Slovensko porazilo Rakúsko aj v druhom zápase, rozhodlo sa až v nájazdoch

Martin Bakoš (vľavo) a Marek Ďaloga. (Autor: Martin Baumann TASR)
Športové prenosy SME|20. apr 2019 o 17:30

Víťazný nájazd premenil Bakoš.

Euro Hockey Challenge - prípravný zápas pred MS v hokeji 2019

Rakúsko - Slovensko 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Zwerger (Hofer) - 2. Bakoš (Studenič, Chovan), rozhodujúci sn: Bakoš. Rozhodovali: Grubner, Ofner - Nothegger, Sparer, vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Rakúsko: Kickert - Maier, Lindner, Schlacher, Payr, Kirschläger, Jakubitzka, Vallant, Matzka - Ulmer, Baumgartner, Ganahl - Hofer, Haudum, Zwerger - Cijan, Gaffal, Macierzynski - Pöschmann, Maxa, Wachter

SR: Hudáček - Štajnoch, Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Sersen, Koch, Grman, Rosandič - Svitana, Špirko, Puliš - Studenič, Kytnár, Chovan - Bakoš, Sukeľ, Liška - Bondra, Buc, Cingel

INNSBRUCK. Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili aj v druhom zápase Euro Hockey Challenge nad výberom Rakúska. Po piatkovom triumfe 5:1 v Salzburgu vyhrali aj v sobotu v Innsbrucku 2:1 po samostatných nájazdoch.

Slováci sa dostali do vedenia už v 2. minúte po góle Martina Bakoša, domáci v druhej tretine vyrovnali zásluhou Dominica Zwergera. Zápas napokon v nájazdovom rozstrele rozhodol Bakoš.

Zwerger bol najnebezpečnejším hráčom domácich

Slováci začali rovnako ako v piatkovom aktívne. Už po ôsmich sekundách hrali prvú presilovku, ktorá sa po minúte trvania zdvojnásobila. V početnej prevahe naservíroval Studenič puk Bakošovi a Slovensko viedlo 1:0.

Vzápätí sa dvakrát vylučovalo aj na druhej strane, ale pri najväčšej šanci Rakúska zasiahol výborne Hudáček. V ďalšom priebehu prvého dejstva diváci pekný hokej nevideli, hru kúskovali časté vylúčenia, ale zverenci Craiga Ramsayho si zaslúžene niesli do kabín tesný náskok.

Najlepšie momentky z 2. prípravného zápasu Rakúsko - Slovensko: fotogaléria

21.4.2019

Rozpačitý úvod druhej tretiny oživila akcia Cingela v 24. minúte, slovenský útočník sa natlačil pred bránku z pravej strany, ale nezakončil presne. Ten istý hráč bol aj na konci ďalšej akcie, Kickert vytiahol efektný zákrok lapačkou. Rakúšania vzápätí odpovedali po ojedinelej útočnej akcii a Zwerger našiel medzeru vedľa Hudáčka - 1:1.

Domáci sa po góle osmelili, začali sa viac tlačiť dopredu, ale ich aktivita dlho netrvala. Slovenskí hokejisti sa v ofenzíve dostávali do zakončenia, ale Rakúšania hrali veľmi obetavo a zblokovali množstvo striel. Päť minút pred koncom druhého dejstva ušiel slovenskej obrane Zwerger, ale Hudáček tento súboj zvládol lepšie.

V sieti neskončila ani strela Rosandiča na druhej strane, zastavila ju žŕdka. Záverečnú gólovú šancu druhej tretiny mal Hofer, keď sa dostal pred slovenského brankára, no prestrelil.

Bucovi neuznali gól

V tretej tretine to bol opäť veľký boj slovenskej ofenzívy s rakúskou obranou, ale Ramsayho zverencom chýbalo viac kreativity. Hudáček mal málo práce, domáci čakali na šance po rýchlych brejkoch.

