Pohár federácie (Fed Cup) - play off o udržanie sa v II. svetovej skupine

Dominika Cibulková - Carolina Meligeni Alvesová 6:1, 6:1

Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová-Maiová 6:3, 6:3

<>
  • Nedeľňajší program:
<>

Dominika Cibulková - Beatriz Haddadová-Maiová 7:6 (3), 6:0

Viktória Kužmová, Rebecca Šramková - Carolina Meligeni Alvesová, Luisa Stefaniová 1:6, 3:6

BRATISLAVA. Dominika Cibulková vo svojom poslednom fedcupovom zápase v kariére získala v úvodnej nedeľňajšej dvojhre rozhodujúci tretí bod pre svoj tím vo víkendovom play off stretnutí Slovensko - Brazília o udržanie v II. svetovej skupiny Pohára federácie tenisových reprezentačných družstiev žien.

Finalistka Australian Open 2014 Cibulková si v súboji jednotiek oboch tímov poradila s Beatriz Haddadovou Maiovou za 104 minút 7:6 (3), 6:0.

Slovensko sa tak udržalo v II. svetovej skupine aj pre budúci rok. Nič na tom nezmenila ani záverečná štvorhra, v ktorej uspeli Brazílčanky a upravili konečný stav stretnutia na 1:3.

Pozrite si, ako sa Dominika Cibulková lúčila s Fed Cupom: fotogaléria

23.10.2019

Dvadsaťdeväťročná Cibulková (33. v rebríčku WTA) a o sedem rokov mladšia Haddadová-Maiová (165.) odohrali prvý vzájomný zápas.

Obe družstvá nastúpili na premiérový vzájomný duel v Pohári federácie. Slovensko figuruje na 16. priečke v renkingu krajín ITF, Brazília je na 21. mieste.

Slovenky sa zachránili v II. svetovej skupine, z ktorej zatiaľ naposledy vypadli v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku.

Dominika Cibulková vo Fed Cupe: fotogaléria

21.4.2019

Hlasy po stretnutí

Dominika Cibulková: "Chcela by som sa všetkým poďakovať, že ste nás aj počas sviatkov prišli povzbudiť v hojnom počte. Boli ste super. Ďakujem."

Tibor Macko, prezident Slovenského tenisového zväzu: "V mene Slovenského tenisového zväzu a v mene všetkých fanúšikov ti (Dominika Cibulková - pozn. red.) ďakujem za tvoju úžasnú kariéru. Za množstvo prekrásnych zápasov, ktoré si v Pohári federácie odohrala. Prajem ti v tenisovej kariére i v súkromnom živote veľa úspechov. Ďakujeme."

Matej Lipták, kapitán slovenského tímu a osobný kouč Cibulkovej: "Je to aj pre mňa ťažká chvíľa. Myslím si, že výkony, ktoré si cez víkend podala, ukázali, prečo si ťa ľudia budú pamätať. Si príkladom bojovnosti a pracovitosti. Dokázala si do prípravy na zápasy dávať všetko a tak si ťa budem pamätať."

Nominácia na stretnutie Slovensko - Brazília

SLOVENSKO

• Dominika Cibulková (33. vo svetovom rebríčku vo dvojhre/ -)
  • Viktória Kužmová (46. / 196. vo štvorhre)
  • Anna Karolína Schmiedlová (66. / -)
  • Magdaléna Rybáriková (68. / 177.)
  • Rebecca Šramková (197./ 678.)
  • Kapitán: Matej Lipták

BRAZÍLIA

• Beatriz Haddadová-Maiová (165./ 570.)
  • Carolina Meligeni Alvesová (355./ 306.)
  • Gabriela Céová (442./ 359.)
  • Luisa Stefaniová (447./ 128.)
  • Thiasa Grana Pedrettiová (671./494.)
  • Kapitánka: Roberta Burzagliová

Online prenos - LIVE: Dominika Cibulková - Beatriz Haddadová Maiová (tenis, Fed Cup 2019, Pohár federácie, Slovensko - Brazília)

Ak sa vám online prenos nezobrazuje správne, kliknite sem (určené pre mobilné zariadenia) >>>

Fed Cup  2019
21.04.2019 o 13:09
Cibulková
2:0
(7:6, 6:0)
Haddad Maia
To je zatiaľ odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Ohľadom ďalšieho programu vás budeme ešte informovať.
Na dvorci NTC Bratislava práve všetci sledujú spomienkové video venované Dominike Cibulkovej a jej reprezentačnej kariére. Dominika sa neubránila slzám. Ešte raz jej teda poďakujeme za všetko, čo pre Slovensko vo Fed Cupe spravila.

