Slavia strelila v Londýne domácej Chelsea tri góly, na postup to nestačilo

Pedro strieľa gól v zápase Chelsea Londýn - Slavia Praha.
Pedro strieľa gól v zápase Chelsea Londýn - Slavia Praha. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|18. apr 2019 o 21:00

V šlágri Arsenal vyradil Neapol.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea Londýn zdolali vo štvrtkovej odvete štvrťfinále Európskej ligy hráčov Slavie Praha 4:3 a postúpili medzi elitné kvarteto.

Domáci viedli po sedemnástich minútach už 3:0, dvoma gólmi sa v druhom polčase prezentoval hosťujúci Petr Ševčík.

V semifinále sa stretnú Chelsea s Frankfurtom a Arsenal s Valenciou.

Prvé zápasy sú na programe 2. mája, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr. Finále sa odohrá v Baku 29. mája.

Európska liga - štvrťfinále: Najlepšie momentky z odvety Chelsea Londýn - Slavia Praha: fotogaléria

19.4.2019

Slavia po tesnej domácej prehre 0:1 nevstúpila do zápasu dobre a už v úvodnej štvrťhodine prišla o postupovú nádej.

V 5. minúte otvoril skóre po ukážkovej kombinácii Pedro Roriguez. Španiel sa výrazne pričinil aj o druhý gól, jeho zakončenie sa odrazilo od žrde a hlavy hosťujúceho Simona Deliho do siete Slavie - 2:0.

V 17. minúte sa dostal do brejku opäť Pedro, nezištne prihral Olivierovi Giroudovi a ten pridal tretí zásah domácich. Pražania sa síce dočkali zásluhou kapitána Tomáša Součka, ale vzápätí opäť inkasovali, keď sa druhýkrát presadil Pedro.

Po zmene strán však Slavia zabojovala. V 51. minúte Ševčík vypálil spoza šestnástky a skorigoval na 2:4. O štyri minúty neskôr ten istý hráč opäť napriahol z diaľky a Slavia prehrávala už iba o gól.

Semifinálové dvojice

• Chelsea Londýn - Frankfurt
  • Arsenal Londýn - Valencia
<>

/prvé zápasy sú na programe 2. mája, odvety 9. mája/

Ševčík mohol skompletizovať aj hetrik, ale v rozhodujúcej chvíli sa vo vnútri pokutového územia pošmykol.

Hráči Slavie hrali aktívne, ale skúsený súper im nedovolil ďalšiu dramatizáciu. Hosťom nepomohol ani slovenský reprezentant Miroslav Stoch, ktorý sa dostal na trávnik v 78. minúte.

Arsenal si poistil postup do semifinále víťazstvom v Neapole 1:0, celkovo v dvojzápase triumfoval 3:0.

Frankfurt minulý týždeň podľahol Benfice Lisabon 2:4, ale doma uspel 2:0 a predstaví sa v najlepšej štvorke.

Valencia nedala v španielskej konfrontácii Villarrealu šancu, keď na vlastnej pôde zvíťazila 2:0 a nadviazala na úspech z prvého duelu 3:1.

Európska liga 2018/2019 - štvrťfinále, odvety

• Chelsea Londýn - Slavia Praha 4:3 (4:1)

Góly: 5. a 27. Pedro, 10. Deli (vlastný), 17. Giroud - 26. Souček, 51. a 55. Ševčík

/stredopoliar Miroslav Stoch (Chelsea) hral od 78. minúty/

/prvý zápas 1:0, postúpila Chelsea/

• Eintracht Frankfurt - Benfica Lisabon 2:0 (1:0)

/prvý zápas 0:2, postúpil Arsenal/

Online prenos - Live: Chelsea Londýn - Slavia Praha (futbal, Európska liga 2018/2019, štvrťfinále, 2. zápas, odveta)