Štyri minúty pred koncom mali Slováci ideálnu možnosť rozhodnúť zápas v presilovke 4 na 3. Výborne v nej mieril Bakoš, ale Kickert sa vyznamenal. Rozhodnutie nepriniesla ani krátka klasická presilovka 5 na 4 a zápas dospel do predĺženia.

V ňom sa hralo vo formáte 3 proti 3, prvé sekundy patrili domácim. Potom prišli šance Bakoša a Feherváryho, gól dostal do siete až Buc, no arbitri ho neuznali pre vysokú hokejku.

Duel napokon rozhodol až nájazdový rozstrel. Úspešnými strelcami boli za Slovensko Michal Chovan, Martin Bakoš a Marián Studenič, domáci sa presadili iba raz.

Hlasy po zápase

Michal Sersen, kapitán SR: "Bol to odlišný zápas ako včera, ale tak ako včera, aj dnes sme mali počas celého priebehu prevahu a boli sme lepší. V prvej tretine bolo príliš veľa vylúčení a hra sa kúskovala. Bolo ťažké sa dostať do tempa."

Martin Bakoš, strelec oboch gólov SR: "Mali sme dostatok šancí, Rakúšania však pozorne bránili a nebolo to jednoduché. Celý zápas sme mali prevahu a boli sme jednoznačne lepší. Súper mal aj šťastie, veľa pukov sa poodrážalo do rohov, odkiaľ sme nemohli dorážať. Ale som rád, že sme nakoniec zvíťazili aspoň po nájazdoch."

Martin Fehérváry, obranca SR: "Na oboch stranách bolo veľa vylúčení, bolo to iné ako včera. Máme čo naprávať, ale verím, že sa to na ďalší týždeň zlepší. Musíme sa každý pozrieť na seba, tímové veci si povieme."

Michal Chovan, útočník SR: "Boli sme lepší ako súper, mali sme tlak, ale neboli sme efektívni. Keby sme zvíťazili výraznejším rozdielom, nikto by nemohol nič povedať."

Online prenos - LIVE: Rakúsko - Slovensko (Innsbruck, 2. prípravný zápas pred MS v hokeji 2019)

Ak sa vám online prenos nezobrazuje, kliknite sem (určené pre mobilné zariadenia) >>>

