SME
Piatok, 3. júl, 2020 | Meniny má MiloslavKrížovkyKrížovky

Cibulková súperke nedala šancu a suverénne získala prvý bod pre Slovensko

Cibulková zdolala brazílsku dvojku.

Na snímke slovenská tenistka Dominika Cibulková ďakuje divákom po víťazstve 6:1, 6:1 nad Carolinou Meligeniovou Rodriguesovou Alvesovou z Brazílie v úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Slovensko – Brazília 20. apríla 2019 v Bratislave. Na snímke slovenská tenistka Dominika Cibulková ďakuje divákom po víťazstve 6:1, 6:1 nad Carolinou Meligeniovou Rodriguesovou Alvesovou z Brazílie v úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Slovensko – Brazília 20. apríla 2019 v Bratislave. (Zdroj: Pavel Neubauer TASR)

BRATISLAVA. Jednotka domácich Dominika Cibulková zvíťazila za 65 minút 6:1, 6:1 nad dvojkou hostiek Carolinou Meligeni Alvesovou v úvodnej z dvoch sobotňajších dvojhier v rámci víkendového play off stretnutia Slovensko - Brazília o udržanie v II. svetovej skupiny Pohára federácie 2020 tenisových reprezentačných družstiev žien.

Slovensko vedie nad Brazíliou 1:0.

Súperku nepustila k brejkbalu

Dvadsaťdeväťročná Cibulková (33. v rebríčku WTA) a o sedem rokov mladšia Carolina Meligeni Alvesová (355.) odohrali prvé vzájomné stretnutie. Finalistka Australian Open 2014 Cibulková nedala svojej súperke žiadnu šancu a po jednoznačnom priebehu dominovala v oboch setoch.

Skryť Vypnúť reklamu

Mladú Brazílčanku nepustila ani k jednému brejkbalu, sama prelomila súperkin servis päťkrát.

"Musím povedať, že to bol solídny výkon. Vedela som, že som favoritka. Som rada, že som to potvrdila. Zahrala som takmer bezchybný výkon. Súperku som vôbec poznala, zo začiatku som si ju najprv oťukávala.

Aj tak som sa musela veľmi snažiť, boli momenty, kedy súperka bojovala. Čo sa týka emócii, snažila som sa koncentrovať na zápas. Pri nástupe nejaké boli, ale v zápase už nie," uviedla Cibulková pre RTVS.

V druhej sobotňajšej dvojhre sa predstavia 20-ročná dvojka singlovej zostavy domácich Viktória Kužmová, 46. v počítačovom poradí, a o dva roky staršia jednotka hostiek Beatriz Haddadová-Maiová, 165. v rebríčku.

V nedeľu sa od 10.00 h SELČ podľa tradičného scenára MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) uskutočnia dvojhry Dominika Cibulková - Beatriz Haddadová-Maiová a Viktória Kužmová - Carolina Meligeni Alvesová a na záver príde na rad štvorhra Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková - Beatriz Haddadová-Maiová, Luisa Stefaniová.

Skryť Vypnúť reklamu

Kapitáni Matej Lipták a Roberta Burzagliová však majú nárok na zmeny. Slovensko má k dispozícii aj Karolínu Schmiedlovú a Rebeccu Šramkovú.

Slovenky sú na tom papierovo lepšie

Obe družstvá nastúpili na premiérový vzájomný duel v Pohári federácie. Slovensko figuruje na 16. priečke v renkingu krajín ITF, Brazília je na 21. mieste. Slovenky sa pokúsia zachrániť v II. svetovej skupine, z ktorej zatiaľ naposledy vypadli v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku.

Prečítajte si tiež: ONLINE: Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová Maiová (Slovensko - Brazília, Fed Cup) Čítajte 

V uplynulom stretnutí Pohára federácie proti Lotyšsku (prehra 0:4) slovenský kapitán Matej Lipták mal k dispozícii mladú štvoricu Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Terézia Mihalíková. Proti Brazílii sa v nominácii ocitlo skúsené duo Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková.

