Asleigh Bartyová. (Autor: Lynne Sladky - TASR/AP)
SITA|30. mar 2019 o 20:23

Češku porazila v dvoch setoch.

WTA v Miami (dotácia 8 359 455 USD) - finále:

Ashleigh Bartyová (Aus.-12) - Karolína Plíšková (ČR-5) 7:6 (1), 6:3 za 100 minút

MIAMI. Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride.

Nasadená dvanástka Bartyová si vo finále poradila s päťkou turnaja Češkou Karolínou Plíškovou 7:6 (1), 6:3. Zápas trval 100 minút a víťazka využila prvý mečbal pri podaní súperky.

Dvadsaťdvaročná Bartyová po štvrtý raz ovládla podujatie na okruhu WTA, ale po prvý raz turnaj prestížnejšieho charakteru a vyššej dotácie WTA Premier Mandatory.

Bonusom je pre ňu posun z jedenásteho na deviate miesto singlového rebríčka WTA, do Top Ten sa pozrie po prvý raz v kariére. Bartyová sa v pondelok stane prvou Austrálčankou v najlepšej svetovej desiatke od júna 2013, keď tam bola Samantha Stosurová.

Plíšková bola prvou českou finalistkou v Miami, ale počet svojich turnajových prvenstiev vo dvojhre nezvýšila na trinásť. Po sobote má vo finále vyrovnanú bilanciu 12-12.

Domov»Tenis»Bartyová vo finále v Miami zdolala Plíškovu a dosiahla najväčší úspech v kariére