Európska liga Štvrťfinále 2018/2019
18.04.2019 o 21:00
Chelsea
4:3
(4:1, 0:2)
90' minúta
Slavia
Góly: 5. Pedro, 10. Deli (vla.), 17. Giroud, 27. Pedro – 26. T. Souček, 51. Ševčík, 55. Ševčík. ŽK: 34. Kanté (CHE), 75. Emerson (CHE), 83. Arrizabalaga (CHE), 90. David Luiz (CHE) – 53. T. Souček (SLA), 73. Kúdela (SLA). Rozhodca: Skomina – Praprotnik, Vukan (všetci Slovinsko).
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Držanie lopty: 55 % : 45 %.
Strely na bránu: 4:5.
Strely mimo: 2:5.
Rohy: 3:4.
Ofsajdy: 2:4.
Fauly: 9:17.
Slavia predviedla v druhom polčase skvelý výkon a siahala po remíze. Zápas rozhodne nezabalila a dvomi krásnymi gólmi Ševčíka sa vrátila do hry. Chelsea si v druhom polčase prekvapivo nevypracovala žiadnu veľkú príležitosť, naopak Ševčík nebol vôbec ďaleko od dokončenia svojho hetriku. Domáci si potom v závere poradili aj pod veľkým tlakom hostí a udržali vydreté víťazstvo 4:3. Slávistov tak môže mrzieť nevydarený úvod zápasu, v ktorom sa prakticky rozhodlo o ich vypadnutí. Z Londýna však rozhodne odídu so vztýčenou hlavou. Na Chelsea v semifinále Európskej ligy čaká Eintracht Frankfurt, ktorý postúpil po dnešnej výhre 2:0 nad Benficou Lisabon.
90+3
90+3
Posledný útok Slavie. Stochov center odhlavičkoval David Luiz a nákop Deliho odhlavičkoval kapitán Chelsea Azpilicueta.
90+2
David Luiz tiež trafil múr. Loptu ale získali znovu hráči Chelsea, ktorí ju teraz držia na polovici Slavie.
90+1
Kovačić získal loptu na polovici Slavie a taktickým faulom ho pred vlastnou šestnástkou musel podraziť Traoré. Priamy kop z dobrej streleckej pozície teraz bude mať Chelsea.
90
Bude sa hrať ešte tri minúty.
90
Stoch sa snažil obstreliť múr, jeho pokus ale zablokoval Willian kolenom. Lopta končí v aute.
90
yellowCardŽltú kartu za hru rukou dostáva David Luiz (Chelsea FC).
89
Vzdialenosť od brány je 17 metrov. Pri lopte zatiaľ stoja Stoch, Souček a Deli.
88
Stochov nákop zasiahol tesne pred vlastnou šestnástkou rukou David Luiz. Slavia bude kopať priamy kop z oblúku pred pokutovým územím Chelsea.
88
Willian odkopol prihrávku do šestnástky na polovici Slavie. Loptu po nákope brankára Kolářa dostal Ngadeu, ten ale o loptu prišiel, keď ju prihral priamo na Williana.
87
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Pedro, prichádza Callum Hudson-Odoi.
86
Slavia zatláča svojou kombináciou domácich poriadne hlboko do obrany. Aj keď to po prvom polčase tak nevypadalo, tak slávisti bojujú o postup a bojujú tak, že domáci musia pod tlakom len odkopávať lopty mimo hraciu plochu.
85
changeStriedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Jaromír Zmrhal, prichádza Milan Škoda.
84
Kúdela fauloval Kovačića a vážne si začína koledovať o druhú žltú kartu. Domáci loptu nenakopli do pokutového územia Slavie, namiesto toho rozohrali štandardku prihrávkou do strany.
83
yellowCardŽltú kartu za zdržovanie hry pri odkope od brány dostáva brankár Kepa Arrizabalaga (Chelsea FC).
82
Hostia po zisku lopty okamžite zaútočili. Stoch dostal loptu vo vzdialenosti zhruba 30 metrov od brány Chelsea a vystrelil bez váhania na bránu domácich. Jeho pokus končí vysoko nad Arrizabalagovou bránou.
81
Azpilicueta sa preto rozhodol aspoň nacentrovať, tento nákop ale poslal do autu Bořil. Chelsea po autovom vhadzovaní pokračuje v dlhej kombinácii plnej krátkych a rýchlych prihrávok.
80
Chelsea sa po dlhej dobe usadila na dlhšiu dobu pred šestnástkou Slavie, nájsť priestor na kolmú prihrávku alebo prienik cez červenobielu stenu sa jej ale nedarí nájsť.
