Slovenskí hokejisti nestrelili ani jeden gól a vysoko prehrali so Švédskom

Momentka zo zápasu Slovensko - Švédsko. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|4. apr 2019 o 17:00

Slováci nezvládli prvý zápas prípravy.

Prípravný zápas pred MS v hokeji 2019

Slovensko - Švédsko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Zaar (Brithén, Arnesson), 30. Svedberg (Kellman), 37. D. Rasmussen (Holm), 58. Bristedt (Brithén)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Müllner - Gegáň, Rojík (všetci SR)

Slovensko: J. Hudáček - Grman, Sersen, Martin Chovan, Trška, Štajnoch, M. Rosandič, Jánošík - Tybor, M. Sukeľ, Puliš - M. Bakoš, Gríger, L. Nagy - Kudrna, Cingel, Liška - Paulovič, Buc, T. Mikúš

Švédsko: Enroth - Bengtsson, Holm, Bertilsson, Svedberg, Arnesson, J. Andersson - Strömwall, Lander, Boqvist - Zaar, Brithén, Bristedt - Sandin, D. Rasmussen, Elvenes - Brodecki, Kellman, Mastomäki

TOPOĽČANY. Slovenskí hokejoví reprezentanti vo štvrtok podľahli Švédom 0:4 v úvodnom zápase záverečnej prípravy pred majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia od 10. do 26. mája v Bratislave a Košiciach.

V jubilejnom štyridsiatom súboji s Švédmi si pripísali už 27. prehru, okrem toho majú na konte desať víťazstiev a tri remízy.

Národný tím SR na ľade v Topoľčanoch od začiatku ťahal za kratší koniec.

Aktívnejší úradujúci svetoví šampióni sa ujali vedenia už po štyroch minútach zásluhou Daniela Zaara a v druhej tretine zvýšili svoj náskok vďaka Viktorovi Svedbergovi a Dennisovi Rasmussenovi.

Severania v záverečnom dejstve kontrolovali hru a brankárovi Jhonasovi Enrothovi pomohli k čistému kontu. Navyše, tesne pred koncom duelu ešte využil presilovku Leon Bristedt.

Pozrite si najlepšie momentky z prípravného zápasu Slovensko - Švédsko: fotogaléria

9.4.2019

Zlepšená hra Slovákom nepomohla

Švédski hokejisti vstúpili do zápasu aktívnejšie a už vo 4. min sa ujali vedenia. Strelu od pravého mantinelu Július Hudáček neudržal, Ted Brithén posunul puk pred odkrytú bránku Danielovi Zaarovi a ten nemal problém skórovať.

Slováci v úvodnej desaťminútovke ohrozovali hosťujúceho gólmana JhonasaEnrotha iba sporadicky, k najnebezpečnejším strelám sa dostal v protiútokoch Radoslav Tybor.

V druhej polovici prvej tretiny zverenci trénera Craiga Ramsayho zlepšili pohyb a najmä počas jedinej presilovky súpera dostali pod tlak. Vážnejšiu šancu na skórovanie si však nevypracovali.

V 22. min Švédi mohli zvýšiť svoj náskok. Brithén sa dobre zorientoval v predbránkovom priestore, našiel si odrazený puk a Hudáček musel pohotovo zasiahnuť proti jeho strele z tesnej blízkosti.

O dve minúty neskôr nevyužil veľkú príležitosť na vyrovnanie Radovan Puliš, ktorý osamotený z ľavého kruhu trafil iba Enrotha.

Skóre sa zmenilo až v polovici stretnutia. Nenápadné nahodenie švédskeho obrancu Viktora Svedberga prekvapilo Hudáčka, ktorý mal zakrytý výhľad.

Paulovič rozhodol o výhre v exhibičných nájazdoch

Slovenskí hokejisti mohli odpovedať v 33. min, ale v brejku troch proti jednému zaváhal v koncovke Adam Liška. Úspešnejší bol na opačnej strane DennisRasmussen, ktorý presným tečom pridal tretí švédsky gól.

Mužstvo vedené RikardomGrönborgom začalo lepšie aj záverečné dejstvo. V 45. min predviedol vydarenú krížnu prihrávku Zaar a LeonBristedt z prvej nebezpečne vystrelil. Hudáček najskôr nevedel, kde má puk, ale napokon ho udržal ešte pred bránkovou čiarou.

