SME
Sobota, 15. august, 2020 | Meniny má MarcelaKrížovkyKrížovky

Sagan sa nedočkal triumfu ani na Amstel Gold Race, preteky nedokončil

Vyhral Mathieu van der Poel.

Amstel Gold Race 2019

Maastricht - Valkenburg (265,7 km)

1.Mathieu van der PoelHolandskoCorendon - Circus
2.Simon ClarkeAustráliaEF Education First+ 0 s
3.Jakob FuglsangDánskoAstana Pro Team+ 2 s
4.Julian AlaphilippeFrancúzskoDeceuninck - Quick Step+ 2 s
5.Maximilian SchachmannNemeckoBora-Hansgrohe+ 4 s
6.Bjorg LambrechtNemeckoLotto Soudal+ 4 s
7.Alessandro De MarchiTalianskoCCC Team+ 4 s
8.Valentin MadouasFrancúzskoGroupama-FDJ+ 4 s
9.Romain BardetFrancúzskoAG2R La Mondiale+ 4 s
10.Matteo TrentinTalianskoMitchelton-Scott+ 4 s
-Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohenedokončil

VALKENBURG. Víťazom 54. ročníka cyklistických pretekov Amstel Gold Race sa v nedeľu stal Holanďan Mathieu van der Poel z tímu Corendon - Circus.

Van der Poel, aktuálny majster sveta v cyklokrose, prežíva rozprávkovú klasikársku jar, k víťazstvu na Amstel Gold Race pridal aj prvenstvá na Dwars door Vlaanderen a Brabantskom šípe.

Skryť Vypnúť reklamu

K tomu bol štvrtý na monumente Okolo Flámska a Gent-Wevelgem.

Slovenský cyklista približne 30 kilometrov pred cieľom začal strácať kontakt s pelotónom a preteky napokon nedokončil.

Van der Poel napodobnil svojho otca

"Nemôžem tomu uveriť. Nemyslel som si, že by som ešte mohol vyhrať, vôbec som to nečakal. Cítil som sa naozaj veľmi dobre, na stúpaní Guiperberg som sa snažil predvídať situáciu, ale nevyšlo mi to. Na konci som do toho išiel naplno a dúfal som, že lídri začnú taktizovať a pozerať sa po sebe. Je to neskutočné," povedal v cieli Van der Poel, ktorého otec Adri vyhral Amstel Gold Race v roku 1990.

Na ďalších priečkach skončili po 256 kilometroch medzi Maastrichtom a Valkenburgom Austrálčan Simon Clarke (EF Education First) a Dán Jakob Fuglsang (Astana).

Skryť Vypnúť reklamu

Dvadsaťpäť kilometrov po štarte sa sformoval jedenásťčlenný únik, ktorý si udržiaval náskok na pelotón s Petrom Saganom rozťahaný početnými stúpaniami v rozmedzí približne piatich minút.

Pred poslednými deviatimi z celkovo 35 stúpaní delili skupinu na čele od hlavného poľa už len dve minúty.

Na Gulpenbergu atakoval z pelotónu Van der Poel, ku ktorému sa pridal Španiel Gorka Izagirre (Astana). Najmä zásluhou jazdcov Bora-Hansgrohe nemalo ich snaženie dlhé trvanie a zrýchlenie tempa napokon prinieslo aj koniec úniku.

Sagan nestačil ani tempu pelotónu

Na Kruisbergu potom ušiel Francúz Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick Step), na ktorého sa zavesil Fuglsang.

Stíhať sa ich vydali Kanaďan Michael Woods (EF Education First), Talian Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) a Poliak Michal Kwiatkowski (Sky).

Skryť Vypnúť reklamu

Poslední dvaja menovaní sa počas tretieho nedeľného zdolávania Caubergu k dvojici priblížili.

Sagan v týchto chvíľach prestal stíhať tempo pelotónu a čoraz viac sa prepadal smerom dozadu.

Na poslednom Bemelerbergu mal Alaphilippe s Fuglsangom 25-sekundový náskok na prenasledovateľov, ktorí sa rozdelili na malé bojujúce skupinky.

