Sobota, 24. august, 2019 | Meniny má Bartolomej

Ružomberčanky triumfovali nad Čajkami a získali majstrovský titul

Pre ružomberský basketbal je to 12. titul v histórii.

Hráčky MBK Ružomberok a tréner Juraj Suja (celkom vľavo) sa radujú zo zisku titulu majsteriek Slovenska v basketbale po víťaznom 3. zápase finále play off slovenskej extraligy žien v basketbale medzi MBK Ružomberok - Piešťanské Čajky v Ružomberku v sobotu 20. apríla 2019.Hráčky MBK Ružomberok a tréner Juraj Suja (celkom vľavo) sa radujú zo zisku titulu majsteriek Slovenska v basketbale po víťaznom 3. zápase finále play off slovenskej extraligy žien v basketbale medzi MBK Ružomberok - Piešťanské Čajky v Ružomberku v sobotu 20. apríla 2019.(Zdroj: Dušan Hein TASR)

Slovenská extraliga v basketbale žien

RUŽOMBEROK. Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v 3. finálovom zápase slovenskej extraligy nad Piešťanskými Čajkami 62:54 a získali majstrovský titul.

V sérii triumfovali 3:0 na zápasy a vyraďovacími bojmi tak prešli bez jedinej prehry. Pre ružomberský basketbal je to 12. titul v histórii, prvý od roku 2003.

Na hre domácich hráčok bolo od úvodu viditeľné, že finálovú sériu nechcú predlžovať. V 5. minúte viedli 10:2, hostky reagovali oddychovým časom. Ten im síce nakrátko pomohol, ale domáce ešte do konca prvej štvrtiny zvýšili náskok na rozdiel 10 bodov (19:9).

Druhá štvrtina priniesla vyrovnaný basketbal a snahu Čajok o vyrovnanie. V 17. minúte sa po doskoku Haškovej priblížili na tri body (26:23), domáce však neskôr viackrát vyťažili z nepresného zakončenia súperiek a do prestávky zvýšili náskok na deväť bodov (32:23).

Aj tretia štvrtina bola najmä o snahe hosťujúcich hráčok stiahnuť manko na Ružomberčanky. Tie si však dostatočnou efektivitou dokázali udržať náskok.

Záverečná štvrtina priniesla veľkú drámu, o ktorú sa postarali hráčky Piešťan. Tie v nej dokázali stiahnuť 12-bodové manko (53:41) na 56:54, no viac im už Ružomberčanky nedovolili.