79
Center z rohového kopu odhlavičkoval spred vlastnej brány Christensen. Následný center Zmrhala chytil sám brankár Arrizabalaga.
78
changeStriedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Petr Ševčík, prichádza Miroslav Stoch.
77
Souček najprv loptu na polovici Chelsea získal, potom ale o ňu hneď i prišiel. V priebehu pár sekúnd ju ale získal naspäť na slávistické kopačky Bořil a na konci tejto akcie získali hostia rohový kop.
76
Hostia v druhom polčase skvele napádajú a Kovačić musel teraz pod tlakom odkopnúť loptu priamo do autu. Následne sa ocitol v ofsajde znovu Olayinka.
75
yellowCardŽltú kartu za zásah do hlavy Kúdelu v hlavičkovom súboji dostáva Emerson (Chelsea FC).
75
Emerson si dobre nabehol na nákop Davida Luiza, bol ale výrazne rýchlejší, než jeho spoluhráči. Musel tak na nich počkať, čo útok Chelsea výrazne zbrzdilo.
73
yellowCardŽltú kartu za zrazenie Williana k zemi dostáva Ondřej Kúdela (SK Slavia Praha). V prípade postupu Slavie vynechá prvý zápas semifinále.
72
Slávisti sa veľmi krkolomným spôsobom dostali na polovicu Chelsea a potom Zmrhal preniesol hru na Bořila. Nákop do šestnástky odvrátila domáca obrana, avšak len naspäť k hosťom, ktorí pokračujú v útoku.
71
Delimu sa vôbec nevydarila rozohrávka a namiesto na Zmrhala letela jeho prihrávka priamo do autu. Chelsea s loptou kombinuje okolo stredovej čiary.
70
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Ross Barkley, prichádza Jorginho.
70
Po Ševčíkovej prihrávke sa snažil strieľať Král, lopta mu ale tesne pred strelou skočila. Hrací predmet sa napokon dokotúľal do rukavíc domáceho brankára Arrizabalagu, ktorý sa s rozohrávkou nijak neponáhľa.
69
Azpilicueta zastavil odkopom spoluprácu Krála a Zmrhala na ľavom krídle, slávisti ale po autovom vhadzovaní pokračujú v útoku.
67
Slavia hrá v druhom polčase výborne a znovu oblieha pokutové územie Chelsea. Ševčík nedokázal spracovať prihrávku na pravú stranu, lopta ale ostáva pod kontrolou hostí.
66
Bořil získal loptu a okamžite poslal nákop na hrot útoku na Olayinku. Útočník hostí bol ale i tentokrát v ofsajdovom postavení a v útoku nemôže pokračovať.
65
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Eden Hazard, prichádza Willian.
65
Center z rohu obrana Slavie odvrátila do autu.
64
Willian sa pripravuje na striedanie. Na ihrisku sa medzitým dral do útoku Emerson, ktorého center zrazil na rohový kop Ngadeu.
63
63
importantŠevčík mal blízko k hetriku! Zmrhal si skvele narazil loptu s Olayinkom na ľavej strane a poslal center cez celú šestnástku na Ševčíka, ktorý netrafil vo vyloženej streleckej príležitosti poriadne loptu. Veľká škoda pre Slaviu.
62
Hrať tak môžu domáci, ktorí loptu zaviezli na polovicu Slavie. Pomohol im Ngadeu, ktorý zablokoval vzdušnú prihrávku rukou.
61
Hostia získali loptu veľmi rýchlo späť a po pravej strane sa tlačili do šestnástky. Traoré hľadal spätnou prihrávkou do druhej vlny Kúdelu, tomu ale lopta pri náprahu odskočila.
60
Olayinka sa predviedol i v ďalšej hernej situácii, tentokrát ale negatívnejším spôsobom. Pri napádaní podrazil rozohrávajúceho Davida Luiza.
59
Slávisti cítia šancu a tlačia sa dopredu. Deli poslal za obranu Chelsea nákop na Olayinku, striedajúci útočník Slavie bol ale v momente prihrávky v ofsajde.
58
Brankárovi Slavie Kolářovi vypadol center z rohového kopu, dôvodom však bol faul Kantého na brankára hostí.
57
Barkley založil rýchly útok Chelsea a vysunul na ľavom krídle Hazarda. Ten sa snažil prekľučkovať k centru, loptu mu ale zrazil na rohový kop Bořil.
