Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Halák bol prvou hviezdou, Pánik si v play off nezahrá, Jaroš sa zranil

Situáciu si skomplikoval Montreal.

Brankár Jaroslav Halák a jeho spoluhráč David Pastrňák.Brankár Jaroslav Halák a jeho spoluhráč David Pastrňák. (Zdroj: TASR/AP)

BOSTON. Slovenský brankár Jaroslav Halák sa prezentoval čistým kontom pri triumfe hokejistov Bostonu na ľade Minnesoty 3:0 v nočnom stretnutí NHL.

Bolo to piate čisté konto 33-ročného Bratislavčana v aktuálnej sezóne a 47. v zámorskej profilige.

Halák pochytal všetkých 26 striel hráčov Minnesoty a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

Boston nastúpil v zostave bez kapitána Zdena Cháru.

"Myslím si, že sme celý zápas hrali dobre. Presne takto by to malo vyzerať v závere základnej časti. Jedna sezóna sa práve končí a ďalšia začne budúci týždeň," povedal Halák podľa nhl.com.

"Snažím sa pomôcť tímu vždy, keď dostanem šancu. Pre mňa osobne je to skvelé ukončenie základnej časti. Zvíťazili sme a k tomu mám čisté konto. Nemôžem byť spokojnejší," dodal.

Bruins triumfom rozhodli o tom, že 1. kolo play off proti Torontu začnú na domácom ľade.

Pánik si v play off nezahrá

Jedným gólom sa podieľal na víťazstve Arizony na ľade Vegas 4:1 Richard Pánik. Slovenský krídelník vyrovnal v závere prvej tretiny rýchlou strelou bez prípravy na priebežných 1:1.

Bol to preňho 14. gól a 33. bod v 75. stretnutí v aktuálnom ročníku.

Prečítajte si tiež: Pánik bojuje v Arizone o novú zmluvu, k účasti na šampionáte sa vyjadrí po základnej časti Čítajte

Pánik na ľade vlaňajšieho zdolaného finalistu play off odohral 18:13 minúty, brankára súpera ohrozil tromi strelami, rozdal tri bodyčeky a zablokoval jednu strelu domáceho tímu.

Hráči Arizony však po víťazstve nemali radosť, pretože definitívne prišli o šancu postúpiť do play off, kam sa naposledy prebojovali v sezóne 2011/2012.

Posledným tímom v Západnej konferencii, ktorý si zabezpečil miestenku vo vyraďovacích bojoch je Colorado.

Avalanche potrebovali na postup bod, napokon získali dva po domácom víťazstve 3:2 po predĺžení nad Winnipegom.

Jaroš sa zranil, Tampa Bay môže vyrovnať rekord

Ottawa prehrala v Buffale 2:5 a prišla o slovenského obrancu Christiána Jaroša, ktorý zo stretnutia nútene odstúpil v 28. minúte pre zranenie dolnej končatiny.

Úraz utrpel, keď ho počas oslabenia trafila strela Conora Shearyho. Puk sa následne odrazil ku Kylovi Okposovi, ktorý vyrovnal na priebežných 2:2.

Čerstvo 23-ročný zadák predtým stihol odohrať viac ako šesť minút a svoje štatistiky rozšíril o jeden mínusový bod. Zablokoval jednu strelu súpera.

Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave triumfovala nad Torontom na jeho ľade 3:1 a stala sa iba druhým tímom v histórii súťaže, ktorý počas sezóny zvíťazil v 61 dueloch.

Predtým sa to podarilo iba hokejistom Detroitu ešte v ročníku 1995/1996, ktorí držia rekord so 62 víťazstvami.

Černák absolvoval na ľade porciu viac ako 21 minút, počas ktorých ohrozil súperovho brankára štyrmi strelami, rozdal tri bodyčeky a sám zablokoval tri strely domácich, ktorí nastúpili bez obrancu Martina Marinčina.

Montreal má veľmi malú šancu

Z víťazstva sa netešil útočník Montrealu Tomáš Tatar, jeho tím podľahol domácemu Washingtonu 1:2. O dvoch bodoch pre obhajcu Stanleyho pohára rozhodol gólom v 23. minúte Nic Dowd.

Tatar odohral takmer 18 minút, prezentoval sa dvomi strelami na bránku, jedným bodyčekom a zablokoval jednu strelu súpera.

Prečítajte si tiež: Tatar pre SME: Toto som chcel predvádzať aj vo Vegas, ale vymenili ma Čítajte

Šance Montrealu na postup do play off sa ďalším nezdarom znížili na minimum.

