Nitra si udržala šancu na titul, vo štvrtom finále zvládla nájazdovú lotériu

Momentka zo zápasu Nitra - Banská Bystrica.
Momentka zo zápasu Nitra - Banská Bystrica. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|14. apr 2019 o 19:00

Nitrania ukončili málo vídanú sériu.

Tipsport liga 2018/2019 - play off, 4. finále

Nitra - Banská Bystrica 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 39. Čaládi (Hrušík), rozhod. sam. nájazd McCormack - 50. Zigo (Faille)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Snášel - Gajan, Šefčík, 3600 divákov (vypredané)

Samostatné nájazdy: Buček (NR) - nedal, Faille (BB) - premenil 0:1, Lantoši (NR) - nedal, Asselin (BB) - nedal, Kerbashian (NR) - premenil 1:1, Zigo (BB) - nedal, Fominych (NR) - nedal, Higgs (BB) - nedal, McCormack (NR) - premenil 2:1, Lunter - nedal, koniec 2:1

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda, Štefanka - Hrušík, M. Slovák, Fominych - Kerbashian, Šiška, Scheidl - Lantoši, Bortňák, Buček - Minárik, Čaládi, Pätoprstý

Banská Bystrica: S. Williams - Mihálik, Marshall, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - Bartánus, Higgs, M. Lunter - Lamper, A. Šťastný, Zigo - Koper, Češík, Matoušek - T. Surový

/stav série - 1:3/

NITRA. Hokejisti Nitry zdolali hráčov Banskej Bystrice 2:1 po samostatných nájazdoch vo štvrtom zápase finále play off slovenskej Tipsport ligy.

Nitrania znížili stav finálovej série na 1:3.

V zápase vysokej úrovne v riadnom hracom čase gól Nitry strelil v 39. minúte Erik Čaládi, za hostí vyrovnal v 50. minúte na 1:1 Tomáš Zigo.

Tipsport liga - 4. finále: Najlepšie momentky zo zápasu Nitra - Banská Bystrica: fotogaléria

16.4.2019

Dramatické predĺženie nerozhodlo, a tak prišli na rad nájazdy. Ten rozhodujúci premenil 27-ročný kanadský obranca Graeme McCormack. Brankára Banskej Bystrice Stephona Williamsa prekonal strelou pomedzi betóny.

Nitrania sa dočkali víťazstva nad Banskou Bystricou po sedemnástich prehrách v sérii.

Finálová séria bude pokračovať v utorok 16. apríla od 18:00 na ľade Banskej Bystrice. Domáci budú mať druhú možnosť na dovŕšenie majstrovského hetriku.

Hlasy po stretnutí

(zdroj: RTVS)

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Rozhodlo naše bojovné nastavenie podporené skvelým výkonom brankár Šimbocha. Dôležité bolo, že sme ustrážili Banskú Bystricu v ich presilovkách. Vďaka bojovnosti, obetavosti a chceniu sme víťazstvo nakoniec preklopili na našu stranu.

V sérii nám stále chýba premieňanie šancí v presilovkách, pokúsime sa to ešte zmeniť. Banskobystričania vlani proti Trenčínu tiež viedli 3:0 na zápasy a neskôr bolo aj 3:3, ale toto je iná séria a iné mužstvá a my sa pozeráme len po najbližší zápas."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Nepremieňali sme šance, mali sme aj presilovku piatich proti trom a nič sme z toho nevyťažili. Oproti sobote to boli diametrálne odlišné zápasy, lebo tímy zrazu nepremieňali šance. Ale také je play off, stáva sa to a ideme ďalej za svojím cieľom."

Online prenos - LIVE: Nitra - Banská Bystrica (hokej, Tipsport liga 2018/2019, play off, 4. finále)

