Slovenský brankár Samuel Hlavaj. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|18. apr 2019 o 15:30

Zápas ponúkol deväť gólov.

MS v hokeji do 18 rokov 2019 - skupina B

Rusko - Slovensko 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

Góly: 5. Nikolajev, 13. Amirov (z tr. strieľania), 17. Gricjuk (Spiridonov), 24. Grošev, 41. Gricjuk (Spiridonov), 60. Chusnutdinov - 9. Čajkovič (Turanský, Sojka), 32. Chromiak (Lašák, Mudrák), 54. Čajkovič (Turanský, Lavička)

Rozhodovali: Brannare (Fín.), Campbell (Kan.) - Bowles (USA), Wyonzek (Kan.), vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Guščin (Rus.) 10 min osobný trest za narazenie na mantinel, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 423 divákov

Rusko: Skotnikov - Rogov, Kirpičnikov, Burenov, Čisťakov, Vaščenko, Sedov, Bryzgalov - Gricjuk, Spiridonov, Činachov - Amirov, Nikolajev, Podkolzin - Šešin, Chusnutdinov, Guščin - Mingachov, Grošev

Slovensko: Hlavaj - Turan, Golian, Lavička, Kňažko, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč - Mrázik, Jelluš, Škvarek - Turanský, Sojka, Čajkovič - Chromiak, Haščák, Lašák - Krajč, Eliáš, Valigura

ÖRNSKÖLDSVIK. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov vstúpili do svetového šampionátu tejto vekovej kategórie vo Švédsku prehrou.

Vo štvrtkovom zápase B-skupiny podľahli Rusku 3:6.

Zverenci Viliama Čacha dosiahli všetky tri góly v presilových hrách, dva z nich strelil Maxim Čajkovič.

Ďalším súperom Slovákov budú v piatok od 15.30 hráči USA, neskôr si zahrajú aj proti Švédom a Lotyšom.

Hlasy po stretnutí

(zdroj: SZĽH)

Viliam Čacho, tréner Slovenska: "Zlyhali sme v prvej tretine, robili sme v obrane obrovské chyby, keď sme mali sami puk. Postupne sme sa zlepšovali, ale ak chceme byť úspešní, nesmieme robiť takéto chyby. Mali sme aj šance na skorigovanie, ale nevyužili sme ich a súper nás potrestal."

Maxim Čajkovič, autor dvoch gólov a najlepší hráč Slovenska: "Nezačali sme dobre, po individuálnej chybe sme prišli o puk a dostali sme rýchly gól. V druhej tretine sme začali hrať dobre a máme na čom stavať, ale musíme si dať pozor na chyby."

František Gajdoš, obranca Slovenska: "Myslím si, že sme hrali dobre, ale v úvode sme dostali tri hlúpe góly po vlastných chybách. Postupne sme sa zlepšovali, ale chyby nás ťahali dole. Proti takémuto silnému tímu je to veľmi náročné. V piatok nás čakajú Američania, podľa mňa sú ešte ťažší súper, takže musíme hrať lepšie."

Online prenos - Live: Slovensko - Rusko (MS v hokeji do 18 rokov 2019, hokej, B-skupina, Örnsköldsvik)

Majstrovstvá sveta U18 Skupina B 2018/2019
18.04.2019 o 15:30
Rusko
6:3
(3:1, 1:1, 2:1)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 5. Nikolajev, 13. Amirov (t.s.), 17. Gricjuk (Spiridonov, Rogov), 24. Grošev, 41. Gricjuk (Činachov, Spiridonov), 60. Chusnutdinov – 9. Sojka (Čajkovič, Turanský), 32. Chromiak (Mudrák, Lašák), 54. Čajkovič (Turanský). Rozhodca: Brannare, Campbell – Bowles, Wyonzek.
Tretia tretina priniesla tri góly. Najprv sme hneď v úvode tejto dvadsaťminútovky videli zásah od Gricjuka. Našim sa podarilo znížiť počas presilovky v 54. minúte. Konečný stav 6:3 a víťazstvo Rusov však stanovil v záverečnej minúte gólom do prázdnej bránky Chusnutdinov.