Štyri kilometre pred cieľom sa napokon Dán rozhodol pre atak, no Francúz stále visel na jeho zadnom kolese a po chvíli mal všetko pod kontrolou.

K dvojici sa kilometer pred cieľom na dohľad priblížil Kwiatkowski nasledovaný skupinou Van der Poela, ktorý predviedol famózny výkon a napokon na záverečných desiatkach metrov všetkých prešprintoval.

Online prenos - LIVE: Peter Sagan na Amstel Gold Race 2019

Ak sa vám online prenos nezobrazuje správne, kliknite sem (určené pre mobilné zariadenia) >>>

Skryť Vypnúť reklamu

Cyklistika

21. April 2019 o 14:00
Jarná klasika: Amstel Gold Race 2019
Prenos
Ešte čakáme na konečné umiestenie Petra Sagana.
"Nemôžem tomu uveriť. Neverím, že sa to stalo. Ani som nedúfal, že vyhrám," povedal okamžite po skončení preteku víťaz Mathieu Van der Poel.
1. VAN DER POEL Mathieu Corendon – Circus
2. CLARKE Simon EF Education First Pro Team 00:00
3. FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 00:02
4. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick-Step 00:02
5. SCHACHMANN Maximilian BORA 00:04
6. LAMBRECHT Bjorg Lotto Soudal 00:04
7. DE MARCHI Alessandro CCC Team 00:04
8. MADOUAS Valentin Groupama – FDJ 00:04
9. BARDET Romain Ag2r 00:04
10. TRENTIN Matteo Mitchelton – Scott 00:04Na druhom mieste skončil o koleso Simon Clarke, ale to, čo predviedol Van der Poel by sa malo zdokumentovať a púšťať každému mladému cyklistovi.
Do you believe in miracles? Mathieu van der Poel prakticky sám dotiahol minútu, využil šaškovanie na čele, nakoniec sa všetci spojili a neuveriteľný Holanďan vyhráva Amstel Gold Race. Toto bola cyklistická fantázia a nie, že nie. Neuveriteľné!
Posledné metre, na čele trojička s Kwiatkowskim.
1 kmKwiatkowski sa dotiahol na vedúcu dvojicu, ale nie len to. Hneď za ním je skupina van der Poela. To ešte bude zaujímavé.
2 kmVan der Poel dostal svoju skupinu k tej pred sebou, teraz sú spolu tridsať sekúnd za vedúcou dvojicou aj Bardet či Mollema.
2 kmVan der Poel ťahá početnejšiu skupinu, kde je napríklad aj Avermeet, za dvojicou Clarke – Mollema.
3 kmTri kilometre do konca je úplne jasné, že víťazom sa stane jeden z dvojice Fuglsang alebo Alaphilippe. Čo sa deje za nimi nás bude zaujímať pravdepodobne až po príchode do cieľa.
4 kmJakob Fuglsang zaútočiť, no Alaphilippe rýchlo zareagoval a dokázal sa dotiahnuť na jeho zadné koleso.
5 kmBemelerberg sa už niekoľko stoviek metrov ťahá so závodníkmi, pričom to tak bude prakticky až do konca. Dánsky a francúzsky pretekári ale držia tempo.
6 kmFuglsang a Alaphilippe mieria za víťazstvom. Museli by sa stať niečo nečakané, aby to tak nebolo. Za nimi sa ešte pokúšajú ostatní niečo vymyslieť, ale stačiť to asi nebude.
7 kmClarke a Mollema sa odtrhli od Kreuzigerovej skupiny, predbehli už aj Trentina a stíhajú Schachmanna.
8 kmMax Schachmann takmer skončil na betóne, zachytil obrubník. Ustál to. Medzitým pokračuje neúspešná snaha Kwiatkowskeho.
9 kmMichal Kwiatkowski sa nevie dotiahnuť na vedúcu dvojicu Fuglsang – Alaphilippe. Tí si pozíciu stále zlepšujú. Trentina navyše predbehol Schachmann.
10 kmPred pelotónom sa vytvorila skupina, v ktorej je aj Kreuziger. Z nej prichádzajú náskoky, napríklad to skúsil neúspešne aj Gilbert.
11 kmGeulhemmerberg je zdolaný aj tretíkrát, na jazdcov čaká už len posledný kopec a síce Bemelerberg. Zhruba sedem kilometrov pred cieľom.
12 kmMaximilian Schachmann a Matteo Trentin sú už pri sebe. Michal Kwiatkowski je od nich na pätnásť sekúnd.
13 kmMichal Kwiatkowski ušiel Trentinovi, Poliak chce zabojovať o víťazstvo. Na Taliana sa navyše zozadu tlačí Nemec Maximilian Schachmann.
14 kmAlaphilippe a Fuglsang začínajú mať zaujímavý náskok, ktorí by ich mohol priviesť až do spoločného finišu.
15 kmPretekári mimochodom vstúpili do posledného okruhu. Keď sa dostanú na jeho koniec, tak bude cieľ. Sužuje ich však bočný vietor.
16 kmTrentin potiahol Kwiatkowskeho. No, potiahol. Strata na vedúcu dvojicu sa zvýšila, Poliak to mohol radšej ťahať sám.
17 kmZ pelotónu sa začínajú trhať ďalší pretekári, ktorí chcú zhruba sedemnásť kilometrov ujsť od najväčšej skupiny.
18 kmNa Cauberg sa derie už aj pelotón. Na jeho čele je okrem iného i český pretekár Roman Kreuziger.
19 kmCauberg je na dosah. Kwiatkowski a Trentin výrazne zvýšili tempo, poľský jazdec sa nesmierne rýchlo blíži k úvodnej dvojici.
21 kmKwiatkowski a Trentin majú náskok desiatich sekúnd pred pelotónom, Woods medzi nimi už nie je.
22 kmPelotón sa pomaličky dostal do minútovej straty na dvojicu Fuglsang – Alaphilippe, čo začína byť celkom nebezpečné.
23 kmV posledných troch kilometroch sa nezmenilo skoro nič. Dvojičky, ktoré ušli majú medzi sebou podobný náskok. Pelotón ale bude musieť riešiť túto situáciu.
