Slovenskí hokejisti prehrali aj druhý prípravný zápas proti Nemecku

Športové prenosy SME|13. apr 2019 o 20:00

Slovensku príprava nevychádza podľa predstáv.

Euro Hockey Challenge - príprava na MS v hokeji 2019 - Garmisch-Partenkirchen

Nemecko - Slovensko 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 14. Bergmann (Pföderl, J. Müller), 16. Tuomie (Michaelis, Bokk), 33. Noebels (Schopper, Daschner) - 25. Cingel (Liška)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bauer, Kohlmüller - Klima, Tschirner (všetci Nem.)

Nemecko: Treutle - Daschner, Schopper, Nowak, J. Müller, Bittner, Krupp, M. Weber, Wagner - Pföderl, Loibl, Bergmann - Elsner, Noebels, Höfflin - Bokk, Michaelis, Tuomie - Ziegler, Fauser, Kurth

Slovensko: Košarišťan - Martin Chovan, Čajkovský, Sersen, Fehérváry, Štajnoch, Koch, Grman, M. Rosandič - Tybor, M. Sukeľ, Puliš - Paulovič, Michal Chovan, L. Nagy - M. Bakoš, Cingel, Liška - Svitana, Buc, D. Bondra

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v treťom zápase v rámci záverečnej prípravy pred májovými majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia v Bratislave a Košiciach.

Domáci hokejisti dopravili puk do slovenskej siete už vo 4. min, ale rozhodcovia nemohli uznať zásah Mirka Höfflina pre hru so zdvihnutou hokejkou.

Najlepšie momentky z 2. prípravného zápasu Nemecko - Slovensko: fotogaléria

14.4.2019

Prvá príležitosť Slovákov prišla v polovici úvodnej tretiny, keď po závare v okolí bránky Niklasa Treutleho zakončoval príklepom Michal Sersen.

Následujúce minúty však patrili nemeckému tímu. V 14. min zostal v predbránkovom priestore nepokrytý Lean Bergmann a puk šikovne usmernil pomedzi betóny Andreja Košarišťana. Slovenský gólman inkasoval aj o necelé dve minúty neskôr.

Nemci obnovili dvojgólový náskok

Marc Michaelis obkorčuľoval bránku, našiel voľného Parkera Tuomieho a ten pohotovou strelou zvýšil na 2:0. Do prestávky ešte mohol upraviť nepriaznivé skóre Lukáš Cingel, no jeho pokus z pravého kruhu zneškodnil Treutle.

Úvod druhého dejstva priniesol viacero zákrokov na hranici pravidiel a po jednom z nich putoval na trestnú lavicu Martin Fehérváry. Paradoxne, práve v oslabení sa Slováci prvýkrát gólovo presadili.

V 25. min získal puk útočník Cingel, pripravil si dobrú pozíciu na zakončenie a strelou švihom spoza obrancu prekonal Treutleho. Od tohto momentu však boli aktívnejší Nemci a v 33. min si prinavrátili dvojgólový náskok.

Marcel Noebels si našiel miesto pred Košarišťanom a zblízka pohotovo presne vystrelil. Tesne pred druhou sirénou prišli ešte dve veľké príležitosti na zmenu stavu. Najskôr neuspel po prieniku z pravého krídla Matúš Sukeľ a následne sledoval, ako Nemci nezužitkovali prečíslenie dvoch proti jednému.

Slováci nevyužili hru bez brankára

Slovenskí hokejisti chceli v poslednej tretine zmazať manko dvoch gólov a tomu prispôsobili aj zvýšenú aktivitu v ofenzíve. V 46. min sa nebezpečne zvrtol pred bránkou Adam Liška, ale zblízka neprepasíroval puk do siete.

Onedlho sa ocitli Slováci v prečíslení dvoch proti jednému, zodpovednosť na seba zobral Patrik Svitana a jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť. V 51. min Nemci využili nevydarené striedanie súpera a mohli definitívne rozhodnúť.