Skryť Vypnúť reklamu

Súperky Sloveniek z Južnej Ameriky nedisponujú hráčkou z prvej stovky rebríčka WTA. Najvyššie postavenou Brazílčankou je Beatriz Haddadová-Maiová aktuálne na 165. priečke. Ďalšie brazílske reprezentantky sú mimo Top 300.

V deblovom renkingu sa v druhej stovke nachádza Luisa Stefaniová (128.). Slovenské tenistky by na základe rebríčkového postavenia jednotlivých hráčok z oboch tímov mali v apríli potvrdiť rolu favoritiek a zachovať si účasť v II. svetovej skupine aj pre budúci rok.

Online prenos - LIVE: Dominika Cibulková - Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová (Fed Cup 2019, Slovensko - Brazília, 1. dvojhra)

Ak sa vám online prenos nezobrazuje, kliknite sem (platí pre mobilné zariadenia) >>>

Fed Cup 2019
20. April 2019 o 13:10 | NTC Bratislava (Slovensko)
CibulkováCibulková
6:1, 6:1
Koniec
AlvesováAlvesová
Prenos
Aj z tohto stretnutia vám samozrejme ponúkneme náš online prenos, pri ktorom sa na vás budem opäť tešiť. Začne sa približne o 14:40.
Naša tímová jednotka tak vybojovala pre Slovensko prvý bod! O malú chvíľu sa na kurt dostane naša tímová dvojka Viktória Kužmová, ktorú čaká súboj s brazílskou jednotkou Haddadovou Maiaovou.
Koniec zápasu
6:1GEM, SET, ZÁPAS Dominika Cibulková! Aj v druhom sete predviedla naša tímová jednotka veľmi kvalitný výkon, súperke nič nedarovala a rovnakým pomerom 6:1 zvíťazila aj v druhom dejstve.
40-30Víťazný úder slovenskej tenistky, ktorým získava mečbal!
30-30Po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či mečbal?
15-30Aut z rakety podávajúcej tenistky, takže Dominika znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30Alvesová so šťastím trafila túto loptičku a vedie pri veľmi dôležitom podaní o dva fiftíny.
0-15Začína úspešne a po priamom bode si pripisuje fiftín.
5:1Druhý pokus slovenskej reprezentantky bol už úspešný, Dominika Cibulková potvrdila brejka a vyhráva tak v druhom sete 5:1! Carolina Meligeni Alvesová teda ide podávať na udržanie sa v tomto zápase!
40-30Dlhým úderom do autu však stráca prvý gembal, po nevynútenej chybe však má ešte k dispozícii jednu loptičku na ukončenie tohto gemu.
40-15Dominika Cibulková získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15Teraz však nasledoval presný return od Alvesovej, ktorá tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0Dlhšiu výmenu zvláda lepšie naša tenistka, Alvesovej forhend končí ďaleko za základnou čiarou.
15-0Slovenská reprezentantka zahájila cestu za potvrdením brejku úspešne.
4:1Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
4:1Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:1Druhý brejk v druhom sete pre našu tenistku! Dominika Cibulková vedie v druhej sade hry 4:1 a už len málo ju delí od celkového víťazstva v tomto úvodnom stretnutí!
40-30Tak až teraz prichádza brejkbal pre slovenskú tenistku!
30-30Potvrdenie autu z rakety našej tenistky prišiel z empajru, po 30 na oboch stranách.
30-15Presné skrátenie hry od slovenskej reprezentantky, ktorá sa tak vracia do vedenia o jeden fiftín.
15-15Tak toto bola zaujímavá výmena priamo na sieti od oboch tenistiek, ale lepšie ju zvládla Alvesová. Po 15 na oboch stranách.
15-0Dominika teraz svojom pohybom nedala súperke najmenšiu šancu a na úvod jej podania si pripisuje fiftín.