Euro Hockey Challenge  2018/2019
20.04.2019 o 17:30
Rakúsko
1:2
(0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1)
66' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 25. Zwerger (Hofer) – 2. Bakoš (Studenič), rozh. náj. Studenič.
Zaznamenali sme druhú výhru v príprave na MS. Dnes sme zdolali Rakúsko 2:1 po samostatných nájazdoch. Najbližšie nás v dvojzápase čakajú Česi.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil MARIÁN STUDENIČ.
Samostatné nájazdy začínajú.
Viac priestoru na ľade nám vyhovovalo, v predĺžení sme boli aktívnejší, no gól nepadol a tak nás o malú chvíľu čakajú samostatné nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:23
Rosandič a jeho individuálna akcia, trafil však len do stredu brány.
63:23
Hofer dostal veľa priestoru a preveril Hudáčka nepríjemnou strelou, no náš gólman si poradil.
63:06
GÓL NEPLATÍ.
63:06
importantBondra a jeho strela spoza Baumgartnera, naši už dvíhali ruky po tom, čo Buc z dorážky dostal puk do siete, no zrejme to bolo nedovoleným spôsobom, konkrétne vysokou hokejkou. Situácia je posudzovaná videorozhodcom.
62:07
Prihrávka na Fehérváryho do jazdy, Jakubitzka vytlačil Fehérváryho, ktorý následne vrazil do bránky.
61:48
Bakoš to skúsil sám, ale bránu minul.
61:25
Voľný Haudum pred Hudáčkom, aj my sme mali šťastie.
61:14
Studenič tvrdo vystrelil a ohrozil Kickerta, ktorý zasiahol na dvakrát.
60:10
importantVeľkú šancu v úvode predĺženia mal Špirko, no ani jemu sa nepodarilo skórovať.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Kto by to bol povedal, že tento zápas dospeje až do predĺženia. No deje sa tak, o malú chvíľu sa bude pokračovať v hre 3 na 3.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:33
Puliš dobre našiel Svitanu, ktorý strieľal už z veľkého uhla, bránu netrafil, Kickert omylom posunul bránu, takže hra je prerušená.
57:46
Grman zle trafil puk, Rakúšania získavajú cenné sekundy v našom obrannom pásme.
57:11
Fehérváry nabil Sersenovi, ktorý strieľal z prvej, Kickert puk vyrazil, pred bránou bol Sukeľ pripravený na dorážku, ale bol aj dobre bránený, takže gól sa nám streliť nepodarilo ani tentokrát.
56:26
Zbytočne dlho váhame a nestrieľame, Rakúšania už hrajú vo štvorici, vystihli Bakošovu prihrávku a vyhadzujú puk.
55:48
Bakoš to zobral na seba, ale opäť mal Kickert odkrytý výhľad a puk nevyrazil.
55:13
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Jakubitzka – 2 min., hákovanie).
54:50
Koch neváhal a strieľal z prvej, pred bránou ale nebol nik na dorážku a Kickert puk vyrazil.
54:14
Vylúčenie v tíme Slovensko (Svitana – 2 min., hrubosť).
54:14
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Haudum – 2 min., hrubosť).
54:14
Prehustili sme priestor pred Kickertom, ale puk je v jeho moci. Následne vznikla drobná šarvátka.
53:52
Rosandič na útočnom výlete, pretláčal sa až do zakončenia z pravej strany.
52:41
Maier voľný pri ľavej Hudáčkovej tyčke, smeroval na neho puk, ktorý končí na Hudáčkovi.
51:55
Vysoké napádanie Rakúšanov nám robí problémy a tak je to z našej strany skôr na náhodu, ako nejaké oku lahodiace kombinácie.
50:36
Hudáček má čoraz viac práce, čo nevidíme radi. Akoby sme postupom času útočili čoraz menej.
49:56
Rakúšania sa tlačili pred Hudáčka, puk sa tam poodrážal, no neinkasovali sme, zase až taká nebezpečná situácia tam nevznikla. Zle sa ale pozerá na Ďalogu, ktorý je na ľade a drží sa za chrbát, je pri ňom lekár.
49:05
Ganahl sa už už dostával do šance, dobre ho vytláčal Fehérváry, takže Ganahl nemal ideálnu príležitosť zakončiť.
48:28
Prihrávka na Lišku vo vlastnom obrannom pásme nevyšla, čo vytvorilo šancu pre Jakubitzku, Hudáček pozorný, skryl puk v lapačke.
47:28
importantPuliš sa snažil prejsť cez posledného brániaceho hráča, napokon vymyslel šikovnú prihrávku na Svitanu do strany, ktorý vyskúšal pozornosť rakúskeho gólmana.
46:23
Studenič si stiahol puk, pred bránou bol Kytnár na okamih voľný, nepodarilo sa mu prekonať Kickerta.
45:28
Niečo vyše 5 minút tretej tretiny máme za sebou, zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme sa chystali nastrieľať Rakúšanom niekoľko gólov a rozhodnúť.
44:15
Kickert si zachytal po zakončení Svitanu aj strele Rosandiča.
43:19
Studenič si hneď po naskočení na ľad pýtal puk, ale bol už z amodrou čiarou, pískal by sa ofsajd, tak volíme radšej prihrávku dozadu.
42:41
Snažíme sa hrať aktívne a napádať, čo sa nám vcelku darí. Na Hudáčka nesmerovala v tejto presilovke ani jedna strela.
41:43
Podarilo sa nám vyhodiť puk cez všetky čiary a následne sme zachytili rozohrávku Rakúska už v strednom pásme.
41:12
Vylúčenie v tíme Slovensko (Studenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
40:40
Prihrávka na ľavé krídlo na Puliša, ale do šance sme sa nedostali, strácame puk.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Trápime sa, hra z našej strany nie je ideálna. S Rakúšanmi po dvoch tretinách len remizujeme 1:1. Gól v prostrednej časti hry dával v 25. minúte Zwerger. Tréner Craig Ramsay bude mať svojím zverencom počas prestávky čo povedať. Verme, že v tretej tretine predvedieme oveľa lepší výkon a prejaví sa to aj na výsledku.

