4.Hugo HofstetterFrancúzskoCofidis Solutions Crédits+ 0 s
5.Roy JansBelgickoCorendon-Circus+ 0 s
6.Kris BoeckmansBelgickoVital Concept - B&B Hotels+ 0 s
60.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+ 31 s

SCHOTEN. Holanďan Fabio Jakobsen z tímu Deceuninck - Quick Step sa stal víťazom 107. ročníka pretekov Scheldeprijs, ktoré mali štart v holandskom Borsele a cieľ po 202,3 kilometri v belgickom Schotene.

Dvadsaťdvaročný Jakobsen dosiahol deviaty triumf profikariéry, ale prvýkrát obhájil víťazstvo v niektorých pretekoch.

Vlani v septembri Jakobsen triumfoval aj v jednej z etáp na podujatí Okolo Slovenska.

V tradičnej šprintérskej a zároveň prípravnej klasike pred nedeľňajšími monumentálnymi pretekmi Paríž - Roubaix v hromadnom šprinte skončil na druhom mieste Nemec Max Walscheid (Sunweb) a na treťom Brit Chris Lawless (Sky).

Sklamanie zažil tím Bora-Hansgrohe, ktorý nemal v najlepšej desiatke žiadneho svojho zástupcu.

V drese Bora-Hansgrohe na najstarších pretekoch vo Flámsku súťažil aj Slovák Juraj Sagan, ktorý skončil šesťdesiaty s mankom 31 sekúnd na víťaza.

Peter Sagan dal prednosť príprave na Paríž - Roubaix, kde obhajuje víťazstvo z vlaňajška.

Tím Deceuninck - Quick Step dosiahol vďaka Jakobsenovi 22. víťazstvo v tejto sezóne, čím sa o jeden triumf odpútal od Astany a je už najúspešnejší spomedzi všetkých družstiev vo World Tour.

Domov»Cyklistika»Klasiku Scheldeprijs vyhral Jakobsen, tím Bora-Hansgrohe zažil sklamanie