Banská Bystrica po veľkej dráme vyhrala prvé finále, rozhodla až v predĺžení

Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Nitra.
Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Nitra. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|9. apr 2019 o 18:00

Nitru delilo od výhry päť minút.

Tipsport liga 2018/2019 - play off, 1. finále

Banská Bystrica - Nitra 3:2pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 2. Lamper (Šoltés, Ďatelinka), 56. Bartánus (K. Sloboda, Southorn), 63. Zigo (Bartánus) - 5. Lantoši, 29. Šiška

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Jonák - Šefčík, Výleta, 2763 divákov

Banská Bystrica: S. Williams - Mihálik, Marshall, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - Bartánus, Higgs, M. Lunter - Lamper, Zigo, Šoltés - Koper, A. Šťastný, Matoušek - T. Surový

Nitra: Hanuljak - Rais, Mezei, McCormack, Korím, M. Versteeg, Pupák, A. Sloboda, Morrison - Lantoši, Čaládi, Fominych - Kerbashian, Šiška, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Buček - Hrušík, M. Slovák, Pätoprstý

/stav série 1:0/

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili nad hráčmi HK Nitra 3:2 po predĺžení v utorňajšom prvom finálovom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Banskobystričania predĺžili svoju víťaznú sériu nad Nitranmi už na pätnásť zápasov, hráči Nitry naposledy nad týmto súperom triumfovali 8. septembra 2017.

Tipsport liga - 1. finále: Najlepšie momentky zo zápasu Banská Bystrica - Nitra: fotogaléria

9.4.2019

K utorňajšiemu víťazstvu Banskobystričanov prispeli presnými zásahmi Patrik Lamper, Marek Bartánus a v predĺžení rozhodol Tomáš Zigo, úspešnými strelcami na nitrianskej strane boli Róbert Lantoši a Juraj Šiška.

Banská Bystrica vedie vo finálovej sérii 1:0, druhé meranie síl sa odohrá v stredu 10. apríla opäť pod Urpínom.

Úvodný gól padol už v druhej minúte

Domáci boli od úvodu aktívnejší a už po 92 sekundách od úvodného vhadzovania sa radovali z gólu, strelu Dávida Šoltésa dostal do nitrianskej siete Patrik Lamper.

Tento zásah musel potvrdiť aj videorozhodca, pretože puk putoval za chrbát nitrianskeho gólmana Miroslava Hanuljaka od Lamperovej korčule.

Nitrania odpovedali na vedenie domácich už o tri minúty, keď sa presadil Róbert Lantoši.

Hráči dvojnásobného úradujúceho šampióna boli aktívnejší aj naďalej, šance si vypracovali najmä členovia elitnej päťky - obranca Ben Marshall a útočník Éric Faille.

Premietanie zápasu Banská Bystrica - Nitra na Zimnom štadióne v Nitre: fotogaléria

9.4.2019

Šiška uspel z dorážky

Prvá formácia Banskej Bystrice dominovala aj v úvode druhej tretiny, no k presnému zásahu to neviedlo.

Naopak, v 29. minúte dostal veľa priestoru Juraj Šiška, ktorý prvým pokusom neprekonal Stephona Williamsa v bránke domácich, ale z dorážky sa mu podarilo skórovať.

Banskobystričania sa snažili o vyrovnanie, ale ich snahu im skomplikovali dve dvojminútové vylúčenia Patrika Lampera v rozmedzí piatich minút.

Nitra viedla po druhej časti 2:1.

Predlžovalo sa iba tri minúty

Domáci pokračovali v snahe o druhý gól aj v tretej tretine. Ich snahu opäť pribrzdil Lamper, ktorý v 52. minúte skompletizoval hetrik menších trestov.

V 54. minúte putoval na trestnú lavicu obranca Nitry Branislav Mezei a presilovku síce domáci nevyužili, ale sekundu po uplynutí Mezeiovho trestu skóroval Marek Bartánus.

