Andrew Robertson (vľavo) v súboji s Jamesom Ward-Prowseom.
Andrew Robertson (vľavo) v súboji s Jamesom Ward-Prowseom. (Autor: Kirsty Wigglesworth TASR/AP)
TASR|5. apr 2019 o 23:05

Domáci viedli už od úvodu zásluhou Shanea Longa.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool triumfovali v piatkovom stretnutí 33. kola najvyššej anglickej súťaže na trávniku FC Southampton 3:1.

Dostali sa na čelo tabuľky o dva body pred Manchester City, ktorý disponuje zápasom k dobru.

Domáci viedli od 9. minúty zásluhou Shanea Longa, za hostí vyrovnal do polčasu Naby Keita.

Duel zlomil desať minút pred koncom riadneho hracieho času Mohamed Salah, ktorý potiahol protiútok z vlastnej polovice a zakončil ho víťazným gólom.

Tri body pre zverencov Jürgena Kloppa poistil Jordan Henderson.

Premier League 2018/2019 - 33. kolo:

FC Southampton - FC Liverpool 1:3 (1:1)

Góly: 9. Long - 36. Keita, 80. Salah, 86. Henderson

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool si vybojoval víťazstvo v Southamptone až v závere a je späť na čele tabuľky