Športové prenosy SME|19. apr 2019 o 15:30

Slovensko prehralo aj druhý zápas.

MS v hokeji do 18 rokov 2019 - skupina B

Slovensko - USA 5:12 (1:3, 1:2, 3:7)

Góly: 20. Krajč (Golian, Turan), 46. Sojka (Čajkovič, Turanský), 46. Valigura, 47. Chromiak, 55. Eliáš - 8. C. Caufield (Hughes, McCarthy), 18. Turcotte (Moynihan, Boldy), 20. Boldy (Helleson, Moynihan), 21. Hughes (C. Caufield), 20. J. Caufield (Turcotte), 42. Hughes (Gildon, C. Caufield), 44. Lindmark (Turcotte, Warren), 50. C. Caufield (Hughes), 53. Hughes (Turcotte, Boldy), 55. Hughes, 56. York (Helleson, Farrell), 58. C. Caufield (Hughes, Boldy)

Rozhodovali: Schrubok (Rak.), Tscherring (Švaj.) - Kilian (Nór.), Pesonen (Fín.), vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 2:3, oslabenia: 2:0,

Slovensko: Kozel - Turan, Mudrák, Lavička, Kňažko, Hlaváč, Gajdoš, Golian - Krajč, Jelluš, Mrázik - Turanský, Sojka, Čajkovič - Chromiak, Haščák, Lašák - Eliáš, Valigura

USA: Rowe - McCarthy, York, Helleson, Vlasic, Thrun, Warren, Fensore - Moynihan, Turcotte, Boldy - C. Caufield, Hughes, Beniers - Gildon, Beecher, J. Caufield - Lindmark, Farrell

ÖRNSKÖLDSVIK. Slovenskí hokejisti do 18 rokov neuspeli ani vo svojom druhom zápase na majstrovstvách sveta vo Švédsku.

V piatkovom zápase B-skupiny podľahli favorizovanému tímu USA vysoko 5:12.

V gólovo mimoriadne úrodnej tretej tretine zaujali Slováci dvomi gólmi počas jedného oslabenia. Rozbehnutých Američanov to však nepribrzdilo, naopak, v závere ešte navýšili svoj náskok.

Zverenci Viliama Čacha nastúpia na svoj tretí zápas v nedeľu od 19.30 proti Švédsku. Na konte už majú aj štvrtkovú prehru s Ruskom 3:6.

Hlasy po stretnutí

Viliam Čacho, tréner Slovenska: "Bol to naozaj veľmi kvalitný súper. V prvých dvoch tretinách sme s ním ešte ako-tak držali krok, najmä v druhej sme hrali veľmi dobrý hokej. Tretiu sme však absolútne nezvládli a preto je výsledok taký, aký je. Robíme veľa individuálnych chýb najmä v obrannej hre. Dostávame z toho veľa gólov, preto si to musíme rozobrať. Nesmie sa to stávať."

Martin Chromiak, útočník Slovenska: "Po prvých dvoch tretinách to bolo z našej strany celkom dobré výsledkovo aj herne. Tretia tretina bola z našej strany úplne odfláknutá. V druhej sme si dokázali, že dokážeme s nimi hrať, stíhali sme im."

Dominik Sojka, útočník Slovenska: "Dokážeme sa presadiť v ofenzíve, pomáhajú nám v tom najmä presilovky. Defenzívu však musíme bezpodmienečne zlepšiť, potom budeme vyhrávať zápasy."