Kaufland play-off Tipsport ligy Finále 2018/2019
14.04.2019 o 19:00
Nitra
2:1
(0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
71' minúta
B. Bystrica
Góly a asistencie: 39. Čaládi (Hrušík), rozh. náj. McCormack – 50. Zigo (Faille). Rozhodca: Peter Stano, Vladimír Snášel – Rastislav Gajan, Peter Šefčík – Rudolf Lauff. Diváci: 3600.
Nitra to napokon zvládla a po samostatných nájazdoch presúva sériu ešte naspäť do Banskej Bystrice. Dnešný duel bol viac než vyrovnaný. Vyhrať si zaslúžili obidva tímy, no stať sa tak nemôže. Nitra teda odvracia prvý mečbol. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra.
Samostatné nájazdy začínajú.
Počas desiatich minút predĺženia sme gól nevideli, a teda sa môžeme tešiť na nájazdovú lotériu.
70:00
Predĺženie sa skončilo.
69:59
importantTakmer Banská Bystrica rozhodla s klaksónom. To by však musel Southorn svoju delovku umiestniť lepšie.
69:23
Oddychový čas domácich.
69:22
Asselin mohol rozuzliť výsledok dnešného zápasu. Nepodarilo sa mu to, keď ho Šimboch výborne vychytal.
67:48
importantBuček sa z ničoho nič rútil sám na brankára Williamsa, ktorý ho fantastickým zákrokom dokázal vychytať.
67:13
Lamper dokázal vystreliť cez Šišku, no triafa len telo Šimbocha.
66:31
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marshall – 2 min., hrubosť).
66:31
Hra je prerušená po zákroku Šimbocha. Následne sa strhol pästný súboj medzi Raisom a Marshallom.
65:56
Grafika ukazuje, že sa už takmer 4 minúty hrá bez prerušenia.
64:55
Puk v týchto fázach hry lieta zo strany na stranu. Opäť sa hrá bez dlhšieho prerušenia hry.
63:54
Slovák vypálil z prvej spomedzi kruhov, no jeho zakončenie stroskotalo na Higgsovi. Ten je už na striedačke s poriadne boľavou grimasou.
63:11
Lantoši naberal rýchlosť, avšak puk dokázal poslať len vedľa hosťujúcej svätyne.
62:15
Marshall tesne, ale predsa vyšiel s pukom až za modrú čiaru, a preto je odpískaný ofsajd.
61:52
Aktuálne sekundy patria hráčom Nitry, ktorí sú natlačení v pásme súpera.
60:41
Bortňák skúšal prekvapiť súperovho brankára, no namieril len tesne vedľa.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Štvrtý finálový zápas svojho víťaza ešte nenašiel. Podarí sa Bystričanom streliť v predĺžení gól a vyhrajú 4:0 na zápasy? Alebo dokáže Nitra strhnúť výhru na svoju stranu, a tak odvrátia prvý mečbol? To sa dozvieme už o pár desiatok sekúnd.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:37
Buček sa snažil prekonať Williamsa spoza obrancu, no triafa len brankárov betón.
59:10
Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie pred bránku Banskej Bystrice.
58:20
Do konca riadneho hracieho času nám zostáva 100 sekúnd. Nitra si je vedomá, že musí skórovať či už v nasledujúcich sekundách, alebo v predĺžení.
56:47
Nitre sa však výraznejšie nepodarilo ohroziť bránku súpera, a tak je už počet mužov na ľadovej ploche vyrovnaný.
55:18
Kerbašian vystrelil z pravého krídla, no triafa len bočnú sieťku.
54:34
Vylúčenie v tíme HK Nitra (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Asselin.
53:11
Aktuálne môžeme sledovať veľké množstvo tvrdých osobných súbojov. Emócie pribúdajú priamoúmerne s časom.
52:22
50:00
Polovička záverečnej tretiny je už za nami. Uvidíme či spoznáme víťaza zápasu v riadnom hracom čase.
49:22
49:22
goalBanská Bystrica dala gól!
Gól strelil TOMÁŠ ZIGO, ktorý dosledoval celú situáciu, a tak mohol rýchlo zareagovať na vyrazený puk, ktorý bez problémov doklepol do bránky. Asistencia: Éric Faille.
49:02
Vylúčenie v tíme HK Nitra (McCormack – 2 min., podrazenie).
48:01
Po dlhšej dobre sa smerom dopredu vydali aj hostia, no veľa vody v útočnom pásme nenamútili.
46:30
Dnešné stretnutie sleduje 3600 divákov.
45:35
Nitra síce drží puk v pásme, avšak k výraznejšiemu ohrozeniu súperovej bránky, okrem Mezeiovej strely, neprišlo.
44:53
Branislav Mezei teraz vypálil nepríjemný projektil, ktorý aj s dávkou šťastia Williams pokrýva.
44:25
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., faul lakťom).
41:46
Nitra si vybojovali v krátkom časovom slede väčšie množstvo nebezpečnejších príležitostí, no ani jeden puk neskončil za chrbtom Williamsa.
41:01
Domáci majú početnú výhodu o 2 mužov, ktorú by mali využiť.
40:03
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Surový – 2 min., hákovanie).
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná tretina je úspešne za nami. Domácim sa v nej podarilo streliť gól, a teda sú bližšie k dnešnej výhre. Stále je však pred nami 20 minút, v ktorých sa budú hostia určite snažiť finálovú sériu ukončiť. Nikam neodchádzajte a dopozerajte finálové derby v našej prítomnosti.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:09
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marshall – 2 min., nebezpečná výstroj).
38:35
38:35
goalNitra dala gól!
Gól strelil ERIK ČALÁDI, ktorý aj s dávkou šťastia dokázal v nepríjemnej trme vrme prepasírovať puk do banskobystrickej bránky. Asistencia: Lukáš Hrušík.
38:07
McCormackova strela končí len v lapačke pozorného Williamsa.
36:50
Buček pálil z modrej, avšak vôbec nie presne. Nitra je však stále pri puku.
35:49
Kerbašian to napálil len do Scheidla a vďaka tomu sa hostia dokázali oslobodiť sa.
35:34
