Hamšík sa z víťazstva netešil ani vo svojom treťom zápase v Číne, duel nedohral

Marek Hamšík.
Marek Hamšík. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|30. mar 2019 o 11:01

Za hosťujúci tím nastúpil aj Brazílčan Paulinho.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Marek Hamšík nastúpil na svoj tretí zápas v čínskej najvyššej súťaži. Jeho Ta-lien I-fang Dalien podľahol na domácom štadióne tímu Kuang-čou Evergrande 0:1.

Hamšík hral do 65. minúty, keď ho ešte za vyrovnaného stavu vystriedal Zhao Xuri. Jediný gól zápasu strelil v 80. minúte Brazílčan Anderson Talisca. Okrem neho za hostí nastúpil aj jeho krajan Paulinho, ktorý si v sezóne 2017/2018 obliekal dres FC Barcelona.

Hostia mali počas zápasu značnú prevahu držania lopty - 63%, ale viac striel zaznamenal domáci tím (15:12, na bránu 6:4). Ani jednu šancu však nedokázal využiť.

Hamšíkovmu tímu patrí po troch zápasoch so ziskom dvoch bodov za dve remízy a prehru priebežné 10. miesto. Kuang-čou je bez straty bodu a inkasovaného gólu na druhom mieste.

Superliga (Čína) - 3. kolo:

Ta-lien I-fang - Kuang-čou Evergrande 0:1 (0:0)

Gól: 80. Talisca

/Marek Hamšík (Ta-lien) hral do 65. minúty/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Hamšík sa z víťazstva netešil ani vo svojom treťom zápase v Číne, duel nedohral