Dominika ešte vo svojej aktívnej kariére pokračuje, zatiaľ však sama nevie, že dokedy to bude. Prajeme jej tak ešte veľa šťastia a zdravia v jej ďalšom pôsobení.
Slovensko vyhráva nad Brazíliou 3:0! Naplnili sa tak papierové prognózy, ktoré nás stavali do úlohy jasného favorita. Teraz si už ostáva len počkať, ako bude dnešný program pokračovať. Na programe bola ešte jedna dvojhra a záverečná štvorhra. Všetko je to na dohode kapitánov, zatiaľ nemáme žiadne bližšie informácie.
Slovenská tímová jednotka teda odohrala svoj posledný zápas v reprezentácii! Aj touto cestou ďakujeme Dominike za všetko, čo nášmu tímu vo Fed Cupe dala a za každý jeden výkon jej ďakujeme!
importantDominika Cibulková teda vybojovala pre Slovensko tretí bod, ktorý rozhodol o tom, že sa udržíme v II. svetovej skupine!
Koniec zápasu
6:0
importantGEM, SET, ZÁPAS Dominika Cibulková! Slovenská jednotka ukončila druhý set priamym bodom a nasadila svojej súperke kanára! Druhý set sa niesol vo veľkom štýle našej Dominiky, ktorá nedala brazílskej jednotke žiadnu šancu a zaslúžene vyhráva toto stretnutie 2:0 na sety po hrách 7:6 (3) a 6:0!
40-15
importantDva mečbaly pre Slovensko!
30-15
Situácia s zopakovala, ale vymenili sa strany. Dominika teda znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, tento úder slovenskej jednotky zastavila páska.
15-0
Dominika musela cez druhé podanie, ale zvládla ho a tak si pripisuje fiftín na svoje konto.
5:0
Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
5:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:0
importantA opäť Dominika berie čistou hrou podanie súperky a vyhráva v druhom sete 5:0! Posledný gem ju tak delí od jej úspešnej rozlúčky z reprezentáciou a spečatenie účasti Slovenska v II. svetovej skupine.
40-0
importantSlovenská tenistka získava tri brejkbaly, snáď už nie je o čom špekulovať!
30-0
Vyzerá to, že Dominika Cibulková už zlomila akýkoľvek odpor súperky a po ďalšom víťaznom údere vedie o dve loptičky.
15-0
Víťazný úder z rakety slovenskej jednotky, fiftín na jej konte.
4:0
importantPriamym bodom z podania ukončila Dominika tento gem, znova potvrdila brejk a tak už vyhráva v druhom sete 4:0! Pomaly sa tak približuje k celkovému víťazstvu.
A-40
Kvalitné podanie našej tenistky, ktorá tak získava ďalší gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Zhoda.
40-A
importantVíťazný return z rakety brazílskej tenistky, ktorá tak získava brejkbal!
40-40
Ten však slovenská jednotka nevyužíva, putujeme teda na zhodu 40:40.
40-30
Gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Nátlakový tenis našej tenistke dnes vychádza, získava druhý fiftín v rade a je to teda po 30 na oboch stranách.
15-30
Loptu získava Cibulková.
0-30
Beatriz Haddad Maia potom následne predviedla správny kraťas a tak vedie o dva fiftíny. No, vyzerá to ešte na zaujímavý gem.
0-15
Úvod tohto podania našej hráčke nevyšiel, jej súperka po dlhšej dobe vytiahla presný return.
3:0
3:0
3:0
importantVýborne! Dominika Cibulková čistou hrou vzala svojej súperke toto podanie, teda druhé za sebou a vedie v druhom sete 3:0!
40-0
importantPome! Dominika Cibilková je teraz poriadne rozbehnutá a získava tri brejkbaly po opäť skvelom prechode na sieť.
30-0
Brazílska tenistka sa previnila nevynútenou chybou a tak naša hráčka vedie pri podaní súperky o dva fiftíny.
15-0
Dlhšia výmena v prospech slovenskej tenistky, Beatriz Haddad Maia tak nezačala úspešne toto podanie.
2:0
importantDominika Cibulková sa úspešne presunula na sieť a druhý pokus už premieňa na zisk druhého gemu v druhom sete!
40-15
Čistá hra to napokon nebude, stále sú však k dispozícii dva gembaly.
40-0
Po ese sa naša jednotka dostáva k trom gembalom na potvrdenie brejku.
30-0
Beatriz Haddad Maia sa na sieti pokúsila o stopbal, ale ten jej nevyšiel a tak to je druhý fiftín v rade pre našu tenistku.
15-0
Slovenskej tenistke opäť vyšlo prvé podanie a zahájila tak obhajobu brejku úspešne.
1:0
importantHneď ten prvý aj využíva a tak berie prvé podanie súperky v druhom sete! Dominika tak pôjde podávať na potvrdenie brejku za stavu 1:0!
40-15
importantSlovenská tenistka získava hneď v úvode druhého setu dva brejkbaly!
