Kužmová zvládla duel proti Haddadovej Maiovej, Slovensko vedie 2:0

Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: Pavel Neubauer TASR)
Športové prenosy SME|20. apr 2019 o 14:45

Prenos ste mohli sledovať s nami.

BRATISLAVA. Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 2:0.

O druhý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 6:3, 6:3.

Triumf slovenských farieb môže v nedeľu spečatiť Dominika Cibulková v prípade víťazstva nad Maiovou v súboji tímových jednotiek.

Zavážila Kužmovej variabilita

Kužmová i Maiová s prehľadom vyhrali svoje úvodné servisy napriek tomu, že v stredne dlhých i dlhších výmenách to bolo obojstranne razantné a pomerne vyrovnané.

Aj na 2:1 pre Kužmovú sa išlo "cez pätnásť" a Brazílčanka vyrovnala dokonca čistou hrou.

Kvalitné podanie určilo aj priebeh ďalšej výmeny. Slovenka šla na 3:2 cez dva body zo servisu (jedno eso) a druhé dve lopty získala nátlakovými údermi, v ktorých naznačila, že oproti súperke by mohla byť rozdielová jej širšia herná variabilita.

FED CUP, Slovensko - Brazília: Najlepšie momentky zo zápasu Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová Maiová: fotogaléria

21.4.2019

Hneď v ďalšom geme Maiová zneistela a sériou chýb ponúkla Kužmovej ľahkú brejkovú korisť.

A domáca tenistka sa do nej bez váhania zahryzla ďalšou čistou hrou s dvoma esami. A aj keď potom v deviatej hre na chvíľu znervóznela, napokon bez problémov dopodávala na 6:3.

Kvalitný servis

Na začiatku druhého setu Maiová pridala na agresivite. Za stavu 1:0 pri podaní Kužmovej to po víťaznom returne dotiahla na zhodu, Kužnová si však vďaka dvom esám udržala servis.

Bol to veľmi dôležitý zápas, takže som rada, že som zvíťazila. Myslím si, ze to bolo pri mojom servise dobré. Priala som si, aby mi podanie fungovalo, takže som rada, že to vyšlo. Dôležité bolo, že som využila svoje šance na returne.

Viktória Kužmová

V ďalšom geme sa Slovenka dostala k brejkbalu, no Maiová ho odvrátila a ujala sa vedenia 2:1. V piatom geme však Kužmová po dvoch winneroch prelomila podanie Maiovej a po potvrdení brejku odskočila na 4:2.

Kužmová hrala veľmi dobre takticky, často menila rytmus hry, pri dlhších výmenách účinne využívala stopbaly. V kľúčových momentoch si dokázala pomôcť kvalitným servisom, čo potvrdila aj za stavu 4:3 pri brejkbale súperky, keď zahrala eso. V deviatom geme premenila po víťaznom forhende v poradí štvrtý mečbal.

"Bol to veľmi dôležitý zápas, takže som rada, že som zvíťazila. Myslím si, ze to bolo pri mojom servise dobré. Priala som si, aby mi podanie fungovalo, takže som rada, že to vyšlo.

Dôležité bolo, že som využila svoje šance na returne. Hrala som predtým dlho na harde, ale príprava na antuke počas týždňa mi pomohla," povedala Kužmová pre RTVS.

Lipták je spokojný

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták bol po prvom dni veľmi spokojný. "Viesť 2:0 je super, nič viac sme si ani nemohli želať. Verím, že v nedeľu sa nám podarí získať rozhodujúci tretí bod.

Budeme mať na to tri šance. Chcem pochváliť Domču i Viki za skvelé výkony. Pred zápasom boli obe nervózne, nie je ľahké potvrdiť úlohu favorita. Dominike trvalo dva-tri gemy, kým si Alvesovú oťukala, no potom už zápas prebiehal jasne v jej réžii. Viki mala ťažšiu súperku.

Myslím si, že Haddadová Maiová neodohrala zlý zápas. Viki však v dôležitých momentoch podržal servis. Išlo o to, aby našla koncept na returne, čo sa jej podarilo a v oboch setoch súperku brejkla," uviedol Lipták v prvej reakcii pre RTVS.

• Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková - Beatriz Haddadová-Maiová, Luisa Stefaniová

Online prenos - LIVE: Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová Maiová (Fed Cup 2019, Slovensko - Brazília, 2. dvojhra)

Ak sa vám online prenos nezobrazuje, kliknite sem (platí pre mobilné zariadenia) >>>

Fed Cup  2019
20.04.2019 o 14:45
Kužmová
2:0
(6:3, 6:3)
Haddadová Maiaová
To je teda z dnešného programu stretnutia medzi Slovenskom a Brazíliou všetko, za pozornosť vám ďakuje Miroslav Revaj a prajem vám ešte pekný zvyšok sviatočného dňa. Dočítania pri ďalších prenosoch.
importantViktória Kužmová získava pre Slovensko druhý bod! Po prvom hracom dni tak Slovensko vyhráva nad Brazíliou 2:0 a už zajtra môže Dominika Cibulková v súboji tímových jednotiek a pri svojej rozlúčke spečatiť našu účasť v II. svetovej skupine!
Koniec zápasu
6:3
importantGEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Aj naša tímová dvojka napokon zvládla svoje stretnutie, aj keď sa víťazstvo nerodilo až tak ľahko ako sa zdá. Druhý set ovládla Viky rovnakým pomerom 6:3 a tak nedovolila brazílskej jednotke získať žiadny set.
A-40
importantŠtvrtý mečbal pre slovenskú tenistku!
40-40
importantViky odvracia gembal súperky a tak vo veľmi dlhom geme pokračuje ďalej.
40-A
Priamy bod z podania a brazílska jednotka tak získava gembal na udržanie sa v tomto zápase.
40-40
Do tretice všetko dobre teraz neplatilo, Beatriz Haddadová Maiaová sa stále drží v tomto zápase.
A-40
importantTretí mečbal pre Viktóriu Kužmovú!
40-40
Viky siahla opäť po skrátení hry, čo jej vyšlo a sme späť na zhode.
40-A
Hra na sieti teraz našej tenistke nevyšla, Beatriz Haddadová Maiaová tak získava gembal na udržanie sa v tomto zápase.
40-40
Opäť zhoda, ťažší úder teraz našej tímovej dvojke nevyšiel a tak nevyužila ani druhý mečbal.
A-40
importantNevynútená chyba z rakety brazílskej jednotky, druhý mečbal pre slovenskú reprezentantku!
40-40
Svoj prvý mečbal Viky nevyužila, loptička končí z ťažkého uhla v aute.
A-40
importantMečbal pre Viktóriu Kužmovú!
40-40
Zhoda.
40-A
Výhoda pre brazílsku tenistku, ktorá tak získava druhý gembal.
40-40
Nepodarilo sa jej ho však využiť, Viky vytiahla dnes svoju najväčšiu zbraň, ktorou je úspešné skrátenie hry!
30-40
Platí druhá možnosť, Beatriz Haddadová Maiaová má tak šancu sa ešte udržať v tomto zápase.
30-30
Podobnej chyby sa teraz dopustila aj naša tenistka, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či gembal?
30-15
Dlhý forhend v aute z rakety podávajúcej tenistky, Viky teda znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Druhé eso v tomto zápase na konto brazílskej tenistky.
15-0
Veľmi dôležité podanie však Haddadová Maiaová nezačala úspešne, fiftín pre našu tenistku.
5:3
importantTen už je využitý! Toto trocha brazílska tenistka pokazila, ale to nič nemení na tom, že Viktória Kužmová vyhráva v druhom sete 5:3 a jej súperka tak musí podávať na udržanie sa v tomto zápase!
A-40
Potom nasledoval víťazný bekhend presne na čiaru a tak má Viky k dispozícii gembal.
40-40
Najlepšia možná odpoveď od našej tenistky – eso!
40-A
importantMáme tu tretí fiftín v rade pre brazílsku tenistku, ktorá tak získava druhý brejkbal v tomto zápase!
40-40
No a putuje na zhodu! Viky zahrala svoj úder len do pásky a tak ešte bude naša tenistka musieť bojovať o tento gem.
40-30
Tento úder však našej tímovej dvojke nevyšiel, takže stráca prvý gembal.
40-15
Nevynútená chyba z rakety brazílskej jednotky, Viky získava dva gembaly.
30-15
Loptu získava Haddadová Maiaová.
30-0
Aut z rakety brazílskej tenistky, slovenská reprezentantka vyhráva na podaní o dve loptičky.
15-0
Viktória Kužmová odštartovala toto podanie priamym bodom.
4:3
Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.