Tretia tretina sa začne približne o 19:17.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:43
importantUrobili sme chybu, opäť sme nechali osamoteného hráča súpera korčuľovať na našu bránu, na naše šťastie sme ani tentokrát neinkasovali.
37:46
Grman nahodil puk na bránu, konečne to skúšame s častejšou streľbou a s následnými dorážkami, no zatiaľ nám tam nič nepadá.
36:48
Prihrávka medzi kruhy našla len rakúske hokejky, domáci tím to využíva na prechod do našej tretiny, kde sa o puk bojuje pri mantineli.
36:23
importantRosandičova strela nebola prudká, ale skončila na žŕdke!
35:22
Fehérváry strieľal na bránu, kde bolo husto, Kickert len vyrazil pred seba, kde bol pripravený Kytnár, ale puk do siete nedostal.
34:24
importantČajkovský urobil veľkú chybu na modrej, Zwerger v oslabení korčuľoval sám na našu bránu, trafil na naše šťastie Hudáčkov betón!
33:36
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Jakubitzka – 2 min., podrazenie).
33:25
Sersen pálil bez prípravy, Kickert mal odkrytý výhľad, napokon ani zasahovať nemusel, keďže strela medzi tri žrde nemierila.
32:46
Chovan dobre potiahol puk, obkrúžil bránu, prihral Ďalogovi, ktorý mohol strieľať, ale zaváhal, prihrával dozadu Kochovi, ale jeho strela bola zblokovaná. Preváhali sme vhodný moment.
31:41
Bránime sa, puk je na rakúskych hokejkách. Toto nevidíme radi, snaží sa to zmeniť Puliš, ale cez dvoch hráčov neprešiel.
30:51
Bondrovi sa po náraze do mantinelu ťažšie vstáva z ľadu, ale bude v poriadku. Nevylučuje sa.
29:56
Liška dobre zakombinoval s Bakošom, no ani Bakoš, ani následne Rosandič z vrcholu kruhu Kickerta neprekonali!
29:02
Fehérváry prihrával spoza brány, prihrávku dobre prečítal Ganahl.
28:27
Studenič bol rýchly, ale aj dobre bránený, nepodarilo sa mu zakončiť.
27:32
Strela z prvej neprešla, ešte Puliš bojuje pred bránou, opäť strieľame, ale Rakúšania veľmi dobre blokujú strely z našich hokejok.
26:27
Cingeľ potiahol puk, zbavil sa hráčov a dostal sa do streleckej pozície, ale pálil mimo.
26:00
Vyrážame dopredu, Bakoš jednoducho nahodil puk na zadný mantinel, kde sme ho však nezískali.
25:02
Poľavili sme, už nie sme tak aktívni, ako v prvej tretine, dovolili sme Rakúšanom vyrovnať a začína sa odznova. Treba jednoznačne pridať, Rakúšania zistili, že sa s nami dá hrať.
24:18
goalRakúsko dalo gól!
Hofer vybojoval puk v strednom pásme, prekorčuľoval s ním po pravom krídle a pred bránou pri pravej tyčke našiel voľného DOMINICA ZWERGERA, ktorý trafil medzi Hudáčkov betón a lapačku!