3:1Priamy bod z podania a tak čistou hrou sa Dominika Cibulková ujíma vedenia 3:1 v druhom sete!
40-0Dominika po ďalšom zvládnutom údere získava šancu na čistú hru.
30-0Výborne zvládnutý servis od Dominiky Cibulkovej, ktorá získava druhý fiftín v rade pri svojom podaní.
15-0Slovenská tenistka išla od úvodu do veľkého tlaku a po chybe súperky tak získava fiftín na svoje konto.
2:1Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
2:1Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1Úder slovenskej tenistky zastavila páska a tak Carolina Meligeni Alvesová získava ešte len druhý gem v tomto zápase a znižuje stav v druhom sete na 2:1!
15-40Brazílska tenistka zaznamenáva priamy bod a získava dva gembaly. Toto vidíme prvýkrát v tomto stretnutí, že má Alvesová k dispozícii až dva gembaly.
15-30Dlhý bekhend slovenskej tenistky končí v aute, Alvesová teda získava druhý fiftín v rade.
15-15Loptu získava Alvesová.
15-0Alvesovej nevyšiel úvod tohto podania, po presnom returne získava fiftín Dominika Cibulková.
2:0Brejk sa podarilo našej tenistke potvrdiť, aj keď možno s menšími problémami. Dominika Cibulková vyhráva v druhom sete 2:0 a pomaličky smeruje za víťazstvom v tomto zápase!
40-30Priamy bod z podania a tak má Dominika k dispozícii gembal na potvrdenie brejku.
30-30Brazílčanka bola počas tejto výmeny pod veľkým tlakom a napokon poslal loptičku len do pásky. Po 30 na oboch stranách.
15-30Alvesová získava druhý fiftín v rade, bolo to však po veľmi tesnom aute z rakety našej tenistky.
15-15Dlhšia výmena teraz dopadla v prospech Alvesovej, po 15 na oboch stranách.
15-0Slovenská reprezentantka začala cestu za potvrdením brejku priamym bodom z podania.
1:0Čistou hrou vzala Dominika Cibulková svojej súperke úvodné podanie druhého setu a ujíma sa tak vedenia 1:0! Slovenská tenistka tak pôjde podávať na potvrdenie brejku, čo zatiaľ vždy zvládla.
40-0Dlhý úder Alvesovej končí v aute a tak má slovenská reprezentantka k dispozícii tri brejkbaly hneď v úvode druhého setu!
30-0Presne umiestnený úder na čiaru od Dominiky Cibulkovej, ktorá tak získava aj druhý fiftín v rade.
15-0Carolina Meligeni Alvesová odštartovala druhý set s novými loptičkami, prvý fiftín v druhom sete však patrí našej tenistke.
0:0Koniec prestávky, podávať bude Carolina Meligeni Alvesová.
0:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:1Dominika Cibulková bezchybne zvládla prvý set, ktorý ukončila presným smečom a po výhre 6:1 sa ujíma vedenia 1:0 v tomto zápase! Slovenská reprezentantka mala po celý čas hernú prevahu, nedopustila sa žiadnej vážnej chyby a súperke nedala najmenšiu šancu. Snáď našej tímovej jednotke táto forma vydrží aj v ďalšom priebehu, o malú chvíľu sa tak začne druhý set.
40-15Na volej našej tenistky reaguje jej súperke len úderom do autu a tak tu sú dva setbaly pre Dominiku Cibulkovú pri jej podaní!
30-15Alvesová si začína viacej veriť, ale tento riskantný úder nebol presný a je to druhý fiftín v rade pre slovenskú reprezentantku.
15-15Dlhšia výmena v prospech našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
0-15Ale nezačína ho úspešne, jej forhend končí v aute a tak tu máme fiftín pre jej súperku.