56
Zápas dostal okamžite nový náboj, Slavii totiž chýbajú už len dva góly na postup. Rozhodne tak slávisti majú o čo hrať.
55
55
goalTím Slavia práve strelil gól!
Slavia sa vracia do hry! PETR ŠEVČÍK vystrelil z podobného miesta, ako pred malým okamihom. Tentokrát však vystrelil pravačkou a vymietol nádhernou strelou všetky pavučiny v pravom hornom rohu brány Chelsea. Arrizabalaga nemal absolútne žiadnu šancu.
54
Kovačić sa zrazil s Pedrom a loptu tak prihral slávistom. Tí sa mu poďakovali a okamžite sa usadili na polovici Chelsea.
53
yellowCardŽltú kartu za potiahnutie Barkleyho za dres dostáva Tomáš Souček (SK Slavia Praha).
52
changeStriedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Lukáš Masopust, prichádza Peter Olayinka.
51
51
Hostia znižujú na rozdiel dvoch gólov! PETR ŠEVČÍK si na hranici šestnástky naviedol loptu z pravej strany na stred a vystrelil cez Kovačića. Brankár Arrizabalaga na presnú prízemnú strelu k svojej ľavej tyči už nedosiahol.
51
Král fauloval Barkleyho, guľaté čudo tak zostáva naďalej pod kontrolou „The Blues“. Hazard sa pokúsil o sólový prienik stredom slávistickej obrany, pred pokutovým územím ho ale čistým spôsobom pripravil o loptu Souček.
50
Úvod druhého polčasu sa odohráva v podstatne nižšom tempe, ako začal prvý polčas. Domáci zaviezli loptu na polovicu Slavie, zatiaľ ale kombinujú v úctivej vzdialenosti od Kolářovej brány.
49
Ševčíkov nákop letel na zadnú tyč, kde sa v podstate navzájom trafili do nôh Bořil a David Luiz. Obranca Slavie ešte žiada penaltu, hlavný rozhodca ale nemôže tejto žiadosti vyhovieť.
48
Traoré obral o loptu rozohrávajúceho Christensena a obranca domácich ho potom podľa verdiktu hlavného rozhodcu fauloval. Priamy kop pre Slaviu.
47
Domáci okamžite nakopli loptu dopredu, lopta ale po nevydarenom spracovaní Barkleyho končí v aute. Slávisti však pod tlakom napádajúcich hráčov Chelsea loptu rýchlo odovzdali hráčom v modrých dresoch.
46
Výkop druhého polčasu mala Chelsea. Cez prestávku nedošlo k žiadnym striedaniam.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 22:02.
Prvý polčas jasne ovládla Chelsea, ktorí vstúpila do zápasu fantasticky a už po 17 minútach viedla 3:0. Hostia absolútne nezachytili nástup domácich a obrovským množstvom chýb pomohli hráčom Chelsea k veľkému náskoku. Keď už dokázal potom znížiť Souček, tak Chelsea okamžite odpovedala ďalším gólom. Prvé dejstvo sa tak Slavii rozhodne nevydarilo a uvidíme, čo predvedú hráči pražského tímu v druhom dejstve. O postupe Chelsea je už prakticky rozhodnuté a len obrovská senzácia v podobe neuveriteľného obratu by ju mohla stáť postup.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Bude sa hrať ešte jednu minútu.
45
Barkley sa snažil o rýchly protiútok, namiesto kolmej prihrávky na spoluhráčov ale začal kľučkovať. Chelsea prechádza do postupného útoku.
44
Odkop sa domácemu brankárovi nevydaril a loptu v podstate daroval hosťom. Arrizabalaga svoju chybičku o chvíľu napravil, keď chytil center Bořila z ľavej strany.
43
Domáci po rohu prišli o loptu, slávistom sa však znovu nevydaril prechod do útoku a lopta skončila u gólmana domácich Arrizabalagu.
42
Barkley vysunul na ľavom krídle Hazarda, ktorý prihral pri šestnástke do druhej vlny Emersonovi. Ľavý obranca Chelsea zakončoval z prvej, trafil ale prvého slávistu, od ktorého sa hrací predmet odrazil za bránkovú čiaru.
41
Ševčíkov nákop letel na zadnú tyč, kam si nabiehala dvojica Deli – Král. Ani jeden zo slávistov nedokázal loptu zasiahnuť a tá doskákala za bránkovú čiaru.
