Manchester City zahodil penaltu a prehral, Liverpoolu sa darilo

Naby Keita (vpravo) a Roberto Firmino z FC Liverpool.
Naby Keita (vpravo) a Roberto Firmino z FC Liverpool. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|9. apr 2019 o 21:00

Tottenham si utvoril sľubnú pozíciu.

LONDÝN, LIVERPOOL. V utorňajších prvých zápasoch štvrťfinále Ligy majstrov sa tešili domáce tímy.

FC Liverpool zdolal FC Porto 2:0 a v anglickom derby Tottenham zvíťazil nad Manchester City 1:0.

Liverpool mal jednoduchšiu úlohu, keď rozhodol už za 26 minút. Najprv skóroval Naby Keita, gólovú poistku pridal Roberto Firmino.

O vydretom triumfe Tottenhamu rozhodol v 78. minúte Son Heung-Min. Hostí môže mrzieť najmä nepremenený pokutový kop Sergia Agüera z 13. minúty.

Tottenhamu sa však zranil kanonier Harry Kane, ktorý v druhom polčase odstúpil pre problémy s členkom.

Odvety sú na programe o týždeň v stredu.

Agüero zahodil penaltu, ktorú mal vďaka VAR

Prvú príležitosť si vypracoval Tottenham v ôsmej minúte, po kombinácii so Sissokom Alli prestrelil.

Vzápätí prenikol cez obranu domácich Sterling, jeho pokus nešťastne tečoval rukou Rose a rozhodca Kuipers po porade s VAR ukázal na pokutový kop.

Proti Agüerovi však vynikol brankár Lloris.

Ani jeden z tímov sa výrazne nehrnul do útoku, ťažisko hry bolo najmä v stredovej zóne. V 24. minúte sa z ľavej strany dostala lopta k nepokrytému Kaneovi, ten vypálil z otočky, ale Edersona neprekvapil.

Liga majstrov - štvrťfinále: Najlepšie momentky zo zápasu Tottenham - Manchester City: fotogaléria

10.4.2019

V závere prvého polčasu domáci zvýšili tlak, v 36. minúte po priamom kope Eriksena však nevyužili zmätok v pokutovom území City a gól nepriniesol ani Roseov priamy kop z hranice šestnástky.

Po zmene strán najprv pohrozili hostia, Sterling nepochodil a na druhej strane Son Heung-Min tesne minul.

V 56. minúte spravil Tottenhamu škrt cez rozpočet súboj Delpha s Kaneom, po ktorom si domáci útočník zranil členok a odkríval do útrob štadióna. Na jeho miesto nastúpil Lucas Moura.

V 69. minúte pochybili hostia v rozohrávke, ale Alli premeškal najvhodnejší moment na prihrávku a jeho strelu zablokovala obrana City.

S plynutím času sa zvyšovala aktivita hostí. Nebezpečenstvo prinášala najmä spolupráca Sterlinga so Silvom, no defenzíva Tottenhamu odolala.

Domáci sa spoliehali na protiútoky a dočkali sa.

V 78. minúte Eriksen vysunul Son Heung-Mina, kórejský útočník udržal loptu v hre, presadil sa cez Delpha a otvoril skóre.

Tottenham v závere udržal tesné vedenie a do odvety si vypracoval sľubný náskok.

Vlaňajší finalista je vo skvelej situácii

Finalista z minulého ročníka Liverpool vstúpil do zápasu s Portom ideálne. Už v piatej minúte Firmino prihral Keitovi, ktorý spoza šestnástky otvoril skóre.

Domáci mohli zdvojnásobiť skóre v 22. minúte. Salah si perfektne nabehol do voľného priestoru, jeho koncovka však tesne minula pravú žŕdku.

Liverpoolčania sa predsa len dočkali už o štyri minúty neskôr, Alexander-Arnold posunul loptu Firminovi pred prázdnu bránu a Brazílčan nezaváhal - 2:0.

