Robert Lewandowski (vľavo) v súboji s Ludwigom Augustinssonom.
Robert Lewandowski (vľavo) v súboji s Ludwigom Augustinssonom. (Autor: Matthias Schrader TASR/AP)
Sportnet|20. apr 2019 o 17:41

Líder tabuľky zvýšil svoj náskok.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotnom zápase 30. kola nemeckej Bundesligy na domácej pôde nad Werderom Brémy 1:0.

Dortmund má zápas k dobru

O výhre Bayernu rozhodol v 75. minúte tečovanou strelou Niklas Süle.

Werder zápas dohrával bez vylúčeného Miloša Veljkoviča, ktorý videl v 58. minúte červenú kartu.

Bayern si vďaka výhre zvýšil náskok na čele ligy na štyri body, no druhá Borussia Dortmund má zápas k dobru. V nedeľu nastúpi na pôde Freiburgu.

Vo večernom dueli zvíťazili futbalisti Lipska na pôde Borussie Mönchengladbach 2:1. Hostia vyhrali už 5-krát v sérii.

Belfodil opäť žiaril

Futbalisti Hoffenheimu zdolali v záverečnom sobotňajšom dueli 30. kola najvyššej nemeckej súťaže domáce Schalke 04 jednoznačne 5:2. Dosiahli už štvrtý triumf za sebou a udržali si šieste miesto v tabuľke.

Ďalší výborný výkon podal Alžírčan Ishak Belfodil, ktorý dva góly strelil a na ďalší prihrial.

Od začiatku februára odohral v drese Hoffenheimu jedenásť duelov, v ktorých zaznamenal rovnaký počet gólov. V priemere strieľa gól dokonca každých 75 minút.

Bundesliga 2018/2019 - 30. kolo - 20. apríl:

Augsburg - Stuttgart 6:0 (3:0)
Góly: 11. R. Khedira, 18. Hahn, 29. a 59. Max, 53. a 68. Richter

Bayern Mníchov - Werder Brémy 1:0 (0:0)
Góly: 75. Süle, ČK: 58. Veljkovič (Werder Brémy)

Bayer Leverkusen - 1. FC Norimberg 2:0 (0:0)
Góly: 63. Alario, 88. Volland

Mainz - Fortuna Düsseldorf 3:1 (1:1)
Góly: 1. a 87. Mateta, 67. Onisiwo - 19. Lukebakio

Borussia Mönchengladbach - RB Lipsko 1:2 (0:1)
Góly: 61. Plea - 17. a 53. Halstenberg (prvý z 11 m)

Schalke 04 - Hoffenheim 2:5 (0:2)
Góly: 60. Caligiuri (z pok. kopu), 90. Burgstaller - 25. a 80. Belfodil, 45. Kramarič, 65. Szalai, 73. Amiri

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern porazil Brémy najtesnejším rozdielom, triumf zabezpečil Süle