Slovenskí útočníci boli pri prehrách svojich tímov, ani jeden z nich nebodoval

Tomáš Tatar (v strede) bojuje o puk.
Tomáš Tatar (v strede) bojuje o puk. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. mar 2019 o 20:45

Slováci vystrelili dohromady sedemkrát.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu s Tomášom Tatarom v zostave podľahli hráčom domácej Caroliny 1:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Dvadsaťosemročný krídelník absolvoval takmer 17 a pol minúty, prezentoval sa tromi strelami na bránku súpera a dvomi bodyčekmi.

V závere druhej tretiny sedel na trestnej lavici za hákovanie, domáci tím jeho vylúčenie nevyužil.

McElhinney: Price je fenomenálny

Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte čoskoro 19-ročný útočník Andrej Svečnikov. Stal sa vôbec najmladším autorom gólu v predĺžení v klubovej histórii.

"Videl som tam priestor, tak som sa pokúsil vystreliť a vyšlo to. Som veľmi spokojný," povedal podľa nhl.com rodák zo Sibíri.

Gólman Hurricanes Curtis McElhinney kryl 28 striel súpera.

"Brankár Montrealu Carey Price bol fenomenálny. Je to jeden z najlepších gólmanov súčasnosti, ak nie úplne najlepší. Baví ma chytať proti nemu. Snažím sa s ním držať krok. Je potom pekné byť v tíme, ktorý zvíťazí," pochválil súpera.

Price zneškodnil 38 striel domácich.

Darilo sa Čechom

Hokejisti Washingtonu zvíťazili nad hráčmi Philadelphie 3:1. Ukončili sériu dvoch neúspechov a dostali sa na priebežné tretie miesto Východnej konferencie.

Skóre stretnutia otvoril už vo štvrtej minúte Tom Wilson, pre ktorého to bol 22. presný zásah v sezóne.

Náskok zverencov Todda R. Reirdena zvýšil v 31. minúte Travis Boyd, ale hostí vrátil do hry využitou presilovkou Jakub Voráček.

Nebol však jediným Čechom, ktorý sa zapísal do streleckej listiny.

V 49. minúte skóroval jeho súper Jakub Vrána a úspešným brejkom uzavrel gólový účet zápasu.

Pánik vystrelil štyrikrát

Arizona v zostave aj so slovenským útočníkom Richardom Pánikom prehrala na ľade New York Islanders 0:2.

Rodák z Martina absolvoval 17:47 minúty a na gólmana súpera vyslal štyri strely.

Brankár Islanders Robin Lehner kryl všetkých 31 striel súpera a pripísal si piate čisté konto v sezóne, zároveň 13. v kariére.

Islanders urobili radosť svojmu trénerovi Barrymu Trotzovi, pre ktorého to bol už 1600. zápas v základnej časti NHL.

"Hráme veľmi dobre, je to jednoduché. Keď vám ide hra, ste spokojní a nemusíte sa tak obávať o skóre. Stačí iba hrať tak ako teraz a výsledky sa dostavia," uviedol 56-ročný kouč.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Washington - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. T. Wilson (Jensen, Ovečkin), 31. Boyd (Niskanen, Dowd), 49. Vrána (Connolly) - 38. Voráček

NY Islanders - Arizona 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Eberle (Leddy, Boychuk), 57. B. Nelson (Komarov, Jo. Bailey)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 17:47 minúty, nebodoval, štyrikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež tromi bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou a trikrát získal puk/

Carolina - Montreal 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 55. T. van Riemsdyk (Ferland, Martinook), 64. Svečnikov (J. Staal) - 15. Byron (Gallagher, N. Thompson)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:24 minúty, nebodoval, dostal dvojminútový trest za hákovanie, trikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež dvomi bodyčekmi, dvakrát získal a dvakrát stratil puk/

Chicago - Colorado 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 42. Anisimov (Seabrook), 62. Keith (Saad) - 36. Kerfoot (Barrie, MacKinnon)

Vancouver - Columbus 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 17. J. Anderson (Dubois, McQuaid), 21. Dubois (Panarin), 27. Dzingel (J. Anderson), 48. Bjorkstrand (Jenner, Wennberg), 51. J. Anderson

Domov»Hokej»NHL»Slovenskí útočníci boli pri prehrách svojich tímov, ani jeden z nich nebodoval