Liga majstrov - štvrťfinále: Najlepšie momentky zo zápasu FC Liverpool - FC Porto: fotogaléria

10.4.2019

V závere polčasu sa dočkali aj hostia, ale Alisson nedovolil Maregovi skorigovať.

Liverpool po zmene strán začal opäť aktívne. V 48. minúte Mané prekonal Casillasa po tretí raz v zápase, no zasiahol VAR a pre ofsajd gól neplatil.

V druhom polčase hrozil najmä hosťujúci Marega, ale ani jednu zo svojich príležitostí nepremenil, a tak je bližšie k postupu do semifinále FC Liverpool.

Liga majstrov 2018/2019 - štvrťfinále, 1. zápasy

FC Liverpool - FC Porto 2:0 (2:0)

Góly: 5. Keita, 26. Firmino

Rozhodoval: Lahoz (Šp.), ŽK: Soares, Felipe (obaja Porto)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Milner - Henderson, Fabinho, Keita - Salah, Firmino (82. Sturridge), Mané (73. Origi)

Porto: Casillas - M. Pereira (77. Fernando), Felipe, Militao, Telles - Corona, D. Pereira, Torres (73. Costa), Otavio - Marega, Soares (62. Brahimi)

Tottenham - Manchester City 1:0 (0:0)

Gól: 78. Son Heung-Min

Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Rose - Laporte, Mahrez

Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Sissoko, Winks (81. Wanyama) - Alli (87. Llorente), Eriksen, Son Heung-Min - Kane (58. Lucas Moura)

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte, Delph - Gündogan, Fernandinho, D. Silva (89. De Bruyne) - Mahrez (89. Sane), Agüero (71. Gabriel Jesus), Sterling

Online prenos - LIVE: Tottenham Hotspur - Manchester City (futbal, Liga majstrov 2018/2019, štvrťfinále, 1. zápas)

Liga majstrov Štvrťfinále 2018/2019
09.04.2019 o 21:00
Tottenham
1:0
(0:0, 1:0)
90+6 minúta
Manchester City
Góly: 78. Son Hung-min. ŽK: 12. Rose (TOT) – 28. Laporte (MAC), 59. Mahrez (MAC). Rozhodca: Björn Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všetci NED). Diváci: 60 044.
Máme za sebou zaujímavý druhý polčas, ktorý síce v držaní lopty a v územnej prevahe mali v réžii futbalisti Manchestru City, no chýbalo im to, čo sa podarilo domácim. A tým nedostatkom bol strelený gól. O víťazstve domácich rozhodol presným zásahom zo 78. minúty Hung-Min Son a zariadil lepšie východiskové postavenie pred odvetou.

