Ženy - 10 km klasickou technikou s hromadným štartom:

3.Ingvild Flugstad ÖstbergováNórsko+ 1,5 s
4.Eba AnderssonováŠvédsko+ 25,4 s
5.Krista PärmäkoskiováFínsko+ 26,8 s
6.Maja DahlqvistováŠvédsko+ 39,6 s

QUEBEC. Švédka Stina Nilssonová po piatkovom šprinte voľnou technikou na 1,6 kilometra ovládla aj sobotňajšie preteky na 10 kilometrov klasickou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v kanadskom Quebecu.

V dramatickom finiši v sobotu zdolala o dve desatiny sekundy Nórku Therese Johaugovú, tretia s odstupom 1,5 sekundy na víťazku skončila ďalšia nórska reprezentantka a líderka celkového hodnotenia Ingvild Flugstad Östbergová.

Johaugová prvýkrát v sezóne nedokázala premeniť svoj štart na tzv. dlhej trati na víťazstvo, ale napriek tomu má už istotu zisku malého glóbusu.

Muži súperili na 15-kilometrovej trati rovnako klasickou technikou. V pretekoch s hromadným štartom sa v popredí od začiatku držala veľká skupina, ktorá sa roztrhala až v závere.

Najviac síl mal napokon líder Svetového pohára Nór Johannes Hösflot Klaebo, ktorý sa sobotňajším víťazstvom výrazne priblížil k zisku veľkého glóbusu.

Rodák z Trondheimu finišoval na prvej priečke s minimálnym náskokom, druhý skončil Kanaďan Alex Harvey s mankom 0,8 sekundy, tretí bol Nór Didrik Tönseth s odstupom 1,3 sekundy.

Druhý muž celkového poradia Rus Alexander Bolšunov sa zaradil až na siedmu priečku a pred záverečnými pretekmi sezóny nemá dobrú východiskovú pozíciu.

Slovenskí reprezentanti chýbali na štarte oboch disciplín.