Moravciam ušla výhra v nadstavenom čase, Trnava doma prehrala so Senicou

Tomce Grozdanovski zo Zlatých Moraviec (vľavo) a Jaroslav Machovec z Nitry v zápase 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o záchranu medzi FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce 20. apríla 2019 v Nitre. (Autor: Henrich Mišovič TASR)
TASR|20. apr 2019 o 19:26

Podbrezová doma remizovala s Trenčínom.

NITRA. Futbalisti FC Nitra remizovali v sobotňajšom zápase 5. kola o záchranu doma s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2.

Zlaté Moravce mali výborný vstup do zápasu, keď sa im už v prvej minúte poradilo skórovať. Strelou pod brvno sa presadil Ďubek. V nasledujúcich minútach však tempo hry upadlo a šance sa rodili len sporadicky.

Farkaš vyrovnal v úplnom závere

Nitra si vypracovala gólovú až po polhodine hry a dokázala ju zužitkovať. Po centri Chovanca sa presadil Bilovský. Vyrovnaný stav však do polčasu nevydržal. V 44. minúte poslal hostí opäť do vedenia Ľupták - 1:2.

Nitrania spravili hneď po prestávke dve zmeny v zostave, keď na ihrisko vybehli čerství Kóňa a Sokovič. V 62. minúte mohli inkasovať tretí gól, no Švec trafil len do tyče. Na druhej strane zazvonilo po rohovom kope brvno Chovanovej bránky.

Zlaté Moravce v záverečných minútach statočne bránili tesný náskok, no nakoniec sa museli uspokojiť s bodom. V piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Farkaš.

Domáci vyhrali aspoň na rohy

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali s AS Trenčín 0:0.

V prvom polčase mala Podbrezová herne navrch, viac sa tlačila pred bránku súpera, ale strely Hlohovského, ani hlavičky Wiezika či Bartoša výrazné nebezpečenstvo pre brankára Chudého neznamenali.

Poriadne ho preveril až po priamom kope Hlohovského hlavou Paraj v 30. minúte. Trenčania sporadicky útočili. Vantruba medzi žrďami mal vážnejšiu prácu iba po tvrdej strele Slávika z mierneho uhla v 35. minúte. Polčas sa teda skončil bez gólov.

V druhom dejstve sa obraz hry príliš nezmenil. Hostia sa trošku osmelili, väčšie závary spôsoboval hlavne Bukari a striedajúcemu Umehovi chýbali centimetre, aby lepšie zakončil. Podbrezovčania pohrozili prienikom Leška, pri ktorom dobre zapracovala trenčianska defenzíva a po rohu z hlavičky Wiezika lopta putovala nad brvno. Veľmi nebezpečné boli potom brejky AS a strely Bukariho.

Pri prvej parádne zakročil Vantruba a pri druhej lopta od hlavy Bartoša skončila tesne nad hornou žrďou. Domáci suverénne zvíťazili na rohové kopy, ale na góly nevyhral nik.

Grendel opustil ihrisko s červenou kartou a na nosidlách

Futbalisti FK Senica zvíťazili na pôde Spartaka Trnava tesne 1:0.

Prvý polčas futbalovo lepšie vyznel pre Senicu, ktorá mala v jeho priebehu viac z hry a viackrát ohrozila domácu bránu. Už v 3. minúte vystrelil Boleka Tešija. V 6. minúte odvrátil senickú koncovku z bránkovej čiary Janečka. V 11. minúte vystreli z priameho kopu tesne nad bránu Silvejra.

Domáci mali za celý polčas len jednu dobrú príležitosť, keď v 16. minúte unikol po pravej strane Pekár a centrovanú loptu zakončil Yilmaz strelou vedľa brány. Ďalších 20 minút sa hral medzišestnástkový futbal, už so spomínanou väčšou hernou istotou Senice. V 36. minúte prízemný center Asmaha pokryl pozorný Bolek.

V druhom polčase mala lepší nástup Trnava, ktorej patrila úvodná 5-minútovka. No potom sa obraz hry nakrátko vrátil do územnej prevahy Senice, ale bez ohrozenia Boleka. V 62. minúte sa po dobrej kombinácii domácich dostal k zakončeniu v 16-ke Yilmaz, no vystrelil vedľa. Potom mali domáci výhodu priameho kopu a Grendelovu loptu vyrazil Taborda na roh.

V 79. minúte po priamom kope Mendesa prekonal striedajúci Deretti hlavou Boleka a tým rozhodol o senickom víťazstve v Trnave. V 84. minúte hlavičkoval vedľa Markoski a v poslednej minúte udelil hlavný rozhodca Glova hosťujúcemu Klapanovi a domácemu Grendelovi žlté karty. Pre trnavského kapitána bola už druhá a paradoxne na nosidlách opustil ihrisko aj s červenou kartou.