Ďakujeme za pozornosť.
59:46
Rusi držia puk ďaleko od svojej bránky a kontrolujú záver stretnutia.
59:22
goalRusko dalo gól!
Rusko definitívne pečatí svoj triumf nad Slovenskom. Do pásma vykorčuľoval po pravom krídle MARAT CHUSNUTDINOV, ktorý najprv napálil do nášho hráča, potom sa však z rohu klziska pretlačil pred bránku a skóroval.
Bez asistencie.
58:58
Rusom sa podarilo vyhodiť puk po buly hneď z obranného pásma, netrafili však bránu, a tak je to zakázané uvoľnenie.
58:53
importantBrankár Hlavaj ide na striedačku, náš tím si zahrá powerplay so šesticou hráčov.
58:53
importantOddychový čas pre Slovensko! Viliam Čacho niečo možno ešte vymyslí.
58:48
Sojka nastrelil puk do útočného pásma. Korčuľoval za ním Čajkovič, ale už ho mal pod lapačkou Skotnikov.
58:17
Po ľavom krídle vysunul Sojka Turanského, ktorý zaviezol puk do pásma, ale na ľavom kruhu už oň prišiel.
57:55
Elegantnú prihrávku chcel vymyslieť Mrázik, jeho prenechanie puku medzi kruhmi však skončilo iba na ruských hokejkách.
57:29
Prihrávkou pred bránku našiel Gricjuk Spiridonova, ktorý sa pohyboval medzi kruhmi. Vystreliť však už nedokázal.
56:58
Našim hráčom sa podarilo zvíťaziť na buly a vyhodiť puk preč cez všetky čiary.
56:50
Na pravý kruh nabíjal Čisťakov Podkolzinovi, ktorý vypálil spoza pravého kruhu, no mierilo to len priamo do Hlavaja.
56:16
Pred malou chvíľou sa začala ruská skrátená presilovka. Mladí Rusi majú puk v obrannom pásme a rozbiehajú útok.
55:33
Strelou spoza pravého kruhu to skúšal Simon Jellúš. Jeho zakončenie smerovalo priamo na Skotnikova.
55:06
Matúšovi Lavičkovi ušiel puk na modrej čiare a následne už fauloval. Dostáva dve minúty za podrazenie.
54:31
Spoza ľavébho kruhu nepríjemne pálil Dmitrij Šešin. Jeho zakončenie ale smerovalo vedľa bránky.
53:49
Nepríjemne sa zrazili dvaja ruskí hráči Nikolajev a Podkolzin. Vyzerajú byť otrasení, sami sa na ľade pohybom nepochopili.
53:20
53:20
goalSlovensko dalo gól!
Výborne, naši chlapci využili presilovku a ešte sa môžu pokúsiť o strelenie ďalších gólov. Turanský nabil medzi kruhy MAXIMOVI ČAJKOVIČOVI, ktorý podobne ako pri prvom góle nechytateľnou bombou prekonal Skotnikova.
Asistencie: Artur Turanský, Samuel Knažko.
52:38
Ako víchor prefrčal po pravom krídle Maxim Čajkovič, ktorému sa úspešne podarilo získať útočné pásmo.
52:14
Po prihrávke pálil z pravého kruhu Jozef Haščák. Jeho tvrdá strela príklepom ale smerovala iba ponad bránu.
51:32
Slovensko bude hrať presilovku a môže ešte zdramatizovať zápas. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Jegor Spiridonov.
51:13
Od modrej čiary nahadzoval puk na bránku Nikolaj Burenov. Jeho pokus bol zblokovaný.
50:35
Možnosť na hybridný icing chceli využiť naši hráči. Dominik Sojka sa však rozbehol neskoro a bolo z toho jasné zakázané uvoľnenie.
49:31
Do útočného pásma z pravého kruhu nahodil puk Mudrák. Následne si musel dávať pozor na zakončenie súpera Hlavaj, ktorý však strelu Podkolzina zachytil do lapačky.
48:50
Od modrej čiary to jednoduchou strelou skúsil Oliver Turan. Jeho strelecké zakončenie smerovalo priamo na Skotnikova, ktorý predviedol istý zákrok.
48:24
Spoza pravého kruhu sa rozhodol strieľať Dominik Sojka. Jeho strelecký pokus smeroval mimo bránky.
47:43
Čajkovičovi nevyšla prihrávka v útočnom pásme na Sojku, no aj tak sa náš tím dokázal istý čas udržať v tretine.
47:01
Naši hráči nechali trochu viac priestoru Maratovi Chusnutdinovi, ktorý sa dostal k strele z ľavého kruhu, avšak mieril to iba do hokejky nášho hráča.
46:31
V rohu klziska zabrzdil prudko Kirpičnikov a trochu pohybom oklamal Čajkoviča, ktorý korčuľoval za pukom.
46:03
Ruskí hokejisti si nerozumeli počas prechodu do útočného pásma a dopustili sa ofsajdu. Po reklamnej prestávke uvidíme vhadzovanie v strednom pásme.
45:30
Útok po pravom krídle viedol Martin Chromiak, ktorý sa dostal do streleckého zakončenia z pravého kruhu a Skotnikov reagoval zákrokom.
44:58
Brankár Hlavaj veľa toho nevidel po strele Nikolaja Burenova. Letela síce vedľa, no mohla aspoň postrašiť nášho gólmana, keďže bola neviditeľná.
44:31
Spomedzi kruhov preveril gólmana Skotnikova Maxim Čajkovič, ktorého zakončenie skončilo v lapačke ruského brankára.