Online prenos - LIVE: Slovensko - USA (MS v hokeji do 18 rokov 2019, hokej, B-skupina, Örnsköldsvik)

Majstrovstvá sveta U18 Skupina B 2018/2019
19.04.2019 o 15:40
Slovensko
5:12
(1:3, 1:2, 3:7)
60' minúta
USA
Góly a asistencie: 20. Krajč (Golian, Turan), 26. Sojka (Čajkovič), 46. Valigura, 47. Chromiak, 55. Eliaš (Gajdoš) – 8. Caufield (J. Hughes), 18. Turcotte (Moynihan, Boldy), 20. Boldy, 21. J. Hughes, 40. Caulfield (Turcotte), 42. J. Hughes (Boldy, Caufield), 44. Lindmark (Turcotte, Warren), 51. Caufield (J. Hughes), 53. J. Hughes (Turcotte, Boldy), 55. J. Hughes, 56. York, 58. Caufield (Boldy). Rozhodca: Andrei Shrubok, Michael Tscherrig – Jon Kilian, Jani Pesonen.
Boli sme svedkami divokého stretnutia, dokopy sme videli až 17 gólov! Podľa očakávania sme prehrali s USA, ale podarilo sa nám streliť veľkému favoritovi päť gólov a dva sme dokonca dali pri vlastnom oslabení. Na druhej strane sme boli svedkami dvoch hattrickov, určite sme sa tak pri sledovaní tohto stretnutia nenudili.

Na našej strane bol najlepším hráčom vyhlásený Martin Chromiak a na strane súpera Huges, autor jedného zo spomínaných hattrickov. Slovensko si tak na svoj prvý bodový zápis na tomto šampionáte musí počkať, naopak USA dosiahlo ďalšieho vysoké víťazstvo.Najbližšie sa naši predstavia proti domácemu Švédsku, USA čaká Rusko.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok sviatočného dňa. Pri ďalších prenosoch sa na vás teší Miroslav Revaj.
59:27
Nedarí sa nám však usadiť sa v útočnom pásme. Už to teda vyzerá, že sa skóre zápasu meniť nebude.
58:23
K dispozícii máme teda v závere stretnutia ešte jednu presilovku. Podarí sa nám skórovať?
58:13
Vylúčenie v tíme USA (Owen Lindmark – 2 min., hra zlomenou hokejkou).
58:01
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a tak aj tohto zápasu!
57:17
57:17
goalUSA dalo gól!

Už aby bol koniec stretnutia! Toto si určite hovoria naši mladíci, ktorí inkasujú v poradí dvanásty gól. Američania dnes predvádzajú jednú peknú akciu za druhou a podarilo sa im využiť ďalšiu presilovku. Hughes našiel dobre postaveného COLEA CAUFIELDA a ten upravuje na 5:12! Je to už jeho štvrtý gól v tomto zápase.
Asistencia: Jack Hughes, Matthew Boldy.
57:06
Vylúčenie v tíme Slovensko (Maxim Čajkovič – 2 min., sekanie).
56:32
Toto stretnutie sa už blíži k svoju koncu. Je jasné, že sa potvrdia predzápasové prognózy a USA si pripíše svoje druhé víťazstvo na šampionáte.
55:32
55:32

S gólmi ešte nekončíme! Súper teraz dokonala vyšachoval našu obranu aj s brankárom Kozlom, Helleson prihral puk CAMOVI YORKOVI a ten ho poslal do odkrytej slovenskej bránky – 5:11!
Asistencia: Drew Helleson, Sean Farrell.
55:00
55:00

Spomínaná desiatka je na svete! Presne päť minút pred koncom stretnutia opäť inkasujeme a znova by sme mohli hovoriť o vlastnom góle, ale taký hokej nepozná. JACK HUGHES nahodil puk pred našu bránku a Gajdoš si ho zrazil do vlastnej siete – 5:10!
Bez asistencie.
54:12
54:12
goalSlovensko dalo gól!
Skórovať sa však ešte podarilo našim mladíkom! O piaty gól v americkej sieti sa postaral JURAJ ELIAŠ, ale bol to gól z kategórie veľmi šťastných. Brankár Rowe nebol tam kde mal byť a teda vo svojej bránke, z uhla tak vystrelil a od McCarthyho sa puk odrazil do siete – 5:9!
Asistencia: František Gajdoš.
53:16
Američania sa už len bavia hrou a stále sa ešte snažia pridávať presné zásahy. Otázkou teda ostáva, či sa dnes dočkáme dvojciferného čísla v kolónke strelených gólov USA.
52:13
52:13