40
Deliho fauloval na vlastnej polovici Pedro. Slavia získava priamy kop.
39
Kanté obral o loptu Traorého a potom si doslova vypýtal jeho faul. Chelsea sa už nikam neponáhľa, celkové skóre dvojzápasu je 5:1, takže nie je dôvod.
38
Giroud dopadol po vzdušnom súboji veľmi nepekne na členok, vypadá to však, že bude v poriadku. Hneď po tomto páde totiž napáda rozohrávku Slavie.
37
Barkley získal loptu a prechod na polovicu Slavie nijak nekomplikoval. Loptu poslal dopredu na Pedra, pred ktorým však guľatý nezmysel zastavil na poslednú chvíľu Deli.
36
Slávisti sa usadili na polovici Chelsea a snažia sa prekombinovať do domácej šestnástky. Tempo útočných akcií domácich po štyroch góloch predsa len o niečo kleslo.
34
Hazardovi sa tentokrát prienik nevydaril, neúspešný bol ale i prechod Slavie na polovicu Chelsea. Útočné akcie hostí trpia veľkým množstvom nepresností pri prechodovej fáze.
34
yellowCardPrvú žltú zápasu kartu dostáva za taktický faul na zastavenie rýchleho protiútoku Slavie N'Golo Kanté (Chelsea FC).
33
Domáci vďaka faulu získali čas a priestor na rozohrávku. Nevyužili ho, pretože nákop Davida Luiza skončil u brankára Kolářa.
32
Ševčíkov center vyboxoval Arrizabalaga a Chelsea vyrazila dopredu. Hazard bol ale znovu faulovaný, tentokrát Součkom.
31
Center mal asi znovu letieť na Součka, tentokrát bol ale nákop o niečo vyšší, ako strelec gólu Slavie potreboval. Po faule Girouda na Krála ale zostanú hostia pri lopte.
30
Slavia získala po súboji Bořila a Azpilicuetu rohový kop, aj keď šla lopta za bránkovú čiaru od obrancu Slavie.
29
Prvá polhodina je zatiaľ poriadne divoká. Loptu má teraz Slavia, ktorá už dostala štyri góly.
27
27
goalChelsea dala gól!
Domáci okamžite odpovedajú na gól Slavie! Hazard vysunul na ľavom krídle Emersona, ktorého strieľanú prihrávku zasiahol na prednej tyči Giroud. Strela francúzskeho útočníka ešte bola vyrazená gólmanom Kolářom, lopta sa ale dostala priamo k PEDROVI. Španiel síce loptu netrafil dobre, i tak ju ale dokázal doraziť do brány Slavie.
26
26
Hostia znižujú skóre! Center z rohového kopu letel na trestuhodne voľného TOMÁŠA SOUČKA, ktorý prudkou hlavičkou k pravej tyči nedal brankárovi Arrrizabalagovi šancu.
25
25
importantPriamy kop Slavie rozohral Zmrhal centrom na zadnú tyč, kde si skvele nabehol Deli. Jeho hlavičku k zemi vyrazil reflexívnym zákrokom domáci brankár Arrizabalaga.
24
Na opačnej strane strieľal Souček zo strednej vzdialenosti, jeho pokus bol však zablokovaný. Následne Kovačić podrazil Masopusta sklzom zozadu, hostia tak získavajú priamy kop zo zaujímavej pozície.
23
David Luiz posielal z prvej nákop na rozbehnutého Pedra, ten ale nemal šancu tento prudký pas dobehnúť. Slavia sa pri rozohrávke ocitla pod okamžitým tlakom a Traorého pripravil Kovačić o loptu.
22
Hosťom sa podarilo zastaviť prienik Barkleyho, prechod do útoku sa im ale nevydaril. O loptu prišli pri kombinácii pred šestnástkou Chelsea a domáci si ju s pokojom prihrávajú.
21
Štandardku Chelsea rozohral centrom do šestnástky Pedro. Nákop nebol veľmi vydarený, pretože loptu bez problémov chytil brankár Slavie Kolář.
20
Kúdela znovu fauloval na Hazarda. Obranca Slavie si koleduje o kartu, naopak Hazard je znovu ošetrovaný.
19
Hostia zápas zjavne nezabalili. Ševčík si viedol loptu z pravej strany na stred, o hrací predmet ale prišiel po zákroku Kantého. Lopta sa potom odrazila k Bořilovi, ktorý sa rozhodol vystreliť z prvej spoza šestnástky. Strela končí vysoko nad domácou bránou.