44:10
Do útočného pásma prenikal po ľavom krídle Marat Chhusnutdinov, bol však vytlačený do rohu klziska a k zakončeniu sa nedostal.
43:27
Spomedzi kruhov sa na opačnej strane klziska prepracoval do zakončenia Iľja Nikolajev, ale mieril to iba vedľa bránky.
43:03
Spomedzi kruhov to mieril na bránku Simon Jellúš, ale napálil to iba do protihráča a strela následne smerovala na ochrannú sieť.
42:43
Obranca Ivan Rogov sa zastavil s pukom za vlastnou bránkou a počkal na čerstvé sily zo striedačky.
42:11
Valigura zo stredného pásma nahodil puk do útočnej tretiny, v ktorej však boli v prevahe ruskí hráči.
41:44
K strele z pravého kruhu sa takmer dostal Dmitrij Šešin, ktorý však iba napriahol a následne výrazne zľuftoval a puk netrafil.
40:44
Rusi začali druhú tretinu aktívnejšie. Ďalšiu príležitosť na hokejke mal Vasili Podkolzin, ale z pravého kruhu trafil iba nášho hráča.
40:16
40:16
Zborná strieľa hneď v úvode tretej tretiny už piaty gól. Činachov zo stredného pásma posunul puk na ľavé krídlo ARSENIJOVI GRICJUKOVI, ktorý si blafákom vychutnal Hlavaja.
Asistencie: Jegor Činachov, Jegor Spiridonov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry bola na góly menej úrodná. Najprv v 24. minúte zvýšil Grošev a v priebehu 32. minúty stanovil aktuálny výsledok Chromiak. Naši chlapci ešte stále sú na dosah, cieľ je teda jasný, čo najrýchlejšie streliť kontaktný gól.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:28
Krížnou prihrávkou hľadal Haščák medzi kruhmi Chromiaka. Títo dvaja naši hráči si však nerozumeli a nebola z toho strela na bránku.
38:45
Rusi boli vykázaní z útočného pásma po tom, čo jeden z ich útočníkov ostal v bránkovisku a hlavný rozhodca hru prerušil.
38:18
importantMaxim Čajkovič využil a ukázal svoju rýchlosť po pravom krídle. Prekorčuľoval až pred Skotnikova a zakončil. Ruský brankár bol pripravený.
37:57
Naši hráči majú momentálne dobrý herný úsek a čas trávia v útočnom pásme. Opäť od modrej pálil obranca Turan, ale znovu bol nepresný.
37:38
Nepríjemné zakončenie z hokejky Olivera Turana brankár Skotnikov poriadne nevidel, puk letel na zadný mantinel.
37:14
Zo stredného pásma odohral Eliáš puk len do útočnej tretiny a naši hráči išli prstrediať.
36:29
Ruskí hokejisti si nerozumeli počas prechodu do útočného pásma. Bolo z toho postavenie mimo hry.
35:56
Po dlhšej dobe dokázali naši hokejisti dostať puk von do útočného pásma. Iba však nahodili a odišli striedať.
35:25
Pred bránku sa šikovne dostal Dmitrij Šešin, ktorý zakončoval spomedzi kruhov, ale bránku prestrelil.
34:45
K strele spomedzi kruhov sa nedostal už Burenov, ktorému prenechával puk Podkolzin. Zozadu ho dobre bránil náš hráč.
34:20
Puk sa nepodarilo vyhodiť Turanovi a ihneď sa ho zmocnili ruskí korčuliari, ktorí sú opäť nasťahovaní v útočnom pásme.
33:42
Ruskí hokejisti v tejto chvíli jednoznačne diktujú tempo hry a zovierajú našu brániacu päticu v našom obrannom pásme.
33:07
V nebezpečnej príležitosti bol teraz aj Marat Chusnutdinov, ktorý sa dostal do dorážky, ale Hlavaj dokázal znovu dobre zakročiť.
32:44
Šikovnú prihrávku vymyslel od pravej žrde Amirov, ktorý prehodil popred bránkovisko na Podkolzina. Jeho zakončenie Hlavaj dokázal zneškodniť.
32:11
Jednoduchá strela od modrej čiary v podaní Ivana Rogova smerovala priamo do pripravenej Hlavajovej lapačky.
31:50
31:50
Výborne, naši chlapci využili presilovku a znižujú ruské vedenie. Mudrákovu strelu od modrej ešte ruskí hokejisti zblokovali, k dorážke sa však dostal MARTIN CHROMIAK a zakončil do odkrytej časti brány.
Asistencie: Ján Lašák, Dávid Mudrák.
31:37
Náš tím pod vedením trénera Čacha bude hrať presilovku. Dve minúty za hákovanie dostáva Nikita Sedov.
31:09
Ruskí hokejisti si nerozumeli v rozohrávke a dopúšťajú sa zakázaného uvoľnenia.
30:28
Do útočného pásma korčuľoval za pukom Spiridonov, presnú prihrávku od Gricjuka napokon nedostal, a tak nemohli Rusi zakončiť.
29:26
V útočnom pásme manévroval s pukom Podkolzin a posunul puk na obrancov. Rusi sa nasťahovali pred Hlavaja a rozbehli menší kolotoč.
28:46
Slovenským hokejistom sa podarilo posunúť puk do útočnej tretiny, tam si ho však prevzali už ruskí obrancovia.
28:01