JACK HUGHES, ktorý je pravdepodobne budúcou jednotkou draftu NHL sa takisto pridáva ku Caulfieldovi a zaznamenáva hattrick! Americký hokejista sa s tým proste nepáral, po prihrávke vyslal presne umiestenú strelu a tá končí za brankárom Kozlom – 4:9!
Asistencie: Alexander Turcotte, Matthew Boldy.
51:52
Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Turan – 2 min., sekanie).
50:34
50:34

Náš súper úspešne zvládol oslabenie a následne sa dostal puk už po ôsmy krát do našej siete! COLE CAUFIELD zaznamenáva svoj druhý hattrick na tomto šampionáte, kedže už včera dal tri góly proti Švédsku a strelou pomedzi betóny Kozla upravuje na 4:8!
Asistencia: Jack Hughes.
50:16
USA v plnom počte.
49:41
USA sa opäť oslobodilo a puk vyhadzuje cez všetky čiary do bezpečia. Táto presilovka nám tak vôbec nevychádza, čo je určite na škodu.
49:16
Zatiaľ nám však táto presilovka nevychádza, nevieme sa dostať do útočného pásma. USA sa tak bráni bez menších problémov.
48:16
Vylúčenie v tíme USA (Cole Caufield – 2 min., zdržiavanie hry / neskorý nástup).
47:44
importantKozel dnes ašpiruje na cenu muž zápasu! V krátkom slede predviedol ďalší fantastický zákrok a súperovi hokejisti už zrejme nemajú ani slová na opísanie jeho výkonu.
47:35
importantA teraz sa krásnom zákrokom vytiahol brankár Kozel! Hughes už zakončoval do odkrytej bránky, ale slovenský brankár stihol zasiahnuť a tak zobrať hokejistovi USA hattrick!
47:21
Americký tréner mal čo svojim zverencom na striedačke vysvetľovať. To bola katastrofálna presilovka zo strany USA. Možno aj náš súper trocha poľavil, ale nič to nemení na tom, že sme dokázali dvakrát skórovať pri vlastnom oslabení.
46:21
46:21
Tak tomu sa azda ani nedá veriť! Slovensko zaznamenáva druhý gól v oslabení, ostávala jedna sekunda do návratu Gajdoša na ľadovú plochu. Naši sa dostali do rýchleho prečíslenia, pred bránkou súpera MARTIN CHROMIAK všetkých oklamal a dostáva puk za Roweho chrbát – 4:7!
Bez asistenice.
45:09
Ale predsa len sa nám podarilo skórovať pri vlastnom oslabení! To čo nevyšlo Čajkovičovi, teraz dokonale vyšlo ADRIÁNOVI VALIGULOVI, keď nahodil puk na americkú bránku a niekto zo súperov ho nešťastne tečoval, až sa dostal do siete – 3:7!
44:32
importantMohli sme skórovať v oslabení! Čajkovič sa dostal do samostatného nájazdu na bránku USA, ale Roweho sa mu prekoanť nepodarilo. Určite je to veľká škoda.
44:22
Vylúčenie v tíme Slovensko (František Gajdoš – 2 min., hákovanie).
44:15
Pomaličky to vyzerá na poriadny debakel pre našich mladíkov. Snáď sa ešte dokážeme pozbierať a aspoň trocha zmierniť túto prehru, ktorú už len potvrdí záverečná siréna.
43:15
43:15

Moje slová sa teraz potvrdili! Aj keď sme boli od úvodu tretej tretiny pasívni, určite je to pre nás príliš kruté. Turcotte dobre čítal hru, všimol si výborne postaveného OWENA LINDMARKA a ten dostáva puk do našej siete – 2:7!
Asistencie: Alexander Turcotte, Marshall Warren.
42:55
No a USA je na koni a opäť nás dokázalo pritlačiť v našom pásme. Momentálne sa tak musíme len brániť a zrejme dnes Američania ešte nevystrieľali všetky svoje náboje.
41:55
41:55