17
17
Demolácia Slavie pokračuje! Pedro dostal po zisku lopty nádhernú prienikovú prihrávku od Kantého za obranu Slavie a potiahol si loptu do šestnástky Slavie. Tam ešte prihral na stred OLIVIEROVI GIROUDOVI, ktorý strelou z prvej bez problémov poslal loptu tretíkrát do odkrytej slávistickej brány.
16
Traorého center z pravej strany preletel na zadnú tyč, kde sa do lopty oprel Zmrhal. Jeho strelu sa ešte snažil zasiahnuť dobiehajúci Masopust, lopta ale pre dnešného hrotového útočníka Slavie bola priďaleko.
15
Pedro sa pri spracovaní pred vlastnou šestnástkou pošmykol a loptu tým daroval hosťom. Masopust sa potom pokúsil obísť na pravom krídle Davida Luiza, kľučka mu ale nevyšla a domáci obranca loptu získal.
14
Král obral o loptu Kantého a posunul ju dozadu. Deli sa pokúsil o nečakaný nákop na Zmrhala, jeho pas ale nebol presný.
13
Chelsea má zápas pevne pod kontrolou. Slavia vstúpila do zápasu veľmi zle a postup je už v podstate pasé, pretože na semifinále musia hostia teraz streliť tri góly.
12
Hostia vytlačili domácich na ich polovicu, pri napádaní sa ale v súboji dvoch vlasáčov previnil faulom na Davida Luiza Král.
11
Chelsea pokračuje v aktívnom výkone a naďalej oblieha šestnástku hostí. Deli zastavil narážačku Pedra na pravom krídle, loptu ale len odkopol do autu.
10
10
Veľká smola pre Slaviu, ktorá prehráva už o dva góly! Hazard prenikol po ľavej strane do šestnástky Slavie a poslal prihrávku na opačnú stranu cez celé bránkovisko na Pedra. Strelec prvého gólu zblízka trafil tyč, od nej sa ale lopta odrazila do hlavy dobiehajúceho SIMONA DELIHO, od ktorej doletela do odkrytej brány.
8
Domáci držia loptu a krátkymi prihrávkami sa posúvajú na útočnú polovicu.
7
Zmrhal hľadal krížnym pasom Ševčíka, loptu ale pred ním odhlavičkoval ako posledný brániaci hráč Emerson. Hráč Slavie bol navyše v ofsajde.
5
5
Domáci otvárajú skóre! Krásna kombinácia na pravej strane skončila narážačkou PEDRA s Azpilicuetom a potom ďalšou na hranici šestnástky medzi Pedrom a Giroudom, po ktorej sa ocitol Španiel za obranou Slavie a preloboval vybiehajúceho brankára Kolářa. Slávisti už loptu letiacu do brány nedokázali odkopnúť pred bránkovou čiarou.
5
Hostia hrajú zatiaľ veľmi tvrdo. Po faule Ngadeua na Girouda získali hostia loptu a postupne sa posúvajú k pokutovému územu Slavie.
4
Hazard je už za autovou čiarou a hra pokračuje. Hostia držali loptu v postupnej kombinácii, tá však končí po faule Součka.
3
3
Hazard zostáva ležať na zemi a drží sa za členok. Dôvodom bol ďalší súboj s Kúdelom, ktorý skočil domácej hviezde na nohu.
2
Hazard potiahol loptu na útočnú polovicu, po jeho prihrávke však loptu prihral nepresne na spoluhráča Pedro. Lopta sa ale k domácim vráti, Kúdela totiž podrazil Hazarda na vlastnej polovici.
1
Výkop zápasu mali hostia. Prvý nákop Ngadeua sklepol David Luiz k brankárovi Arrizabalagovi, od ktorého začína Chelsea svoj postupný útok.
1
Oba tímy budú hrať vo svojich tradičných dresoch – Chelsea v modrých, Slavia v červenobielych.
Oba tímy práve nastupujú na hraciu plochu, po hymne Európskej ligy sa tak zápas začne.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, David Luiz, Emerson – Kanté, Kovačić, Barkley – Pedro, Giroud, E. Hazard.
Náhradníci: Caballero – Jorginho, Higuaín, Hudson-Odoi, Zappacosta, Willian, Cahill.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil – Král, T. Souček (C) – Ševčík, Traoré, Zmrhal – Masopust.
Náhradníci: Kovář – Olayinka, Zelený, Van Buren, Stoch, Milan Škoda, Frydrych.

