Zvolen zdolal Nitru po predĺžení a vyrovnal stav semifinále

HKM Zvolen - HK Nitra.
HKM Zvolen - HK Nitra. (Autor: SITA/Jakub Julény)
SITA|26. mar 2019 o 20:53

Rozhodujúci gól strelil Kytnár.

ZVOLEN. Druhý duel semifinálovej série play-off najvyššej slovenskej súťaže medzi Zvolenom a Nitrou zvládli lepšie domáci hokejisti. Zvolenčania triumfovali v utorok večer 3:2 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnala na 1:1 na zápasy.

Domáci v úvode zápasu získali dvojgólový náskok, o ktorý v ďalšom priebehu riadneho hracieho času prišli. Rozhodnutie napokon priniesol zásah Milana Kytnára v štvrtej minúte predĺženia. Pokračovanie semifinále Zvolen - Nitra bude v piatok 29. marca od 18.00 h na nitrianskom ľade.

Domáci hokejisti mali vynikajúci vstup do stretnutia a v 78. sekunde český legionár Petr Obdržálek aj s kúskom šťastia prekonal Juraja Šimbocha v nitrianskej bránke. Ten o 79 sekúnd neskôr inkasoval aj z hokejky navrátilca do zvolenskej zostavy Marcela Holoviča a tím spod Pustého hradu viedol 2:0.

Šimboch po tomto momente putoval na striedačku a nahradil ho Miroslav Hanuljak. Domácim Zvolenčanom patrila celá úvodná desaťminútovka, ale tretí presný zásah sa im už nepodarilo streliť. Postupne aktivitu prebrali hostia z Nitry, stav sa však v prvej tretine nezmenil.

Fanúšikov Nitry potešil až v 35. min Erik Čaládi, ktorý po prihrávke od Samuela Bučeka skorigoval a vrátil hostí do zápasu.

S plynúcim časom sa Nitra snažila o vyrovnanie a táto jej iniciatíva priniesla ovocie - v 56. min hráči Zvolena neustrážili mladíka Bučeka a ten po prihrávke od Róberta Lantošiho vyrovnal na 2:2. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom o úspechu Zvolena rozhodol Milan Kytnár

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - semifinále play-off - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - utorok:

HKM Zvolen - HK Nitra 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) - stav série: 1:1

Góly: 2. Obdržálek (Michal Chovan, Vandane), 3. Holovič (Andrisík), 64. Kytnár (Hraško) - 35. Čaládi (Buček, McCormack), 56. Buček (Lantoši)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: M. Versteeg (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin - Gajan, Krajčík, 3456 divákov

Zvolen: Skapski - Fraser, Poyhonen, Hraško, Vandane, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, D. Růžička - Handlovský, Kytnár, Vandas - Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek - Kelemen, Mitchell, S. Petráš - Andrisík, Holovič, Šišovský

Nitra: Šimboch (3. Hanuljak) - McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda - Majdan, M. Slovák, Blackwater - Lantoši, Kerbashian, Scheidl - Pätoprstý, Bortňák, S. Buček - Fominych, Šiška, Čaládi

Hlasy (zdroj: RTVS)

Andrej Podkonický (tréner Zvolena): "Začali sme dobre. Hokej je o góloch a je neskutočné, koľko veľkých šancí sme dnes nepremenili. Ak by sme pridali tretí gól, mohlo to vyzerať inak. Oba inkasované góly boli veľmi podobné, keď sme medzi kruhmi nechali voľného hráča. Až do konca to potom bolo poriadne vyrovnané. Je to play off a po prehre v prvom zápase sme museli ukázať, aký sme silný tím. Stav je teraz 1:1 a ideme k súperovi. Myslím si, že čím dlhšie séria potrvá, tým to bude lepšie pre nás."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Dnes sme mali zlý začiatok a potom domáci dlho nemohli dať gól. V úvode súboja sme vymenili brankára a Hanuljak hneď previedol niekoľko úspešných zákrokov, to tím dokáže nakopnúť. Dnes rozhodlo, že v predĺžení naši dvaja hráči spadli a domáci sa dostali do prečíslenia. S pondelkom vo Zvolene som spokojný, s druhým zápasom spokojný byť nemôžem."

Domov»Hokej»Slovensko»Zvolen zdolal Nitru po predĺžení a vyrovnal stav semifinále