O osude tohto zápasu je už tak definitívne rozhodnuté! USA vyšiel vstup aj do tretej tretiny, keď Caufield spoza našej bránky prihral puk na hokejku
JACKA HUGHESA a ten už druhýkrát ukázal svoju majstrovstvo – 2:6! Asistencie: Matthew Boldy, Cole Caufield.
41:34
Opäť sa však hra presunula do nášho pásma, nebezpečnú strelu od modrej ukryl Kozel vo svojej lapačke a bude sa tak vhadzovať po jeho pravici.
40:49
USA sa presunulo do nášho pásma, ale pri puku je už Slovensko. Naši mladíci sa pokúšajú o rýchly prechod smerom dopredu.
40:10
Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla. Podarí sa nám ešte zdramatizovať vývoj tohto zápasu?
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Aj v druhej tretine padali góly na oboch stranách. USA malo vynikajúci vstup, keď už v prvej minúte druhej tretiny navýšilo svoje vedenie zásluhou Hughesa. Slovensko malo potom k dispozícii presilovku o dvoch hráčov, v ktorej si vytvorilo veľký tlak, ale gól nedalo. Využilo však ale následnú presilovku o jedného hráča a náš druhý gól v tomto zápase dal Sojka. Potom sa zaujímavé šance striedali na oboch stranách, ale pár sekúnd pred koncom druhej tretiny USA využilo presilovku a Caulfield svojim druhým gólom v tomto zápase upravil na 2:5!

Posledná tretia tretina sa začne približne o 17:21.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:47
39:47