Ďakujeme za pozornosť, dobrú noc.
90+6
90+5
Center z obrannej polovice od Vertonghena našiel na útočnej polovici Fernanda Llorenteho. Na opačnej strane čosi skúšal Sané, ale tiež neuspel.
90+4
Kevin De Bruyne sa pokúsil o zaujímavú strelu z pravej strany. Jeho zakončenie však mierilo iba priamo do brankára Huga Llorisa.
90+3
Danny Rose získal loptu za pokutovým územím a vysunul do streleckej príležitosti Hung-Min Sona. Kórejčan bol v druhej dobrej pozícii v zápase, no nastrelil to iba priamo do Edersona.
90+2
Tottenham stále s dobrou defenzívou a taktickým rozostavením odoláva všetkým útokom zo strany Citizens.
90+1
Sissoko posúval loptu na ľavú stranu smerom na Lucasa Mouru, ktorý chcel manévrovaním získať čo najviac času a do istej miery sa mu to aj podarilo.
90
90
Rozhodcovia nadstavujú k druhému polčasu päť minút.
Dnešné stretnutie sleduje 60 044 divákov.
89
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Riyad Mahrez, prichádza Leroy Sané.
Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Kevin De Bruyne.
88
Z vnútra pokutového územia sa o strelecké zakončenie postaral Hung-Min Son. Pálil tvrdo, no strele značne chýbala presnosť.
87
changeStriedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Dele Alli, prichádza Fernando Llorente.
86
Center Mousu Sissoka zo stredu poľa smeroval priamo do vnútra pokutového územia. Vo vzduchu však kraľoval brankár Ederson Moraes.
85
Vertonghen sa s loptou nikam neponáhľal a posunul a zapojil do hry aj brankára Llorisa. Tottenham už následne kombinuje v strede poľa cez Sissoka.
84
Fanúšikovia Spurs sú zatiaľ dnes veľmi spokojní s priebehom stretnutia. Ich miláčikovia v podstate vyťažili z minima maximum, keďže v držaní lopty jednoznačne dominujú futbalisti Manchestru City.
83
Z pravej strany center z kopačky Mahreza odvrátil z malého vápna pozorný Alderweireld. Domáci loptu dostali na útočnú polovicu.
82
Eriksenovi sa na ľavej strane v pokutovom území ukazoval Rose. Nedostal presný center, hostia loptu len odkopli dopredu.
81
changeStriedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Harry Winks, prichádza Victor Wanyama.
80
Uvidíme, či sa v poslednej niečo vyše desaťminútovke dočkáme aj odpovede zo strany Citizens alebo pôjdu kohúti do psychickej výhody pred budúcotýždňovou odvetou.
78
78
goalTottenham dal gól!
Spurs sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Aj keď tomu posledné minúty nenasvedčovali, domáci idú do vedenia. Výborne to urobil HEUNG-MIN SON, ktorý si spracoval prihrávku od Eriksena, dostal sa pred malé vápno a jednoduchou strelou prestrelil brankára Edersona.
78
Zatiaľ druhému polčasu viac dominujú futbalisti Manchestru City, najmä v posledných minútach. Ošetrovanie prebieha na domácej strane, lekári sú pri Hung-Min Sonovi.
77
V pokutovom území sa strelecká možnosť naskytla pre Davida Silvu. Okamžite vypálil, no nastrelil to iba do hradby tiel stojacej pred ním.
76
Mahrezovi sa v pokutovom území ukazoval David Silva. Manchester City pokračuje v čoraz väčšom tlaku a snaží sa hľadať medzery v defenzíve súpera.
75
Mahrez ešte mohol pokračovať v akcii a pokúšal sa o center smerom pred malé vápno, kde si to vypýtal Gabriel Jesus. Dostal center, ale hlavičkou úspešne zasiahol aj Alderweireld.
74
Center Rijada Mahreza z pravej strany prešil cez celú šestnástku a našiel si ho na opačnej strane ihriska Silva. Manchester City teraz územne oblieha vápno súpera.
72
Na útočnej polovici sa predvádzal svoje kúsky Mahrez. Napokon sa rozhodol vyhľadať Silvu, ktorý našiel za vápnom Delpha. Jeho prudká strela letela ponad bránku.
71
Mahrez z obrannej polovice posúval loptu ďalej dopredu a na hrote sa už vysúval Sterling spoločne s Gabrielom Jesusom. Druhý menovaný, ktorý pred chvíľou prišiel na trávnik, sa ocitol v ofsajde.
70
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Sergio Agüero, prichádza Gabriel Jesus.