26 kmAktuálne je rozdiel medzi dvojicami Alaphiloppe – Fuglsang a Kwiatkowski – Trentin asi 30 sekúnd.
27 kmMichal Kwiatkowski sa rozhodol, že ide za vedúcou dvojicou. Trentin ho zachytil, Woods nestíha a začína strácať. Výrazne.
28 kmZávodníci začali stúpať na Keutenberg, ako prví to sú Fuglsang a Alaphilippe.
30 kmMedzi pelotón a čelnú dvojčlennú skupinu sa dostala ďalšia skupinka, ktorú tvoria Matteo Trentin, Michael Woods a Michal Kwiatkowski. Majú zhruba 20 sekúnd náskok na pelotón.
32 kmPoďme si teda zrekapitulovať posledné kilometre, pretože sa nám to poriadne premiešalo. Únik zanikol, vpredu sú Julian Alaphilippe a Jakob Fuglsang. Dvadsať sekúnd za nimi pelotón a tesne pred pelotónom Izagirre s van der Poelom.
33 kmPeter Sagan bohužiaľ nestíha za pelotónom! Ťahá nohy a ostatní jazdci okolo neho prechádzajú ako nôž maslom.
34 kmDotiahnuť Alaphiloppea sa podarilo Fuglsangovi, dotiahnuť sa na nich snaží ešte aj Matteo Tretin, ale ten nie je v kopcoch až tak dobrý. Počas tejto bitky z posledných kilometrov bol únik úplne zrušený.
35 kmAlaphilippe sa odtrhol aj od malej novovytvorenej skupinky. Možno čakal, že niekto pôjde s ním, no ostal sám.
36 kmJulian Alaphilippe sa s dvomi tímovými kolegami snažil odtrhnúť od pelotónu, čo Astana zachytila a poslal tam tiež dvoch jazdcov.
38 kmVan der Poel a Izagirre to rýchlo vzdali, už sú späť pri pelotóne. Sledovali sme aj pád asi troch závodníkov, jeden skončil v garáži, keďže sa ide úzkymi uličkami okolo domov. Bol to Weening a povedľa neho padal aj De Witte. Lutsenko sa rýchlo vrátil zo zeme na bicykel a išiel ďalej.
39 kmVan der Poel a Izagirre si vytvorili náskok už 25 sekúnd pred pelotónom, 40 strácajú na únik.
40 kmÚnik stúpa na Gulpenerberg, ich náskok sa preto scvrkol už iba na štyridsať sekúnd. Medzitým začína van der Poel gestikulovať, že Izagirre sa za ním len vezie a neťahá tiež.
41 kmGorka Izagirre dokázal zareagovať na van der Poela, dopredu sa teda vyrojili títo dvaja. Zaujímavá skupinka.
42 kmVan der Poel zaútočil absolútne z ničoho-nič. Pelotónu trvalo, kým sa rozhodol, čo ide robiť. Za Holanďanom sa snažia ísť aj jeho tímoví kolegovia.
43 kmUž len minúta náskoku pre únik. Títo jazdci začínajú stúpať na Gulpenerberg.
44 kmJulien Bernard sa chcel odtrhnúť od úniku, rýchlo zvýšil tempo. Ostatní si na to dali pozor.
45 kmAstana ďalej určuje tempo pelotónu, z ľavej strany sa snaží útočiť aj tím Sunweb.
47 kmGulpenerberg sa blíži, v hlavnom balíku sa zvýšilo tempo, aby sa každý pokúsil vydobyť si čo najlepšie pozíciu.
48 kmAaron Verwilst nestíha tempu v úniku a zaostáva. Zdá sa, že bude putovať do pelotónu.
49 kmV pelotóne sa znova nedeje nič zásadné, pretekári pokračujú v nastolenom tempe. Akurát holandský favorit Mathieu van der Poel si nestihol vziať fľašu.
50 kmDo konca ostáva už iba 50 kilometrov z celkovo 266, respektíve 265,7. Náskok úniku klesol už pod minútu a pol.
52 kmNapriek tomu, že Holandsko je rovinatá krajina, tak Amstel Gold Race nevedie ani cez kúsok roviny. Stále sa ide buď hore, alebo dole.
53 kmAstana ešte viac zvýšila tempo hry, ostatní pretekári museli rýchlo zrýchliť, aby sa dotiahli.
55 kmNáskok úniku klesol už pod dve minúty, momentálne je na úrovni minúty a 56 sekúnd.
57 kmHolanďan Van der Poel je dnes takým želiezkom v ohni domácich fanúšikov. Tí čakajú na svojho víťaza Amstelu už sedemnásť rokov.
58 kmPhilippe Gilbert je tiež jeden z dnešných favoritov. I on sa nachádza v pelotóne. Uvidíme, koľko bude mať síl po náročnej sezóne.
59 kmPeter Sagan sa dnes zabýval v pelotóne. Väčšinu času trávi v jeho druhej polovici pri malom počte tímových kolegov.
60 kmNa čele pelotónu je stále Astana. Drží si svoje tempo, ktoré tomuto kazašskému tímu dnes vyhovuje.
61 kmPomaly sa blížime k hranici dvoch minút medzi únikom a pelotónom. Zdá sa, že dostihnutie úniku bude dnes iba otázkou času.
62 kmZávodníci v pelotóne aktuálne prechádzajú cez Bemelerberg. V pelotóne je stál i Peter Sagan.
64 kmPokračujeme v znižovaní náskoku úniku, teraz je to 2:28. Ako posledný sa mimochodom do úniku pred nejakým časom pridal Julien Bernard.
65 kmPelotón ide svoje rýchlejšie tempo, náskok dosť rýchlo klesá a už má len 2 minúty a 42 sekúnd.
68 kmNáskok úniku sa začína poriadne skresávať, aktuálne dosiahol hranicu rovných troch minút.
71 kmNiektorí pretekári v pelotóne začínajú mať problémy s tempom a pelotón sa teda naťahuje.
76 kmO chvíľu nás čaká stúpanie na Bemelerberg.
82 kmPri stúpaní na Guelhemmerberg zvýšila Astana tempo, s ktorým začínajú mať niektorí pretekári problém.
83 kmAktuálne klesol náskok úniku na 4:30, pretože títo jazdci druhýkrát lezú na Geulhemmerberg, zatiaľ čo pelotón ešte nie.