Fortuna liga 2018/2019 - 5. kolo skupiny o záchranu - 20. apríl:

FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:2)

Góly: 34. Bilovský, 90.+ Fábry - 1. Ďubek, 44. Ľupták. Rozhodovali: Očenáš - Ádám, Hrmo, ŽK: Machovec, Farkaš - Ľupták, Brašeň, Chovan, 804 divákov

Nitra: Šípoš - Chovanec, Niba, Farkaš, Charizopulos (73. Vestenický) - Machovec, Šimončič (48. Kóňa) - Chobot (46. Soković), Bilovský, Kuník - Fábry

Zlaté Moravce:Vráble: Chovan - Brašeň, Asanović, Kwin Kwin, Čögley - Válovčan (89. Práznovský), Ľupták, Grozdanovski (82. Karlík), Švec (66. Orávik) - Dočekal, Ďubek

FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 0:0

Rozhodovali: Sedlák - Ferenc, Bednár. ŽK: Obročník - Yem, Lamine, Čatakovič, 854 divákov

Podbrezová: Vantruba - Obročník, Bartoš, Oravec, Kiwior - Špyrka, Paraj - Pavúk (46. Breznaník), Hlohovský (85. Halgoš), Leško - Więzik

Trenčín: Chudý - Slávik, Šulek, Skovajsa, Yem - Lamine (46. Umeh), van Arnhem, Čataković (62. Corryn) - Bukari, Paur (71. Sleegers), Roguljić.

Hlasy po zápase

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: "Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Trošku sme dnes zjednodušili hru i z hľadiska typológie hráčov na ihrisku. Chceli sme sa rýchlejšie dostať na polovicu súpera i takými dlhými loptami za obranu, prekvapiť nimi Trenčín. Mali sme tam nejaké príležitosti, či už po štandardkách alebo práve z dlhých lôpt, no bohužiaľ nepresadili sme sa. V druhom polčase to bol zápas hore - dole, ale znovu sme si vytvorili príležitosti, bohužiaľ nedotiahli sme ich do úspešného zakončenia. Naopak, súper mal veľkú kvalitu v krídelných priestoroch, našťastie však nedal gól. Berieme teda bod. Ako sme mohli vyhrať, tak sme mohli aj prehrať."

Matthias Kohler, tréner Trenčína: "Úvodných tridsať minút zápasu bolo z našej strany nevydarených. Ťažko sme sa dostávali do zápasu. Tu musím byť na hráčov kritický. Až v závere polčasu sme začali predvádzať hru, na ktorú sme sa pripravili. Druhá polovica stretnutia bola pozitívnejšia. Dostali sme sa do brejkových situácii, vedeli sme preniesť hru. Vyšli nám aj situácie jeden na jedného, no niektoré momenty sme mali riešiť rozumnejšie. Ak by sme boli šikovnejší, mohli sme duel rozhodnúť. Situáciu máme z pozície tabuľky stále vo svojich rukách, tento zápas si rozanalyzujeme. Chceme sa odraziť od pozitív z druhého polčasu."

FC Spartak Trnava - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 79. Deretti. Rozhodovali: Glova - Tomčík, Borsányi, ŽK: Grendel - Ramírez, Dubois, Asmah, Krč, Klapan, ČK: 90. Grendel po druhej ŽK, 1857 divákov

Trnava: Bolek - Hing-Glover, Abena, Janečka, Lovat - Sloboda - Markoski, Grendel, Pekár (59. Rada), Čonka (81. Ashiru) - Yilmaz (87. Tavarez)

Senica: Taborda - Silvejra, Dias, Krč - Klapan, Mendes - Dubois, Tešija (72. Petshi), Asmah (66. Deretti) - Castaňeda (80. Atkinson), Ramirez

Michal Ščasný, tréner Trnavy: "Môžem len súhlasiť s trénerom Senice, že to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý sme neuveriteľne prespali a neboli sme koncentrovaní. Na ihrisku sme neodovzdali maximum. Senica bola lepšia, nebezpečnejšia a mala tam niekoľko príležitostí. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie pohybovo aj kombinačne. Boli tam náznaky šancí, hlavne Yilmazova po narážačke a nevyužitá príležitosť Lovata, ktorú mal riešiť nie strelou, ale prihrávkou. Bohužiaľ, rozhodla jedna štandardka a myslím, že hostia chceli viac vyhrať. My sme si za prvý polčas víťazstvo nezaslúžili."

Ricardo Chéu, tréner Senice: "Dnes sme hrali proti silnému tímu, bol to pre nás ťažký zápas, rovnako aj pre Trnavu, pretože sme spolu hrali cez týždeň v pohári. Vedeli sme, že to bude zápas o jednom góle, o jednej chybe. Skórovali sme zo štandardky. Prvý polčas sme boli 30 minút lepší, Trnava bola lepšia do konca polčasu. V druhom hrala Trnava výborne, prinútila nás viac behať. Chceli sme hrať viac v prechodovej fáze, pretože na to máme typy hráčov. Dnes sa nám to podarilo, dali sme gól a je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, je to štvrtý zápas v sérii bez prehry a tretie víťazstvo za sebou. Trnave chcem zaželať úspech vo finále pohára."

Domov»Futbalnet»Moravciam ušla výhra v nadstavenom čase, Trnava doma prehrala so Senicou