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., podrazenie).
35:00
Počet mužov na ľadovej ploche je už opäť vyrovnaný.
34:08
importantSelleck mohol otvoriť skóre zápasu po úniku, ktorý však tiesnený nedokázal premeniť.
33:27
Nitra je neustále v pásme súpera, no nie a nie prísť k nebezpečnejšiemu zakončeniu.
32:23
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Scheidl – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Southorn – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min. – sekanie).
31:54
V týchto fázach hry môžeme sledovať tvrdý hokej, keď si žiadnej z hráčov nič nedaruje.
30:14
30:14
importantHiggs mohol otvoriť skóre dnešného zápasu, no to by musel využiť trestné strieľanie.
30:14
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Sloboda – trestné strieľanie, držanie).
29:44
importantPekný obranný zákrok Marshalla, ktorý sa v hodine dvanástej hodil po prihrávky na Slováka. Nitriansky hráč by zakončoval do odkrytej bránky.
28:14
Kerbašian páli z väčšieho uhla. Brankár Williams radšej puk chytá.
28:02
Aktuálne sú pri hre 4 na 4 aktívnejší hráči Nitry.
27:41
Šiška vybojoval puk za bránkou a následne sa ho lišiacky snažil usmerniť do bránky, avšak neúspešne.
26:51
Bortňák nakorčuľoval po pravom krídle, kde sa dostal k nebezpečnému zakončeniu. To skončilo len na betóne Williamsa.
26:34
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Korím – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Matoušek – 2 min., hrubosť).
26:34
Z ničoho nič sa pred striedačkou Banskej Bystrice strhla šarvátka. Napätie a emócie sa v dnešnom zápase dajú krájať.
25:29
Po nepresnosti v rozohrávke sa Banská Bystrica sama vyhnala až do vlastného pásma.
24:35
importantSouthorn sa výborne uvoľnil a následne chcel zmeniť stav dnešného zápasu. Proti bol však výborným zákrokom Šimboch.
24:09
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Minárik – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
23:55
Opäť ukázala grafika fakt, že sa hrá viac než dve minúty bez prerušenia.
23:00
Po dlhej dobe je na ľadovej ploche plný počet hráčov.
22:10
Viac ako polovička presilovej hry domáceho tímu je úspešne za nami. Momentálne sa hosťom podarilo oslobodiť sa, a teda získali cenné sekundy.
21:20
Češík takmer potrestal chybu v nitrianskej defenzíve. Puk napokon končí na ochrannej sieti.
20:59
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Zigo – 2 min., hrubosť).
20:42
Versteeg je už na ľadovej ploche, a tak početná výhoda o 2 mužov nebola využitá.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina je úspešne za nami. Gól sme v nej síce nevideli, no hostia pôjdu do prostrednej časti s výhodou o 2 mužov. Aktívnejšie sa javili práve hostia, no šance si vybojovali aj Nitrania. Všetko je stále otvorené, a preto sa máme rozhodne ešte na čo tešiť.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
importantZáverečné sekundy boli viac než dramatické. Asselin nedokázal usmerniť puk do prázdnej bránky. Po následnej dorážke Banskej Bystrice, ktorá však prišla až po klaksóne, sa strhla na ľadovej ploche menšia potýčka.
19:29
K prvému vážnejšiemu zakončeniu sa odhodlal Marshall, no nedokázal prepáliť puk až do bránky.
19:16
Vylúčenie v tíme HK Nitra (McCormack – 2 min., hákovanie).
18:41
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
18:30
Opäť sa hrá už viac ako 2 minúty pred prerušenia. Stalo sa to už niekoľkýkrát v dnešnom zápase.
17:14
Éric Faille to vyskúšal spoza obrancu, no zámorskému hokejistovi sa nepodarilo prekonať nitrianskeho brankára.
16:27
Menšia potýčka medzi aktérmi dnešného zápasu. Uvidíme či to hlavní arbitri potrestajú nejakým vylúčením.
15:16
Snaha o rýchle presunutie do útočného pásma je neúspešná. Zakázané uvoľnenie a hra sa presunie pred bránku Banskej Bystrice.
14:51
Lamper po rýchlom prechode do útočného pásma zakončuje len mierne vedľa.
14:22
Morrison to vyskúšal od modrej, avšak puk z jeho hokejky končí len na zadnom mantinely.
13:23
Domáci síce sú natlačení v pásme súpera, ale k priamemu ohrozeniu sa stále nedostali.
12:18
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Higgs – 2 min., sekanie).
11:55
Zo strednej vzdialenosti vy skúšal Kerbašian, no puk skončil len na betóne Williamsa.
11:14
importantTrma vrma pred bránkou Banskej Bystrice. Čaládi pri snahe o zakončenie spoza bránky neuspel a dokonca bránku posunul.
10:00
Polovička prvej tretiny je úspešne za nami. Úvodný tlak Banskej Bystrice mierne pominul.
08:26
Po zakázanom uvoľnení sa konečne hra prerušila. Vhadzovať sa bude pred bránkou hostí.
07:19
importantLamper sa dostal do dobrej pozície, kde zakončoval z otočky. Stroskotal na brankárovom betóne.
07:00
Televízna grafika nám ukázala zaujímavú štatistiku. Hra sa neprerušila už viac ako 3,5 minúty.
04:13
Úvod zápasu patrí jednoznačne Banskej Bystrici, ktorá väčšinu času trávi s pásme súpera.
02:23
Zasahovať musel aj Williams. Ten si pripísal prvý a zároveň veľmi dobrý zákrok proti Scheidlovému zakončeniu.
01:50
Fominykh sa snažil zakončiť cez jedného z obrancov, ktorého však nedokázal prestreliť.
01:09
Selleck bol síce tiesnený, avšak aj napriek tomu dokázal zakončiť.
00:59
Prvé vhadzovanie bude pred bránkou Nitry, kde domáci brankár musel zasahovať.
00:01

HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Rais, Versteeg, Sloboda, Štefanka – Fominykh, Slovák, Hrušík – Scheidl, Šiška, Kerbašian – Buček, Bortňák, Lantoši – Pätoprstý, Čaládi, Minárik

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Marshall, Mihalik, Southorn, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Surový – Selleck, Faille, Asselin – Lunter, Higgs, Bartánus – Zigo, Šťastný, Lamper – Matoušek, Češík, Koper

Rozhodca: Peter Stano, Vladimír Snášel – Rastislav Gajan, Peter Šefčík – Rudolf Lauff.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo 4. zápasu finálovej série Tipsport ligy. Dnes sa možno hrá posledný zápas, preto že Banská Bystrica vyhráva prekvapivo 3:0 na zápasy. Nitra sa však na domácom štadióne bude snažiť o odvrátenie prvého mečbalu.

V Banskej Bystrici sa odohrali dva vyrovnané zápasy, keď v prvom finálovom meraní síl vyhrali Barani až po predĺžení 3:2. Ďalší deň vyhrali v riadnom hracom čase, a to 3:1. Vo včerajšom prvom zápase na nitrianskom štadióne vyhrala tentokrát Banská Bystrica s prehľadom 3:7, čo má za následok tri finálové mečboly.

Najproduktívnejším hráčom doterajších zápasov playoff je Samuel Buček, ktorý rozdelil svojich 14 bodov do pomeru 4:3. O bod menej má banskobystrický Éric Faille. K 4 gólom pridal 9 prihrávok. Treba však podotknúť, že Nitra hrala v playoff o 2 zápasy viac, a preto je pochopiteľne lepšie bodujúcim hráčom hokejista z Nitry.

Stávkové kancelárie vyrovnali misky váh viac než dosť. Rozdiel medzi kurzami je do jednej desatiny, teda 2,3 na Nitru, respektíve 2,4 na Bansku Bystricu. Dnešný zápas bude však úplné iný ako tri predošlé, pretože Nitre ide o záchranu finálovej série a na opačnej strane Banská Bystrica bude chcieť držať trofej v náručí. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra si udržala šancu na titul, vo štvrtom finále zvládla nájazdovú lotériu