Slováci sa neosmelili ani v presilovke, až po jej skončení v 52. min zostal zabudnutý pred bránkou Dávid Gríger, no ani na dvakrát nedostal puk za Enrothov chrbát. Početnú výhodu naopak zužitkovali hostia, keď sa v skrumáži presadil Bristedt a stanovil konečný rezultát.

Po záverečnom hvizde ešte nasledovali exhibičné samostatné nájazdy, v ktorých sa radovali slovenskí hokejisti. O ich víťazstve rozhodol v siedmej sérii topoľčiansky odchovanec Matej Paulovič.

Okrem neho v nájazdoch uspel zo slovenského tímu ešte Martin Bakoš.

Online prenos: Slovensko - Švédsko (prípravný zápas pred MS v hokeji 2019, Topoľčany)

Euro Ice Hockey Challenge  2018/2019
04.04.2019 o 17:00
Slovensko
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)
60' minúta
Švédsko
Góly a asistencie: 4. Zaar (Bristedt, Arnesson), 30. Svedberg (Kellman), 37. Rasmussen (Holm, Boqvist), 58. Bristedt (Brithén). Rozhodca: Stano, Müllner – Gegáň, Rojík.
Práve sa skončilo úvodné prípravné stretnutie našej reprezentácie zo série deviatich zápasov, ktoré sme videli na štadióne v Topoľčanoch. Vynikajúca topoľčianska divácka kulisa hnala našich dopredu, ale na gól to napokon dnes nestačilo a favorizovaným Severanom pod vedením Rikarda Gröndborga sme podľahli celkom jednoznačne 0:4, i keď sme mali niekoľko možností na skórovanie.