Montreal sa delí o druhú voľnú kartu, teda poslednú miestenku na východe, s Columbus. Oba tímy majú rovnako bodov, ale Columbus ešte čakajú dva zápasy, kým Montreal už len jeden.

V prospech Columbusu hrá aj fakt, že má na konte o tri víťazstvá viac ako Montreal. Ak Blue Jackets vyhrajú jeden z posledných dvoch duelov, Montreal nepostúpi.

Mizéria Edmontonu pokračuje

Prehral aj Edmonton, družstvo Andreja Sekeru podľahlo na vlastnom ľade San Jose tesne 2:3. Víťazný gól Sharks strelil v závere druhej tretiny švédsky útočník Gustav Nyquist.

Slovenský obranca bol v akcii v drese zdolaného tímu viac ako 15 minút, súperovho brankára ohrozil jedným streleckým pokusom.

Edmonton prehral piaty zápas po sebe.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Buffalo - Ottawa 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 9. Olofsson (Dahlin, Eichel), 27. Okposo (Sheary, Ristolainen), 29. S. Reinhart (Eichel), 52. Eichel (Olofsson, S. Reinhart), 53. Pominville - 3. Duclair (Ceci, Balcers), 10. Pageau (Bödker, Veronneau)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 6:06 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, zablokoval jednu strelu súpera a prezentoval sa aj jednou stratou puku/

Carolina - New Jersey 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Foegele (D. Hamilton, Slavin), 22. Faulk (Aho, T. Teräväinen), 57. Niederreiter (Aho, Williams) - 5. A. Greene (M. McLeod, Zacha)

Florida - NY Islanders 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 53. Huberdeau (Yandle, Montembeault) - 22. B. Nelson (Dal Colle, Josh Bailey), rozhod. sam. nájazd: B. Nelson

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Guentzel (Määttä, Crosby), 19. P. Kessel (Crosby, Hörnqvist), 36. P. Kessel (Malkin), 47. Crosby (P. Kessel, Hörnqvist) - 8. Puempel (Hronek, Hirose)

Toronto - Tampa Bay 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Marner (Hyman) - 26. Stamkos (McDonagh), 55. Killorn (Stamkos, Sergačov), 60. Kučerov (McDonagh)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) nehral/

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:03 minúty, pripísal si jeden plusový bod, štyrikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj tromi bodyčekmi a tromi zablokovanými strelami/

Washington - Montreal 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 19. Eller (Connolly, Hagelin), 23. Dowd (Burakovsky) - 20. S. Weber (Armia, Danault)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:43 minúty, dvakrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež jedným bodyčekom a jednou zablokovanou strelou/

Minnesota - Boston 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 29. Nordström (Acciari, Grzelcyk), 58. Pastrňák (DeBrusk, Carlo), 58. Senyshyn (Marcus Johansson, Kampfer)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celé stretnutie, kryl všetkých 26 striel súpera a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu/

/obranca Zdeno Chára (Boston) nehral/

Nashville - Vancouver 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 21. Sissons (Bonino, Watson), 56. Bonino (Watson, Ellis), 60. Johansen (F. Forsberg) - 9. Markus Granlund (Q. Hughes, Pearson), 20. Pearson (Q. Hughes, Spooner)

St. Louis - Philadelphia 7:3 (5:3, 1:0, 1:0)

Góly: 3. Barbašev (Steen, Pietrangelo), 4. R. O'Reilly (Perron, B. Schenn), 6. Steen (Sundqvist, Pietrangelo), 7. Maroon (Bozak, R. Thomas), 10. Perron (Pietrangelo, Tarasenko), 34. B. Schenn (Dunn, Tarasenko), 51. Steen (Barbašev) - 7. Lindblom (Hartman, Laughton), 8. J. van Riemsdyk, 20. Giroux (Couturier, J. van Riemsdyk)

Colorado - Winnipeg 3:2pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 26. Barrie (Zadorov, C. Wilson), 51. Söderberg (Jost, Girard), 62. E. Johnson (MacKinnon) - 11. Scheifele (Connor, Byfuglien), 18. Ehlers (Trouba, Perreault)

Edmonton - San Jose 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 3. Draisaitl, 24. Draisaitl (Benning, McDavid) - 9. Sörensen (J. Thornton, Middleton), 11. Burns (Hertl), 39. Nyquist (Burns, E. Kane)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 15:10 minúty, raz vystrelil na bránku súpera a raz získal puk/

Las Vegas - Arizona 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 17. Mark Stone (Stastny) - 18. PÁNIK (Keller, Dvorak), 29. Stepan (Crouse), 37. Stepan (Crouse, Demers), 53. Garland

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 18:31 minúty, strelil gól, trikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež tromi bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou a jedným ziskom puku/