69
Sissoko šikovne vybojoval loptu na útočnej polovici a posúval ju voľnému Dele Allimu. Alli zodpovednosť prevzial na seba a rozhodol sa spoza šestnástky páliť. Mieril iba do protihráča.
68
Faulovaným hráčom bol Ilkay Gündogan ktorého nepríjemne zasiahol Dele Alli. Hráč Tottenhamu žltú kartu nedostáva a Gündoganovi pomohol späť do hry aj hlavný arbiter Kuipers.
66
V severnom Londýne sme stále svedkami bezgólového zápasu. Anglickému derby rozhodne chýbajú vyložené šance a havne presné zásahy.
65
Dánsky stredopoliar Christian Eriksen sa otvoril na ľavej strane ihriska. Nepokračoval však v rýchlej kontre, radšej počkal na vytvorenie územnej prevahy.
64
Sterling viackrát naznačoval, že bude strieľať. Napokon ešte dokázal vymyslieť mäkkú prihrávku pre Davida Silvu, ktorý sa pohyboval pred päťkou. Dostal napokon center do ofsajdu.
63
Silva naštartoval po ľavej strane pripraveného Raheema Sterlinga. Hostia si však streleckú možnosť nevypracovali.
62
Spoza pokutového územia vyskúšal Lucas Moura nájsť Dele Alliho, ktorý sa pripravoval na hranici a tesne vo vnútri šestnástky. Loptu bezpečne zachytil brankár Moraes.
61
O rohový kop sa potom postaral Christian Eriksen. Nasmeroval to pred malé vápnop, kde však vo vzduchu dominoval Fernandinho.
60
Hráči Tottenhamu zahrali následnú štandardku a hosťujúci futbalista odkopol smerom na rohový kop pre Spurs.
59
yellowCardLucas Moura predviedol svoju ekvilibristiku a vypýtal si aj faul a následnú žltú kartu pre Rijada Mahrzea, ktorý ho zozadu podkopol.
58
changeStriedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Harry Kane, prichádza Lucas Moura.
57
Loptu z obrannej polovice promptne odkopol Kieran Trippier ďaleko a preč od šestnástky. Už sa na postrannej čiare pripravuje striedanie.
56
Harry Kane zrejme vypadáva z diania na dnešnom novom štadióne Tottenhamu Hotspur. Už tréner Mauricio Pochettino chystá striedanie kvôli zraneniu kanoniera kohútov. To bude citeľná strata.
55
Son krížnou prihrávkou smerom na hrot ihriska vysúval Dele Alliho, ktorý sa mu ukazoval. Spolupráca im nevyšla, úmysel vystihli protihráči.
54
Vyzerá to tak, že brankár Ederson Moraes je už ako tak v poriadku a je pripravený pokračovať v zápase. Loptu dostanú futbalisti Manchestru City.
53
Brankár Ederson doslova vletel do hlavičky, ktorú sa snažil zahrávať Dele Alli. Trochu ho vo vzduchu nechcene postrčil aj Otamendi. Už je brankár Citizens v opatere lekárov.
52
Nicolas Otamendi v súboji veľmi nešetril Harryho Kanea, poriadne ho totižto vyťahal za dres. Žltú kartu za svoj zákrok nedostáva.
51
Sterlingova výmena lopty s Gündoganom nedopadla dobre, hostia si nerozumeli vo finálnej fáze.
50
Mahrez zahrával nasledujúci rohový kop Manchestru City z opačnej strany. Tottenham sa dokázal ubrániť a opäť sa na opačnej strane do zakončenia vysunul Hung-Min Son. Jeho strelecký pokus skončil na brankárovi Edersonovi Moraesovi.
49
Sterling prenechával loptu na ľavej strane Davidovi Silvovi, ktorý mal už možno strieľať, no nebola to výhodná pozícia. Citizens vybojovali rohový kop, Gündoganov center skončil v hradbe tiel.
48
Na opačnej strane sa na hrote vysúval Dele Alli. Už bol v pokutovom území, v poslednej chvíli dokázal zakročiť Laporte. Po tejto situácii sa otvoril priestor pred Hung-Min Sonom, ktorý vypálil spoza vápna, no bol nepresný.
47
47
importantDobrý priestor sa otvoril na ľavej strane pre Raheema Sterlinga, ktorý si spracoval prenášanú loptu od Aguera. Pálil z vnútra šestnástky, no mieril len do Llorisa.
46
Cez polčasovú prestávku sa ani jeden z trénerov neodhodlal k zmenám v zostavách. Pokračuje sa v pôvodných jedenástkach, výkop mali domáci, konkrétne Harry Winks.
46
Začal sa druhý polčas.
Dalo by sa jednoducho konštatovať, že v prvom polčase si viacero príležitostí z hry vytvorili domáci futbalisti. Tá najväčšia však v rukách hostí ostala nepremenená. V 13. minúte zahodil penaltu Sergio Agüero, a tak je skóre nezmenené 0:0.