Strela Noebelsa z ľavého kruhu však tesne minula slovenskú bránku. V úplnom závere stretnutia Slováci ešte skúsili hru bez brankára, no takmer dvojminútovú početnú výhodu nepremenili na gól.

Slovenskí hokejisti odohrajú pred štartom domáceho svetového šampionátu ešte šesť prípravných duelov.

Najbližšie absolvujú dvojzápasy proti Rakúsku (19. 4. v Salzburgu a 20. 4. v Innsbrucku) a Česku (26. 4. v Trenčíne, 27. 4. v Nitre). V máji si zmerajú sily v Poprade s tímom Veľkej Británie (4. 5.) a prípravu uzavrú súbojom s Nórskom v Michalovciach (7. 5.).

Hlasy po zápase:

Craig Ramsay, tréner Slovenska: "Musíme hrať celých 60 minút, v prvej tretine nás súper prehral. My sme neodohrali každé striedanie naplno, to ma sklamalo. Dva góly v troch zápasoch je málo, verím, že v nasledujúcich stretnutiach sa presadíme."

Lukáš Cingel, strelec jediného gólu Slovenska: "Nemci hrali veľmi dobre v obrane, nepúšťali nás do šancí. Pri mojom góle urobil dobrú prácu Adam Liška, snažil som sa vystreliť presne."

Ladislav Nagy, kapitán Slovenska: "Škoda, že sme nepremenili šance, ktoré sme mali. Nebol to jednoduchý zápas. Zaspali sme úvod, nešli nám nohy, ako keby sme ich nechali v autobuse."

Online prenos - LIVE: Nemecko - Slovensko (Garmisch-Partenkirchen, 2. zápas, prípravný zápas pred MS v hokeji 2019)

Euro Hockey Challenge  2018/2019
13.04.2019 o 20:00
Nemecko
3:1
(2:0, 1:1, 0:0)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 14. Bergmann (Pföderl), 16. Tuomie (Michaelis), 33. Noebels (Daschner, Schopper) – 25. Cingeľ (Liška).
V tretej tretine sa skóre nemenilo, a tak si Nemecko bezpečne udržalo svoje dvojgólové vedenie. Naši hokejisti rozhodne však predviedli o niečo lepší výkon než v prvom stretnutí. Najbližšie nás čaká budúci víkend dvojzápas s Rakúskom.