V závere duelu zazmätkoval brankár Banskej Bystrice Williams, ktorého zaváhanie mohol potrestať útočník Nitry Kale Kerbashian, ale stav stretnutia zostal nezmenený.

Zápas dospel do predĺženia, v jeho tretej minúte sa presadil Tomáš Zigo a rozhodol o triumfe domácich úradujúceho majstra.

Hlasy po stretnutí

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Mali sme fantastický vstup do stretnutia, hrali sme presne tak ako sme chceli, avšak potom sme ich nechali vrátiť sa späť do duelu. Dnešná druhá tretina bola naša najhoršia v celom play off. Mysleli sme si, že to bude jednoduchý zápas, prestali sme korčuľovať, strieľať, napádať a celkovo hrať. V tretej tretine sme sa vrátili k našej hre a častej streľbe, tak musíme hrať aj naďalej."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Dnes sme mohli len prekvapiť. Dlho sme držali výsledok 2:1, je to hrozná škoda, že sme nakoniec prehrali. Určite máme šancu uspieť v ďalších zápasoch, musíme hrať rovnako ako dnes a možno byť odvážnejší v ofenzíve."

Tomáš Zigo, strelec rozhodujúceho gólu v predĺžení: "Som veľmi rád, že sme dokázali otočiť nepriaznivý stav. Pri mojom rozhodujúcom góle urobili spoluhráči veľmi dobrú prácu. Zajtra nás čaká ďalší zápas, musíme však do neho vstúpiť oveľa lepšie."

Online prenos - LIVE: Banská Bystrica - Nitra (hokej, Tipsport liga 2018/2019, play off, 1. finále)