Spojené štáty americké využívajú presilovku a tak znova vedú v tomto zápase o tri góly! Po vyhratom buly sa do strely poriadne oprel JUDD CAULFIELD a krátko pred koncom druhej tretiny upravuje skóre zápasu na 2:5!
Asistencia: Alexander Turcotte.
39:44
Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Michal Mrázik.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:15
importantŠkoda, preveľká škoda! Mali sme na dosah kontaktný gól, keď sa puk aj so šťastím dostal na hokejku Eliaša, ale v nádejnej pozícii ho brankár Rowe dokázal vychytať!
37:28
Do konca prostrednej tretiny už veľa času neostáva, Slovensko sa ešte snaží o kontaktný gól. Uvidíme, či sa to našim mladíkom, ktorí dnes bojujú statočne podarí.
36:19
Turcotte sa pokúsil presadiť individuálne, ale nič vážneho už vymyslieť nedokázal. K puku sa tak krátko pred koncom prvej tretiny dostáva naša reprezentácia.
35:36
Turanský teraz ukázal tvrdú strelu, ale škoda že nemieril presne. Nášmu súperovi však tento pokus určite tlak zdvihol, predbežné skóre 2:4 ostáva nezmenené.
35:21
Na našich mladíkoch je však viditeľné, že chcú stále bojovať a tento zápas ešte nevzdali. Predsa len, je to stále len o dva góly a to sa určite dá ešte zmazať.
34:49
Dlhšiu dobu sa už hrá s minimálnym prerušením. Aj naďalej je vo výhodnejšej pozícii USA, ktoré vyhráva nad našou reprezentáciou o dva góly.
33:59
Individuálnu akciu predviedol Beecher, ktorý sa dokázal natlačiť pred našu bránku, ale už presne zakončiť nedokázal.
33:49
Momentálne sa hra prelieva z jednej strany na druhú, pohroziť tak dokážu oba celky. Uvidíme, kedy príde aj ďalšia zaujímavá situácia, ešte nejaký ten čas do konca druhej tretiny ostáva.
33:12
Na druhej strane však musel zasahovať brankár Rowe. Ten v prvej tretiny toľko práce nemal, v tej druhej si však už dres určite zapotil.
32:49
Veľmi dobrú robotu pred našou bránkou predviedol Turcotte, ale už nedokázal vystreliť, či vyslať presnú prihrávku. USA však ostáva pri puku.
32:31
Potom však už nasledoval ďalší tlak zo strany súpera, ale opäť sme sa dokázali oslobodiť.
31:27
Dokázali sme sa na určitú dobu usadiť v útočnom pásme, ale k ďalšiemu gólu v Roweho sieti to už neviedlo. Ukázali sme však, že vieme aj pohroziť v útoku.
30:27
Pri tlaku USA predviedol hneď niekoľko dobrých zákrokov brankár Kozel. Momentálne sme už pri puku a nebojíme sa skúsiť zaútočiť.
30:16
importantVo veľkej šanci sa ocitol Caulfield, ale autor otváracieho gólu tohto stretnutia sa nedokázal pred našou bránkou znova presadiť!
29:51
Teraz sme mali opäť aj šťastie, pretože prihrávka pred našu bránku sa nedostala na hokejku žiadneho hokejistu USA. Na malú chvíľu sme sa potom dokázali oslobodiť.
29:14
A stále sa musíme brániť vo vlastnom pásme. Naša obrana a brankár Kozel sú tak v jednom ohni, ale predbežné skóre sa zatiaľ nemení.
28:46
importantChyba našej obrany a bolo tu prečíslenie USA! Našťastie sa to gólom v našej sieti neskončilo, ale puk skončili na hornej tyčke, čiže nás zachránila konštrukcia brány!
28:28
Pomaličky sa však už všetko vracia do starých koľají. USA nás zavrelo vo vlastnom pásme a snaží sa prinavrátiť si svoje trojgólové vedenie.
27:23
26:42
Podarilo sa nám tak znížiť na rozdiel dvoch gólov. To nás momentálne nakoplo k väčšej aktivite a pokúšame sa pridať aj ďalší gól. Veľmi nám pomohla dvojnásobná presilovka, škoda toho záveru prvej tretiny a začiatku druhej.
25:42
25:42
Náš veľký tlak sa napokon predsa len končí gólom! Presilovku o dvoch hráčov sme nevyužili, ale o jedného už áno. Čajkovič sa neulakomil na strelu, všimol si lepšie postaveného DOMINIKA SOJKU, ktorý na dvakrát úspešne prekonáva Roweho – 2:4!
Asistencia: Maxim Čajkovič.
25:26
Ani Turanov pokus sa do siete nedostal, Rowe s ďalším presným zákrokom. Ten mal zatiaľ v druhej tretiny práci vyše hlavy.
24:49
importantVeľkú šancu mal na hokejke Chromiak! Jeho strelu Rowe vyrazil len pred seba, potom sa niekto z našich dostal k dorážke, ale na bránkovej čiare dostal puk do bezpečia jeden z obrancov USA.
24:36
Pred bránku dostal puk Čajkovič, ale jeho strela z prvej končí len na zadnom mantinely.
24:17
importantRowe vyťahuje výborný zákrok! Najprv prvú strelu vyrazil len pred seba, ale poradil si aj s nebezpečnou dorážkou! Náš tlak však stále pokračuje ďalej, hráme skoro dvojminútovú presilovku.
24:01
importantSlovensko hrá presilovku o dvoch hráčov! Ihneď sme sa tak usadili v útočnom pásme a rozbiehame kolotoč pred súperovou bránkou.
23:46
Vylúčenie v tíme USA (Domenick Fensore – 2 min., podrazenie).
23:35
Vylúčenie v tíme USA (Marshall Warren – 2 min., nedovolené bránenie).
23:31
A máme tu ďalší pokus našich na súperovu bránu. Krajčov pokus z uhla však Rowe úspešne kryje. Ten zatiaľ čaká na výraznejší zákrok, ale raz už sa puk za jeho chrbát dostal.
22:49
USA aj napriek náskoku nepoľavuje a aj naďalej sa snaží hrať svoju hru. Sme teda určite zvedaví, či ešte uvidíme nejaký ten presný zásah, ideálne však v súperovej sieti.
22:21
Prvýkrát v druhej tretine musel zasahovať brankár Rowe, ale s bekhendom Goliana nemal žiadne problémy. Získavame však aspoň buly v útočnom pásme.
21:16
Prehrávame tak už rozdielom triedy a už to teda vyzerá, že USA má všetko pod kontrolou a kráča za ďalším víťazstvom. Hrá sa však až do záverečnej sirény a stať sa teda môže čokoľvek.
20:59
20:59

