente obranca hostí nadvihol hokejku!
01:19
Pri puku sú stále hostia, domáci však napádajú rozohrávku súpera s dvojicou hráčov.
00:32
V prvom útoku hostia z Michaloviec, Húževka však za bránkou Fučíka odviedol kvalitnú defenzívnu robotu.
00:01
Úvodné buly v prospech domácej Žiliny.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Všetko je pripravené, poďme na to!
Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Matejka, Piegl, Hudec, Dubeň, Mendrej, Bagin, Turian, Surán – Jenčík (A), Húževka (A), Rud. Huna (C) – Rehák, Surovka, J. Ručkay – Hvíla, Podešva, Beránek – Milý, Ondruš, Hrazdíra

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Lamper) – Kolba, Bdžoch, Korenko, Novický, Valečko, Linet, Mesároš, Banovský – Giľák, Piatak, Mašlonka – Chalupa, Toma, Hamráček – Safaralejev, Cútt, Róth – Dvurečenskij, Boiko, Gavrik

Rozhodca: Jonák, Müllner – Orolin, Šefčik.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo siedmeho a teda rozhodujúceho zápasu barážovej série o účasť v Tipsport lige v budúcej sezóne. Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HK Dukla Ingema Michalovce. Zápas sa pod Dubňom začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina ako posledný tím Tipsport ligy vstúpila do baráže v pozícii favorita. Výhry v prvých dvoch domácich zápasoch (3:1 a 4:1) potvrdili tento post. V ďalších dvoch zápasoch na východe republiky ale zvíťazili Michalovce (3:2pp a 3:0) a séria sa začala zauzľovať. V piatom zápase série Vlci zvíťazili 4:1, no v šiestom zápase opäť vyhrali Michalovce. Na domácom ľade porazili žilinských Vlkov 2:0. Michalovce teda môžu byť dnes v miernej psychickej výhode, skúsenosti by však mali byť na strane Žiliny.

Zápas sa teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Michalovce v siedmom zápase zdolali Žilinu a postúpili do Tipsport ligy