30-15
Aktívna hra našej reprezentantky, ktorá získava druhý fiftín v rade.
15-15
Dominika dokázala ohodiť svoju súperku, po 15 na oboch stranách.
0-15
Beatriz Haddad Maia zahájila druhý set svojim podaním a v jeho úvode si pripisuje prvý fiftín.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Beatriz Haddad Maia.
0:0
7:6
importantHneď ten prvý slovenská tenistka aj využíva! Dominika Cibulková tak lepšie zvládla tajbrejk a ujíma sa v tomto zápase vedenia 1:0! Slovenská tímová jednotka zvládla náročnú situáciu, keď prehrávala 3:5, ale napokon dotiahla úvodný set do úspešného konca. To môže byť teda tou správnou spruhou do druhého setu, v ktorom môže Dominika rozhodnúť o našej účasti v II. svetovej skupine.
6-3
importantDruhé eso našej slovenskej jednotky! Dominika Cibulková tak získava tri setbaly!
5-3
Toto podanie slovenská tenistka zvládla, stále má tak minibrejk k dobru.
4-3
Loptu získava Haddad Maia.
4-2
Nátlaková hra našej tenistky bola úspešná, Dominika získava minibrejk a dostáva sa tak do lepšej pozície!
3-2
Esom si pomohla Dominika Cibulková, bolo to jej vôbec prvé v tomto zápase.
2-2
Presné podanie našej tenistky, ktorá tak zrovnáva stav tajbrejku.
1-2
Dropšot našej tenistke nevyšiel, takže bod si pripisuje podávajúca tenistka.
1-1
Minibrejk však aj na strane našej reprezentantky, Dominike tak vyšla rýchly odpoveď.
0-1
Minibrejk hneď na úvod pre brazílsku tenistku, ktorá umiestnila svoj bekhend presne k čiare!
6:6
importantBeatriz Haddad Maia predviedla ďalší kvalitný servis a tak budeme svedkami spomínaného tajbrejku! Prvý set je teda veľmi dramatický, čo sa zrejme až tak nečakalo.
40-A
Po druhom fiftíne v rade získava brazílska tenistka šancu na tajbrejk.
40-40
Setbal však ostal nevyužitý, brazílska jednotka si pomohla priamym bodom.
40-30
importantA je tu setbal! Beatriz Haddad Maia zahrala svoj úder len do pásky a slovenská jednotka má blízko ku získaniu prvého setu!
30-30
Dominike vyšiel tento dropšot tak ako potrebovala a je to po 30 na oboch stranách. Tak, dočkáme sa gembalu či setbalu?
15-30
Veľmi dobrá dĺžka úderu od podávajúcej hráčky, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
0-15
Beatriz Haddad Maia si na úvod pomohla kvalitným servisom.
6:5
6:5
6:5
importantVýborne! Úder brazílskej jednotky zastavila páska, takže Dominika Cibulková potvrdila brejk a vyhráva v prvom sete 6:5! Podaril sa jej tak obrat z 3:5 a Beatriz Haddad Maia bude musieť podávať na vynútenie si tajbrejku.
40-30
Presný úder k čiare a máme tu tak gembal na potvrdenie brejku pre slovenskú tenistku!
30-30
Väčšiu prevahu vo výmene mala teraz brazílska tenistka. Po 30 na oboch stranách a sme tak zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku.
15-15
0-15
Tretia dvojchyba slovenskej tenistky v tomto zápase, obhajobu brejku tak nezahájila úspešne.
5:5
importantDominika Cibulková si skúsene počkala na sieti a potom presným smečom využíva druhý brejkbal a vyrovnáva tak stav prvého setu na 5:5! Slovenská tenistka tak zvládla veľmi náročnú situáciu, zobrala súperke servis na víťazstvo v prvom sete a tak pôjdeme do jedenásteho gemu.
40-15
40-0
importantTri brejkbaly pre slovenskú tenistku! Na retrun našej tenistky odpovedala jej súperka len úderom do autu a tak má Dominika šancu vrátiť sa späť do prvého setu.
30-0
Ďalší víťazný úder slovenskej tímovej jednotky, ktorá tak pri podaní súperky vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Beatriz Haddad Maia nezačala podanie úspešne, loptička z jej rakety končí len na páske.
4:5
4:5
4:5
importantTen sa jej podarilo využiť a tak znižuje stav prvého setu na 4:5! Beatriz Haddad Maia tak má teraz k dispozícii servis na ukončenie úvodného setu, Dominika tak potrebuje znova brejknúť svoju súperku.
40-30
Našťastie dokázala Dominika reagovať na tento return súperky a tak získava gembal na udržanie sa v prvom sete!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Desiaty úder našej reprezentantky, ale stále to je v tomto geme ešte otvorené.
15-30
Beatriz Haddad Maia sa raduje, presný úder k čiare jej prináša druhý fiftín v rade a to dostáva našu jednotku pod čoraz väčší tlak.