Ďakujeme za pozornosť pri sledovaní a prajeme pekný zvyšok večera.
59:01
Za vytrvalého potlesku sa začala posledná minúta tohto stretnutia, naši sa ešte snažia z posledných síl vrhať sily do útoku.
58:52
Andersson prekorčuľoval s pukom do útočného pásma a dobre si pokrýval svoje telo a puk na hokejke.
57:49
goalŠvédsko dalo gól!
Švédski hokejisti využívajú aj ďalšiu presilovku a zvyšujú už na štvorgólový rozdiel. Nahodený puk od modrej čiary sa odrazil nepríjemne do bránkovisko, kde bol veľmi dôrazný LEON BRISTEDT a dotlačil to do odkrytej bránky.
Asistencia: Ted Brithén.
57:40
Zaar si spracoval puk na ľavom kruhu a napokon aj ohrozil gólmana Hudáčka.
57:11
Podarilo sa nám získať puk na naše hokejky a bezpečne sme to vyhodili cez všetky čiary.
56:13
V závere stretnutia budeme hrať opäť v početnej nevýhode. Radoslav Tybor dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
56:01
Tybor mal možnosť prenechávať puk Pulišovi, napokon sa rozhodol pre priamu strelu na bránku, ktorá smerovala vedľa brány.
55:25
Švédi aj naďalej hrajú s takým stoickým pokojom a veľmi nedovoľujú našim hráčom usadiť sa v útočnom pásme. Bezproblémovo držia trojgólové vedenie.
54:03
Už len necelých šesť minút nám ostáva na to, aby sme strelili aspoň jeden čestný zásah. Zaslúžili by si to najmä prajní topoľčianski fanúšikovia, ktorí celý čas povzbudzujú Ramsayho družinu.
53:59
Cingeľ už v tejto chvíli naskočil na ľad a ihneď sa musel zapojiť do defenzívnej činnosti vo vlastnom obrannom pásme.
53:34
Švédi stále vedú zápas, a tak sa ani vo vlastnej presilovke veľmi nemusia kam ponáhľať. Rozohrávku z obranného pásma vedie Philip Holm.
52:22
Nahadzovaý puk z hokejky Lukasa Bengtssona smeroval priamo na pravý Hudáčkov betón. Švédi sa potom udržali v pásme ešte na pár sekúnd a potom sa nám podarilo vyhodiť.
51:58
Budeme sa brániť v oslabení. Lukáš Cingeľ je vylúčený na dve minúty za svoj krosček.
50:55
importantBakoš posúval puk za bránku Grígerovi. Na modrej sa ukazoval aj Trška. Následne sa do dobrej príležitosti vysunul Dávid Gríger, no zakončoval iba do Enrothových betónov z tesnej blízkosti brány.
50:26
Začala sa už posledná desaťminútovka riadneho hracieho času. Stále ťaháme v zápase za kratší koniec a prehrávame o tri góly.
50:09
Ukazoval sa Ladislav Nagy na pravom kruhu, no nepodarilo sa mu spracovať ťažk krížnu prihrávku od Bakoša.
49:16
Štajnoch ešte dokázal zadržať puk v útočnom pásme. Škoda, že sa puk nedostal na hokejku Radovana Puliša, vypracovali by sme si dobrú šancu.
48:54
Presilová hra pre Slovensko. Dve minúty za držanie hokejky dostáva Christoper Mastomäki.
48:50
Po ľavej strane skúšal ísť dopredu Christoper Mastomäki, bol však zasttavený našim obrancom a sadne si na trestnú lavicu.
47:52
Naše napádanie nebolo úspešné v útočnom pásme, Švédi sa dokázali ubrániť a snažia sa ísť dopredu.
46:58
Švédski hráči čakajú s pukom v obrannom pásme. Striedajú aj naši hráči a snažia sa dostať dopredu.
45:44
Našim hráčom sa tiež podarilo podkúriť švédskej obrane, no následne to neskončilo úspešne.
44:33
Ďalšiu nepríjemnú strelu posielal z ľavej strany Daniel Zaar. Jeho zakončenie bolo blokované a naši sa dokázali udržať s pukom na hokejke.
44:11
importantTeraz mali Severania obrovskú šancu. Krížnu prihrávku dával Zaar smerom na Leona Bristedta, ktorý zakončoval z prvej. Hudáček puk niekde ukryl pod betónmi, nevedel ani presne kde ho má.
43:19
Strelou spoza ľavého kruhu to skúšal Adam Brodecki, ktorý zakončoval smerom k brvnu. Tam mal gólman Július Hudáček prehľad.
42:27
Vlastnou aktivitou našich hráčov je veľmi ťažké získať puk od švédskych hokejistov. Hostia sú mimoriadne obozretní a hrajú s veľkou rozvahou a prehľadom.
41:59
Rasmusen si vymenil puk s Elvenesom a už sú švédski hokejisti zaparkovaní v našom obrannom pásme.
41:33
Naši hráči si mierne nerozumeli. Puk sa kĺzal zo švédskych hokejok cez stredné pásmo a nejak oň naši hráči nejavili záujem, až neskôr.
40:46
Útok zo strany Ladislava Nagya smeroval na švédsku bránku. Gólman Jhonas Enroth siahol po zákroku vyrážačkou.
