Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: khl.ru)
SITA|2. apr 2019 o 18:56

Domáci rozhodli už v prvej tretine.

MOSKVA. Hokejisti tímu Salavat Julajev Ufa zvíťazili nad hráčmi Avangardu Omsk 5:1 v utorkovom treťom stretnutí finále play-off Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Hráči Ufy uspeli v prvom domácom stretnutí konferenčného finále a znížili tak stav série na 1:2 na zápasy.

Už v prvej tretine sa domáci dostali do dostatočného vedenia 3:0, ktoré im zabezpečili gólmi Arťom Sergejev a fínske duo Joonas Kemppainen a Teemu Hartikainen.

Hosťom sa podarilo znížiť v prostrednej časti hry zásluhou Denisa Zernova. Na zvrat zápasu to ale hráčom Omska nestačilo a po dvoch inkasovaných góloch z posledných dvoch minút si z tretieho stretnutia odniesli prehru 1:5.

Ďalší zápas tejto série je na programe vo štvrtok 4. apríla, opäť na ľade Ufy.

KHL 2018/2019 - Východná konferencia - 3. zápas finále:

Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Góly: 11. Sergejev, 15. Kemppainen, 20. Hartikainen, 60. Majorov, 60. Chochrjakov - 38. Zernov

/stav série: 1:2/

Domov»Hokej»KHL»Ufa si na domácom ľade hladko poradila s Omskom v 3. zápase finále Východnej konferencie