Ďakujeme za pozornosť.
59:51
Sme síce v útočnom pásme, no nedarí sa nám vytvoriť si strelecké príležitosti. Nemci sa teraz previnili icingom.
59:10
Nemeckí hráči vyštartovali v dvojici do protiútoku. Zakončoval Stefan Loibl, ale gól do odkrytej bránky nedal.
58:50
Nagy dobrou prihrávkou medzi kruhy našiel Michala Chovana, ktorý pálil, ale nastrelil puk vedľa brány.
58:39
Hlavný rozhoda nemal správny dohľad na puk a preto bola hra prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
58:12
Nepodarilo sa nám síce vyhrať buly v útočnom pásme, opätovne sme získali puk a už hráme v šestici.
58:05
importantOddychový čas si vzal náš tréner Craig Ramsay. Zrejme sa pokúsime odvolať brankára.
58:05
Nemeckí hokejisti chceli využiť príležitosť na hybridný icing. Geritt Fauser však nebol prvý pri puku a vhadzovať sa bude v obrannom pásme Nemecka.
57:27
Bakoš napádal rozohrávku Nemecka. Nemci sa to snažia zahrať na istotu a vôbec sa nemajú kam ponáhľať, stále vedú o dva góly.
56:31
Dosť času na zakončenie mal David Elsner, ktorý napokon aj pálil spomedzi kruhov, no nasmeroval to iba mimo Košariršťanovej brány.
56:13
Radovan Puliš zachytil puk počas nemeckej rozohrávky. S pukom vykorčuľoval dopredu, ale už nestihol zakončiť.
55:36
importantLadislav Nagy sa dostal do prečíslenia spoločne so Svitanom. Zakončoval z pravého kruhu, no bránku prestrelil. Mohli sme streliť kontaktný gól.
54:44
Sily na ľade sa však veľmi rýchlo vyrovnávajú. Dve minúty za seknutie dostáva Dominik Bokk.
54:36
Slovensko bude hrať v oslabení. Zle sme striedali a dostávame dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade.
53:36
Martin Bakoš prekorčuľoval dopredu po pravom krídle. Snažil sa uvoľniť do zakončenia, jeho pokus bol napokon zrazený na ochrannú sieť.
52:48
Sersen s Fehérvárym zachytili puk v obrannom pásme a snažia sa rozohrať náš nový útok.
51:56
Ladislav Nagy sa s pukom dostal iba do rohu klziska a inkasoval tvrdý hit od protiháča. O puk teda náš kapitán prišiel.
51:12
Z ľavého kruhu nepríjemne vystrelil Kurth. Jeho zakončenie sa snažil ešte doraziť obranca Weber, ktorý výrazne podporil útok, ale Košarišťan bol bleskový.
50:53
Nemcom nevyšla rozohrávka zo stredného pásma a naši protihráči prišli o puk. Uvidíme, čo vymyslia naši hokejisti.
50:01
importantZ ľavého kruhu vypálil nebezpečne Marcel Noebels. Jeho nepríjemná tvrdá strela smerovala tesne vedľa brány.
49:25
Cingeľ posunul puk za pravý kruh Bakošovi, ktorý sa dostal do zakončenia. Treutle vyrazil pred seba, ale už mu potom pomohli jeho spoluhráči.
48:55
Chybovali sme pri rozohrávke. Túto príležitosť sa snažil využiť Jonas Muller, ale od modrej čiary nemal presnú strelu.
48:13
Patrik Svitana prekorčuľoval dopredu po ľavom krídle a snažil sa zakončovať. Napokon to riešil sám a preveril gólmana Treutleho.
47:54
Nemeckí hokejisti sa pohybujú s pukom v naššom obrannom pásme, ale nevedia veľmi nič vymyslieť.
46:52
Hra je prerušená práve teraz, keď nemeckí hráči posunuli našu bránku. Nasleduje aj reklamná pauza.
46:33
Po pravom krídle prechádzal dopredu Parker Tuomie, ktorý však nedokázal prekvapiť nášho brankára. Od začiatku tretej tretiny sa prerušuje veľmi málo.
45:43
importantVeľa času a priestor na zakončenie mal Adam Liška, ktorý sa dostal k strele z tesnej blízkosti, no namieril to iba do žrde!
45:15
Nahodený puk zo stredného pásma pre istotu brankár Nikla Treutle prikryl, keďže sa k nemu už blížil Dávid Buc.
44:26
Strela Michala Chovana od modrej čiary smerovala iba do hradby tiel, ktorá stála pred nemeckou bránkou.
43:39
Od Čajkovského dokázal vymaniť puk Sven Ziegler, ktorý aj zakončoval z pravého kruhu a Košarišťan musel okamžite zasiahnuť.
42:53
Nemeckým hokejistom zatiaľ veľmi táto presilovka nevychádza. Komplikujú si to najmä rozohrávkou, Slovensko zvláda toto oslabenie zatiaľ na výbornú.
42:15
Elsner si nakorčuľoval na pravý kruh. Odtiaľ pálil, ale jeho zakončenie smerovalo mimo brány Andreja Košarišťana.
41:48
Nemci zatiaľ podnikajú komplikovanú rozohrávku a zatiaľ majú problém s prechodom do útočného pásma.
41:14
Presilovú hru získava Nemecko. Dve minúty za držanie dostáva Mislav Rosandič.
40:55
Naši hokejisti sa snažia naháňať nemeckú rozohrávku z hĺbky ich vlastného obranného pásma.
40:14
Cingeľ prekorčuľoval dopredu po pravom krídle, jeho prihrávka spoza bránky napokon nebola presná.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry priniesla dva góly. Naši hokejisti zlepšili svoj výkon najmä v úvodnej desaťminútovke druhej tretiny. Skórovať sa podarilo Cingeľovi, ktorý znížil na 2:1, na 3:1 však v 33. minúte zvyšoval Noebels.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:58
Nagy šikovne vybojoval puk v rohu klziska a nahadzoval pred bránku, kde sa ukazoval Paulovič. Brankár Niklas Treutle stihol bezpečne podržať puk vo svojej výstroji.