40:18
Strelou spomedzi kruhov to vyskúšal Philip Holm. Jeho zakončenie smerovalo na plexisklo a zachytili ho naši obrancovia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti hry sme zo začiatku dokázali vzdorovať Švédom, ale aj tak sme tretinu prehrali 0:2. V 30. minúte zvýšil Svedberg a v 37. minúte dával na 0:3 Holm.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:33
Švédi v závere tretiny podkurujú našim. Teraz to od modrej čiary vypálil na bránku Malte Strömwall. Jeho zakončenie gólman Hudáček videl a bezpečne lapačkou zakročil.
38:40
V útočnom pásme sa pohyboval Radoslav Tybor, ktorý ponaháňal rozohrávku švédskych hokejistov.
37:38
Rosandičova strela od modrej čiary nebola dostatočne presná. Darí sa nám však po ďalšom inkasovanom góle udržať puk v útočnom pásme.
36:55
Severania využívajú presilovú hru a dostávajú sa už na rozdiel triedy. Boqvist posunul puk na modrú čiaru Holmovi, ktorý si to len pripravil na forhend a jeho nechytateľnú strelu ešte tečoval DENIS RASMUSSEN.
Asistencie: Jesper Boqvist, Philipp Holm.
36:30
Prihrávka z hokejky Boqvista na Landera nebola presná a mohli sme teda bezpečne vyhodiť puk cez všetky čiary.
36:09
Strelou spoza ľavého kruhu to skúsil Daniel Zaar. Stál osamotený. Jeho zakončenie gólman Hudáček s prehľadom videl a zasiahol svojou výstrojou.
35:27
Budeme hrať po druhýkrát v zápase v oslabení. Peter Trška dostáva dve minúty za držanie.
35:12
Holmova prihrávka došla na útočnú modrú čiaru, kde sa pohyboval Lander. Napokon si ťažkú prihrávku spracovať nedokázal.
34:28
Na ľade už máme prvý útok vedený Matúšom Sukeľom. Rozohrávka nám však vôbec nevychádza, Švédi majú na ľade takisto údernú formáciu.
33:48
importantRosandič od modrej čiary trafil len Linusa Sandina, ktorý vykorčuľoval do nebezpečného krídelného prieniku. Dobre sa však vrátil Grman, ktorý ho eliminoval.
33:18
Sandin prekorčuľoval celé útočné pásmo po obvode a dostal sa s pukom na pravý kruh. Tam mu puk vypichol jeden zo slovenských hokejistov.
32:45
importantNáš tím si vypracoval ďalšiu obrovskú možnosť. Podarilo sa nám dostať do prečíslenia troch proti jednému. Adam Liška akoby sa zľakol šance a puk mu ušiel z čepele.
32:27
Od modrej čiary to nepríjemnou strelou skúšal Bengtsson, puk smeroval len poza Hudáčekovu bránku.
31:45
Po krížnej prihrávke smeroval dopredu Matej Paulovič. Šprintoval však trochu zbytočne, keďže sme si nerozumeli v rozohrávke a letiaca prihrávka znamená icing.
31:06
Strela Linusa Arnessona smerovala od modrej čiary. Veľmi ťažký nahodený puk skončil v lapačke nášho gólmana Hudáčeka.
30:41
Ladislav Nagy si už hokejkou ukazoval a pýtal si prihrávku na ľavom kruhu. Od Dávida Grígera ju napokon nedostal, náš center si puk podržal.
30:02
Máme za sebou už polovicu dnešného duelu. Hodnotiť sa dá kladne, že sme sa po ustráchanom úvode vyrovnali Švédom a dokážeme ich zavrieť v pásme. Napriek tomu sú Severania nepríjemní a korčuliarsky veľmi zdatní.
29:39
Tri korunky sa dostávajú do dvojgólového vedenia. Bezprostredne po prehratom buly sa k puku dostal Kellman, ktorý prihrávku na modrú čiaru nasmeroval na urasteného VIKTORA SVEDBERGA a ten delovkou prestrelil všetko.
Asistencia: Joel Kellman.
29:25
Už prišiel zo striedačky čerstvý Malte Strömwall, ktorý zakončoval z ľavého kruhu. Jeho zakončenie smerovalo mimo. Následne Strömwall zakončoval ešte raz a nasmeroval to do Hudáčkovej lapačky.
28:46
Delovkou od modrej čiary to nebezpečne skúšal Ted Brithén. Jeho delovka smerovala do bočnej konštrukcie a teraz nás hostia poriadne zavreli v pásme.
28:12
Topoľčianska hala dáva nášmu tímu potrebnú energiu vo forme dlhotrvajúeho potlesku a skandovania. Toto práve zverenci Craiga Ramsayho najviac potrebujú z tribún.
27:43
Cingeľova krížna prihrávka z ľavej strany smerovali žiaľ len na korčule Martina Štajnocha. Švédi potom odišli striedať a dostriedavajú aj slovenskí reprezentanti.
27:14