Kaufland play-off Tipsport ligy Finále 2018/2019
09.04.2019 o 18:00
B. Bystrica
3:2
(1:1, 0:1, 1:0, 1:0)
63' minúta
Nitra
Góly a asistencie: 2. Lamper (Šoltés, Ďatelinka), 56. Bartánus (Sloboda, Southorn), 63. Zigo (Bartánus) – 5. Lantoši, 29. Šiška. Rozhodca: P. Stano, P. Jonák – P. Šefčík, Výleta – R. Lauff. Diváci: 2763.
Napriek tomu, že sa išlo až do predĺženia, tak papierový favorit vstúpil do série oveľa lepšie. Finále je ale iba na konci, takže máme pred sebou stále vyrovnanú sériu. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás zajtra.
62:25
goalBanská Bystrica dala gól!
Po chybe Mezeia vo vlastnej tretine si našiel puk Bartánus, ktorý ešte neprestrelil obrancov, ale TOMÁŠ ZIGO na dvakrát dorazil kus čiernej gumy do siete.
61:40
Kerbashian zakončil po pravej strane vedľa, vzápätí zrušili Williamsa Ďatelinka so Šiškom.
61:26
Zigo a Higgs zakombinovali tak, že prešli k bránkovisku. Hokejkou prihrávku vypichol brankár Hanuljak.
60:21
Marshall nahadzoval od modrej, puk skončil na ľade a odrazil sa tesne vedľa troch žrdí.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Riadny hrací čas víťaza prvého finálového stretnutia nespoznal, a tak po zásahu Mareka Bartánusa ideme do predĺženia, ktoré sa bude hrať v pomere štyria na štyroch po dobu desiatich minút. Ak sa nerozhodne ani tak, na rad prídu nájazdy.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:03
Asselin cez Mezeia puk nedostal, jeho zrazený pokus sa dostal preč z pásma Nitry.
58:22
importantWilliams spravil veľkú chybu pri rozohrávke, keď chcel puk pristaviť, tak mu prešiel za neho pomedzi korčule. Stihol sa však zasunúť do brány a Kerbashian ho neprekonal.
57:46
Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
57:37
Po Asselinovom nahodení to skúsil potiahnuť po pravej strane McCormack, jeho nahodenie zrazil na ochrannú sieť Southorn.
56:33
Ivan Ďatelinka čakal na puk pred prázdnou časťou brány, puk až k nemu napriek úmyslu spoluhráča nedoputoval.
55:59
Erik Čaládi získal puk a tvrdo vystrelil, len tesne minul priestor troch žrdí brány Williamsa.
55:47
Obrovský tlak domácich gólom proste musel skončiť, z pohľadu "baranov" to bola obrovská smršť. MAREK BARTÁNUS vystrelil z ľavého kruhu z prvej a našiel miesto medzi Hanuljakom a konštrukciou brány.
55:37
Ben Marshall prudko vystrelil k žrdi, Miroslav Hanuljak sa opäť stal hrdinom momentu.
55:17
importantFaille našiel Asselina pred prázdnou časťou brány, krídelník prvej formácie minul puk.
54:50
Asselin zakončil z prvej z ľavého kruhu, no Hanuljak sa stihol premiestniť a aspoň vytesniť pokus do rohu.
54:10
Marshall aj Faille nahodili celkom dobre, no tieto puky netečoval a ani nedorážal nik.
53:46
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Mezei – 2 min., podrazenie).
53:31
Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
53:06
Domáci veľmi dobre zbierali čas, následne vybojoval buly v útočnom pásme po zrazenej strele kapitán Tomáš Surový.
52:02
Buček pálil spred bránkoviska, vysoko nad. Nitra ostáva v útočnom pásme s pukom na hokejkách.
51:44
Higgs s Koperom po chybe Mezeia prešli do prečíslenia, fantasticky situáciu zvládol posledný obranca Rais.
51:31
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Patrik Lamper – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
51:20
Tomáš Surový potiahol puk do útočného pásma, jeho prihrávka pred bránkoviskom Lamperom zakončená nebola.
50:42
Mihalik využil húštinu tiel pred Hanuljakom, aj tak nahodenie vysokého zadáka skončilo vo výstroji českého gólmana.
50:30
Zakázané uvoľnenie Nitry.
50:21
importantFaille sa na pravej strane pošmykol, aj tak prihral pred bránu. Selleck najskôr nezakončil, Marshall už áno a len veľmi tesne vedľa.
50:07
Faille nepresne hľadal v útočnom pásme Asselina, po prechode Nitry iba nahodil do lapačky Williamsa útočník Rapáč.
49:39
Nahodenie Southorna až na bránu neprešlo, domáci to skúsilo ešte raz, lenže ani to sa už nepodarilo.
48:50
V strednom pásme sa ako voda na kameň rozbíjajú útoky oboch mužstiev, ani jeden tím teraz nevie založiť plynulú akciu.
47:59
Rýchly prechod Banskej Bystrice dopredu mal o prihrávku viac, Ďatelinku už puk nenašiel.