38:24
importantMatúš Sukeľ využil svoju rýchlosť po pravom krídle a zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus smeroval priamo na Treutleho.
37:41
Bergmann prekorčuľoval do útočného pásma, podarilo sa mu zakončiť spomedzi kruhov, ale puk smeroval mimo bránky.
36:36
Náš tím premárnil ďalšiu presilovkovú príležitosť. Krupp už naskočil na ľad a Nemci môžu pokračovať v pätici.
35:40
Tybor spoločne s Pulišom zakombinovali pred bránkou. Neskončilo sa to našou šancou, vo finálnej fáze si hráči nerozumeli.
35:14
Puliš sa situáciu z pravého kruhu rozhodol riešiť strelou na bránku, ktorá smerovala mimo bránky.
34:34
Získavame presilovú hru a môžeme sa dostať späť do zápasu. Dve minúty za podrazenie dostáva Björn Krupp.
34:05
Delovka Martina Fehérváryho od modrej čiary smerovala mimo bránky, gólman Niklas Treutle nemusel zasahovať.
33:49
Čajkovský prihrávkou medzi kruhy hľadal Chovana, ktorý chcel prenechávať zrejme Nagyovi, ale naši útočníci si nerozumeli.
32:46
goalNemecko dalo gól!
Nemeckí hokejisti potvrdzujú svoju väčšiu aktivitu než naši hráči a strieľajú tretí gól. Daschner prekorčuľoval po pravom krídle a šikovnou prihrávkou od zadného mantinelu našiel pred bránkou MARCELA NOEBELSA, ktorý pohotovou strelou prekonal Košarišťana.
Asistencie: Stephan Daschner, Benedikt Schopper.
31:53
Od modrej čiary sme videli strelu z hokejky Michala Sersena, ktorá však bola zblokovaná nemeckým hokejistom.
31:31
Spomedzi kruhov to vyskúšal priamou strelou na bránku Fabio Wagner. Jeho zakončenie Košarišťan vyrazil na ochrannú sieť.
31:20
Individuálne sa snažil akciu riešiť Parker Tuomie, ktorý prekorčuľoval poza bránku a chcel prekvapiť Košarišťana rýchlym zakončením. To sa nepodarilo a naši hráči môžu prestriedať.
30:45
Bergmann bol aktívny v útočnom pásme a zamestnával našich obrancov. Nemcom sa podarilo získať puk, z ľavého kruhu zakončoval Loibl a mieril do Košarišťanovho betónu.
29:44
importantV dobrej príležitosti sa ocitol Michal Chovan, ktorý individuálne vykorčuľoval po ľavom krídle a strieľal z kruhu. Puk smeroval ponad bránku.
29:00
Od modrej čiary tvrdo vypálil David Elsner. Jeho delovka od modrej čiary bola zblokovaná a puk letel vedľa.
28:28
Liškovi tentokrát nevyšla prihrávka smerom na Cingeľa. Ak by dostal lepšiu prihrávku, mohol by ako pri predchádzajúcom oslabení ísť do samostatného zakončenia.
28:00
Naši hokejisti úvod oslabenia zvládajú solídne a Nemecko zatiaľ nemalo príležitosť na zakončenie.
27:23
Nemecko získava ďalšiu presilovú hru. Dve minúty za podrazenie dostáva Radovan Puliš.
26:41
Puk spoza pravého kruhu nahadzoval na bránku Martin Chovan, smerovalo to však vedľa Treutleho bránky.
26:01
Ladislav Nagy spomedzi kruhov premárnil správny moment na zakončenie a napokon už bol od puku odstavený.
25:28
Michaelis posúval puk Tuomiemu, ktorý už možno bol v dobrej streleckej pozícii, hľadal však na ľavom kruhu Elsnera, ktorý nebol v dobrej pozícii.
24:53
Domácim hráčom však stále ostáva ešte pomerne dosť času na to, aby niečo vymysleli. Nemecko drží puk v útočnom pásme a rozbieha kolotoč.
24:21
goalSlovensko dalo gól!
Našim reprezentantom sa podarilo streliť kontaktný gól v oslabení. Liška zachytil rozohrávku súpera v strednom pásme, vysunul po pravom krídle LUKÁŠA CINGEĽA, ktorého strela prepadla pomedzi betóny.
Asistencia: Adam Liška.
23:42
Martin Fehérváry odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za držanie. Nemecko bude hrať presilovú hru.
23:25
Fehérváry si na modrej čiare musel dať pozor na rozohrávku, po chvíli však náš obranca prišiel o puk.
22:57
Tvrdý úder inkasoval Radoslav Tybor, ktorého poslal k ľadu Fabio Wagner. Vyzerá však, že náš hráč je v poriadku.
22:10
Buc posunul puk na ľavé krídlo Bondrovi, ktorý iba nahodil puk do útočnej tretiny. Vzápätí sme však oň prišli.
21:24
Adam Liška tečoval nastrelený puk od modrej čiary. Brankárovi Treutlemu puk vypadol, ale potom ho dokázal bezpečne prikryť.
21:01
Puk od modrej čiary nahadzoval na bránku Lukáš Cingeľ. Brankár Treutle smeroval na kolená a podarilo samu puk vyraziť.
20:42
Podarilo sa nám síce nahodiť puk do útočného pásma, no napokon puk tečoval nemecký hokejista smerom na ochrannú sieť.
20:18
Stefan Loibl napádal rozohrávku Michala Sersena a náš obranca si musel dať poriadne pozor na prihrávky.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V úvodnej časti hry sme zo začiatku možno mali bližšie k otváraciemu gólu, no šance premenili Nemci. V 14. minúte otvoril skóre Bergmann a následne už o dve minúty neskôr zvyšoval Tuomie.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:31
Teraz to netakticky riešili aj naši hokejisti, ktorí sa po neúspešnej rozohrávke dopustili zakázaného uvoľnenia.
18:42
Nemeckí hokejisti si teraz nepomohli. Dlho zostali na ľade a navyše spáchali aj zakázané uvoľnenie.