Asistencie: Fabio Hofer
23:42
Naša štvrtá formácia sa usadila v útočnom pásme. Bondra prevažne clonil pred bránou, Cingeľ zakončoval.
22:59
Zabojovali sme o puk pri mantineli, následne ho nahadzujeme na bránu. Toto ale nemôže Kickerta ohroziť. Väčšiu šancu sme si v druhej tretine ešte nevypracovali.
21:54
Grman nahodil puk na bránu, Kickert nevie, kde ho má, hľadá ho vo výstroji, trochu komická situácia, ale puk už sa našiel.
21:36
Hudáček chytil puk do lapačky po strele Hofera, buly po jeho pravici.
20:52
Svitana sa poľahky dostal k puku v útočnom pásme, ale nedokázal z toho nič vyťažiť. Opúšťame útočné pásmo. Zatiaľ opatrný úvod druhej tretiny z oboch strán.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvú tretinu poznačilo množstvo vylúčení na oboch stranách, gól sme videli len jeden. Strelili ho naši reprezentanti, už v 2. minúte využil presilovku Bakoš. Následne sme dominovali, no žiadnu ďalšiu šancu sme nedokázali pretaviť v gól.

Druhá tretina sa začne približne o 18:25.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:45
importantChovan vydoloval puk pri mantineli, prihral na Ďalogu, ktorý bol pred bránou sám, no volil trochu zbytočne ešte prihrávku Fehérvárymu, ktorý so svojou strelou neuspel.
17:51
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Ganahl – 2 min., hrubosť).
17:40
Musíme si dávať pozor vzadu, hrali sme sa s pukom a takmer sme oň prišli.
17:10
Akciu Rakúšanov prerušil hvizd rozhodcu, píska sa prihrávka rukou.
16:23
importantPrečíslenia 2 na 1, Buc mal na druhej strane Bondru, skúsil to však sám, Kickert zasiahol na dvakrát.
15:32
Sukeľ na Bakoša, ten pálil z prvej, Kickert chytá.
15:17
Studenič zadovkou prenechal puk Chovanovi, ktorý zakončil, Kytnár sa už k dorážke nedostal.
14:58
Dopredu išli Rakúšania, situácia 2 na 2, ale Čajkovský sa stihol vrátiť a situáciu sme si postrážili.
14:05
Na ľade je náš štvrtý útok, ktorý tiež robí vietor v útočnej tretine. Liška sa od mantinelu natlačil až do zakončenia, Kickert kryje, nasleduje buly.
13:09
Rosandič nastreľoval puk na bránu, keďže tam clonil Studenič, Kickert však stihol zareagovať a vyráža.
12:22
Rozobrali sme súperovu defenzívu, ale Čajkovský bránu netrafil. Následne Ďaloga zachytil puk od Lindnera, no Kickerta neprekonal.
11:30
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Matzka – 2 min., sekanie).
11:25
Výborné striedanie ukázal Špirko, ktorý bol nebezpečný vpredu, vypýtal si faul.
10:56
Konečne hrajú tímy v plnom počte. Rakúšania majú problém dostať puk z vlastnej tretiny, sme aktívni. Sukeľ si vymieňal puk so Štajnochom, chlapci to neurobili zle, ohrozili Kickerta.
09:40
Rakúšania hrajú skrátenú presilovku, vypálili od modrej, no Hudáček zasahovať nemusel, Svitana strelu výborne zblokoval.
08:53
Fehérváry obkrúžil súperovu bránu, poslal puk Studeničovi, ktorého bekhend končí na Kickertovi.
08:40
Rosandič vypálil, puk skončil na zadnom plexiskle. Na druhej strane musel zasahovať Hudáček, strela ale nebola nijako nebezpečná.
07:49
Rakúski rozhodcovia dnes pískajú všetko. Ďalší vylúčený hráč...
07:49
Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., držanie).
07:37
Strelu z pravej strany Kickert kryl.
07:14
06:49
Haudum vystrelil švihom a Hudáček prerušuje hru. V akcii mal prsty aktívny Hofer.
05:53
importantSkvelý Hudáček! Rakúšania mohli vyrovnať, avšak Hofer neuspel zblízka, gól nestrelil ani z následnej dorážky! Horúco bolo pred našou bránou.
05:44
S vylúčeniami sa roztrhlo vrece, takmer nevidíme hru 5 na 5. Opäť sa bránime.
05:39
Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., podrazenie).
05:05
Bránime sa bez väčších problémov, napádame Rakúšanov pri rozohrávke.
04:32
Rakúšania kombinujú v útočnej tretine, strieľať sa im moc nechce, nakoniec sa k strele odhodlal Schlacher, no strela od modrej čiary nebola ničím zložitým pre Hudáčka.
03:56
Vyskúšame si aj hru v oslabení. Hrá sa pred Hudáčkom.
03:35
Vylúčenie v tíme Slovensko (Koch – 2 min., krosček).
03:18
Prekombinovali sme to v útočnom pásme, vylúčený hráč je už na ľade.
02:35
Naša presilová hra pokračuje, ale už sa nám až tak nedarí, snažíme sa usadiť pred Kickertom.
01:41
goalSlovensko dalo gól! Výbornú prácu odviedol v útočnej tretine Studenič, naznačil strelu, počkal si, zbavil sa brániaceho hráča a naservíroval puk na druhú stranu MARTINOVI BAKOŠOVI, ktorý z uhla trafil odkrytú bránu! Výborný úvod stretnutia pre náš tím.