87 kmPri stúpaní na Cauberg sa dostali do popredia tímy Deceuninck-QuickStep a Sunweb.
88 kmVäčšina úniku už vyšla na stúpanie Sibbergrubbe, smerom dole sa teda ich rýchlosť aspoň na chvíľu zvýši.
90 kmÚnik má náskok 5 minút a 20 sekúnd. Pelotón v posledných kilometroch ide aj s Petrom Saganom konštantným tempom. Tri kilometre nás delia od Caubergu.
92 kmÚnik opustil Paolo Simion, ktorý sa podľa všetkého pomaly zaradí k pelotónu.
96 kmNáskok úniku o niečo narástol a to na 5:50, pričom sa už stúpalo na Vrakelberg, ktorý bol 100 kilometrov pred cieľom.
100 kmAstana a Lotto Soudal sú na čele pelotónu stúpajúceho na Cauberg. Sto kilometrov do cieľa, teraz by sa mali preteky oživiť.
101 kmV pelotóne nastal pád. Prvý vzruch v zatiaľ pokojných pretekoch. Kto presne skončil na zemi zisťujeme.
106 kmV tejto chvíli pretekári absolvovali už 20 z 31 stúpaní. Jedenásťčlenný únik má náskok 5 minút a 45 sekúnd.
112 kmPortál procyclingstats.com teraz informuje, že náskok úniku klesol už na 5:30. Informácie sa ale trochu rôznia, takže to bude pravdepodobne niečo medzitým.

