Keňan Cherono a Etiópčanka Degefová sa stali víťazmi maratónu v Bostone

Lawrence Cherono (vľavo) v cieli Bostonského maratónu 2019.
Lawrence Cherono (vľavo) v cieli Bostonského maratónu 2019. (Autor: Winslow Townson TASR/AP)
SITA|15. apr 2019 o 19:14

Súboj o prvenstvo v mužskej kategórii bol mimoriadne vyrovnaný.

BOSTON. Kenský vytrvalec Lawrence Cherono sa stal víťazom 123. ročníka maratónu v americkom Bostone, keď triumfoval časom 2:07:57 h. Skúsený tridsiatnik mal najlepšie nohy vo vyrovnanom finiši.

Na cieľovej rovinke zdolal Etiópčana Lelisu Desisu o dve sekundy a tretieho krajana Kennetha Kipkemoia o deväť sekúnd. V elitnej desiatke mužskej kategórie sa objavilo až sedem zástupcov Kene.

Medzi ženami zvíťazila 28-ročná Etiópčanka Worknesh Degefová, ktorá sa odpútala od súperiek približne po desiatich kilometroch a zvyšok trate absolvovala osamotená.

Do cieľa dobehla v čase 2:23:31 h a dosiahla prvé veľké víťazstvo maratónskej kariéry. Druhá finišovala Keňanka Edna Kiplagatová s odstupom 42 sekúnd a tretia bola domáca Američanka Jordan Hasayová s vyše dvojminútovým mankom.

3.Jordan HasayováUSA+2:09 min

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Keňan Cherono a Etiópčanka Degefová sa stali víťazmi maratónu v Bostone