15-15
Tento úder z rakety našej tenisky však končí v aute, po 15 na oboch stranách.
15-0
Loptička presne k čiare, Dominika tak zahájila dôležité podanie úspešne.
3:5
importantBeatriz Haddad Maia napokon úspešne potvrdila brejk a ujíma sa vedenia 5:3 v prvom sete! Dominika Cibulková tak musí podávať na udržanie sa v prvom sete, čo sme v úvode prvého setu určite nepredpokladali.
15-40
Čistou hrou sa jej to však nepodarilo, stále má však k tomu dve príležitosti.
0-40
V poradí ôsmy víťazný úder brazílskej jednotky, ktorá tak získava tri gembaly na potvrdenie brejku.
0-30
Dlhý úder našej tenistky končí v aute a tak Beatriz Haddad Maia vedie pri ceste za potvrdením brejku o dva fiftíny.
0-15
Brazílska tenistka zahájila podanie novými loptami a získava priamy bod.
3:4
3:4
3:4
importantNuž a ten sa jej podarilo využiť po úspešnom returne! Beatriz Haddad Maia tak berie podanie našej tímovej jednotky a ujíma sa vedenia 4:3 v prvom sete! Nakloňuje tak misky váh na svoju stranu, stačí jej už len potvrdiť brejk a dostane našu tenistku pod veľký tlak v prvom sete.
30-40
importantZnova dvojchyba od našej tenistky! Beatriz Haddad Maia tak má k dispozícii brejkbal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Beatriz Haddad Maia stihla úspešne reagovať na skrátenie hry od našej tenistky.
30-15
Siedma nevynútená chyba od brazílskej jednotky, Dominika tak znova pri tomto podaní vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Prvú dvojchybu v tomto zápase spravila slovenská tenistka, po 15 na oboch stranách.
15-0
3:3
importantBeatriz Haddad Maia odvrátila úspešne tri brejkbaly a tak vyrovnáva stav prvého setu na 3:3! Zatiaľ je to veľký boj na kurte a všetko je stále otvorené.
40-A
Dominika netrafila loptičku čisto a tá končí na páske. Gembal pre brazílsku jednotku.
40-40
Ostal však nevyužitý a tak šiesty gem tohto stretnutia bude ešte pokračovať.
A-40
importantPáska zastavila úder podávajúcej hráčky, tretí brejkbal pre Dominiku Cibulkovú!
40-40
Brazílska jednotka to skúsil potom znova, ale podobný úspech sa už nedostavil. Putujeme tak späť na zhodu.
40-A
Haddad Maia predviedla úspešný dropšot a len to tak zahučala na brazílskej lavičke. Gembal pre podávajúcu hráčku.
40-40
Druhá chyba v rade od našej tenistky, ktorá tak stratila aj druhý brejkbal a presúvame sa teda na zhodu 40:40!
40-30
Pokus o víťazný úder našej tenistke teraz nevyšiel, stráca teda prvý brejkbal.
40-15
importantDva brejkbaly pre slovenskú tenistku!
30-15
30-0
Deviaty víťazný úder slovenskej tenistky, ktorá tak vedie pri podaní súperky o dva fiftíny.
15-0
Dominika Cibulková sa skvelo presunula bližšie na sieť a po správne zahnanom stopbale získava úvodný fiftín tohto gemu.
3:2
3:2
3:2
importantTeraz to už našej tenistke vyšlo, pomohol jej dlhý úder súperky do autu. Dominika Cibulková tak po dlhšej dobe získava gem a vyhráva teda v prvom sete 3:2!
A-40
Druhá výhoda pre Dominiku Cibulkovú.
40-40
Beatriz Haddad Maia dnes ukazuje víťazné returny, na ktoré naša hráčka nemá nárok. Putujeme teda späť na zhodu.
A-40
Výhoda Slovensko. Skvelá hra od čiary našej hráčky, ktorá má tak k dispozícii štvrtý gembal.
40-40
Nuž a máme tu zhodu! To je komplikácia pre našu tenistku, ktorá zahrala svoj úder len do autu a tak o toto podanie ešte bude musieť tvrdo bojovať.
40-30
Vynikajúci return z rakety brazílskej tenistky, ktorá teda odvrátila aj druhý gembal našej reprezentantky.
40-15
Na presný smeč svojej súperky však nemala šancu, čistá hra to teda nebude. Stále má však naša jednotky k dispozícii dva gembaly.
40-0
Dominika Cibulková má šancu na čistú hru, znova si pomohla kvalitným servisom.
30-0
Slovenskej jednotky zatiaľ vychádza prvé podanie, čo potvrdila aj teraz a vedie v tomto geme o dva fiftíny.
15-0
Nátlaková hra našej tenistky bola znova úspešná, Dominika zahrala loptu do otvoreného dvorca a úspešne tak odštartovala tento servis.
2:2
importantTak toto bol veľmi zaujímavý gem. Slovenská tenistka mala šancu si vziať svoje stratené podanie späť, čo sa jej však nepodarilo a tak Beatriz Haddad Maia potvrdila ribrejk a začíname prakticky odznova!
40-A