18:18
Bondra zachytil puk počas nemeckej rozohrávky, ale spomedzi kruhov nedokázal nájsť prihrávkou spoluhráča.
17:34
Svoju sólojazdu dokázal strelou na bránku zakončiť Radovan Puliš, brankár Treutle bezpečne vyrazil puk.
17:03
Nepodarilo sa nám znovu úspešne naštartovať nový presilovkový útok. Nemeckí hokejisti nás zastavili na ich modrej čiare.
16:26
Nagy nezachytil puk v rohu klziska a nemeckí hokejisti mohli pohodlne vyhodiť puk preč cez všetky čiary.
15:41
Slovensko si zahrá prvú presilovku v zápase. Benedikt Schopper dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
15:18
Nemecko sa dostáva do dvojgólového vedenia. Naši hráči nechávali až príliš veľa priestoru Michaelisovi, ktorý prekorčuľoval poza bránku a potom posunul puk medzi kruhy PARKEOVI TUOMIEMU, ktorý spomedzi kruhov prekonal Košarišťana.
Asistencia: Marc Michaelis.
13:58
Nemci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Nahodený puk od modrej čiary zachytil Pföderl, ktorý prekorčuľoval za ľavý kruh a perfektne prihral pred bránku LEANOVI BERGMANNOVI, ktorý zakončil pomedzi Košarišťanove betóny.
Asistencia: Leonhard Pföderl.
13:26
Nagy neponúkol najlepšiu prihrávku na modrú čiaru Sersenovi. Okamžite musel trieliť dozadu Fehérváry, aby získal puk späť pre náš tím.
12:44
Šikovne to teraz na domácej strane skúšal Dominik Bokk, ktorý zakončoval z ľavého kruhu a Košarišťan jednoznačne podržal náš tím.
12:29
Šikovný pohyb predviedol Radoslav Tybor, ktorý sa odpútal od mantinelu, dostal sa na os ihriska a zakončoval. Mieril mimo.
11:49
Svitana vyviezol puk von z obranného pásma, nemal však dostatočnú rýchlosť a iba nahodil do útočnej tretiny.
11:11
Puk od modrej čiary z hokejky Grmana sa nepríjemne od zadného mantinelu odrazil pred Treutleho, ktorý pre istotu prikryl.
10:58
Bakoš to urobil veľmi dobre takticky, podržal puk v útočnom pásme a naviazal na seba v podstate štyroch hráčov. Zvyšok nášho tímu odišiel striedať.
10:09
Rosandič mal priestor od modrej čiary. Posielal strieľanú prihrávku smerom na Pauloviča, ktorý puk tečoval, ale poslal ho mimo bránky.
09:43
importantMichal Chovan sa vysunul do nebezpečnej príležitosti po Nagyovej prihrávke. Puk si pred bránkoviskom nahodil na bekhend, no Treutle dokázal odolať.
09:02
Sukeľovi nadvihol hokejku jeden z nemeckých hokejistov a skončilo sa to ziskom puku na nemeckých hokejkách. Oba tímy striedajú.
08:01
Liška to skúsil vtipne, natlačil sa zozadu pred brankára a snažil sa Treutleho prekvapiť. Nemecký gólman mal pripravený svoj betón.
07:27
Bakošovi sa na prihrávku ukazoval Liška, naši aj zakombinovali, ale puk napokon skončil na nemeckých hokejkách.
06:45
Za našou bránkou pri zadnom mantineli zachytil puk Fehérváry a okamžite ho musel rozohrávať.
06:14
Streleckú príležitosť si na pravom krídle vypracoval Leonhard Pföderl, ktorý aj napokon zakončoval švihom, ale poslal to mimo bránky.
05:41
Šikovne to od modrej čiary nasmeroval Martin Chovan. Jeho zakončenie mierne tečoval Puliš a Treutle dokázal hokejkou vyraziť strelu.
05:11
Rosandič v rohu klziska neodzbrojil Geritta Fausera. Prišiel mu však na pomoc spoluhráč a získali sme puk.
04:38
Nebezpečne to teraz vymyslel Marc Michaelis, ktorý sa dostal do šance spomedzi kruhov, ale našťastie mieril vedľa.
04:25
Počas prechodu do útočného pásma si spolu nerozumeli Chovan s Paulovičom a bolo z toho postavenie mimo hry.
04:02
importantNoebels sa nasťahoval spoločne s Höfflinom pred našu bránku. Höfflin trafil puk zo vzduchu smerom do bránky a bol z toho gól, ktorý však kvôli hre vysokou hokejkou uznaný nie je.
03:42
Za nemeckou bránkou už stojí s pukom nemecký obranca a hľadá čerstvé sily. V úvode stretnutia sa prerušuje málo.
03:17
Šikovný puk prenechal Pföderl Loiblovi medzi kruhmi. Ešteže sme tam mali nášho hráča, ktorý puk bezpečne poslal preč spomedzi kruhov.
02:38
Slovenskí hokejisti museli bojovať o puk v obrannom pásme. Napokon sa Bucovi so Svitanom podarilo získať puk a dostali sme ho aspoň do strednej tretiny.
01:43
Cingeľ naháňal rozohrávku nemeckých hokejistov, ktorí sa snažia nájsť prihrávkové prieniky. S pukom za bránkou je Krupp, ktorý čaká na čerstvých spoluhráčov.
01:06
Sersen zahnal v obrannom pásme svojich spoluhráčov. Puk sa dostal na modrú čiaru k Jonasovi Mullerovi, ktorý zakončoval, ale jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.
00:17
Od modrej čiary nepríjemne pálil Schopper. Jeho tvrdá koncovka smerovala vedľa brány.
00:12
Naši hokejisti smerovali do útočného pásma, no počas prieniku cez útočnú modrú čiaru sme si nerozumeli a je z toho postavenie mimo hry.
00:01
Dozneli nám hymny oboch krajín, čoskoro budeme svedkami úvodného buly.
Na ľadovej ploche už máme nemecký tím odetý v čiernych dresoch. Slovensko nastupuje na zápas v bielych dresoch. Čakajú nás hymny oboch krajín.

