Nedeľa, 25. august, 2019 | Meniny má Ľudovít

Posledná Senica prekvapila Trenčín, boj o udržanie sa výrazne zdramatizoval

Zlaté Moravce dobehli Podbrezovú

Radosť hráčov Senice po strelení úvodného gólu.Radosť hráčov Senice po strelení úvodného gólu.(Zdroj: Martin Palkovič - TASR)

MYJAVA. Posledný tím futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 zo Senice sa razantne prihlásil do súboja o záchranu, na myjavskom ihrisku zvíťazil nad Trenčínom 3:2 v sobotňajšom zápase 3. kola skupiny o záchranu.

Senica prekvapila Trenčín

Úvodný gól padol v 27. minúte po komunikačnej chybe medzi brankárom Denisom Chudým a Marianom Pišojom, ktorý iba tesne predtým vystriedal Petra Kleščíka.

Pred prestávkou pridal druhý zásah z pokutového kopu Carlos Silveira Da Graca Kay.

Po zmene strán pridal tretí gól hostí Filip Dangubič, Trečania potom zápas už len zdramatizovali - striedajúci Joey Sleegers a Hamza Čatakovič skorigovali na 2:3.

Seničania bodovali naplno prvýkrát od 15. kola, keď 10. novembra 2018 uspeli v Podbrezovej.

Boj o siedme miesto nemal víťaza

Hráči Spartaka Trnava remizovali s FC Nitra 1:1. Obaja súperi ašpirujú na konečné siedme miesto tabuľky, ktoré za istých okolností môže znamenať boj o pohárovú Európu pre nasledujúci súťažný ročník.

Bližšie k zisku troch bodov boli Trnavčania, ktorí sa dostali do vedenia tesne po prestávke gólom striedajúceho Kubilaya Yilmaza, ale o dve minúty neskôr na konečných 1:1 vyrovnal Marián Chobot.

Zlaté Moravce sa dotiahli na Podbrezovú

Prečítajte si tiež: Trnava vyhrala prvý semifinálový zápas, Senicu zdolala najtesnejším rozdielom Čítajte

V dôležitom súboji o záchranu Zlaté Moravce zdolali Podbrezovú 2:1. Všetky góly padli až po zmene strán.

Do vedenia sa dostali hostia dorážkou Alexandra Mojžiša, lenže strelec prvého gólu onedlho zahral vo vlastnej šestnástke rukou a Tomáš Ďubek sa z pokutového kopu v 70. min nemýlil.

Domáci dokoncali obrat v 73. minúte, rozhodol niekdajší hráč Podbrezovej Martin Válovčan.

ViOn zvíťazil v druhom zápase po sebe a na svojho sobotňajšieho súpera sa už bodovo dotiahol.

Fortuna liga - 3. kolo nadstavbovej časti, skupina o udržanie sa:

AS Trenčín - FK Senica 2:3 (0:2)

Góly: 71. Sleegers, 83. Čatakovič - 27. E. Ramírez, 36. C. Da Graca Kay (z pok. kopu), 50. Dangubič