Výhoda Brazília, takže Haddad Maia má k dispozícii tretí gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Toto je však aut, takže putuje späť na zhodu.
A-40
importantPresná loptička z rakety našej tenistky, Dominika Cibulková tak získava brejkbal!
40-40
Zhoda! Tretia nevynútená chyba od brazílskej tenistky a tak stratila aj druhý gembal na potvrdenie brejku. Bude to teda ešte zaujímavý gem.
30-40
Dominika Cibulková však dostala súperku pod veľký tlak a jej krížny úder odvrátil prvý gembal brazílskej jednotky.
15-40
Aut z rakety našej tenistky, jej súperka má tak k dispozícii dva gembaly na potvrdenie brejku.
15-30
0-30
Po priamom bode prichádza aj eso! Brazílčanka tak na ceste za potvrdením brejku vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Beatriz Haddad Maia začína priamym bodom.
2:1
2:1
2:1
importantHneď prv šancu dokázala brazílska jednotka premeniť! Máme tu teda ribrejk a Beatriz Haddad Maia si tak berie späť svoje stratené podanie. Tým znížila stav v prvom sete na 2:1 a po krátkej prestávke pôjde podávať na potvrdenie brejku.
15-40
importantOpäť sme sledovali víťazný return z rakety brazílskej tenistky! Beatriz Haddad Maia má tak k dispozícii dva brejkbaly!
15-30
Priamy bod z podania pre Dominiku, ale stále je vo výhodnejšej pozícii jej dnešná súperka.
0-30
Tak toto teda brazílskej tenistke vyšlo. Aj za pomoci pásky zahrala presný kraťas a vedie tak o dve loptičky. Žeby si dokázala vziať späť stratené podanie?
0-15
Cestu za potvrdením brejku nezačala naša tímová jednotka úspešne, Haddad Maia vytiahla víťazný return.
2:0
importantBeatriz Haddad Maia musela cez druhé podanie, čo Brazílčanku značne rozladilo a Dominika presnou loptičkou berie prvé podanie svojej súperky v tomto zápase! Slovenská reprezentantka tak vyhráva v prvom sete 2:0!
40-30
importantNo a máme tu úvodný brejkbal tohto stretnutia! Dominika zahrala skvelý stopbal a má tak šancu brejknúť svoju súperku.
30-30
Dominika výborne prešla na sieť, úspešne zakončila túto výmenu z ľavej strany a tak to je po 30 na oboch stranách.
15-30
Beatriz Haddad Maia zaznamenáva priamy bod z podania a znova tak vedie o jeden fiftín.
15-15
Následne musela už brazílska tenistka ísť cez druhé podanie, ktoré jej nevyšlo a po presne umiestnenom údere našej jednotky to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Aj brazílskej tenistke vyšiel úvod jej prvého podania a pripisuje si tak fiftín.
1:0
importantPriamym bodom z podania ukončila Dominika Cibulková tento gem, ktorý získala vo svoj prospech a tak sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!
40-30
Prvý gembal však ostal nevyužitý, Haddad Maia zahrala presný return a tak ešte predlžuje úvodný gem tohto stretnutia.
40-15
Slovenskej reprezentantke vyšiel prechod na sieť a po zvládnutom voleji získava dva gembaly.
30-15
Forhend brazílskej tenistky končí na páske, takže Dominika opäť vedie o jeden fiftín na svojom podaní.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Beatriz Haddad Maia zahrala úder presne k čiare a naň nemala naša tímová jednotka žiaden nárok.
15-0
Dominika Cibulková odštartovala svoj úvodný servis úspešne, return súperky končí v aute a tak slovenská reprezentantka získava prvý fiftín.
0:0
Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková a Beatriz Haddad Maia sú už prítomné na kurte NTC v Bratislave. Absolvujú svoju krátku rozcvičku a po nej sa už toto dôležité stretnutie môže začať. Držme teda Dominike pri jej rozlúčke palce, aby to dopadlo úspešne. Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemnú sviatočnú nedeľu všetkým fanúšikom slovenského tenisu! Stav po prvom hracom dni medzi Slovenskom a Brazíliou o účasť v II. skupine Pohára federácie je 2:0 a tak v tomto stretnutí môžme definitívne spečatiť naše celkové víťazstvo. Od 13:00 je na programe súboj tímových jednotiek, na našej strane to je Dominika Cibulková a na strane súpera Beatriz Haddad Maia. Zároveň to bude pre Dominiku posledné vystúpenie v reprezentácii. Po tomto stretnutí je ešte naplánovaný súboj medzi Kužmovou a Alvesovou a aj záverečná štvorhra. Ak však Dominika získane náš tretí bod tak je otázne, či sa ešte niektoré zo spomínaných stretnutí uskutoční.

