Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
TASR|19. apr 2019 o 22:05

Neúspešným finalistom bol Omsk.

MOSKVA. Hokejisti CSKA Moskva získali v piatok Gagarinov pohár. Vo štvrtom stretnutí finále play off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zvíťazili na ľade Avangardu Omsk 3:2 po predĺžení a sériu ukončili v najkratšom možnom čase 4:0 na zápasy.

Minuloročný zdolaný finalista sa raduje vôbec z prvého titulu v KHL. V sovietskej ére vyhral CSKA 32 majstrovských titulov, ten posledný v sezóne 1988/1989.

O víťazný presný zásah sa v 78. minúte zápasu presným tečom postaral útočník Maxim Mamin.

Na tróne pre šampióna KHL nahradili Moskovčania AK Bars Kazaň.

KHL 2018/2019 - finále play off

Omsk - CSKA Moskva 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 13. Šumakov, 18. Franson - 24. Kaprizov, 58. Okulov, 78. Mamin

/stav série 0:4, CSKA Moskva vyhral Gagarinov pohár/

Omsk: Bobkov - Franson, Medvedev, Pokka, Jemelin, Čudinov, Pivcakin - Desharnais, Stalberg, Beck - Zernov, Širokov, Michejev - Galimov, Šumakov, Semionov - Manukjan, Košelev, Stas - Jaremčuk, Petrov

CSKA: Sorokin- Blažijevskij, Nesterov, Dahlbeck, Robinson, Naumenkov, Marčenko, Romanov - Slepyšev, Vey, Grigorenko - Andronov, Karnauchov, Mamin - Popov, Okulov, Šalunov - Telegin, Rtiščev, Svetlakov - Kaprizov

Domov»Hokej»KHL»Moskovské CSKA uspelo aj vo štvrtom finále a po prvý raz vyhralo Gagarinov pohár