Našim nevychádza vstup do druhej tretiny, inkasujeme štvrtý gól! USA opäť predviedlo rýchly prechod do útočného pásma, budúca hviezda NHL JACK HUGHES úspešne nahodil puk na našu bránku a ten prepadol za brankára Kozla – 1:4! Celá situácia sa ešte riešila na videu, ale gól bol napokon správne uznaný.
20:47
Na malú chvíľu sme ešte operovali pred bránkou súpera, ale potom sa už USA presunulo do nášho pásma. Začínajúci tlak súpera sme prerušili zakázaným uvoľnením.
20:10
Prostredná tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, ihneď po buly sme sa presunuli do útočného pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Úvodná tretina tohto stretnutia nám priniesla hneď štyri gólu. Od úvodu išlo všetko podľa papierových prognóz, keď USA bolo častejšie pri puku a dostávalo nás pod veľký tlak. Gólmi Caufielda a Turcotteho viedol náš súper o dva góly, ale našim sa podarilo využiť presilovku zásluhou Krajča a streliť tak svoj úvodný gól v tomto stretnutí. Dlho sme sa však neradovali, za desať sekúnd Boldy vrátil USA vedenie o dva góly a tak prehrávame po prvej tretine 1:3!

Druhá tretina sa začne približne o 16:29.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:41
19:41

No dlho sme sa teda z kontaktného gólu neradovali! USA vyhralo buly, ihneď sa presunulo do nášho pásma a prinavrátilo so vedenie o dva góly.
MATTHEW BOLDY po zisku puku nič nevymýšľal a presnou strelou prekonáva Kozla – 1:3!
19:31
19:31
Výborne! Podarilo sa nám využiť presilovku a tak streliť kontaktný gól v záverečnej polminúte prvej tretiny. Konečne nám vyšiel prechod do útočného pásma, k puku sa dostal Golian, ktorý našiel presnou prihrávkou
SAMUELA KRAJČA a ten strelou švihom prekonáva Roweho – 1:2! Asistencie: Andrej Golian, Oliver Turan.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:50
Vylúčenie v tíme USA (Alexander Turcotte – 2 min., hákovanie).
18:27
Krátko pred koncom prvého dejstva tak prehrávame o dva góly. Uvidíme, či ešte príde nejaká zaujímavá situácia pred prestávkou.
17:27
17:27