4:3
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3
importantBeatriz Haddadová Maiaová hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v druhom sete na 4:3! Stále je tak lepšie na tom Viky Kužmová, ktorá ešte nestratila svoje podanie.
15-40
Dva gemaly pre podávajúcu hráčku.
15-30
Ďalší výborný prvý servis od Haddadovej Maiaovej, ktorá tak znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Loptu získava Kužmová.
0-15
Toto podanie odštartovala brazílska tenistka priamym bodom.
4:2
importantViktória Kužmová odvrátila brejkbal a potom potvrdila brejk! Slovenská tenistka sa tak vysporiadala s veľmi náročnou situáciou a vyhráva v druhom sete 4:2!
A-40
Nevynútená chyba brazílskej jednotky a tak tu máme gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Ťažkú výmenu však teraz Viky zvládla a tak doťahuje tento gem na zhodu pri vlastnom podaní.
30-40
importantNuž, veľmi dlhý úder ďaleko za základnú čiaru prináša brejkbal pre brazílsku tenistku!
30-30
Po 30, presný return od Haddadovej Maiaovej. Uvidíme, čo bude teda nasledovať ďalej.
30-15
Veľký nápor našej tenistky nemohla jej súperka ustáť, Viky znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Skvelé skrátenie hry od našej tenistky, ktorá tak úspešne odštartovala cestu za potvrdením brejku.
3:2
3:2
3:2
importantSituácia sa zopakovala! Viktória Kužmová tak veľkým štýlom končí tento gem a berie prvé podanie súperky v druhom sete. Slovenská tímová dvojka tak v tejto sade hry vyhráva 3:2 a čaká ju servis na potvrdenie brejku!
40-15
importantDve šance na brejk pre slovenskú tenistku po presnom returne!
30-15
15-15
Aut z rakety našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
15-0
Brazílčanka musela cez druhý servis, ktorý jej nevyšiel a tak tu je fiftín pre našu tímovú dvojku.
2:2
importantPresný forhend našej tenistky, ktorým teda ukončila tento gem a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2! Zatiaľ teda čakáme na prvý brejk tohto dejstva.
40-30
Empajrový rozhodca potvrdil tentokrát aut z rakety brazílskej tenistky. Viktória Kužmová má tak teda k dispozícii gembal.
30-30
Aut z rakety našej tenistky, po 30 na oboch stranách.
30-15
Potom nasledovala aj presná hra po čiare a tak Viky získava druhý fiftín v rade.
15-15
Po 15 na oboch stranách, ďalšie presné skrátenie hry od našej tímovej dvojky.
0-15
Slovenská tenistka neodštartovala tento servis úspešne, fiftín pre jej súperku.
1:2
1:2
1:2
importantTen Beatriz Haddadová Maiaová využíva priamym bodom z podania a tak vyhráva v druhom sete 2:1!
40-A
Po odvrátenom brejkbale je tu gembal pre brazílsku hráčku.
40-40
Ostal však nevyužitý, Haddadová Maiaová razantným úderom posiela tento gem na zhodu.
40-30
importantPrvý brejkbal v druhom sete pre slovenskú tenistku!
30-30
30-15
Výborný úder pod nohy od našej tenistky, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.
15-15
Po 15 na oboch stranách, toto bol už víťazný forhend našej hráčky.
0-15
Toto bol riskantnejší úder, ktorý našej hráčke nevyšiel. Fiftín pre jej súperku.
1:1
importantEsom ukončila Viktória Kužmová tento gem. Slovenská tímová dvojka sa teda poriadne natrápila pri úvodnom podaní druhého setu, ktoré však napokon zvládla a vyrovnáva na 1:1!
A-40
Výhoda Slovensko po ďalšom výbornom servise našej tenistky.
40-40
Nuž, ale Haddadová Maiaová ho presným úderom odvracia a tak druhý gem druhého setu ešte bude mať pokračovanie.
A-40
Skvelo zvládnuté prvé podanie našej tenistky, ktorá má tak k dispozícii ďalší gembal.
40-40
Ostane však rovnako nevyužitý, ideme naspäť na zhodu.
A-40
Opäť presný dropšot našej tenistky, ktorá tak získava tretí gembal v tejto hre.
40-40
Zhoda.
A-40
Na brejkbal si však ešte brazílska tenistka musí počkať, výhoda pre Kužmovú.
40-40
