Tím Švajčiarska na MS v curlingu 2019 v dánskom Silkeborgu.
Tím Švajčiarska na MS v curlingu 2019 v dánskom Silkeborgu. (Autor: Henning Bagger SITA/AP)
SITA|24. mar 2019 o 19:34

Švajčiarky získali celkovo už siedme zlato z MS.

SILKEBORG. Reprezentantky Švajčiarska sa po troch rokoch opäť stali majsterkami sveta v curlingu.

Na svetovom šampionáte v dánskom Silkeborgu v nedeľňajšom finálovom súboji zdolali úradujúce olympijské šampiónky Švédky 8:7, pričom rozhodnutia padlo až v extra zmene.

Švajčiarky získali celkovo už siedme zlato z MS. Hráčky Švédska si rovnako ako pred rokom v Kanade vybojovali striebro. Bronzové medaily si vybojovali reprezentantky Kórejskej republiky, ktorú v súboji o 3. miesto zdolali Japonky 7:5.

<>
  • Švédsko - Švajčiarsko 7:8 po 11. zmene (1:0, 0:1, 1:0, 0:2, 2:0, 0:1, 2:0, 0:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Domov»Zimné športy»Ďalšie súťaže»Majsterkami sveta v curlingu sa stali Švajčiarky, striebro získali úradujúce olympijské šampiónky Švédky