Dominika Cibulková včera predviedla parádny výkon a Alavesovej nedala žiadnu šancu a zdolala ju 2:0 na sety zhodne po hrách 6:1 a 6:1. Na výkon Beatriz Haddad Maia sa spoliehal celý brazílsky tím. Viktória Kužmová však takisto predviedla výborný výkon, síce sa viacej natrápila, ale po doch hrách 6:3 a 6:3 zaznamenala náš druhý bod.

Verme tak, že Dominika pri svojej rozlúčke zaznamená tretí rozhodujúci bod. Čo nevidieť sa tak toto stretnutie začne, prihlásime sa opäť, keď budú obe tenistky na kurte.
Sobota bola pre slovenské farby veľmi úspešná. Obidva zápasy dopadli v náš prospech, keď prvý bod pre Slovensku vybojovala Dominika Cibulková proti Alvesovej. Zápas mal jednoznačný priebeh, keď naša tímová jednotka vyhrala oba sety 6:1 a nedala svojej súperke žiadnu čancu.

Viktória Kužmová potom vybojovala druhý bod. Podľa prognóz bola určite favoritom, ale čakal ju náročný zápas proti brazílskej jednotke Haddadovej Maiaovej. Viky však zvládla lepšie oba sety, ktoré vyhrala rovnakým pomerom 6:3 a tak Slovenska získala oba možné body.