Neskutočný return od Haddadovej Maiaovej, ktorá tak odvrátila gembal našej tenistky a tak prvýkrát v tomto stretnutí putujeme na zhodu 40:40.
40-30
Bekhend od brazílskej tenistky končí za základnou čiarou, gembal pre Viktóriu Kužmovú.
30-30
Nasledoval presný return brazílskej tímovej jednotky a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá sa tak vracia do vedenia o jeden fiftín.
15-15
15-0
Skvelé skrátenie hry od našej tenistky po dlhej prestrelke.
0:1
importantTen brazílska tenistka aj využíva, keď Viky napálila loptičku len do pásky a tak Beatriz Haddadová Maiaová vyhráva v druhom sete 1:0!
30-40
Škoda tejto loptičky, ktorá končí v aute a to z rakety našej tenistky. Gembal pre Haddadovú Maiaovú.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Viky si rozpohybovala svoju súperku a potom umiestnila loptičku do odkrytého priestoru.
15-30
0-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku, bekhend našej tímovej dvojky putoval do autu.
0-15
Brazílska tenistka zahájila druhý set priamym bodom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Beatriz Haddadová Maiaová.
0:0
Dvorec je už na druhý set pripravený, ale Beatriz Haddadová Maiaová odišla do šatne.
0:0
6:3
importantViky potom musela cez druhý servis, ktorý jej našťastie vyšiel a tak ukončuje prvý set pomerom 6:3! Naša tímová dvojka zapojila hlavne úspešné prvé podanie a prakticky nepustila súperku do ničoho, zobrala jej podanie a to napokon rozhodlo o osude prvého setu. Uvidíme, čo nám o malú chvíľu ponúkne druhý set.
40-30
importantEso našej reprezentantky a tak tu máme setbal!
30-30
Našťastie jej potom vyšiel tento bekhend a je to po 30 na oboch stranách. Tak, príde setbal či brejkbal?
15-30
Tento úder jej však nevyšiel, troška zbytočne ho naša tímová dvojka pokazila a tak opäť prehráva na podaní o jeden fiftín.
15-15
Od siete prišlo výborné skrátenie hry našej tenistky, po 15 na oboch stranách.
0-15
Viky však neodštartovala servis úspešne, zahrala loptičku po dlhšej výmene len do autu.
5:3
importantLoptička v aute z rakety našej tenistky, takže Beatriz Haddadová Maiaová znižuje na 3:5 v prvom sete a tak sa ešte udržala v prvej sade hry. Viktória Kužmová však bude podávať na víťazstvo v prvom sete!
30-40
15-40
Presne umiestnená loptička na čiaru od brazílskej tenistky, ktorá tak získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.
15-30
Teraz jej však nevyšiel pokus o víťazný forhend a tak Haddadová Maiaová znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Agresívna hra našej tenistky, rýchlo sa presunula na sieť a vyrovnáva na 15:15.
0-15
Haddadová Maiaová zahájila dôležité podanie prvého setu priamym bodom.
5:2
5:2
5:2
importantEsom na záver a hlavne čistou hrou potvrdila Viktória Kužmová získaný brejk a vyhráva tak v prvom sete už 5:2! Beatriz Haddadová Maiaová tak ide podávať na udržanie sa v prvom sete.
40-0
30-0
Aj túto loptičku zahrala Viky veľmi dobre a tak získava druhý fiftín v rade.
15-0
Cestu za potvrdením brejku zahájila naša tímová dvojka úspešne a na svoje konto tak získava fiftín.
4:2
importantBeatriz Haddadová Maiaová sa previnila dvojchybou a tak tu máme prvý brejk tohto zápasu, ktorý ide v prospech našej reprezentantky! Viktória Kužmová teda vyhráva v prvom sete 4:2!
40-15
40-0
importantNevynútená chyba podávajúcej hráčky a tak Viktória Kužmová získava tri brejkbaly!
30-0
Haddadová Maiaová pod tlakom zahrala loptičku len do pásky a tak prehráva na svojom podaní o dva fiftíny.
15-0
Úvod tohto podania brazílskej tenistke nevyšiel, Viky dobre returnovala a tak získava fiftín na svoje konto.
3:2
3:2
3:2
importantEsom zakončila slovenská tenistka tento gem, takže takisto zaznamenáva čistú hru a vyhráva v prvom sete 3:2!
40-0
Ďalší priamy bod z podania a tak Viky získava šancu na čistú hru.
