Dortmund v úplnom závere dvakrát skóroval a využil zaváhanie Bayernu

Hráč Bayernu Robert Lewandowski (vpravo) v súboji s Amirom Abrashim z Freiburgu. (Autor: Patrick Seeger - TASR/AP)
SITA|30. mar 2019 o 18:09

Borussia je novým lídrom Bundesligy.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali s hráčmi Freiburgu 1:1 v sobotňajšom stretnutí 27. kola nemeckej Bundesligy.

Skóre duelu otvoril už v 3. minúte Lucas Höler z Freiburgu, na konečných 1:1 vyrovnal v 22. minúte útočník hosťujúcich Bavorov Robert Lewandowski.

Bayern sa po zisku jedného bodu zosunul na druhú priečku ligovej tabuľky, novým lídrom sa stal Dortmund. Borussia zdolala v sobotu Wolfsburg 2:0, oba góly strelil španielsky útočník Paco Alcácer v závere zápasu.

Hertha Berlín v zostave so slovenským stredopoliarom Ondrejom Dudom prehrala v Lipsku vysoko 0:5.

Góly: 27., 56. a 62. Poulsen, 17. Forsberg, 64. Haidara

/Ondrej Duda odohral celý zápas, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Dortmund v úplnom závere dvakrát skóroval a využil zaváhanie Bayernu