Druhý polčas sa začne približne o 22:05.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Center Eriksena došiel k pravej strane šestnástky ku Trippierovi, ktorý nastreľoval pred bránku. Nebolo to úspešné. K streleckému pokus z hranice vápna sa na opačnej strane prepracoval Agüero, ale nebol presný.
45+1
K prvému polčasu rozhodcovia nadstavili ešte dve minúty.
45
Manchestru City sa nedarí ľahko prenikať do súperovej šestnástky. Domáci to majú v tomto smere lepšie vyladené a do vápna prenikajú častejšie.
44
Domáci kohúti to zahrali nakrátko. V centrovaní sa pokúšal pokračovať Trippier, ale jeho pokus smerom do vnútra šestnástky nik nespracoval.
43
Dele Alli prihrávkou na ľavú stranu naštartoval Rosea. Jeho následný center zblokoval na rohový kop Rijad Mahrez.
42
Danny Rose priamou strelou na bránku spoza pokutového územia zahral štandardku po faule na Hung-Min Sona, ktorý spáchal Sterling. Priama strela na bránku skončila v Moraesových rukách.
41
Výkopu z kopačky Huga Llorisa sa ešte dotkol Kyle Walker, a tak je z toho aut pre Tottenham Hotspur.
40
Kane utrpel faul od Fernandinha, ktorý do neho ešte potom mierne vyrýval, ale anglický útočník sa nenechal rozhodiť. Bol tam však dotyk naviac zo strany Fernandinha a pokojne to mohlo byť aj na žltú kartu.
39
Svojím rýchlym pohybom si streleckú možnosť vypracoval Sergio Kun Agüero, ktorý pálil spoza vápna. Jeho zakončenie nebolo presné, letelo ďaleko vedľa pravej žrde.
38
Raheem Sterling si na ľavej strane pýtal faul od Trippiera. Proti hlavnému rozhodcovi Kuipersovi však s námietkami neuspel.
37
importantK lopte sa postavil Christian Eriksen, ktorý to skúšal priamou strelou na bránku, no hradbu tiel neprestrelil. Potom mohol hlavičkovať Dele Alli, no lopta preletela až ku Alderweireldovi, ktorý síce pálil, ale iba z ofsajdu.
36
Nicolas Otamendi fauloval na útočnej polovici Kanea, ktorého svojou pravou nohou podkopol. Tottenham získava štandardku.
35
Dianie do týchto chvíľ stále viacmenej pokojné, sem-tam odsledujeme nejaký pokus o prienik, no agresívny futbal zatiaľ hľadáme márne.
34
Prihrávka z kopačky Eriksena došla na opačnú stranu ihriska, kde už je v hre plne zapojený Trippier. Jeho center smeroval na Kanea, ale bola to dlhá lopta pre anglického útočníka.
33
Rýchle otočil hru Eriksen, ktorý chcel priamou prihrávkou naštartovať Harryho Kanea, no bola to až príliš dlhočizná prihrávka.
32
Problém so svojou ľavou nohou má Kieran Trippier a nechal si privolať ošetrovateľský tím. Možno uvidíme vynútené prvé striedanie.
31
Prvú štandardku získali Citizens. Hosťujúci priamy kop zahrával Ilkay Gündogan. Bol to dobrý center smerom na Nicolasa Otamendiho, ktorý hlavičkoval, ale ukázalo sa, že bol v tesnom ofsajde.
30
Videli sme prvý domáci rohový kop. Zahrával ho Kieran Trippier, center však nasmeroval iba priamo do rúk Edersona Moraesa.
29
Tottenham zahrával štandardku. Spoza pokutového územia sa rozhodol páliť domáci Harry Winks, ale vypálil vysoko ponad bránku.
28
yellowCardDobrým útočným pohybom sa dopredu dostával Dele Alli. Jeho prienik však bol zastavený Aymericom Laporteom, ktorý dostáva za faul žltú kartu.
27
Sterling zvádzal súboj s Kieranom Trippierom. Dvojica sa upokojila. Domácim potom nevyšiel krídelný prienik po pravej strane.
26
Otamendi prenášal ďalekonosným centrom loptu až na Sterlinga. K streleckej možnosti sa chcel dostať Mahrez, ale cez pozorného a obozretného Rosea neprenikol.
25
25
Manchester City rozhárané dianie na nejaký čas upokojil a dvojica stopérov si posúva loptu medzi sebou. Prihrávkové koridory sú uzatvorené.
24
Šikovne to urobili domáci futbalisti. Kane rýchlo otočil hru a predlžoval na pravú stranu, kde sa mu otvoril Hung-Min Son. Kórejčan však zaváhal a premárnil správny moment. K dobrej streleckej možnosti sa však prepracoval Harry Kane, ktorý pálil z vnútra vápna a vyprášil Moraesove rukavice.