5:1Carolina Meligeni Alvesová je veľmi šťastná, tento gembal už využila a tak sa ešte udržala v prvom sete, keď znížila jeho stav na 5:1 a odvrátila teda hrozbu kanára. Dominika Cibulková má však servis na víťazstvo v prvom sete!
40-APriamy bod z podania a ďalšia výhoda pre brazílsku tenistku.
40-40Veľmi bojovný a hlavne najdlhší gem prvého setu. Alvesovej úder končí na páske a tak ešte stále pokračujeme v tejto hre.
40-ALoptu získava Alvesová.
40-40Tlak Dominiky Cibulkovej však prináša jej ďalší víťazný úder, máme tu teda opäť zhodu.
40-ASo šťastím končí lepšie táto výmena pre Alvesovú, ktorá tak získava druhý gembal a ešte bojuje o každú možnú loptu.
40-40Koniec prvého setu však ešte neprichádza, máme tu zhodu po aute z rakety našej tenistky.
A-40Setbal pre Dominiku Cibulkovú!
40-40Využiť sa jej ho však nepodarilo, Alvesová nedokázala úspešne reagovať na return našej tenistky.
30-40Páska teraz pomohla brazílskej tenistke, Dominika mala potom dobrý priestor na ukončenie výmeny, ale nedostala loptičku na druhú stranu. Je tu teda gembal pre Alvesovú.
30-30Po 30 na oboch stranách, tento forhend slovenskej tenistky bol až moc dlhý. Tak, príde gembal či setbal?
30-15Brazílska tenistka sa snažila zahnať našu tenistku do kúta, ale tá odpovedá skvelý úderom k čiare a znova tak vedie o jeden fiftín.
15-15Potom však zvládla lepšie nasledujúcu výmenu a presným úderom vyrovnáva na 15:15.
15-0Dôležité podanie zahájila Alvesová dvojchybou.
5:0Koniec prestávky, podávať bude Carolina Meligeni Alvesová.
5:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:0Dominika pridáva na svoje konto ôsmy víťazný úder a po úspešnom potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 5:0! Carolina Meligeni Alvesová tak ide podávať na udržanie sa v prvom sete a odvrátenie hrozby kanára!
40-15Je tu však nevynútená chyba našej reprezentantky, takže čistá hra to nebude.
40-0Razantný forhend našej tímovej jednotky, k dispozícii má Dominika tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0Dlhý úder Alvesovej končí v aute, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.
15-0Úvod podania vyšiel našej tenistke úspešne a priamym bodom odštartovala cestu za potvrdením druhého brejku.
4:0Dominika Cibulková čistou hrou berie svojej súperke aj druhé podanie a vyhráva v prvom sete už 4:0! Rozdiel v rebríčku sa teda prejavuje naplno, ale ešte netreba zaspať na vavrínoch.
40-0Brazílčanka je pod veľkým tlakom, z ktorého pramenia nevydarené údery a tak slovenská reprezentantka má k dispozícii tri brejkbaly!
30-0Alvesová sa pokúsila o skrátenie hry, ale to jej nevyšlo a loptička končí len na páske. Dominika Cibulková tak vedie o dva fiftíny pri podaní súperky.
15-0Úvod tohto podania Alvesovej nevyšiel, fiftín si pripisuje naša tenistka po chybe súperky.
3:0Koniec prestávky, podávať bude Carolina Meligeni Alvesová.
3:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:0Dlhšia výmena po druhom podaní dopadla lepšie pre našu tenistku, ktorá teda úspešne potvrdila brejk a zatiaľ bez straty gemu vyhráva v prvom sete 3:0!
40-15Skvelý prechod Cibulkovej na sieť a slovenská tenistka má k dispozícii dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15O niečo podobné sa potom snažila aj Alvesová, ale napokon je z toho len tesný aut a teda druhý fiftín v rade pre slovenskú reprezentantku.