Nemecko: Treutle (Strahlmeier) – Daschner, Schopper, Nowak (A), Müller, Bittner, Krupp, Weber, Wagner – Pföderl, Loibl, Bergmann – Elsner, Noebels (A), Höfflin – Bokk, Michaelis, Tuomie – Ziegler, Fauser (C), Kurth

Slovensko: Košarišťan (Godla) – Čajkovský, Ma. Chovan, Fehérváry, Sersen (A), Koch, Štajnoch, Rosandič, Grman – Puliš, Sukeľ, Tybor – Nagy (C), Mi. Chovan, Paulovič – Liška, Cingeľ, Bakoš (A) – Bondra, Buc, Svitana.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z tretieho prípravného zápasu slovenských hokejistov v záverečnej fáze prípravy pred MS v hokeji. Po zápase v Kaufbeurene Slovensko čaká druhé stretnutie s Nemeckom v Garmisch-Partenkichene so začiatkom o 20:00. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Slovenská reprezentácia po domácej prehre so Švédskom v Topoľčanoch absolvovala tréningový kemp v Piešťanoch už s mierne zmeneným kádrom pred zápasmi s Nemeckom. Naši hokejisti vo štvrtok vstúpili do stretnutia vynikajúco, už v prvej minúte potrestal zaváhanie nemeckého obrancu v rozohrávke Matúš Sukeľ. V druhej tretine však zverenci trénera Craiga Ramsayho herne poľavili a inkasovali dvakrát. V presilovke o dvoch hráčov sa presadil Stephan Daschner a víťazstvo domácim zabezpečil Marc Michaelis. Nemecko teda v Kaufbeurene zdolalo Slovensko 2:1.