23
Jednoznačne veľmi zlú prihrávku dával David Silva smerom na Sterlinga. Pas popri ľavej postrannej čiare ani trochu presný nebol.
22
Málo priestoru do týchto chvíľ dostáva Sergio Aguero, ktorý sa z hrotovej pozície väčšinou sťahuje a pýta si lopty v stredovom kruhu.
21
Citizens sú zatiaľ vo svojej rozohrávke značne opatrnejší než ich protihráči. Dlhou prihrávkou sa teraz pokúsil Otamendi hľadať Aguera, no veľmi neuspel. K lopte prikráčal prvý Kieran Trippier.
19
Kane si na útočnej polovici nerozumel s Dele Allim, ktorému posunul značne nepresnú prihrávku. Lopty sa zmocnili ihneď Citizens.
18
Dobrý úmysel mal po pravej strane Alderweireld. Vysunúť chcel Kierana Trippiera. Krajný obranca Spurs však dostal nepresný pas.
17
Hung-Min Son sa uvoľňoval na pravej strane a dostal prihrávku od Dele Alliho. V šestnástke skákal na hlavičku Sissoko, ale neuspel. Dostal trochu nepresný center.
16
Mahrez vyčkával s rozohrávkou a posunul dozadu svojim stopérom Otamendimu a Laportemu. City začína z hĺbky vlastnej polovice.
15
Dele Alli sa snažil použiť jednu zo svojich technických parádičiek, ale v pokutovom území súpera mu to nevyšlo. Dostal sa do kontaktu s protihráčom, za toto sa ale penalta neudeľuje.
14
Toto môže byť výrazný zlomový moment v dnešnom stretnutí. Citizens sa mohli dostať do pohodlného vedenia, no nezabezpečil to aktér penalty Agüero.
13
13
importantFantastický Hugo Lloris vystihol smer strely k ľavej žrdi a chytil penaltu z kopačky Sergia Aguera!
12
12
yellowCardJe to tak, ruka Dannyho Rosea je odpískaná a Manchester City bude zahrávať penaltu. Zároveň dostáva Rose žltú kartu.
11
Hlavný rozhodca Kuipers si ešte predchádzajúcu situáciu ide overiť s videoasistentom VAR. Jedná sa o posúdenie hry rukou zo strany Rosea alebo Vertonghena.
10
Gündogan naštartoval po ľavej strane ihriska Raheema Sterlinga, ktorý šikovne prenikol na o ihriska a pálil. Jeho strela bola zrazená Roseom na rohový kop.
9
Citizens sa postupným útokom snažia rozvíriť vody v tottenhamskej obrane. Zatiaľ sa to príliš hosťom nedarí.
8
importantDlhý presun lopty smerom na Mahreza smeroval iba k Dannymu Roseovi. Domáci rýchlo otočili hru. Lopta od Sissoka došla na hranicu pokutového územia na kopačku Dele Alliho, ktorý nebezpečne vypálil tesne ponad brvno.
7
Sme svedkami prvého rohového kopu. Mahrez to zahrával priamo do vápna, kde však odhlavičkoval preč hráč Tottenhamu Hotspur.
6
Gündogan šikovne prebehol po ľavej strane ihriska. Loptu si pohybom pýtal Sterling, ale prihrávku napokon nedostal. Hostia to skúšajú z opačnej strany.
5
Trippier na postrannej čiare neriskoval aut smerom na uvoľňujúceho sa Sissoka. Radšej to posunul na Aldervweirelda. Potom dostal center na útočnej polovici Eriksen, ale ocitol sa v ofsajde.
4
Ani Manchester City sa po zisku lopty veľmi neponáhľa dopredu. Krídelnú akciu sa snažil naštartovať Delph spoločne so Sterlingom. Zasiahol včas Trippier.
3
Začína sa veľmi opatrne z oboch strán. Aut získali futbalisti Tottenhamu, Rose posúval cez Sissoka smerom na Vertonghena a potom až na brankára Llorisa.
2
Tottenham začínal novú rozohrávku z hĺbky vlastného obranného poľa. Winks sa pokúšal o prihrávku na Sissoka.
1
Úvodným výkopom zahájili stretnutie futbalisti Manchestru City. Citizens v úvodnom polčase útočia zľava doprava.
1
Oba tímy už máme pripravené na trávniku. Hráči si podávajú ruky, čoskoro je tu úvodný výkop.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Alli, Eriksen, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Gazzaniga – Davies, F. Llorente, Foyth, Lucas Moura, D. Sánchez, Wanyama.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva (C) – Mahrez, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Muric – Jesus, De Bruyne, Foden, Sané, Kompany, Stones.