47:04
importantDomáci teraz držia súpera poriadne dlho v pásme, avšak zdrvujúci tlak nie a nie pretaviť do gólu. Perfektne pálil z pravého kruhu Faille, namieril o niekoľko milimetrov vedľa.
46:25
importantAsselin veľmi dobre tečoval nahodenie Marshalla, Hanuljak znova výborne reflexívne zasiahol.
45:36
Banskobystrický tlak z posledných desiatok sekúnd je otupený. Marek Slovák sa rútil dokonca sám na gólmana, skvelým vypichnutím ho zastavil Southorn.
44:50
importantVzápätí sa dostal do šance aj obranca Ivan Ďatelinka, ani jeho zakončenie spovedľa bránkoviska neprešlo do siete.
44:46
importantTomáš Surový chrbtom k bránkovisku prihral pod seba, kde mal stopercentnú šancu Tomáš Zigo, trafil žrď.
44:05
Asselin našiel na ľavom kruhu Failleho, ktorému nesadol puk ideálne, i tak ho nasmeroval k žrdi. Hanuljak stihol zasiahnuť.
43:36
Higgs to zľava mieril do voľného rohu brány, jeho pokus išiel vysoko nad priestor troch žrdí.
43:19
Po Higgsovej prihrávke strieľal z druhej vlny Lunter, no obranca Rais jeho zakončenie zablokoval.
42:48
Nepresná rozohrávka domácich našla len Koríma, po jeho prihrávke sa znova dostali k puku domáci.
42:05
Kubka od modrej trafil len hráča pred sebou, puk sa dostal až za bránu Williamsa.
41:32
Marshall a Zigo si zavadzali, prišli o puk. Nakoniec sa sami Nitrania pripravili o rýchly brejk.
41:11
Bortňák sa cez Mihalika nedostal k strele, Nitra ostala na puku, no ďaleko od brány Williamsa.
Dnešné stretnutie sleduje 2763 divákov.
40:25
Po početných súbojoch v strednom pásme prešli dopredu po krídle Nitrania, tam však Karol Sloboda predviedol krásny bodyček.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Hostia v druhej časti hry skóre otočili, o čo sa presnou strelou pod brvno postaral útočník Juraj Šiška. Pred poslednou tretinou teda sledujeme nečakaný stav z pohľadu papierových prognóz. Do Banskej Bystrice sa vrátime zhruba o 19:55.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:29
Domáci sa síce v závere snažia ešte niečo vymyslieť, ale tentoraz sa do útočného pásma dostávajú veľmi ťažko.
38:32
Kubka nahodil od modrej čiary, Šoltés tečoval do bočnej siete. Útočník domácich dostal hokejkou do tváre, no nepíska sa.
38:13
Zigo hľadal pred bránou hostí Lampera, toho telom odstavil čistým spôsobom Šiška.
37:44
Samuel Buček puk rýchlo dostal na opačnú stranu ľadovej plochy, strelu sprava nasmeroval do Williamsa.
37:37
Asselin sa dostal do mantinelu medzi kruhy, kde hľadal Failleho. Toho nepustil k strele Rapáč.
37:06
Asselin predviedol veľmi zlú rozohrávku, napriek tomu si Čaládi a Fominykh vôbec nerozumeli.
36:39
Banská Bystrica v plnom počte.
36:17
importantMatoušek vypichol puk a s Koperom išli do prečíslenia. Prihrávku pred bránu cez os zrazil obetavý Pupák.
35:43
McCormack dostal puk na modrú čiaru, zakončenie cez os ihriska zlikvidoval Stephon Williams.
35:09
Selleck dostal puk do stredného pásma, hostia sa nevedia vrátiť naspäť, keďže im viazne rozohrávka.
34:39
34:27
importantAndrej Šťastný našiel pred bránou súpera úplne voľného Levka Kopera, ten v stopercentnej šanci prestrelil svätyňu hostí.
33:59
importantMarek Slovák strieľal spomedzi kruhov, tečovať ešte dokázal Pätoprstý. Stephon Williams zasiahol betónom.
33:17
Marek Bartánus sa natlačil cez obrancov k bráne, pred zakončením po kontakte s padol. Faul sa nepískal.
33:02
Ivan Ďatelinka našiel zakončením len brankára Hanuljka, po tomto akte je na rade reklamná prestávka.
32:53
Nitrania sa pokúšajú vybojovať útočné pásmo, domáci puky okamžite posielajú do bezpečia.
32:09
Faille prepadol Versteega a zobral mu puk, ten ho poslal preč rukou. Asselin si kus čiernej gumy naviezol medzi kruhy, backhandom neprestrelil obrancov.
31:33
importantSamuel Buček sa sprava dostal do zakončenia cez Mihalika, nakoniec aj k dorážke. Williams navyše zasiahol výborne aj do tretice, keď chytil zakončenie z čiary do lapačky.
31:31
Domáci hrajú v plnom počte.
30:57
30:49
Nitra má veľké problémy dostať sa do útočného pásma a keď sa už tak stalo, tak cez všetky čiary vyhodil Branislav Kubka.
30:07
