Lionel Messi.
Lionel Messi. (Autor: Manu Fernandez TASR/AP)
Sportnet|6. apr 2019 o 15:16

Real musel otáčať zápas s Eibarom.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili nad Atléticom Madrid 2:0 v sobotňajšom stretnutí 31. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy 2018/2019 a sedem kôl pred koncom majú na čele tabuľky náskok 11 bodov práve pred druhým Atléticom.

Madridský tím hral už od 28. minúty bez vylúčeného Diega Costu.

Katalánci prevahu zužitkovali až v závere - v 85. minúte brankára Jana Oblaka prekonal Luis Suárez a o dve minúty neskôr skóroval aj Lionel Messi.

Futbalisti Realu Madrid vyhrali na domácom trávniku nad Eibarom 2:1. Oba góly domácich zaznamenal Karim Benzema.

Francúz nevyužil v nadstavenom čase šancu na hetrik, keď loptu poslal do žrde. Real Madrid je v tabuľke La Ligy na treťom mieste.

Futbalisti Espanyolu Barcelona zvíťazili na ihrisku FC Girona 2:1. Víťazstvo hosťom zabezpečil dvojgólový Darder, ktorý rozhodol v závere zápasu. Jediný zásah domácich strelil z penalty v 80. minúte Stuani.

Espanyol po výhre odskočil svojmu tabuľkovému susedovi na štyri body a nachádza sa na 13. mieste.