Rozhodca: Björn Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všetci NED).
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní štvrťfinálového zápasu Ligy majstrov. Dnes máme na programe zaujímavé anglické derby medzi Tottenhamom Hotspur a Manchestrom City. Stretnutie má plánovaný začiatok o 21:00, jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Tottenham Hotspur
Totttenham v osemfinálovom súboji narazil na nemecký celok Borussia Dortmund a v oboch zápasoch predviedol taktický a defenzívne ladený výborný výkon. Tottenham v osemfinále neinkasoval ani raz a po víťazstvách 3:0 a 1:0 pohodlne postúpil medzi osmičku najlepších. V domácej súťaži sa „kohútom“ zase príliš nedarí. Síce cez víkend zdolali Crystal Palace 2:0, predtým si však pripísali prehry proti Liverpoolu a Southamptonu. Tottenhamu v tabuľke po včerajšej predohrávke Chelsea, ktorá uspela, patrí v tabuľke štvrté miesto. Na domácej strane trénerovi Spurs budú chýbať Dier a Lamela, otáznymi sú štarty Auriera a Llorenteho.

Manchester City si prešiel podstatne iným a výsledkovo výrazne rozdielnym osemfinálovým dvojzápasom. Do cesty sa Citizens postavil nemecký celok Schalke 04. V úvodnom na góly bohatom zápase sa zrodilo víťazstvo Manchestru 2:3 a v následnej odvete Citizens svojho súpera vôbec nešetrili a nasúkali mu až sedem gólov a triumfovali 7:0. City teda tiež vcelku poľahky preniklo medzi osmičku najlepších. V domácej súťaži City po víkende stratila líderskú pozíciu, má však výbornú formu, neprehrala v lige od 29. januára a zároveň sa podarilo Manchestru postúpiť aj do finále FA Cupu po víťazstve nad Brightonom. V tabuľke Premier League patrí City druhá priečka. Na hosťujúcej strane zase budú chýbať Claudio Bravo, Delph a Zinčenko. Otáznymi sú štarty Aguera a Walkera.

Posledný vzájomný zápas týchto celkov sa uskutočnil na konci októbra v rámci Premier League. Manchester City vtedy triumfoval na štadióne Spurs výsledkom 0:1.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Manchester City zahodil penaltu a prehral, Liverpoolu sa darilo