importantŠikovný bol veľmi a technicky zdatný Radovan Puliš, ktorý prekorčuľoval po pravom krídle, dostal sa pred bránku a odtiaľ to smerovalo na gólmana Enrotha.
26:38
Mastomäki je v obrannom pásme bez hokejky a snažia sa to naši hráči využiť. Sformovali sme si výborne naše rozostavenie a od modrej čiary to delovkou skúšal Sersen. Smerovalo to priamo na Enrotha.
26:01
Nagy si veľmi dobre rutinérsky prikryl puk na ľavom kruhu a prenechával ho Bakošovi, ktorý nasmeroval strelu na betóny gólmana Enrotha.
25:14
V obrannom pásme bol napádaný Strömwall Cingeľom. Musím priznať, že oslabenie hrá náš tím veľmi dobre a je mimoriadne aktívny.
24:51
Hostia sa už dostali do útočného pásma rozostavili svoju presilovkovú formáciu. Od modrej čiary strieľal Strömwall, no nasmeroval to vedľa.
24:08
Spoza pravého kruhu smerovala strela z hokejky Leona Bristedta, ktorá smerovala priamo na Hudáčka.
23:35
Bude sa vylučovať. Dve minúty za seknutie dostáva Martin Bakoš a Švédi budú hrať svoju prvú presilovku.
23:14
importantPuliš elegantnou prihrávkou preniesol hru na Tybora. Následne Tybor dával prihrávku do fantastickej šance pre Radovana Puliša, no možnosť zblízka premrhal!
22:42
Strelou spomedzi kruhov to skúsil Adam Brodecki, ktorý zakončoval švihom a Hudáček musel okamžite vyrážať.
22:29
Švédi nepríjemne manévrujú s pukom v útočnom pásme a musím priznať, že je to radosť pozerať. Každá prihrávka je maximálne presná a pohyb hráčov dopredu premyslený.
21:50
Nahodený puk zo stredného pásma smeroval priamo na Enrotha, ktorý pre istotu prikryl, keďže veľmi nemal komu rozhrávať. Jeho spoluhráči totižto striedali.
21:17
Bristedt posunul puk hráčovi, ktorý nám už dal gól a bol to Daniel Zaar, ktorý zakončoval z pravého kruhu. Hudáček ukázal výborný postreh.
20:51
Boqvist od modrej čiary nahadzoval puk a smerovalo to nebezpečne na našu bránku.
20:08
Hneď v úvode druhej tretiny sa podarilo Tyborovi nahodiť puk na Enrotha. Práve tento náš útočník sa dostal v prvej dvadsaťminútovke do niekoľkých nebezpečných príležitostí.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodnú tretinu sme, dovolím si povedať, proti silným a rýchlo korčuliarskym Švédom obstáli. Vysoké tempo prinieslo aj prvý gól v zápase, ktorého autorom bol v 4. minúte Zaar a poslal Švédsko do vedenia.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:20
Nebezpečne zakončoval Ted Brithén, ktorý manévroval s pukom na pravom kruhu a ihneď pálil. Zazvonila bočná konštrukcia.
18:55
Šikovnou strelou to skúšal Dávid Gríger, ktorý zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus smeroval na Enrothovu vyrážačku.
18:18
Nepresná rozohrávka zo strany nášho tímu smerovala iba na hokejku Brodeckého, ktorý zakončil spomedzi kruhov a ohrozil výstroj nášho gólmana.
17:47
Ľahkú strelu z hokejky Adama Brodeckého smeroval z ľavej strany na ľavý Hudáčekov betón. Opäť sa už musíme brániť v obrannom pásme.
17:18
Paulovič zbrzdil švédsku prihrávku v útočnom pásme a mohol sa takmer vysunúť do samostatného úniku. Žiaľ, nepodarilo sa.
16:23
Vybojovaný puk dostal na hokejku medzi kruhmi Leon Bristedt, ktorý aj strelecky zakončil, ale nedokázal trafiť priestor bránky.
16:02
Boqvist posunul puk na modrú čiaru Svedbergovi, ktorý vypálil od modrej, no nenasmeroval presnú strelu. Švédi však ostávajú v pásme.
15:19
importantVeľkú šancu mal na hokejke náš útočník Martin Bakoš, pred ktorým sa otvoril priestor pred bránkou. Skúšal to takým Granlundovským zakončením, no Enroth dokázal výborne zakročiť.
14:39
Zatiaľ hráme našu početnú výhodu veľmi dobre a držíme puk v útočnom pásme. Pochváliť treba aj Tybora, ktorý udržal puk pri mantineli a počkal na čerstvých hráčov.
14:18
Od modrej čiary opäť pálil Štajnoch, ktorému zatiaľ strely od modrej čiary chutia. Strela skončila tentokrát len na jeho spoluhráčovi Sukeľovi.
13:43
Prvá presilovková delovky prišla od modrej čiary z hokejky Štajnocha. Dvojica našich hráčov bola okolo bránky, Puliš výborne clonil, ale Enroth si aj tak dokázal siahnúť na puk.
13:15
