Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Trnava po zlom výkone nestačila na Zlaté Moravce, Nitra neudržala vedenie proti Trenčínu

V Senici sa hralo bez gólov.

Zápas FC Nitra - AS Trenčín.Zápas FC Nitra - AS Trenčín.(Zdroj: Samuel Mečiar)

NITRA. Futbalisti FC Nitra remizovali na domácom ihrisku s AS Trenčín 2:2 v sobotňajšom stretnutí 2. kola skupiny o udržanie v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige.

Skóre otvoril už v 9. minúte domáci Nemanja Sokolič, ale v závere prvého polčasu vyrovnal z pokutového kopu Hamza Čatakovič. V 60. minúte poslal domácich znovu do vedenia Frederik Bilovský, no vyrovnanie dosiahol v 79. minúte Jakub Paur.

V závere nedokázal ani jeden tím strhnúť víťazstvo na svoju stranu a tak si Nitra s Trenčínom body rozdelili. Nitra je v tabuľke druhej šestky na druhom mieste, Trenčín je tretí.

Podbrezovú proti Senici podržal brankár Vantruba

Futbalisti FK Senica remizovali na domácom ihrisku s FK Železiarne Podbrezová 0:0. Od úvodu stretnutia boli aktívnejší hostia, mali loptu viac na svojich kopačkách. Domácim hráčom chýbal väčší pohyb, aktivita a prevažne sa bránili.

Po polhodine sa hra vyrovnala a postupne začali byť nebezpečnejší aj Seničania. Pekná akcia mohla skončil gólom v 34. minúte, kedy rýchly protiútok zakončil strelou z hranice šestnástky Castaňeda, no brankár Vantruba loptu vytlačil na rohový kop.

Do druhého polčasu nastúpili Seničania aktívnejšie, začali sa viac hýbať a 25 minút boli lepším tímom. K dispozícií mali množstvo štandardných situácií, z ktorých však nedokázali prekonať Vantrubu. Ten sa vyznamenal pri strele Azankpa v 65. minúte, aj pri pokuse Ramireza.

V 83. minúte mali Záhoráci možnosť na rozhodnutie, keď Azankpo vybojoval loptu s obrancami, dostal sa sám pred brankára, no namiesto prihrávky voľnému Ramirezovi zobral zodpovednosť na seba a brankár Vantruba mu jeho strelu vyrazil. Zápas sa tak skončil bezgólovou remízou.

Trnava prehrala gólom v závere

Prečítajte si tiež: Majster z Trnavy zdolal Trenčín, Hlohovský dal gól hneď po návrate na Slovensko Čítajte

Futbalisti FC Spartak Trnava podľahli na Štadióne Antona Malatinského hráčom Zlatých Moraviec 0:1. Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas s množstvom nepresností na oboch stranách.

Gólový efekt nepriniesli ani dva priame kopy Ďubeka a ani dve centrované lopty Grendela do šestnástky. Priamou strelou na bránu neohrozilo v prvom polčase brankára ani jedno z mužstiev.

V úvode druhého polčasu domáci zvýšili aktivitu a Depetris strelou z uhla vyskúšal brankára Chovana. V ďalšom priebehu futbalovejšie pôsobiaci ViOn udržiaval domácich na dištanc a nedovolil im ohroziť svoju bránu.

Rozhodnutie prišlo v 88. minúte, keď po rohovom kope striedajúci Práznovský hlavou prekonal Boleka. Hostia tak získali veľmi dôležité tri body, naopak výkon Spartaka bol pre divákov veľkým sklamaním.