Zostavy, v akých nastúpili tímy v poslednom zápase:

Nemecko: Niederberger – Daschner, Schopper, Nowak, J. Müller, Bittner, Krupp, Wissmann, Wagner – Pföderl, Loibl, Bergmann – Elsner, Noebels, Höfflin – Bokk, Michaelis, Tuomie – Ziegler, Fauser, Wohlgemuth – Kurth
Slovensko: J. Hudáček – Sersen, Čajkovský, Fehérváry, Martin Chovan, Koch, Štajnoch, Rosandič, Grman – Puliš, M. Sukeľ, Tybor – L. Nagy, Michal Chovan, M. Bakoš – D. Bondra, Kytnár, Svitana – Liška, Cingel, Paulovič

V druhom vzájomnom zápase budú určite chcieť naši chlapci proti Nemcom uspieť. Do bránky tréneri nasadia Andreja Košarišťana. V nasledujúcej príprave by sa mali pripojiť k tímu aj hráči z NHL. Účasť definitívne potvrdila trojica slovenských hokejistov, a to Andrej Sekera, Christián Jaroš a Tomáš Tatar. K tímu by sa zrejme mali pripojiť v ďalšom prípravnom bloku pred dvojzápasom s Rakúskom v Salzburgu a Inssbrucku 19. a 20. apríla.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu zo zápasu našej reprezentácie proti Nemecku a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti prehrali aj druhý prípravný zápas proti Nemecku