Predsa len sme sa ešte pred koncom prvej tretiny dočkali ďalšieho gólu, ale žiaľ bolo to do našej siete! USA predviedlo parádnu kombináciu v blízkosti našej bránky, na jej konci stál ALEXANDER TURCOTTE, ktorý z bezprostrednej blízkosti prekonáva Kozla – 0:2!
Asistencie: Patrick Moynihan, Matthew Boldy.
16:39
Teraz sledujeme troška nudnejšiu pasáž hry. Nič zaujímavejšieho sa už dlhšie neudialo, puk na svojich hokejkách však drží USA.
16:06
Zvládnuté oslabenie nám takisto môže pomôcť. Súpera sme k ničomu nepustili a mohlo by nám to dodať síl do zvyšku prvej tretiny.
15:46
Výborne sme zvládli toto oslabenie. Neinkasovali sme tak krátko pred koncom prvej tretiny ďalší gól, ale ostáva dohrať ešte záverečné minúty prvej tretiny.
15:18
Slovensko v plnom počte!
14:56
Aj naďalej sa bránime úspešne a vyhadzujeme puky do bezpečia. Kozel prakticky zasahovať nemusel, bránenie v početnej nevýhode nám tak stále ide výborne.
14:18
Zatiaľ sa však bránime veľmi dobre a takisto súpera k ničomu nepúšťame. Možno je to troška prekvapivé, prvá polovica presilovka tak USA vôbec nevyšla.
13:28
Svoju prvú presilovku v tomto zápase už hrá aj USA, čakajú nás teda určite veľmi krušné chvíle.
13:18
Vylúčenie v tíme Slovensko (Simon Jellúš – 2 min., napadnutie).
13:02
Zatiaľ sa všetko deje podľa papierových predpokladov. USA je vo vedení a neustále dokáže hroziť. Musíme zlepšiť náš prechod do útočného pásma, ale momentálne máme opäť defenzívne povinnosti.
12:36
importantCaufield sa nebezpečne natlačil pred slovenskú bránku a chystal sa na bekhendové zakončenie! V poslednej chvíli však zasiahol jeden z našich obrancov a jeho snahu mu znemožnil.
11:28
Svoju prvú presilovku sme tak nevyužili, nevypracovali sme prakticky žiadnu šancu. Presúvame sa už do druhej polovice prvej tretiny, USA stále vedie najtesnejším rozdielom.
11:02
USA v plnom počte!
10:47
Stále sa nemôžme usadiť v útočnom pásme, nevyslali sme ešte žiadnu strelu na bránku súpera. USA sa tak bráni výborne a ďalej ako po stredné pásmo nás nepúšťa.
10:02
Polovica z našej početnej výhody je už minulosťou, zatiaľ sme sa poriadne neusadili v útočnom pásme. Brankár Rowe tak je zatiaľ bez akejkoľvek práce.
09:12
Prvýkrát v tomto zápase hráme presilovku! Ideálna šanca na vyrovnanie, podarí sa nám streliť náš úvodný gól v tomto stretnutí?
09:02
Vylúčenie v tíme USA (Alex Vlasic – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
08:42
Inkasujeme tak pomerne rýchly gól, ale stále máme dostatok času v prvej tretiny, aby sme sa pokúsili o vyrovnanie. Musíme však zlepšiť prechod do útočného pásma, kde sme sa zatiaľ príliš dlho neohriali.
07:42
07:42

Spomínaný tlak súper už vyústil v očakávaný gól v našej sieti! Veľká hviezda amerického výberu Hughes sa výborne natlačil s pukom pred bránku, Kozel jeho pokus neudržal vo svojej výstroji a úspešnou dorážkou sa prezentoval COLE CAUFIELD – 0:1!
06:54
Slovensko sa dostalo pod tlak súpera, ale pár veľmi dobrých zákrokov predviedol brankár Kozel, ktorý tak podržal svoj celok. Smerom dopredu sa nám teraz vôbec nedarí.
06:08
Divákov v hľadisku teraz potešil svojou individuálnou akciou Lindmark, ktorý potom následne prihrával puk na Beechera, ale ten už z uhla presne nezakončil.
05:27
Sme však stále ešte len v úvode stretnutia. Zatiaľ najväčšiu gólovú príležitosť mali mladíci z USA, ale využiť ju nedokázali. Hrá sa s minimálnym prerušením.
05:09
Teraz si už americký brankár pripísal úspešný zákrok, keď dokázal pokryť nahodenie na jeho bránku. Až na to jedno zaváhanie, to nie je až tak zlý výkon z našej strany.
04:22
Po dlhšej dobe sme sa znova pozreli aj do útočného pásma. Brankár Rowe však zasahovať nemusel, ale aspoň na malú chvíľu sme zamestnali súperovu obranu.
03:37
Zrejme som našu obranu troška prechválil, po menšom zaváhaní išlo USA do ďalšieho prečíslenia. Ani v tomto prípade však náš súper nedokázal ideálne zakončiť.
02:36
Z veľkej chyby sme sa poučili a teraz bránime veľmi úspešne. Navyše, sa nebojíme aj vysokého napádania súperovej rozohrávky a tak sme zatiaľ súpera do ďalšej šance nepustili.
01:52
importantTak teraz sme mali obrovské šťastie! Po hrubej chybe v obrane išli až dvaja súperovi hokejisti na našu bránku, ale Caufield nedokázal dostať puk do odkrytej siete!
01:39
Zatiaľ sa hrá svižný hokej, hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Oba tímy majú už na svojom konte aj strelecké pokusy, úspešné však neboli.
01:27
Ale už aj naši mladíci sa dokázali dostať na dostrel súperovej bránky. Čajkovičov pokus zrazil brankár Rowe na ochrannú sieť, získavame tak ešte buly v útočnom pásme.
00:35
Náš súper sa po zisku puku ihneď presunul do útočného pásma. Na malú chvíľu sme tak boli zavretí pred svojou bránkou, ale Kozel si už stihol pripísať úvodný presný zásah.
00:10
Prvá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, pri puku je momentálne slovenská reprezentácia do 18 rokov.
00:01
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche arény Fjallraven Center. Prvá tretina súboja medzi Slovenskom a USA sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Začiatok zápasu sa troška posunie.
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom hokeja! Dnešný program MS v ľadovom hokeji do 18 rokov otvorí súboj Slovenska a USA. Naši mladíci majú za sebou včerajšie vystúpenie proti Rusku, ktorému napokon podľahli po bojovnom výkone 3:6. USA naopak vstup do šampionátu vyšiel vynikajúcu, keď prekvapivo zdolali Švédsko veľmi vysoko 6:1. V našej zostave je dnes jedna zmena, Hlavaja v bráne nahradil Kozel. V zostave nášho súpera sa nachádza aj Jack Hughes, ktorý je predpokladanou jednotkou budúceho draftu NHL.