15-15Tento fiftín však už môžme pripísať na konto našej tenistky, Dominika zahrala víťazný forhend po čiare.
0-15Dominiku Cibulkovú čaká servis na potvrdenie brejku. Nezačala ho však úspešne, dlhý úder končí v aute, čo potvrdil aj empajr.
2:0A brejk je na svete! Skvelá útočná hra v podaní Dominiky Cibulkovej, ktorá teraz výborne zapracovala na sieti a berie si tak prvé podanie súperky v tomto zápase, čím sa ujíma vedenia 2:0 v prvom sete!
A-40Máme tu prvý brejkbal tohto stretnutia, brazílska tenistka nemala nárok na presný forhend od Dominiky!
40-40Gembal však slovenská tenistka odvracia, po jej agresívnej hre napálila súperka loptičku len do pásky a tak prvýkrát pôjdeme cez zhodu 40:40.
30-40Aut z rakety Dominiky Cibulkovej, takže Alvesová má k dispozícii gembal.
30-30Toto je však už víťazný return našej tenistky, víťazné údery slovenskej reprezentantke v úvode vychádzajú výborne. Po 30.
15-30Aj tento return slovenskej tenistky končí v aute, Alvesová teda opäť vedie o jeden fiftín pri svojom podaní.
15-15Po 15 na oboch stranách. Alvesová skrátila hru, ale Cibulková stihla reagovať a následne brazílska tenistka zahrala loptičku len do autu.
0-15Return našej tenistky putoval do autu, Alvesová tak získava svoj úvodný fiftín v tomto stretnutí.
1:0Carolina Meligeni Alvesová napálila loptičku do pásky a tak Dominika Cibulková začína toto stretnutie čistou hrou! Slovenská tenistka si všetky loptičky vybojovala sama, verme, že to takto hladko pôjde aj naďalej.
40-0Tak toto bola veľmi pekná a hlavne dlhá výmena. Jej tempo diktovala Dominika Cibulková a výmenu ukončila volejom od siete.
30-0Ďalší víťazný úder slovenskej tenistky, ktorá sa od úvodu pustila do veľmi útočnej hry a vyhráva tak o dva fiftíny pri svojom podaní.
15-0Dominika Cibulková zvládla úvod svojho prvého podania, keď od pásky vytiahla víťazný forhend po čiare a pripisuje si tak prvý fiftín.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvá začne na servise Dominika Cibulková. Celkovo to bude prvý vzájomný súboj týchto dvoch tenistiek, ale aj prvé vzájomné stretnutie Slovenska a Brazílie.
Oba reprezentačné výbery spoločne so svojimi kapitánmi prichádzajú na plochu NTC v Bratislave. Prebehne predstavenie všetkých reprezentantiek a potom sa začne krátka rozcvička Dominiky Cibulkovej a Caroliny Meligeni Alvesovej. Po nej sa tak už odštartuje tento súboj medzi Slovenskom a Brazíliou o účasť v II. svetovej skupine. Prajem vám teda príjemný športový zážitok.
Prajem príjemný sviatočný deň všetkým fanúšikom tenisu! Veľkonočné sviatky sa okrem iného budú niesť aj v znamení fedcupových stretnutí a o slovo sa prihlási aj naša ženská reprezentácia. Zverenkyne nehrajúceho kapitána Mateja Liptáka čaká barážové stretnutie o účasť v II. svetovej skupine Pohára Federácie proti Brazílii. Jasným favoritom tohto zápolenia je Slovensko, ale budeme to musieť potvrdiť na kurte. V otváracej dvojhre uvidíme súboj slovenskej jednotky Dominiky Cibulkovej a brazílskej dvojky Caroliny Meligeni Alvesovej. Rozdiel medzi týmto dvoma hráčkami vo svetovom rebríčku je až 321 miest a tak sa očakáva hladké víťazstvo našej momentálne najlepšej tenistky. Pre Dominiku je to zároveň rozlúčka s reprezentáciou, mala by potom ešte nastúpiť aj v zajtrajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek.