30-0
Presné skrátenie hry od našej tenistky, ktorá tak na podaní vedie o dva fiftíny.
15-0
Viktória Kužmová odštartovala svoj tretí servis v tomto zápase priamym bodom.
2:2
importantPresný forhend na čiaru od brazílskej tenistky, ktorá si tak na svoje konto môže pripísať čistú hru a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!
0-40
Nepresný return našej tenistku a tak Haddadová Maiaová má šancu na čistú hru.
0-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku po zvládnutom prvom servise.
0-15
Brazílska tenistka zahájila toto podanie úspešne, keď naša hráčka zahrala loptičku len do pásky.
2:1
2:1
2:1
importantAut z rakety Haddadovej Maiaovej, takže slovenská tenistka si udržala aj svoj druhý servis a vyhráva v prvom sete 2:1!
40-15
Dva gembaly pre podávajúcu tenistku.
30-15
Potom však nasledoval presný return od brazílskej reprezentantky, ktorá tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Vynikajúco zvládnutý víťazný úder našej tenistky presne na čiaru, Viky teda vedie pri svojom podaní o dva fiftíny.
15-0
Slovenská reprezentantka odštartovala toto podanie priamym bodom.
1:1
importantMáme tu vôbec prvé eso dnešného hracieho dňa! Postarala sa oň Beatriz Haddadová Maiaová a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!
15-40
Viktória Kužmová chcela skrátiť hru, čo jej však nevyšlo a tak jej súperka získava dva gembaly na 1:1.
15-30
Vynikajúci prechod na sieť od našej tenistky, nasledoval presný forhend a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Aut z rakety slovenskej reprezentantky, Haddadová Maiaová tak vedie na podaní o dva fiftíny.
0-15
Beatriz Haddadová Maiaová musela na úvod svojho prvého servisu cez druhé podanie, čo však zvládla a tak si pripisuje fiftín na svoje konto.
1:0
importantViktória Kužmová však už tretí pokus využíva a presným forhendom po čiare sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!
40-30
Druhý fiftín v rade pre brazílsku reprezentantku, ktorá dostáva našu tenistku pod menší tlak.
40-15
Čistá hra to pre našu tenistku nebude, na forhend po čiare reagovala len úderom do pásky.
40-0
Na presný úder k čiare nemala Haddadová Maiaová žiadnu nárok a tak Viktória Kužmová získava tri gembaly v úvode stretnutia.
30-0
Slovenská tímová dvojka potom musela ísť cez druhé podanie, čo však zvládla a na svoje konto získava aj druhý fiftín.
15-0
Viktória Kužmová odštartovala svoje úvodné podanie úspešne a tak získava svoj prvý fiftín v tomto zápase.
0:0
Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom. Ako prvá potom začne na servise slovenská tenistka Viktória Kužmová. Prajem vám teda všetkým príjemný športový zážitok!
Viktória Kužmová je našou tímovou dvojkou a čaká ju súboj proti brazílskej jednotke Haddadovej Maiaovej. Treba zrejme povedať, že teraz to nebude mať naša tenistka také ľahké a neočakáva sa tak hladký priebeh ako v zápase Dominiky Cibulkovej. Práve na Haddadovej Maiaovej stojí brazílska šanca niečo v Bratislave uhrať, ale my verme, že Viktória Kužmová, ktorá je predsa len favoritkou tohto stretnutia podá spoľahlivý výkon a vybojuje pre naše farby druhý bod.
Ešte raz teda prajem príjemnú sviatočnú sobotu všetkým fanúšikom slovenského tenisu! Dnes a zajtra sú na programe stretnutia Fed Cupu o účasť v II. svetovej skupine medzi Slovenskom a Brazíliou. Úvodný zápas dopadol v prospech našej tímovej jednotky Dominiky Cibulkovej, ktorá porazila Alvesovú 2:0 na sety po hrách 6:1 a 6:1 a tak má Slovensko prvý bod!
importantDominika Cibulková vybojovala pre Slovensko prvý bod a tak sa v súboji s Brazíliou ujímame vedenia 1:0!
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Viktória Kužmová a Beatriz Haddad Maia. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:30!