Domáci na úvod presilovky nedovolili súperovi zakončiť. Navyše Eric Selleck potiahol puk do útočného pásma, zľava našiel iba Hanuljaka.
29:31
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Patrik Lamper – 2 min., nedovolené bránenie).
29:03
Banskobystričania zavreli súpera v jeho pásme, vyťažili z toho len nepresné zakončenie Bena Marshalla.
28:38
Po niekoľkých kľučkách Asselina mal puk pred bránkoviskom Selleck, tento pokus obetavo zrazil Versteeg.
28:21
goalNitra dala gól!
JURAJ ŠIŠKA dostal na ľavej strane pri bráne veľa priestoru. Jeho prvá strela neprešla, druhú poslal krásne ponad rameno Williamsa až do siete.
28:06
Southorn zablokoval strelu Mareka Slováka medzi kruhmi, no hostia aj tak pokračujú v ofenzívnej aktivite.
27:14
Róbert Lantoši sa snažil zakončiť prakticky z bránkovej čiary, Stephon Williams si bližšiu žrď postrážil.
26:49
Mihalik medzi kruhmi, v pre neho netradičnej pozícii zaváhal a puk neprešiel cez hradbu nitrianskych tiel.
26:26
Buček, Bortňák a Rapáč to potiahli dopredu. Strelu posledného menovaného vytesnil nad Williams.
25:51
Nitra sa dostala do útočného pásma, tam po súbojoch pri mantineli jej hráči o puk prišli.
24:59
importantPo Lantošiho strate puku ho potiahol do prečíslenia Selleck, naservíroval pred bránu a Faille si položil Hanuljaka. V snahe poslať mu to medzi betóny trafil v stopercentnej šanci ten pravý.
24:29
Zakázané uvoľnenie domácich.
24:12
Versteeg zvládol súboj s Lunterom. Nitra znova rýchlo prešla do útočného pásma, Branislav Rapáč zakončil mimo.
23:35
Matoušek poslal zľava strelu len do obrancov. Po prechod hostí vpred zakončoval spomedzi kruhov do betónov Williamsa útočník Scheidl.
22:51
Pätoprstý pri pokuse o ofenzívnu akciu puk len nahodil, neskôr Šiška zakončoval pod brvno, kde zasiahol Williams.
22:15
importantDávid Šoltés sa po ľavom krídle dostal pred bránu, pokus švihom k bližšej žrdi opäť zlikvidoval Hanuljak.
21:49
Domáci kombinovali v útočnom pásme, nakoniec puk spoza brány nejako dostal do bránkoviska Faille. Hanuljak v podstate nevedel čo sa robí, až sa puk schoval medzi jeho betónmi.
21:00
importantÉric Faille strieľal z pravého kruhu, jeho prudký pokus išiel okolo Hanuljaka tesne vedľa vzdialenejšej žrdi.
20:17
Higgs strieľal spred bránkoviska, veľmi blízko k nemu ale bol Hanuljak, ktorý zakročil bez problémov.
20:01
Nitra hrá s piatimi hráčmi.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Domáci mali fantastický štart do stretnutia, lenže strelili len jeden gól, na čo reagoval Róbert Lantoši. Následne síce stále opticky dominovali Banskobystričania, avšak hra sa jemne vyrovnala. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 19:00.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Karol Sloboda bol v snahe zakončiť vytlačený za bránu, kde podľa všetkého spadol cez hokejku súpera, no faul sa nepíska.
19:21
importantEric Selleck sa dostal o odrazenému puku medzi kruhmi. Hanuljak ho vyrazil pred seba, Faille dorazil tesne vedľa.
18:50
importantBrock Higgs usmerňoval nahodenie Marshall. Hanuljak puk vyrazil do vzduchu, odkiaľ ho nesklepol Zigo.
18:33
Marshall prudko nahodil od modrej, Zigo tečovať nedokázal a Hanuljak vyrazil k mantinelu.
18:01
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Tomáš Matoušek – 2 min., krosček + 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Rapáč – 2 min., hrubosť).
18:01
Tomáš Matoušek sa na dva alebo trikrát snažil dorážať puk pred Hanuljakom, pričom ho za českého gólmana nedostal. Hneď na to si "skočili do vlasov" s Rapáčom.
17:31
Koper trafil trochu skackajúci puk medzi kruhmi, Hanuljak pri zákroku stratil balans, no dokázal zasiahnuť.
17:14
Scheidl si nakorčuľoval vedľa brány, strelecký pokus vyslal okolo Williamsa nie ďaleko od cieľa.
16:45
importantBen Marshall dostal peknú prihrávku pred modrú čiaru, z prvej iba veľmi tesne minul priestor troch žrdí.
16:18
Pätoprstého strelu z ľavého krídla zablokoval Karol Sloboda na ochrannú sieť, buly po pravici Williamsa.
15:33
Lunter získal puk od Bortňáka v strednom pásme, domáci prešli do šance. Higgs cez hráča strieľal do miest, kde bol Hanuljak.
14:59