Katarzyna Niewiadoma sa stal víťazkou ženských pretekov. Druhá skončila Annemieka Van Vleutenová a Marianne Vos je tretia.
114 kmV posledných kilometroch sa toho veľa nezmenilo, náskok úniku je stále rovnaký. Peter Sagan sa nachádza v pelotóne.
117 kmPomaly bude finišovať aj ženská časť pretekov, ktorej do cieľa ostávajú tri kilometre. Šancu vyhrať má ešte pätnásť pretekárok.
121 kmPelotón pomaly začína znižovať náskok úniku. Začalo sa tak diať zhruba 140 kilometrov pred cieľom.
122 kmCelkovo sledujeme zatiaľ veľmi pokojné preteky. Náskok úniku klesol o dvadsať sekúnd.
124 kmV úniku je aktuálne desať pretekárov, ktorí majú náskok 6:30.
130 kmAktuálna priemerná rýchlosť je 41,537 km/h.
131 kmPeter Sagan sa drží v pelotóne. V úniku momentálne sú:

Michael Schär (CCC Team)
Nick van der Lijke (Roompot-Charles)
Paolo Simion (Bardiani-CSF)
Julien Bernard (Trek-Segafredo)
Thomas Sprengers (Sport Vlaanderen Baloise)
Aaron Verwilst (Sport Vlaanderen Baloise)
Grega Bole (Bahrain-Merida)
Jimmy Janssens (Corendon-Circus)
Tom Van Asbroeck (Israel Cycling Academy)
Marco Minnaard (Wanty-Gobert)
Jerome Baugnies (Wanty-Gobert)
142 kmV úniku sa nachádzajú Thomas Sprengers, Aaron Verwilst, Grega Bole, Julien Bernard, Michael Schär, Nick van der Lijke, Paolo Simion, Jimmy Janssens a Tom Van Asbroeck.
142 kmV momente, kedy sa aj my pripájame k sledovaniu Amstel Gold Race 2019 nám do konca kopcovitej etapy ostáva zhruba 142 kilometrov. Peter Sagan sa nachádza v pelotóne, ktorý má na desaťčlenný únik stratu 7 minút a 20 sekúnd.
Rýchly prehľad

Typ: kopcovitá (3478 nastúpaných metrov)
Trasa: Maastricht – Valkenburg
Dĺžka: 266 km
Cieľ: 17:13
Peter Sagan na Amstel Gold Race 2019

2018:
4.
2013: 36.
2012: 3.
2011: 97.
Kopce na posledných sto kilometroch:

100 km: Vrakelberg (dĺžka: 900 m; sklon: 3,4 %)
91,4 km: Sibbergrubbe (dĺžka: 2100 m; sklon: 3,6 %)
87,0 km: Cauberg (druhýkrát) (dĺžka: 800 m; sklon: 6,5 %)
82,5 km: Geulhemmerberg (druhýkrát) (dĺžka: 1200 m; sklon: 4,6 %)
69,5 km: Bemelerberg (dĺžka: 900 m; sklon: 4,5 %)
54,0 km: Loorberg (druhýkrát) (dĺžka: 1500 m; sklon: 5,3 %)
44,1 km: Gulpenerberg (druhýkrát) (dĺžka: 600 m; sklon: 5,7 %)
38,7 km: Kruisberg (dĺžka: 600 m; sklon: 8,8 %)
36,7 km: Eyserbosweg (dĺžka: 900 m; sklon: 9,3 %)
32,9 km: Fromberg (dĺžka: 1600 m; sklon: 3,6 %)
28,4 km: Keutenberg (dĺžka: 1200 m; sklon: 5,9 %)
18,3 km: Cauberg (tretíkrát) (dĺžka: 800 m; sklon: 6,5 %)
13,1 km: Geulhemmerberg (tretíkrát) (dĺžka: 1200 m; sklon: 4,6 %)
6,9 km: Bemelerberg (tretíkrát) (dĺžka: 900 m; sklon: 4,5 %)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:00.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Deväť vecí, ktoré môžete zažiť na Santorini
 2. Tipy na nákupy pre školáka, ktoré by ste mali stihnúť ešte dnes
 3. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
 4. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 5. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 6. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 7. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 8. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
 9. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 10. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 1. Deväť vecí, ktoré môžete zažiť na Santorini
 2. Výmena rozvodov na Sekčove si vyžiada odstávku teplej vody
 3. V zdravom tele zdravý duch
 4. V Košiciach pribudlo 60 nových nájomných bytov
 5. Tipy na nákupy pre školáka, ktoré by ste mali stihnúť ešte dnes
 6. Štartuje projekt Futbal v meste
 7. Mio Pilot: moderní navigace s bezplatnými aktualizacemi
 8. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 9. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 10. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 1. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 18 439
 2. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov 18 123
 3. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso 15 984
 4. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta? 13 974
 5. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 13 186
 6. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 10 915
 7. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 10 903
 8. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 9 078
 9. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 8 972
 10. Gaderská dolina poteší celú rodinu 8 966
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Bicykle, bicyklovanie, cyklotrasy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Peter Sagan, Cyklistika, Online prenosy, Amstel Gold Race 2019
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič.
Právnik a podnikateľ Zoroslav Kollár sa podľa sudcu Vladimíra Sklenku snažil ovplyvňovať rozhodnutia v rôznych kauzách.

Štvrtú etapu vyhral Saganov tímový kolega, Bora prišla o troch jazdcov

Aj Egan Bernal musel pred etapou odstúpiť z pretekov.

Peter Sagan.
Komentár Eduarda Žitňanského

Chvála home officu

Nepotvrdili sa obavy zo zníženia produktivity práce, naopak, zvýšila sa spokojnosť zamestnancov.

Eduard Žitňanský

Neprehliadnite tiež

Štvrtú etapu vyhral Saganov tímový kolega, Bora prišla o troch jazdcov

Aj Egan Bernal musel pred etapou odstúpiť z pretekov.

Peter Sagan.

Prvá Slovenka s časom pod 13 sekúnd. Padol slovenský atletický rekord

Druhá pretekárka zaostala o viac ako pol sekundy.

Stanislava Škvarková počas svetového šampionátu v katarskej Dauhe v jeseni 2019.

To nebol zápas, ale vražda, píšu o prehre Barcelony

Český portál to zas nazval koncom jednej éry.

Gerard Piqué.

Regenerovali v potoku. Juraj Kucka si zatrénoval v dedinskom tíme

Slovenský reprezentant počas prestávky v talianskej Serii A navštívil hráčov siedmoligového MTJ Pravenec.

Juraj Kucka a MTJ.