Budeme hrať prvú presilovku v stretnutí. Dve minúty za podrazenie dostáva Malte Strömwall.
12:30
Od modrej čiary šikovne pálil príklepom Martin Štajnoch. Jeho tvrdá strela smerovala priamo na hruď gólmana Enrotha.
12:20
Útoční Švédi sú veľmi rýchli a výborne korčuľujú. Naša rozohrávka je málo presná, pomaly si vymieňame pozície na ľade a zatiaľ korčuliarsky nestačíme švédskym hokejistom.
11:46
Dobre sa prezentoval obranným zákrokom Grman, ktorý nepustil k strele švédskych hokejistov.
11:20
Jhonas Enroth sa musel mať na pozore, keďže smerovala na neho krídelná strela z hokejky Lišku. Letelo to napokon vedľa.
10:41
Bakoš napádal rozohrávku Švédov, no puk sa mu od obrancu nepodarilo vybojovať, skúša to znovu Gríger.
10:19
Hlavný rozhodca už pre istotu prerušil hru po tom, čo nemal dostatočne dobrý výhľad na skrytý puk pri mantineli.
09:58
Brithén už posúval prienikovú prihrávku smerom na Bristedta, ktorý sa pohyboval medzi kruhmi, ale napokon si to nedokázal spracovať.
09:13
Paulovič bol pri mantineli masírovaný jedným švédskym hráčom. Puk si pýtal Mikúš, no nedostal ho a dopredu opäť môžu ísť Severania.
08:36
Brodecki v pohodičke počkal v obrannom pásme a posunul puk svojim obrancom, aby mohol bez problémov vystriedať.
08:08
Podarilo sa nám udržať puk v útočnom pásme. Od modrej čiary to skúsil strelou Rosandič. Jeho zakončenie ešte chcel dorážať Kudrna, no nepresadil sa.
07:21
Nebezpečne to skúšal spomedzi kruhov Lucas Elvenes, ktorý prekorčuľoval pred Hudáčeka. Pálil však slepými iba do plexiskla.
06:57
Do šance sa vysunul po ľavom krídle Radoslav Tybor, ktorý zakončoval z ľavého kruhu. Gólman Enroth si priestor postrážil.
06:37
Nebezpečnú strelu sme videli v podaní Philipa Holma, ktorý zakončoval od modrej čiary. Svoje zakončenie nasmeroval na Hudáčekov ľavý betón.
06:16
Krížnu strelu z ľavej strany z hokejky Bristedta dokázal gólman Hudáček betónom vytlačiť. Máme však veľký problém s vyvážaním puku.
05:48
Puk do útočného pásma posúval Tybor, ktorý iba nahadzoval za Enrothovu bránku, ktorú sme zatiaľ ohrozili len raz.
05:11
Rozohrávka vôbec nevyšla obrancovi Jánošíkovi, ktorý prihrával krížom a napokon neposlal presnú prihrávku, čo za daných okolností znamená icing.
04:36
Krížnu prihrávku posúval Cingeľ cez útočné pásmo smerom na Kudrnu, ktorý sa hľadal pred bránkou, ale dlhý pas si spracovať nedokázal.
03:45
Švédi sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Hneď po buly sa naskytol voľný priestor pre hostí, Brithén zakončoval spred bránky, respektíve dorážal. Potom posunul na hokejku voľnému DANIELOVI ZAAROVI, ktorý upratal puk do prázdnej bránky.
Asistencie: Len Bristedt, Linus Arnesson.
03:21
Od počiatku sa hrá veľmi rýchlo a puk sa presúva cez stredné pásmo veľmi dynamicky. V Topoľčanoch je zatiaľ zaujímavá divácka kulisa.
02:58
importantRadoslav Tybor vyskúšal pozornosť gólmana Enrotha strelou spoza pravého kruhu. Jeho zakončenie došlo na hruď švédskeho brankára.
02:24
Tomáš Mikúš iba jemne napádal švédsku rozohrávku. Dobre to teraz urobil náš obranca Štajnoch, ktorý pri mantineli rozhodne nešetril Boqvista a dal mu poriadny hit.
01:46
Mário Grman ako obranca si počkal na čerstvých spoluhráčov, ktorý po prestriedaní smerujú na ľad, dávame tam štvrtú formáciu.
01:21
Trška urobil chybu v obrannom pásme, neprihral Grmanovi a ihneď sa črtala príležitosť pre Sandina, ktorý zakončoval z rohu klziska, ale bránku netrafil.
00:44
Od modrej čiary to delovkou vyskúšal Viktor Svedberg, ale jeho delovka bola blokovaná a puk vyletel na ochrannú sieť. Švédi začali do nás z ostra.
00:32
Z modrej čiary to vyskúšal strelou na gólmana Hudáčeka Lukas Bengtsson. Jeho zakončenie smerovalo priamo na nášho brankára.
00:18
Po ľavom krídle sa v úvodnej akcii dopredu tlačil Jesper Boqvist, no podarilo sa mu iba nahodiť puk.
00:01
Vypočujeme si štátne hymny oboch krajín.
Na ľad už nastupujú oba tímy. Slovenskí hokejisti dnes budú hrať na zaplnenom štadióne v Topoľčanoch v modrých dresoch, Švédi sa topoľčianskemu publiku predstavia v žltých dresoch.

