Portland postup do play off neoslavoval, Nurkič utrpel ťažké zranenie nohy

Jusuf Nurkič z Portlandu si v zápase Brooklyn Nets privodil veľmi nepríjemnú zlomeninu dolnej končatiny. (Autor: Randy L. Rasmussen TASR/AP)
SITA|26. mar 2019 o 08:58

Brooklyn​ mohol zvíťaziť v riadnom hracom čase.

PORTLAND. Basketbalisti Portlandu uspeli v pondelkovom zápase NBA po dvojnásobnom predĺžení proti Brooklynu 148:144 a zabezpečili si postup do play-off.

Málokto to napriek tomu oslavoval, pretože víťazstvo zatienilo devastačné zranenie nohy najlepšieho strelca zápasu v drese domácich Jusufa Nurkiča.

Pivot z Bosny a Hercegoviny v druhom predĺžení pri pokuse o doskok nešťastne dopadol v spleti tiel a z haly ho museli vyniesť na nosidlách. Dovtedy si stihol pripísať double-double za 32 bodov a 16 doskokov.

Curry zachránil body v poslednej chvíli

Hostia z Brooklynu, pohybujúci sa tesne nad čiarou postupu vo Východnej konferencii, mohli zvíťaziť v riadnom hracom čase.

Lenže ich najlepší hráč D´Angelo Russell v poslednej minúte premenil iba jeden trestný hod a neposunul skóre na rozdiel dvoch košov a následne sa nechal obrať Sethom Currym, ktorý zo šestiek poslal duel do predĺženia.

"Toto je väčšie ako basketbal. Zaistili sme si miesto v play-off a nemôžeme to oslavovať. Je to ťažké, vidieť jedného z našich bratov takto na zemi. Jusuf nie je len súčasť tímu, ale je členom našej rodiny," povedal Nurkičov náhradník Enes Kanter.

Wright už má iný cieľ

Oklahoma City si v Západnej konferencii komplikuje život. Tentoraz nestačila na Memphis, ktorý už sezónu iba dohráva, 103:115. Vo vyrovnanej tabuľke klesla zo šiesteho na ôsmu priečku.

Brazílsky krídelník Grizzlies Bruno Cabocio si vytvoril kariérne maximum 24 bodov, Delon Wright zaznamenal osobný rekord v asistenciách - trinásť.

"Odkedy sa rozhodlo, že nepostúpime do play off, máme jasné motto: Poďme naštvať iné tímy," uťahoval si po zápase Wright podľa TSN.

V drese najslabšieho družstva na západe Phoenixu má, zdá sa, chuť hrať už iba Devon Booker. Pri vysokej prehre v Utahu 92:125 strelil 59, čiže takmer dve tretiny bodov svojho tímu.

NBA 2018/2019 - 26. marec - výsledky:

Orlando - Philadelphia 119:98 (31:31, 26:29, 32:17, 30:21)

Najviac bodov: Vučevič 28 (11 doskokov), Fournier 24, Carter-Williams 15 - Embiid 20 (10 doskokov), T. Harris, Butler a Milton po 13

Memphis - Oklahoma City 115:103 (31:23, 23:25, 32:30, 29:25)

Najviac bodov: Cabocio 24, Dorsey 21, Valančiunas (14 doskokov) a Wright (13 asistencií) po 18 - George 30 (12 doskokov, 5 trojok), Schröder 25, Westbrook 16

Utah - Phoenix 125:92 (26:21, 36:22, 26:31, 37:18)

Najviac bodov: Gobert 27 (10 doskokov), Favors a Rubio po 18 - Booker 59 (5 trojok), Ayton 9, Daniels 7

Portland - Brooklyn 148:144 po dvojnásobnom predĺžení (31:27, 31:25, 33:28, 25:30 - 12:12, 12:16)

Najviac bodov: Nurkič 32 (16 doskokov), Lillard 31 (12 asistencií), Seth Curry 20 - Russell 39, Dinwiddie 22, Carroll 18

Domov»Halové športy»Basketbal»Portland postup do play off neoslavoval, Nurkič utrpel ťažké zranenie nohy