Rozhodca: Skomina – Praprotnik, Vukan (všetci Slovinsko).
SK Slavia Praha

Slavia vedie českú ligu o päť bodov pred druhou Plzňou a do nadstavbovej časti pôjde už takmer s istotou z prvého miesta. V lige Slavia neprehrala od polovice februára, takže aktuálne ťahá sériu siedmich ligových zápasov bez prehry. V poslednom kole remizovala v nedeľu v pražskom derby so Spartou 1:1, čo bola jej druhá domáca ligová remíza za sebou. Čo sa týka Európskej ligy, tak pražský klub je najväčším prekvapením súťaže. Do štvrťfinále sa dostal cez belgický Genk (0:0 doma, 4:1 vonku) a prekvapivo cez Sevillu, ktorú po remíze 2:2 vonku zdolal doma 4:3 po predĺžení. V prvom zápase proti Chelsea však Slavia prehrala 0:1 a do Londýna ide ako outsider tohto dvojzápasu vo veľmi ťažkej situácii. Na postup musí na Stamford Bridge zvíťaziť a streliť pri tom aspoň dva góly.
Chelsea FC

Chelsea bojuje v Premier League o Ligu majstrov a aktuálne sa nachádza na piatom mieste, pričom má o jeden odohraný zápas viac, ako jej súperi. V poslednom kole prehrala po troch výhrach na pôde Liverpoolu 0:2, čím stratila v tomto mesiaci prvýkrát body. Vo vyraďovacej časti Európskej ligy ale zatiaľ londýnsky klub funguje ako dobre namazaný stroj. Chelsea vyhrala všetky zápasy v play-off a pred Slaviou vyradila švédske Malmö (2:1 vonku, 3:0 doma) a ukrajinské Dynamo Kyjev (3:0 doma, 5:0 vonku). V prvom zápase v Prahe vykročila Chelsea výhrou 1:0 za postupom a očakáva sa, že dnes svoj postup ako veľký favorit potvrdí.
Vitajte pri on-line prenose z odvety štvrťfinále Európskej ligy medzi Chelsea FC a SK Slaviou Praha. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Slavia strelila v Londýne domácej Chelsea tri góly, na postup to nestačilo