Piatok, 29. máj, 2020 | Meniny má VilmaKrížovkyKrížovky

Chára strelil gól pri výhre Bostonu, stav série s Torontom je vyrovnaný

Colorado otočilo zápas s Calgary.

Zdeno Chára sa raduje z gólu v zápase play off proti Torontu Maple Leafs.Zdeno Chára sa raduje z gólu v zápase play off proti Torontu Maple Leafs. (Zdroj: Nathan Denette TASR/AP)

NEW YORK. Zdeno Chára gólom prispel k triumfu hokejistov Bostonu na ľade Toronta 6:4 vo štvrtom zápase štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL.

Boston vyrovnal stav série na 2:2. Piaty zápas odohrajú v piatok 19. apríla v Bostone.

Dvogólový Pastrňák i Matthews

Chára sa presadil v 46. min, keď strelou z vylepšenej pozície od modrej čiary zvýšili náskok hostí na 5:2. Kapitán Bruins vyťažil aj z výborného postavenia spoluhráča Patricea Bergerona, ktorý clonil brankárovi Frederikovi Andersenovi vo výhľade.

Štyridsaťdvaročný Chára si otvoril strelecký aj bodový účet v play off 2018/2019, celkovo v kariére zaznamenal 17. gól a 63. bod v bojoch o Stanley Cup.

Chára počas vyše 24 minút predviedol aj 5 bodyčekov a zablokoval 4 strely, zápas ukončil s 3 plusovými bodmi.

Zdeno Chára

Brankár Jaroslav Halák opäť nechytal, prednosť v bránke Bruins dostal Fín Tuukka Rask, ktorý mal 38 zákrokov.

"Ujali sme sa vedenia a hrali dobre. Aj keď domáci boli miestami agresívnejší a o čosi tvrdšie nás napádali. Samozrejme, nebolo všetko ideálne, musíme si pozrieť video a napraviť chyby. Celkovo sme však dobre bránili v tomto zápase," povedal Zdeno Chára podľa webu NHL.

Prvou hviezdou štvrtého súboja Toronto - Boston sa stal český útočník hostí David Pastrňák, autor dvoch gólov. Gól a dve asistencie si pripísal jeho kolega z útoku Brad Marchand.

Na domácej strane strelil dva góly Auston Matthews. Keď Toronto v 54. min zásluhou Travisa Dermotta znížilo na 4:5, vrhlo všetko do útoku.

Lenže Boston nepodľahol panike a záver zápasu si postrážil s gólom Joakima Nodströma dve sekundy pred koncom do prázdnej bránky.

"Spomalili sme hru a snažili sa získať ´momentum´ na našu stranu. Máme dosť skúsených hráčov v tíme, aby sme nepodľahli panike," skonštatoval brankár víťazného tímu Tuukka Rask.

Dallas bol doma suverénny

V Západnej konferencii Nashville schytal na ľade Dallasu výprask 1:5 a aj v tomto prípade je stav série 2:2. Domáci mali skvelý úvod, už v 14. min viedli 4:0.

Dvadsaťdvaročný fínsky mladík Roope Hintz strelil vo štvrtom zápase play off v kariére prvé dva góly, švédsky obranca John Klingberg pridal tri asistencie.

Prečítajte si tiež: Boston nominoval Cháru na zisk trofeje Kinga Clancyho Čítajte

Hostia strelili jediný gól už za rozhodnutého stavu 0:5, v 49. min bol úspešný švajčiarsky obranca Roman Josi. Séria pokračuje v sobotu 18. apríla na ľade Nashvillu.

Colorado zvíťazilo pred vlastnými fanúšikmi v Denveri nad Calgary 3:2 po predĺžení a v sérii vedie už 3:1 na zápasy. Domáci prehrávali už 0:2, ale dokázali nepriaznivý stav otočiť.

Víťazný gól Avalanche strelil v 11. minúte predĺženia Mikko Rantanen, fínsky krídelník predtým v čase 57:10 vyrovnal na 2:2. Colorado môže spečatiť svoj postup do konferenčného semifinále už v noci na sobotu, keď je o 4.00 SELČ na ľade Flames na programe piaty súboj série.

NHL 2018/2019 - Východná konferencia - play off - 18. apríl:

Toronto - Boston 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)

Góly: 18. Hyman (Rielly, Tavares), 22. Matthews (A. Johnsson, Hainsey), 52. Matthews (Marner, Rielly), 54. Dermott (Gardiner, Co. Brown) – 4. McAvoy (Coyle, Grzelcyk), 7. Marchand (McAvoy, Heinen), 24. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 25. Pastrňák (Marchand), 46. Chára, 60. Nordström (Krejčí)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 24 minút, strelil jeden gól, uštedril päť bodyčekov, jedenkrát vystrelil na bránu, zablokoval štyri strely súpera, prehral jedno vhadzovanie a pripísal si tri plusové body. Brankár Jaroslav Halák (Boston) ani obranca Martin Marinčin (Toronto) do zápasu nezasiahli./

Stav série: 2:2

NHL 2018/2019 - Západná konferencia - play off - 18. apríl:

Dallas - Nashville 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Hintz (J. Klingberg, Seguin), 5. Radulov (Lindell, Dowling), 9. Cogliano (Comeau, Lindell), 14. Zuccarello (J. Klingberg, Spezza), 31. Hintz(J. Klingberg) – 49. Josi (Johansen, Ellis)

Colorado - Calgary 3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 49. Compher (Calvert, Nieto), 58. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 71. Rantanen(Söderberg, Landeskog) – 24. E. Lindholm (Giordano), 47. D. Ryan (Välimäki, Tkachuk)

Stav série: 3:1