Do rýchelho prieniku po ľavom krídle sa dostal Jegor Činakov, ktorý aj z kruhu zakončil. Strela bola zblokovaná a mierila na ochrannú sieť.
27:28
Ďalšiu strelu po prihrávke spomedzi kruhov predviedol Adrián Valigura. Mierilo to však iba na zadný mantinel.
26:50
Spomedzi kruhov sa k streleckej možnosti dostal Čajkovič. jeho zakončenie smerovalo mimo bránky a medzitým sú už Rusi v pätici.
26:03
Našim mladíkom sa ešte podarilo dostať sa do útočného pásma. Delovkou príklepom to z ľavého kruhu vyskúšal Turan, ale napálil to len do obetavého ruského hráča.
25:32
importantAj v oslabení o dvoch hráčov dokázal šikovne uniknúť Dmitrij Šešin, ktorý prekorčuľoval cez stredné pásmo, prehodil si pred bránkou puk na bekhend a zakončil len do Hlavaja.
25:11
Zakončenie z hokejky Samuela Kňažka bolo tečované a puk skončil na ochrannej sieti. Rusi zatiaľ odolávajú dvojnásobnej presilovke našich hráčov.
24:39
Presne minútu a 23 sekúnd bude hrať zborná dvojnásobné oslabenie. Rodion Amirov je vylúčený na dve minúty za hákovanie.
24:03
Presilovku bude hrať slovenský tím. Jegor Spiridonov dostáva dve minúty za hákovanie.
23:56
23:56
Rusi pridávajú ďalší gól aj v druhej tretine. MAXIM GROŠEV sa z rohu klziska natlačil pred bránku a zakončil popri Hlavajovej vyrážačke.
23:10
importantDo útočného pásma prenikol Chusnutdinov, ktorý sa dostal pred bránkovisko, posunul zadovkou na Vašenka a jeho strela smerovala tesne vedľa brány.
22:47
Krížnu prihrávku si spracoval za ľavým kruhom Rodion Amirov. Jeho zakončenie dostatočne preverilo Samuela Hlavaja.
22:14
Nepríjemne spoza pravého kruhu mieril aj Jegor Činakov. Jeho strela smerovala na Hlavajovo rameno a následne mu spadla do lapačky.
21:49
Z ľavého kruhu to strelou skúšal Arsenij Gricjuk. Zakončenie smerovalo vedľa, Rusi sa udržali v útočnom pásme.
21:31
Presilovku si zahrajú znovu ruskí hokejisti. Dve minúty za seknutie dostáva obranca Andrej Golian.
20:44
Rusi ešte využili skrátenú presilovku z prvej tretiny na to, aby sa dostali do tempa. Zvierali našich hráčov v pásme a napokon sa naši dopustili icingu.
20:05
Hneď v úvode predviedol svoju rýchlu lapačku Samuel Hlavaj. Musel zachytiť krížnu strelu z ľavého kruhu od Arseniho Gricjuka.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina bola dynamická a videli sme vcelku vyrovnanú hru, i keď stav napovedá čosi iné. Na gól Nikolajeva dokázal odpovedať Čajkovič, potom však premenil nájazd Amirov a v 17. minúte skóroval na aktuálnych 3:1 Gricjuk.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
Až teraz sa našim hráčom podarilo oslobodiť, puk rozohrával brankár Skotnikov.
19:13
Nahodenie od modrej čiary z hokejky Čisťakova dorážal ešte spred bránky Nikolajev, ale neuspel. Rusi sú s pukom stále na hokejkách.
18:54
importantIvan Rogov asi na trikrát zakončoval a dorážal spred Hlavaja. Náš brankár bol pozorný a dokázal puk pokryť.
18:22
Rusko bude hrať ďalšiu presilovku. Dve minúty za podrazenie dostáva Matúš Hlaváč.
17:58
Krížna prihrávka na Chromiaka v útočnom pásme neprešla, puk bol tečovaný a skončil v hľadisku.
17:37
Turan vysunul dopredu Jána Lašáka, ktorý prekorčuľoval do útočného pásma, bol však vytlačený do rohu klziska.
16:51
16:51
Rusko bleskurýchlo využíva presilovú hru a zvyšuje náskok. Puk po buly nezachytil Lavička, dostal sa k nemu na ľavom kruhu ARSENIJ GRICJUK, prekorčuľoval pred bránku a bekhendom pekne zavesil.
Asistencie: Jegor Spiridonov, Ivan Rogov.
16:46
Prvé vylúčenie na slovenskej strane. Dve minúty za držanie dostáva Oliver Turan.
16:30
Šikovná prihrávka Jegora Spiridonova smerovala popred naše bránkovisko a len sme si vydýchli, keďže nikto z ruských hráčov nezakončoval.
16:09
Nebezpečne prenikal popred bránku Iľja Nikolajev. V poslednej chvíli mu napokon puk ušiel a nemohol zakončiť.
15:55
Puk prenikol na hráčsku lavicu Ruska a nasleduje reklamná prestávka.
15:07
Zdalo sa, že sa Chusnutdinov zbavil Andreja Goliana, ale náš obranca šiel znovu do súboja a nedovolil ruskému útočníkovi zakončiť.
14:32
Turanský bol pri mantineli zbavený puku. Zmocnili sa ho ruskí hokejisti, ktorí šli vo väčšom počte prestriedať.
14:03
Prihrávka na modrú čiaru od Sojku smerom na Matúša Lavičku bola presná, Lavička následne strieľal , ale mimo bránky.
