Sparta Praha po dramatickom zápase v Tepliciach postúpila do semifinále pohára

Tomáš Řepka zo Sparty Praha. (Autor: Petr David Josek TASR/AP)
Sportnet|2. apr 2019 o 20:12

Drchal poslal duel do penaltového rozstrelu v 121. minúte.

PRAHA. Futbalisti Sparty Praha postúpili do semifinále českého pohára MOL Cupu.

V utorkovom stretnutí na pôde FK Teplice remizovali po predĺžení 2:2, v rozstrele z 11 m zvíťazili 4:2.

Hostia viedli ešte v 90. minúte 1:0, ale v nadstavenom čase vyrovnal Michal Jeřábek.

V predĺžení domáci otočili zásluhou Jana Hošeka, ale náskok neudržali. Tento raz sa v nadstavení tešila Sparta, keď v 121. minúte poslal duel do rozstrelu Václav Drchal a v ňom premenil rozhodujúci pokutový kop.

Slovenský obranca Lukáš Štetina odohral za Spartu celý duel.

V druhom stretnutí utorkového programu štvrťfinále MOL Cupu nedopustila Slavia Praha žiadnu drámu a Karvinú zdolala doma presvedčivo 5:0.

MOL Cup - štvrťfinále - výsledok:

FK Teplice - Sparta Praha 2:2 pp (1:1, 0:0), 2:4 rozstrel z 11 m
Góly: 90.+2 Jeřábek, 100. Hošek - 75. Plavšič, 120.+1 Drchal

/L. Štetina za hostí odohral celý zápas/

Slavia Praha - Karviná 5:0 - do semifinále postúpila Slavia Praha
Góly: 51. a 69. Van Buren, 40. Frydrych, 43. Baluta, 59. Hušbauer

/Miroslav Stoch hral od 71. min, Martin Kuciak (obaja Slavia) sedel na lavičke náhradníkov - Martin Bukata, Juraj Faško a Ján Krivák odohrali celý zápas, Dávid Guba nastúpil v 57. min, Timotej Záhumenský (všetci Karviná) presedel duel na lavičke náhradníkov./

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Sparta Praha po dramatickom zápase v Tepliciach postúpila do semifinále pohára