Slovensko: Hudáček (Košarišťan) – Sersen (A), Grman, Trška, Chovan, Rosandič, Štajnoch, Jánošík – Puliš, M. Sukeľ, Tybor – Nagy (C), Gríger, Bakoš (A) – Liška, Cingeľ, Kudrna – Mikúš, Buc, Paulovič

Švédsko: Enroth (Ersson) – Holm, Bengtsson, Svedberg, Bertilsson, Andersson, Arnesson – Boqvist, Lander, Strömwall – Bristedt, Brithén, Zaar – Elvenes, Rasmussen, Sandin – Mastomäki, Kellman, Brodecki

Rozhodca: Stano, Müllner – Gegáň, Rojík.
Prajem vám príjemný podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého zo série deviatich prípravných zápasov počas záverečnej prípravy Slovenska na domáci šampionát v Bratislave a v Košiciach. Prípravným zápasom medzi Slovenskom a Švédskom, ktorý sa začne o 17:00 na zimnom štadióne v Topoľčanoch, vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

SLOVENSKO
Slovenská hokejová reprezentácia má rozložený prípravný kemp momentálne v Piešťanoch, kde sa s 22-členným kádrom pripravuje na úvodný duel záverečnej prípravy pred MS proti favorizovanému Švédsku, ktoré bude na MS na Slovensku obhajovať prvenstvo z vlaňajšieho a predvlaňajšieho šampionátu. V zostave Craiga Ramsayho na nadchádzajúci duel nefiguruje ani jeden nováčik, priestor dostali najmä hráči zo Slovana Bratislava, českej extraligy a slovenskej Tipsport ligy. K tímu sa ešte včera ráno pripojil aj gólman Denis Godla, ktorý nahradil zraneného Branislava Konráda.

Naša reprezentácia má za sebou v tejto sezóne už tri rôzne turnaje. Odohrala najprv Nemecký pohár, kde skončila na treťom mieste. V Nemecku sme dokázali vybojovať len jediné víťazstvo, a to nad domácou reprezentáciou. Nemcov sme zdolali 0:2 a napokon sa umiestnili na bronzovej pozícii. Pred Vianocami odohral tím vedený generálnym manažérom Miroslavom Šatanom vo Švajčiarsku turnaj s názvom Arosa Challenge, kde sme podľahli Olympijskému výberu Ruska 2:1 a vysoko 6:1 sme zdolali Rakúsko.
Na domácom ľade sa slovenskí hokejisti predstavili v rámci Kaufland Cup-u na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Podarilo sa nám domáci turnaj zvládnuť na výbornú a po víťazstve 2:1 po nájazdoch nad Bieloruskom a 5:1 nad Olympijským výberom Ruska získali naši hokejisti celkové prvenstvo na domácom prípravnom dvojzápase.