V NTC v Bratislave je už všetko pripravené, čaká sa len na príchod oboch hráčok, ako aj realizačných tímov. Znova sa tak prihlásime, keď už budú obe hráčky na kurte.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Dominika Cibulková a Carolina Meligeni Alves. Začiatok zápasu je naplánovaný na 13:00!

Sviatočný víkend sa bude niesť v znamení tenisu, na programe je Fed Cup. Slovensko čaká baráž o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. Žreb našim dievčatám pridelil za súpera Brazíliu, ktorá má len jednu hráčku aspoň v druhej dvestovke svetového rebríčka.

JASNÝM FAVORITOM SLOVENSKO
Podľa postavenia v rebríčku sú jasným favoritom tohto zápolenia naše dievčatá. Brazília má v kádri len jednu známejšiu tenistku, Beatriz Haddad Maia bude plniť úlohu tímovej jednotky. Momentálne jej vo svetovom rebríčku patrí 124. miesto, ale na posledných turnajoch sa prezentovala veľmi dobrými výsledkami a bude tak určite najväčšiu zbraňou nášho súpera. To na druhej strane mal náš nehrajúci kapitán Matej Lipták po dlhšej dobe aj šťastie, pretože nedostal ani jednu ospravedlnenku a všetky oslovené hráčky sú tak k dispozícii. V dvojhrách by sa tak mali predstaviť Dominika Cibulková a Viktória Kužmová. Do štvorhry sú potom nominované Magdaléna Cibulková a Viktória Kužmová. Ďalej budú pripravené naskočiť do stretnutia ešte Rebecca Šrámková a Anna Karolína Schmiedlová, ktorá má však menšie problémy s kolenom.

JEDNOZNAČNÝ CIEĽ SLOVENSKA
Tým je záchrana v II. svetovej skupine. Naposledy sme z nej vypadli ešte v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku. Posledné stretnutie našej fedcupovej reprezentácii nevyšlo, keď sme prehrali v Lotyšsku s domácou reprezentáciou 4:0. Vtedy bol náš tím však výrazne oslabený, Matej Lipták mal k dispozícii mladú štvoricu Viktória Kužmová (tá napokon pre pľuzgier na ruke ani nenastúpila), Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Terézia Mihalíková. Bola to však aspoň dobrá škola pre naše talentované tenistky. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu na turnaji americkej zóny, keď vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0.

ROZLÚČKA PRE DOMINIKU CIBULKOVÚ
Pre našu momentálne najlepšiu tenistku to bude rozlúčka s reprezentáciou. Vo Fed Cupe sa predstaví po troch rokoch, stála však pri našich úspechoch. Spoločne teda veríme, že jej posledné fedcupové vystúpenie bude úspešné a záchrana sa podarí.

CELKOVÝ PROGRAM

Sobota od 13:00 hod:
Dominika Cibulková vs. Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová
Viktória Kužmová vs. Beatriz Haddadová Maiová

Nedeľa od 13:00 hod:
Cibulková vs. Haddadová Maiová
Kužmová vs. Meligeniová Rodriguesová Alvesová
Kužmová, Magdaléna Rybáriková vs. Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tesco pomôže ľuďom v núdzi ešte viac
 2. Štart sezóny F1 je za dverami
 3. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie
 4. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 5. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 6. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách
 7. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
 8. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark?
 9. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom
 10. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší
 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Terasa upratovala s Kositom. Čistili Borovicový háj i Pľuvátko
 3. Štart sezóny F1 je za dverami
 4. Predajne Terno a KRAJ znižujú ceny desiatok produktov
 5. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie
 6. Tesco pomôže ľuďom v núdzi ešte viac
 7. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 8. Hrdinovia bez potlesku
 9. Odvezte sa Ľadovým expresom spoznávať juh Slovenského raja
 10. Herec a dabér Pavel Soukup: můj test autokamery Mio MiVue 798
 1. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 18 964
 2. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 18 407
 3. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 12 378
 4. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 11 904
 5. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie – vyhnite sa im 10 837
 6. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 10 555
 7. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 406
 8. Južný Cyprus: skvelá dovolenka až do skorej jesene 10 144
 9. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 9 049
 10. Pandémia odhalila, ako fungujú vysielače v krajine 8 965
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prípad Traubner. Obťažovanie od vyšetrenia môže deliť tenká hranica

Denník SME hovoril so štyrmi Traubnerovými pacientkami.

Ilustračné foto
Pavel Traubner
Norbert Bödör.
Rozprávky SME

O zakliatej sestre (číta Robert Roth)

Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.

Rozprávky SME | podcast