Sviatočný víkend sa bude niesť v znamení tenisu, na programe je Fed Cup. Slovensko čaká baráž o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. Žreb našim dievčatám pridelil za súpera Brazíliu, ktorá má len jednu hráčku aspoň v druhej dvestovke svetového rebríčka.

JASNÝM FAVORITOM SLOVENSKO
Podľa postavenia v rebríčku sú jasným favoritom tohto zápolenia naše dievčatá. Brazília má v kádri len jednu známejšiu tenistku, Beatriz Haddad Maia bude plniť úlohu tímovej jednotky. Momentálne jej vo svetovom rebríčku patrí 124. miesto, ale na posledných turnajoch sa prezentovala veľmi dobrými výsledkami a bude tak určite najväčšiu zbraňou nášho súpera. To na druhej strane mal náš nehrajúci kapitán Matej Lipták po dlhšej dobe aj šťastie, pretože nedostal ani jednu ospravedlnenku a všetky oslovené hráčky sú tak k dispozícii. V dvojhrách by sa tak mali predstaviť Dominika Cibulková a Viktória Kužmová. Do štvorhry sú potom nominované Magdaléna Cibulková a Viktória Kužmová. Ďalej budú pripravené naskočiť do stretnutia ešte Rebecca Šrámková a Anna Karolína Schmiedlová, ktorá má však menšie problémy s kolenom.

JEDNOZNAČNÝ CIEĽ SLOVENSKA
Tým je záchrana v II. svetovej skupine. Naposledy sme z nej vypadli ešte v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku. Posledné stretnutie našej fedcupovej reprezentácii nevyšlo, keď sme prehrali v Lotyšsku s domácou reprezentáciou 4:0. Vtedy bol náš tím však výrazne oslabený, Matej Lipták mal k dispozícii mladú štvoricu Viktória Kužmová (tá napokon pre pľuzgier na ruke ani nenastúpila), Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Terézia Mihalíková. Bola to však aspoň dobrá škola pre naše talentované tenistky. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu na turnaji americkej zóny, keď vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0.

ROZLÚČKA PRE DOMINIKU CIBULKOVÚ
Pre našu momentálne najlepšiu tenistku to bude rozlúčka s reprezentáciou. Vo Fed Cupe sa predstaví po troch rokoch, stála však pri našich úspechoch. Spoločne teda veríme, že jej posledné fedcupové vystúpenie bude úspešné a záchrana sa podarí.

Kužmová, Magdaléna Rybáriková vs. Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Kužmová zvládla duel proti Haddadovej Maiovej, Slovensko vedie 2:0