Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Moravciam ušla výhra v nadstavenom čase, Trnava doma prehrala so Senicou

Podbrezová doma remizovala s Trenčínom.

Tomce Grozdanovski zo Zlatých Moraviec (vľavo) a Jaroslav Machovec z Nitry v zápase 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o záchranu medzi FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce 20. apríla 2019 v Nitre.Tomce Grozdanovski zo Zlatých Moraviec (vľavo) a Jaroslav Machovec z Nitry v zápase 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o záchranu medzi FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce 20. apríla 2019 v Nitre.(Zdroj: Henrich Mišovič TASR)

NITRA. Futbalisti FC Nitra remizovali v sobotňajšom zápase 5. kola o záchranu doma s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2.

Zlaté Moravce mali výborný vstup do zápasu, keď sa im už v prvej minúte poradilo skórovať. Strelou pod brvno sa presadil Ďubek. V nasledujúcich minútach však tempo hry upadlo a šance sa rodili len sporadicky.

Farkaš vyrovnal v úplnom závere

Nitra si vypracovala gólovú až po polhodine hry a dokázala ju zužitkovať. Po centri Chovanca sa presadil Bilovský. Vyrovnaný stav však do polčasu nevydržal. V 44. minúte poslal hostí opäť do vedenia Ľupták - 1:2.

Nitrania spravili hneď po prestávke dve zmeny v zostave, keď na ihrisko vybehli čerství Kóňa a Sokovič. V 62. minúte mohli inkasovať tretí gól, no Švec trafil len do tyče. Na druhej strane zazvonilo po rohovom kope brvno Chovanovej bránky.

Zlaté Moravce v záverečných minútach statočne bránili tesný náskok, no nakoniec sa museli uspokojiť s bodom. V piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Farkaš.

Domáci vyhrali aspoň na rohy

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali s AS Trenčín 0:0.

V prvom polčase mala Podbrezová herne navrch, viac sa tlačila pred bránku súpera, ale strely Hlohovského, ani hlavičky Wiezika či Bartoša výrazné nebezpečenstvo pre brankára Chudého neznamenali.

Poriadne ho preveril až po priamom kope Hlohovského hlavou Paraj v 30. minúte. Trenčania sporadicky útočili. Vantruba medzi žrďami mal vážnejšiu prácu iba po tvrdej strele Slávika z mierneho uhla v 35. minúte. Polčas sa teda skončil bez gólov.

V druhom dejstve sa obraz hry príliš nezmenil. Hostia sa trošku osmelili, väčšie závary spôsoboval hlavne Bukari a striedajúcemu Umehovi chýbali centimetre, aby lepšie zakončil. Podbrezovčania pohrozili prienikom Leška, pri ktorom dobre zapracovala trenčianska defenzíva a po rohu z hlavičky Wiezika lopta putovala nad brvno. Veľmi nebezpečné boli potom brejky AS a strely Bukariho.

Pri prvej parádne zakročil Vantruba a pri druhej lopta od hlavy Bartoša skončila tesne nad hornou žrďou. Domáci suverénne zvíťazili na rohové kopy, ale na góly nevyhral nik.

Grendel opustil ihrisko s červenou kartou a na nosidlách

Futbalisti FK Senica zvíťazili na pôde Spartaka Trnava tesne 1:0.

Prvý polčas futbalovo lepšie vyznel pre Senicu, ktorá mala v jeho priebehu viac z hry a viackrát ohrozila domácu bránu. Už v 3. minúte vystrelil Boleka Tešija. V 6. minúte odvrátil senickú koncovku z bránkovej čiary Janečka. V 11. minúte vystreli z priameho kopu tesne nad bránu Silvejra.

Domáci mali za celý polčas len jednu dobrú príležitosť, keď v 16. minúte unikol po pravej strane Pekár a centrovanú loptu zakončil Yilmaz strelou vedľa brány. Ďalších 20 minút sa hral medzišestnástkový futbal, už so spomínanou väčšou hernou istotou Senice. V 36. minúte prízemný center Asmaha pokryl pozorný Bolek.

Prečítajte si tiež: Žilina vyradila Michalovce. Vo finále pohára sa postaví proti Trnave Čítajte

V druhom polčase mala lepší nástup Trnava, ktorej patrila úvodná 5-minútovka. No potom sa obraz hry nakrátko vrátil do územnej prevahy Senice, ale bez ohrozenia Boleka. V 62. minúte sa po dobrej kombinácii domácich dostal k zakončeniu v 16-ke Yilmaz, no vystrelil vedľa. Potom mali domáci výhodu priameho kopu a Grendelovu loptu vyrazil Taborda na roh.

V 79. minúte po priamom kope Mendesa prekonal striedajúci Deretti hlavou Boleka a tým rozhodol o senickom víťazstve v Trnave. V 84. minúte hlavičkoval vedľa Markoski a v poslednej minúte udelil hlavný rozhodca Glova hosťujúcemu Klapanovi a domácemu Grendelovi žlté karty. Pre trnavského kapitána bola už druhá a paradoxne na nosidlách opustil ihrisko aj s červenou kartou.

Fortuna liga 2018/2019 - 5. kolo skupiny o záchranu - 20. apríl:

FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:2)

Góly: 34. Bilovský, 90.+ Fábry - 1. Ďubek, 44. Ľupták. Rozhodovali: Očenáš - Ádám, Hrmo, ŽK: Machovec, Farkaš - Ľupták, Brašeň, Chovan, 804 divákov

Nitra: Šípoš - Chovanec, Niba, Farkaš, Charizopulos (73. Vestenický) - Machovec, Šimončič (48. Kóňa) - Chobot (46. Soković), Bilovský, Kuník - Fábry

Zlaté Moravce:Vráble: Chovan - Brašeň, Asanović, Kwin Kwin, Čögley - Válovčan (89. Práznovský), Ľupták, Grozdanovski (82. Karlík), Švec (66. Orávik) - Dočekal, Ďubek

FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 0:0

Rozhodovali: Sedlák - Ferenc, Bednár. ŽK: Obročník - Yem, Lamine, Čatakovič, 854 divákov

Podbrezová: Vantruba - Obročník, Bartoš, Oravec, Kiwior - Špyrka, Paraj - Pavúk (46. Breznaník), Hlohovský (85. Halgoš), Leško - Więzik

Trenčín: Chudý - Slávik, Šulek, Skovajsa, Yem - Lamine (46. Umeh), van Arnhem, Čataković (62. Corryn) - Bukari, Paur (71. Sleegers), Roguljić.

FC Spartak Trnava - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 79. Deretti. Rozhodovali: Glova - Tomčík, Borsányi, ŽK: Grendel - Ramírez, Dubois, Asmah, Krč, Klapan, ČK: 90. Grendel po druhej ŽK, 1857 divákov

Trnava: Bolek - Hing-Glover, Abena, Janečka, Lovat - Sloboda - Markoski, Grendel, Pekár (59. Rada), Čonka (81. Ashiru) - Yilmaz (87. Tavarez)

Senica: Taborda - Silvejra, Dias, Krč - Klapan, Mendes - Dubois, Tešija (72. Petshi), Asmah (66. Deretti) - Castaňeda (80. Atkinson), Ramirez