Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Sereď zaskočila Žilinu, Michalovce doma podľahli Dunajskej Strede

Žilinčania prehrávali už v 70. sekunde.

Na snímke radosť hráčov Serede, zľava kapitán Ľubomír Michalík, Aldo Baez a Jozef Menich - ilustračná fotografia.Na snímke radosť hráčov Serede, zľava kapitán Ľubomír Michalík, Aldo Baez a Jozef Menich - ilustračná fotografia.(Zdroj: Lukáš Grinaj TASR)

MICHALOVCE. Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom zápase 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul na pôde MFK Zemplín Michalovce 2:0.

Domáci tréner Anton Šoltis urobil oproti stredajšiemu pohárovému zápasu so Žilinou až sedem zmien v základnej zostave. Lepší štart do zápasu mal DAC, ktorý mohol skórovať po rýchlej kontre, strela Krištofa Vidu však opečiatkovala iba brvno.

Žofčák trafil dvakrát do žrde

V 10. minúte to skúšal michalovský kapitán Žofčák, po dlhočiznom lobe však aj jeho strela skončila na žrdi. Žofčák bol aktívny aj o sedem minút neskôr, ale jeho pokus išiel tesne vedľa.

Krátko pred uplynutím polhodiny vytlačil Jedlicka Kountouriotisovu strelu na rohový kop a keď Žofčákova strela opäť skončila na žrdi, odišli mužstvá do šatní za bezgólového stavu.

V druhom polčase už hostia prevzali iniciatívu. Za svoju aktivitu boli odmenení v 57. minúte, keď sa Davisov priamy kop odrazil od michalovského múru za chrbát bezmocného Kiru. Od tohto momentu už DAC držal pevne opraty zápasu vo svojich rukách.

Domácich do ničoho nepúšťal a v 78. minúte sa opäť strelecky presadil, keď po dlhej lopte za obranu skóroval Kristopher Vida. Michalovčania tak v priebehu štyroch dní podľahli rovnakým výsledkom aj druhému tímu z prvej trojky.

Sereď bola nebezpečná pri každom útoku

Futbalisti ŠKF Sereď zaznamenali cenné víťazstvo, keď zdolali domáci MŠK Žilina 2:1. Žilinčania nečakane už v 70. sekunde prehrávali 0:1, keď Kuzma prihral úplne voľnému Ivánovi a ten prekonal bezmocného Holeca. Sereď sa dostávala do šancí úplne jednoducho a domáci na to nedokázali zareagovať.

V 11. min mohlo byť 0:2, keď sa obranca Sus dostal až pred bránu a jeho krížna strela vďaka teču tesne minula bránu. Až potom sa domáci dostali do dobrých pozícií, ale ich pokusy sa neujali a vyrovnanie neprišlo.

Sereď hrozila z každej šance, v 21. min Kuzma preveril pozornosť Holeca, ale ani Žilinčania nezaostávali. V 37. min sa neujala ani šanca Tomiča, ktorý prestrelil v dobrej pozícii a pred koncom prvého dejstva poslal loptu tesne vedľa Boženík.

Prečítajte si tiež: Moravciam ušla výhra v nadstavenom čase, Trnava doma prehrala so Senicou Čítajte

Do druhého dejstva nastúpili domáci aj s najskúsenejším ligovým hráčom Pečovským a mali viac z hry, ale stále sa im nedarilo presadiť gólovo. Hlavičky Tomiča sa neujali, Káčer poslal loptu vedľa ľavej žrde a domácich potom vychytal aj Nwolokor. V 70. min sa hostia dostali k protiútoku, striedajúci Lačný sa pohral s obrancami Žiliny a k pravej žrdi poslal Sereď do dvojgólového vedenia.

O štyri minúty však Káčer napriahol z hranice šestnástky a znížil na 1:2. Žilinčania boli v tlaku, do šestnástky Serede lietal jeden center za druhým, ale hostia odolávali a držali pre nich veľmi priaznivý stav. Ďalšiu šancu spálil Kaša, keď v dobrej pozícii prestrelil bránu. V nadstavenom čase šiel do šestnástky aj gólman Žiliny Holec, ale ani to nepomohlo a Sereď si zo Žiliny odviezla všetky body.

Fortuna liga 2018/2019 - 5. kolo skupiny o titul - 20. apríl:

MFK Zemplín Michalovce - DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)

Góly: 57. Davis, 78. K. Vida. Rozhodovali: Marhefka - Vorel, Bobko, ŽK: Petro, Špiriak, Tounkara - M. Vida, 1954 divákov.

Michalovce: Kira - Špiriak, Carrilo, Beskorovajny - Rota, Grič, Turik (65. Danko), Kountouriotis (71. Diarra), Petro - Žofčák, Zacharkiv (65. Tounkara)

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Huk, Davis (60. Šatka), Koné - Vida - Ronan, Kalmár - Čmelík (69. Bednár), Divkovič, K. Vida

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 1:2 (0:1)

Góly: 74. Káčer - 2. Iván, 70. Lačný. . Rozhodovali: Ochotnický - Jekkel, Perát, ŽK: Bilas - Adekuoroye, Nwolokor, Ulrich, 1583 divákov

Žilina: Holec - Anang, Kaša, Lochošvili, Sluka - Diaz (46. Pečovský) - Káčer, Bernát (71. Škvarka) - Tomič (61. Gerebenits), Boženík, Mihálik

Sereď: Nwolokor - Sus, Michalík, Menich, Hučko - Bilas, Adekuoroye - Morong (74. Špehar), Pankaričan (57. Lačný), Iván - Kuzma (86. Ulrich)