Dominika Cibulková môže tak pri svojej rozlúčke s reprezentáciou vybojovať rozhodujúci tretí bod v súboji tímových jednotiek. Verme, že tomu tak aj bude a Slovensko si zabezpečí účasť v II. svetovej skupine.

Samozrejme, že v prípade nášho víťazstva je potom otázne, či sa za rozhodnutého stavu budú hrať aj ďalšie zápasy. Ďalej je potom zatiaľ na programe súboj Kužmová vs. Meligeniová Rodriguesová Alvesová a aj štvorhra Kužmová, Magdaléna Rybáriková vs. Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová. Veľmi veľa napovie toto stretnutie medzi Dominikou Cibulkovou a Beatriz Haddad Maia.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Dominika Cibulková a Beatriz Haddad Maia. Začiatok zápasu je naplánovaný na 13:00!

Sviatočný víkend sa bude niesť v znamení tenisu, na programe je Fed Cup. Slovensko čaká baráž o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. Žreb našim dievčatám pridelil za súpera Brazíliu, ktorá má len jednu hráčku aspoň v druhej dvestovke svetového rebríčka.

JASNÝM FAVORITOM SLOVENSKO
Podľa postavenia v rebríčku sú jasným favoritom tohto zápolenia naše dievčatá. Brazília má v kádri len jednu známejšiu tenistku, Beatriz Haddad Maia bude plniť úlohu tímovej jednotky. Momentálne jej vo svetovom rebríčku patrí 124. miesto, ale na posledných turnajoch sa prezentovala veľmi dobrými výsledkami a bude tak určite najväčšiu zbraňou nášho súpera. To na druhej strane mal náš nehrajúci kapitán Matej Lipták po dlhšej dobe aj šťastie, pretože nedostal ani jednu ospravedlnenku a všetky oslovené hráčky sú tak k dispozícii. V dvojhrách by sa tak mali predstaviť Dominika Cibulková a Viktória Kužmová. Do štvorhry sú potom nominované Magdaléna Cibulková a Viktória Kužmová. Ďalej budú pripravené naskočiť do stretnutia ešte Rebecca Šrámková a Anna Karolína Schmiedlová, ktorá má však menšie problémy s kolenom.

JEDNOZNAČNÝ CIEĽ SLOVENSKA
Tým je záchrana v II. svetovej skupine. Naposledy sme z nej vypadli ešte v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku. Posledné stretnutie našej fedcupovej reprezentácii nevyšlo, keď sme prehrali v Lotyšsku s domácou reprezentáciou 4:0. Vtedy bol náš tím však výrazne oslabený, Matej Lipták mal k dispozícii mladú štvoricu Viktória Kužmová (tá napokon pre pľuzgier na ruke ani nenastúpila), Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Terézia Mihalíková. Bola to však aspoň dobrá škola pre naše talentované tenistky. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu na turnaji americkej zóny, keď vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0.

ROZLÚČKA PRE DOMINIKU CIBULKOVÚ
Pre našu momentálne najlepšiu tenistku to bude rozlúčka s reprezentáciou. Vo Fed Cupe sa predstaví po troch rokoch, stála však pri našich úspechoch. Spoločne teda veríme, že jej posledné fedcupové vystúpenie bude úspešné a záchrana sa podarí.

Kužmová, Magdaléna Rybáriková vs. Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Cibulková pri rozlúčke s Fed Cupom uspela a spečatila výhru Slovenska