Asistencia: Marián Studenič
01:30
Po prihrávke Ďalogu pálil Chovan, zvierame Rakúšanov v ich obrannom pásme.
01:10
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Schlacher – 2 min krosček.).
00:15
Hneď v úvode zápasu sme dostali možnosť hrať presilovú hru. Šrtajnoch nabil Čajkovskému, ten pálil vedľa, hra je prerušená.
00:08
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Lindner – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
00:01

Rakúsko: Kickert – Lindner, Maier, Steffler, Schlacher, Jakubitzka, Kernberger, Kragl, Vallant – Ganahl, Baumgartner, Ulmer – Zwerger, Haudum, Hofer – Macierzynski, Gaffal Cijan – Wachter, Maxa

Slovensko: Hudáček – Štajnoch, Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Grman, Rosandič, Sersen, Koch – Svitana, Špirko, Puliš – Studenič, Kytnár, Chovan – Bakoš, Sukeľ, Liška – Cingel, Buc, Bondra.
Slovenskí hokejoví reprezentanti pokračujú v príprave na majstrovstvá sveta. Za sebou už majú štyri zápasy, pred sebou päť. Nestačili na Švédov, dvakrát podľahli Nemcom. Včera sa im prvýkrát podarilo zvíťaziť. V Salzburgu zdolali domáci tím Rakúska 5:1. Dnes od 17:30 je na programe druhý zápas proti Rakúšanom, tentokrát sa odohrá v Innsbrucku.

Euro Hockey Challenge – Salzburg (Rak.) – piatok:

Rakúsko – Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 19. Ganahl (Ulmer) – 3. Studenič (M. Rosandič, M. Bakoš), 14. L. Nagy, 23. Buc (Sersen), 26. Liška (M. Bakoš, M. Sukeľ), 47. Štajnoch (Grman, Buc)

Slovensko: Godla – Štajnoch, Čajkovský, Marek Ďaloga, Fehérváry, Sersen, Koch, Grman, M. Rosandič – Puliš, Špirko, L. Nagy – Studenič, Kytnár, Michal Chovan – P. Svitana, Buc, D. Bondra – M. Bakoš, M. Sukeľ, Liška

Zaujímavosťou je, že až traja slovenskí reprezentanti si otvorili strelecký účet v najcennejšom drese. Konkrétne ide o Mariána Studeniča, Adama Lišku a Martina Štajnocha.

Príprava slovenskej hokejovej reprezentácie bude následne pokračovať dvojzápasom proti Čechom (26. 4. v Trenčíne, 27. 4. v Nitre), v máji nastúpime proti Veľkej Británii (Poprad, 4.5.) a prípravu uzavrieme súbojom s Nórmi (7.5. Michalovce).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko porazilo Rakúsko aj v druhom zápase, rozhodlo sa až v nájazdoch