Kerbashian prihrával pred bránu na Koríma, tomu nadvihol hokejku Zigo, čiže z toho šance nebola.
14:33
Nitriansky prechod do ofenzívy bol zastavený ofsajdom, nasleduje reklamná prestávka.
14:09
Hostia hrajú v plnom počte.
14:08
Domáci sa veľmi dlho držali v útočnom pásme bez strely, až zakončil spomedzi kruhov Higgs. Zrazený pokus išiel nad.
13:05
Southorn prihral vedľa bránkoviska súpera na Ziga, po jeho otočke sa puk ocitol v chráničoch Hanuljaka.
12:49
Hanuljak pokryl nepríjemné nahodenie z pravej strany, následné dorážky tiež neprešli. Pokus o šarvátku bol rýchlo zažehnaný.
12:41
Domáci nezačali presilovku dobre, Nitrania už dvakrát dostali puk cez všetky čiary.
12:09
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Erik Čaládi.
11:56
Brock Higgs získal puk v útočnej tretine, dlho sa pripravoval na strelu, až sa zamotal a prišiel oň.
11:26
11:06
importantNitra pokračovala a v presilovke 5 na 4. Strelu od modrej tečoval nad bránu Scheidl, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
10:34
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Vladimír Mihalik – 2 min., krosček).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Rapáč – 2 min., krosček).
10:23
Nitre trvalo veľmi dlho, než sa usadila v útočnom pásme. Prvú strelu vyslal sprava Rais len o niekoľko centimetrov vedľa.
09:26
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jordon Southorn – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
09:20
Domácim sa píska úmyselný ofsajd, vhadzovať sa bude po ľavici Stephona Williamsa.
08:45
importantFaille prešiel ako nôž maslom pred bránu, zakončenie Hanuljak vyrazil do vzduchu, baseballovo puk netrafil Selleck. Ešte zaštípalo nahodenie Marshalla.
08:27
Buček strieľal od mantinelu. Williams puk neudržal v lapačke, na druhý pokus ho už zachytil.
08:11
Levko Koper sa natlačil od mantinelu do zakončenia, tam bol zastavený a o puk prišiel.
07:35
Lamper sa dostal sprava k bráne súpera, po prihrávke pred ňu zakončil nepresne Tomáš Zigo.
07:03
Domáci mali od základu rozohrávky problémy. Najskôr s problémami udral puk Southorn a vyhol sa chybe, potom ho naviezol do ofsajdovej pozície Zigo.
06:28
Čaládi získal puk v útočnej tretine. Lantoši s ním prešiel poza bránu, následne neprihral presne.
05:31
importantFaille s výbornom tečom po nahodení Marshalla, zakončenie centra prvej formácie ide o niekoľko centimetrov vedľa.
05:24
Asselin to skúsil z pravého kruhu. Popred Hanuljaka prebehol ešte Selleck, no český gólman predviedol úspešný zákrok.
05:08
Banskobystričania sa tentoraz dostávali cez útočnú modrú čiaru ťažko, po nahodení Kopera o puk prišli.
04:29
Po šanci Bartánusa potiahol puk na opačnú stranu RÓBERT LANTOŠI, v bránkovisku nastala skrumáž a za čiaru ho dotlačil práve tento hviezdny útočník Nitry.
04:11
importantMarek Bartánus dostal nádherným spôsobom cez dvoch obrancov až do zakončenia, zakončenie zblízka ale Hanuljak vystihol.
03:05
importantŠiška z ničoho-nič v dobrej pozície, spomedzi kruhov nasmeroval zakončenie švihom tesne vedľa.
02:39
Matoušek prudko nahodil od mantinelu. Hanuljak na nič nevidel, avšak tento puk smeroval tesne vedľa.
02:16
02:08
Nitra po góle v útočnom pásme, jej kombinácia sa drží len pri mantineloch, odkiaľ nebezpečenstvo zväčša nehrozí.
01:32
Skvelý štart domácich vyústil do gólového momentu. Dávid Šoltés na ľavom kruhu nevyslal presnú strelu, ale trafil pred bránou stojaceho PATRIKA LAMPERA, od ktorého korčule ide puk za čiaru. Situáciu riešil aj videorozhodca, ktorý po niekoľkých desiatkach sekúnd zásah uznal.
01:16
importantBanská Bystrica zavrela súpera v pásme, od začiatku na neho vyletela. Teraz prišli dve zakončenia, ktoré len tesne minuli priestor troch žrdí.
00:56
Hanuljak vykorčuľoval z brány, nerozohral však najlepšie. Lamper tak nahadzoval puk do bránkoviska, neúspešne.
00:29
Mário Lunter sa na ľavom kruhu krásne uvoľnil k strele, jeho zakončenie do rohu brány brankár Hanuljak zastavil.
00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Mihalik, Marshall, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, M. Lunter – Lamper, Zigo, Šoltés – Koper, A. Šťastný, Matoušek – T. Surový