13:39
Krajč inkasoval tvrdý hit pri mantineli a vyzeral byť po zákroku dosť otrasený. Hlavní arbitri sa ešte medzi sebou radia, či nepošlú na trestnú lavicu ruského hráča.
13:11
Mladým slovenským hokejistom sa však nedarí v tejto početnej prevahe. Za bránkou je momentálne s pukom na hokejke František Gajdoš.
12:49
Do útočného pásma prenikol po pravom krídle Oliver Turan. Zabrzdil a posunul puk Škvarekovi. Naši hráči ešte majú k dispozícii presilovku o jedného hráča.
12:17
12:17
Rusko sa znovu dostáva do vedenia. Samostatný nájazd jednoduchým spôsobom premenil RODION AMIROV. Vymiešal si Hlavaja a popri betóne zakončil k pravej žrdi.
12:17
importantHlavný rozhodca za hákovanie na Jegora Spiridonova nariaďuje trestné strieľanie!
11:48
importantZ trestnej lavice naskočil na ľad Alexander Kirpičnikov a spracoval si prienikovú prihrávku. Korčuľoval sám na bránku, ale zakončil iba do rýchleho Hlavajovho betónu.
11:24
Rusi budú hrať len v trojici. Vylúčený je už aj Danil Gušin, ktorý dostáva 2+10 minút za vrazenie na mantinel. Kratučká presilovka o dvoch hráčov pre náš tím.
10:46
Naši sa nasťahovali už do útočného pásma a rozbehli kolotoč. Pred bránku sa snažil natlačiť Simon Jellúš, obrancovia ho však ďaleko nepustili a vyhodili puk.
10:02
Úvod presilovej hry našim hokejistom nevychádza, Rusom sa podarilo bezpečne vyhodiť puk cez všetky čiary.
09:42
Ďalšie vylúčenie na strane Ruska. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Alexander Kirpičnikov.
09:13
Do útočného pásma prudko vnikol Amirov. Stíhal ho však Turan a podarilo sa mu vytlačiť ruského útočníka do rohu klziska.
08:39
08:39
Slovenskí hokejisti využívajú presilovú hru a vyrovnávajú stav stretnutia. Turanský krížnou prihrávkou od mantinelu našiel za ľavým kruhom Čajkoviča, ktorého parádnu strelu tečoval DOMINIK SOJKA.
Asistencie: Maxim Čajkovič, Artur Turanský.
08:13
Turanský prišiel o puk v útočnom pásme a šancu v oslabení mali Rusi. K zakončeniu z ľavého kruhu sa dostal Gušin, ale nestrieľal presne.
07:59
Prvá presilovka pre Slovensko. Dve minúty za hákovanie dostáva útočník Dmitrij Šešin.
07:11
Jednoduché nahodenie zo stredného pásma z hokejky Alexandra Kirpičnikova si Hlavaj postrážil a vytesnil puk do rohu klziska.
06:08
Rusi sa ihneď rýchlym útokom dostali do útočného pásma a bekhhendovou strelou z pravého kruhu to skúšal Mingačjov. Jeho zakončenie Hlavaj vytesnil.
05:58
Ruskí hokejisti sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa teda bude pred bránkou gólmana Vsevoloda Skotnikova.
05:28
Nastrelili sme puk zo stredného pásma smerom do útočnej tretiny. Už majú naši hokejisti puk v útočnom pásme.
04:43
Prihrávku sa v útočnom pásme nepodarilo zachytiť Dmitrijovi Šešinovi, ktorý síce vkorčuľoval do pásma, ale puku sa nezmocnil.
04:14
04:14
Zborná sa dostáva do vedenia v stretnutí. Zle vystrelený puk sa nebezpečne od zadného mantinelu odrazil pred bránku, kde bol pripravený IĽJA NIKOLAJEV a dorážkou spred bránkoviska otvoril skóre.
03:54
Pozor si musel dávať náš gólman Hlavaj po rýchlom protiútoku z dielne Arseniho Gricjuka. Zakončenie zachytil Hlavaj lapačkou.
03:28
Medzi kruhmi si prihrávku spracoval Arsenij Gricjuk, no streleckú pozíciu si nevytvoril. Slovenskí hokejisti sa dostali k puku a potiahli ho do útočného pásma.
02:33
Jemné nahodenie na bránku z hokejky Takira Mingačjova smerovalo iba na Hlavajovu hokejku. Náš gólman nemal problémy s eliminovaním tejto strely.
01:57
Nahodený puk od modrej čiary z hokejky Nikitu Vašenka smeroval iba vedľa brány a slovenskí hokejisti na nejaký čas získali puk.
01:35
Prvé prerušenie hry od začiatku zápasu. Píska sa zakázané uvoľnenie na strane Slovenska.
01:12
Po ľavom krídle prešiel dopredu Dominik Sojka, ktorý nahadzoval puk spoza ľavého kruhu na gólmana Skotnikova, ktorý ihneď rozohrával.
00:35
Od modrej čiary nepríjemne strieľal Nikolaj Burenov. Jeho zakončenie Hlavaj vytesnil betónom.
00:11
Ruskí hokejisti hneď od úvodu stretnutia nahodili puk do útočného pásma, ale pri zadnom mantineli ho zachytil náš obranca Turan.
00:01
Na ľadovej ploche už máme oba tímy. Ruskí hokejisti sa predvedú v červených dresoch a naši reprezentanti v bielych.

