Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Žilina si dala v nadstavenom čase vlastný gól a prišla o tri body, Michalovce si poradili so Sereďou

Žilinčania doplatili na nevyužité šance.

Hráči Žiliny - ilustračná foto.Hráči Žiliny - ilustračná foto.(Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

RUŽOMBEROK. Futbalisti MŠK Žilina remizovali na pôde MFK Ružomberok 1:1 v sobotňajšom stretnutí 2. kola v skupine o titul v slovenskej Fortuna ligy.

Dlho sa zdalo, že jediný gól duelu strelil v 40. minúte Branislav Sluka, no v samotnom závere si strelil vlastenca obranca hostí Martin Králik.

Hostia si utvorili viacero dobrých príležitostí, ale Matúš Macík viac ako raz neinkasoval a celý zápas držal svoj tím v hre o body. Žilina je na druhom mieste skupiny o titul, za prvým Slovanom Bratislava zaostáva o priepastných trinásť bodov.

Prečítajte si tiež: Rachot a belasý dym na tréningu. Líder Slovana nič podobné predtým nezažil Čítajte

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce triumfovali nad hráčmi ŠKF iClinic Sereď 2:0. Skóre otvoril v 17. minúte zvnútra šestnástky kapitán domácich Igor Žofčák. V 40. minúte zvýšil vedenie Michalovčanov Jurij Zacharkiv, ktorý zblízka využil nedôtaz obrany hostí.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci si strážili dvojgólový náskok a čakali na chyby súpera. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a diváci videli iba minimum streleckých pokusov.

V 80. minúte mohli hostia znížiť na 2:1, ich gól však neplatil pre ofsajd. Gólovú bodku za zápasom mohol dať striedajúci Sulley, v dvoch sľubných príležitostiach však neuspel.