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Rais, Mezei, McCormack, Korím, M. Versteeg, Mir. Pupák, A. Sloboda, K. Morrison – Lantoši, Čaládi, Fominykh – Kerbashian, Šiška, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, M. Slovák, Pätoprstý

Rozhodca: P. Stano, P. Jonák – P. Šefčík, Výleta – R. Lauff.
HC 05 iClinic Banská Bystrica

Úradujúci dvojnásobný majster chce skompletizovať zlatý hetrik víťazstiev v Tipsport lige. V tejto sezóne k tomu nakročil výborne, nakoľko vyhral základnú časť. Do štvrťfinále play-off dostal za súpera Detvu, s ktorou sa Banskobystričania potrápili, doma prehrali jedno stretnutie, avšak nakoniec zvíťazili 4:1, keď si vo všetkých víťazných zápasoch udržal čisté konto Stephon Williams. V semifinále to bolo ešte ťažšie, pretože Poprad vzdoroval veľmi dobre. Po dvoch domácich výhrach "baranov" sa pod Tatrami tešili "kamzíci". Mečbal ale brala Banská Bystrica, ten jej hráči využili hneď na ľade súpera. V Poprade vyhrali prvýkrát od decembra 2017. Najproduktívnejším hráčom v play-off je Éric Faille (4+6).

HK Nitra

"Corgoni" ukončili základnú časť na treťom mieste. Vo štvrťfinále play-off sa tak stretli s Duklou Trenčínom, čo bola možno najvyrovnanejšia séria prvého kola play-off. Obe mužstvá ukázali obrovskú bojovnosť, no bohužiaľ aj špinavšie zákroky. Napokon vyhrali zverenci Antonína Stavjaňu 4:2. Ešte emotívnejší priebeh mala séria s HKM Zvolen v semifinále. V prvých štyroch stretnutiach sa tešili kluby po jednom raze doma aj von. Dôležitý mečbal potom síce pod Pustým hradom získali Nitrania, avšak Zvolen pod Zoborom vyrovnal a v skvelom siedmom stretnutí ukázala Nitra obrovskú vôľu, čím súpera vyradila. Aj podľa vyjadrení hokejisti v šatni považujú za mierneho favorita súpera, no o titul sa hodlajú popasovať. V play-off hviezdi hlavne Samuel Buček (8+4).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica po veľkej dráme vyhrala prvé finále, rozhodla až v predĺžení