Rusko: Skotnikov (Askarov) – Rogov, Kirpičnikov, Burenov, Čistiakov, Vašenko, Sedov – Gricjuk, Spiridonov, Činakov – Amirov, Nikolajev, Podkolzin – Šešin, Kusnutdinov, Gušin – Bryzgalov, Mingačov, Grošev

Slovensko: Hlavaj (Kozel) – Turan, Golian, Lavička, Kňažko, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč – Mrázik, Jelluš, Škvarek – Turanský, Sojka, Čajkovič – Chromiak, Haščák, Lašák – Krajš, Eliáš, Valigura

Rozhodca: Brannare, Campbell – Bowles, Wyonzek.
Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z úvodného zápasu skupiny B na Majstrovstvách sveta do 18 rokov medzi Ruskom a Slovenskom. Stretnutie sa začína o 15:30 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Ruskí hokejisti na poslednom šampionáte na domácej pôde v roku 2018 neprešli do semifinále, keďže v štvrťfinále podľahli USA 1:5. Aj tohto roku sa ruský tím radí do širšieho okruhu favoritov medzi tradičných rivalov ako Kanada, USA či Fínsko.

Naši reprezentanti takisto prenikli medzi osem najlepších tímov na minuloročných MS, vo štvrťfinále nás vtedy vyradilo Švédsko po debakli 6:1. Zverenci trénera Viliama Čecha majú istý cieľ, ktorým bude postup medzi osem najlepších celkov. Slováci odohrali v príprave v apríli dva zápasy proti Česku, ktoré prehrali 5:1 a 6:2, následne sme podľahli Fínom jasne 0:5, ale v generálke na MS proti Švajčiarsku bol náš výber mladíkov úspešný a triumfoval 6:4.