Jasným favoritom je pochopiteľne USA, ale my verme, že naši mladíci minimálne potrápia veľkého súpera. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, o malú chvíľu začíname!

Slovensko: Kozel (Hlavaj) – Turan, Mudrák, Lavička, Hlaváč, Gajdoš, Golian – Krajč, Jellúš, Mrázik – Turanský, Sojka, Čajkovič – Chromiak, Haščák, Lašák – Eliaš, Valigura

USA: Rowe (Knight) – McCarthy, York, Helleson (A), Vlasic, Thrun, Warren, Fensore – Moynihan (C), Turcotte, Boldy – Caufield (A), J. Hughes, Beniers – Gildon, Beecher, Caulfield – Lindmark, Farrell

Rozhodca: Andrei Shrubok, Michael Tscherrig – Jon Kilian, Jani Pesonen
Vítam všetkých fanúšikov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné výbery do 18 rokov Slovenska a USA. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 15:30!

Priaznivci ľadového hokeja sa v najbližších dňoch môžu tešiť na zaujímavú porciu zápasov. Ešte pred svetovým šampionátom mužov na Slovensku sú to MS hráčov do 18 rokov. Predstaviť by sa tak mohlo hneď niekoľko budúcich svetových hviezd, ktorým je predpokladaná veľká budúcnosť v NHL.

Slovensko:
Zverenci trénera Viliama Čecha majú istý cieľ, ktorým bude postup medzi osem najlepších celkov. Štvrťfinále hrali aj minulý rok, bol to však pre našich mladíkov strop. Vyradila nás reprezentácia Švédska po jasnom výsledku 6:1. Príprava na tohtoročný šampionát nebola najlepšia, ale chuť sme si napravili v poslednom zápase so Švajčiarskom.

Naše prvé vystúpenie v skupine B už máme za sebou. Ihneď na úvod turnaja sme nastúpili proti jednému z top favoritov, reprezentácii Ruska. Mladíci bojovali statočne, ale napokon svojmu súperovi podľahli 3:6, keď sa gólovo za nás presadili Sojka, Chromiak a Čajkovič.

USA:
Spojené štáty americké sú takisto tímom z kategórie top favoritov. Predpokladá sa minimálne útok na medailu, ale vieme, že sa rozhoduje na ľade a nie na papieri. USA čakalo v prvom zápase Švédsko, ktoré má takisto veľké ambície. Švédi však úplne vyhoreli a podľahli USA vysoko 1:6. Náš dnešný súper je teda poriadne rozbehnutý.

Jasným favoritom tohto stretnutie je určite náš súper. Dokážeme však prekvapiť? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci utŕžili hanebný debakel, Američania im na MS strelili dvanásť gólov