V Piešťanoch sa teda znovu zišli zverenci trénera Craiga Ramsayho, aby absolvovali prípravný zápas proti Švédsku, s ktorým zatiaľ nemáme pozitívnu skúsenosť z posledných vzájomných zápasov. Tešiť môže náš posledný zápas, ktorý sme odohrali na minuloročných MS v hokeji v Dánsku, kde sme po výborne predvedenom výkone podľahli Švédsku len 3:4 po predĺžení. Predtým sme v príprave na MS 2018 podľahli Severanom 7:1 a 6:3 a na šampionáte dva roky dozadu sme „trom korunkám“ podľahli 4:2.

Nominácia Slovenska na zápas proti Švédsku:
Brankári: Július Hudáček (Spartak Moskva/KHL, 42 zápasov/0 gólov, Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky, 3/0), Denis Godla
Obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva/KHL, 48/5), Mário Grman (HC Slovan Bratislava/KHL, 16/0), Martin Chovan (HC 07 Detva, 7/1), Adam Jánošík (HC Slovan Bratislava/KHL, 61/3), Mislav Rosandič (Mountfield Hradec Králové/ČR, 11/0), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava/KHL, 114/9), Martin Štajnoch (Red Bull Salzburg/EBEL, 22/0), Peter Trška (HC Vítkovíce Ridera/ČR, 19/0)
Útočníci: Martin Bakoš (HK Soči/KHL, 59/12), Dávid Buc (HC Slovan Bratislava/KHL, 26/2), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové/ČR, 51/4), Dávid Gríger (HC Karlove Vary/ČR, 1/1), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 52/12), Adam Liška (HC Slovan Bratislava/KHL, 2/0), Tomáš Mikúš (HC Karlove Vary/ČR, 1/0), Ladislav Nagy (HC Košice, 108/33), Matej Paulovič (Mountfield Hradec Králové/ČR, 18/3), Radovan Puliš (HC 07 Detva, 10/4), Matúš Sukeľ (HC Slovan Bratislava/KHL, 14/0), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera/ČR, 41/4)

ŠVÉDSKO
Švédsko má zase za sebou taktiež tri rôzne prípravné turnaje. Na novembrovom Karjala Cup-e zvíťazili zverenci trénera Rikarda Grönborga len nad Českom 2:3 a podľahli Rusku 1:4 a Fínsku 3:0. Na decembrovom Channel One Cup-e obhajcovia titulu majstrov sveta podľahli Rusku 2:3 po nájazdoch a Fínsku 3:2. Výsledkom 2:3 zase zdolali Česko. No a v zatiaľ poslednej prípravnej previerke na februárových Beijer Hockey Games podľahli Česku vysoko 5:2, zdolali Rusko 4:2 a podľahli Fínsku 4:5 po nájazdoch.

Nominácia Švédska na zápas proti Slovensku:
Brankári: Jhonas Enroth (Örebro HK), Samuel Ersson (Västeras IK)
Obrancovia: Simon Bertilsson (Brynäs IF), Jonathan Andersson, Linus Arnesson (obaja Örebro HK), Lukas Bengtsson (Linköping HC), Philip Holm (Torpedo Nižnij Novgorod, Rus./KHL, Viktor Svedberg (Barys Astana, Kaz./KHL)
Útočníci: Linus Sandin, Ted Brithén, Leon Bristedt, Daniel Zaar, Lucas Elvenes (všetci Rögle BK), Joel Kellman, Jesper Boqvist (obaja Brynäs IF), Adam Brodecki (Linköping HC), Christopher Mastomäki (Örebro HK), Malte Strömwall (KooKoo, Fín.), Anton Lander (AK Bars Kazaň, Rus./KHL), Dennis Rasmussen (Metallurg Magnitogorsk, Rus./KHL)

Srdečne vás pozývam k sledovaniu prvého zo série deviatich prípravných duelov pred Majstrovstvami sveta. Prajem vám ešte pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti nestrelili ani jeden gól a vysoko prehrali so Švédskom