Nominácia hráčov na MS U18 vo Švédsku:

Brankári: Samuel Hlavaj (Lincoln Stars, USHL), Šimon Latkóczy (Dukla Trenčín), Patrik Kozel (Vaasan Sport, Fín.)
Obrancovia: Michal Beňo (JYP Jyväskylä, Fín.), František Gajdoš (Sparta Praha, ČR), Andrej Golian (HC 07 Detva), Matúš Hlaváč (HC Olomouc, ČR), Samuel Kňažko (TPS Turku, Fín.), Matúš Lukáš Lavička (MHA Martin), Dávid Mudrák (TUTO Hockey, Fín.), Oliver Turan (Acadie-Bathurst Titan, QMJHL)
Útočníci: Maxim Čajkovič (Saint John Sea Dogs, QMJHL), Juraj Eliaš (EC Red Bull Salzburg, Rak.), Jozef Haščák (HK Dukla Trenčín), Martin Chromiak (HK Dukla Trenčín), Simon Jellúš (Lulea HF, Švéd.), Samuel Krajč (HK Dukla Trenčín/MHK Dubnica), Alex František Kupka (HC Slovan Bratislava), Ján Lašák (South Florida Hockey Academy, USA), Michal Mrázik (Rögle BK, Švéd.), Dominik Sojka (HC '05 Banská Bystrica), Lukáš Škvarek (Springfield Jr. Pics, USPHL), Artur Turanský (Selects Hockey Academy, USA), Adrián Valigura (HK ŠKP Poprad)

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci prehrali prvý zápas na majstrovstvách sveta, nestačili na Rusov